Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

je vse odvisno, kok bomo zaprti v regije, ker se bojim da se jim ne bo mudilo kaj preveč sproščat, pa bodo raje izjeme napisali recimo: 

če maš mamo,ki je lastnica parcele,

al pa če maš vikend na Krku..

no saj veš, ostali pa bomo raziskovali domači okoliš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

pr nam majo patrie :P

Patrie so bile enkraten posel,  ampak tale Covid storija je daljnorocen projekt plenjenja ovac in polnjenja zepov posvecenim izbrancem.

Pa ko ravno PCR teste in njihovo ceno omenjate. . . A je kdo kje slisal, prebral, videl v kakrsnemkoli mediju, da je testiranje s PCRom v FRANCIJI zastonj za vse drzavljane ze od zacetka epidemije?

DA . . . V FRANCIJI JE PCR ZASTONJ OD LANSKEGA MARCA ZA VSE DRZAVLJANE

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pcr na krku 500kun


https://www.koronavirus.hr/svi-testni-centri-u-republici-hrvatskoj/763
 

na meji je res dokaj jebivetrovsko. Dokler ne naletis na problem/tecnega polcaja....

problem se pojavi, če bi šel za par dni, potem rabiš vmes naredit test, vrijeme čekanja rezultata: 24-48sati..samo za to da grem tankat v Paklo?

Baje tut Hojsek in JJ, katera nista zadovoljna z odločitvijo sodišča pripravljata nove ukrepe"zaostrovanja" prihoda domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

problem se pojavi, če bi šel za par dni, potem rabiš vmes naredit test, vrijeme čekanja rezultata: 24-48sati..samo za to da grem tankat v Paklo?

Baje tut Hojsek in JJ, katera nista zadovoljna z odločitvijo sodišča pripravljata nove ukrepe"zaostrovanja" prihoda domov.

Dol greš s hitrim free testom.

Nazaj pa naj ti piše karanteno, če se mu bo dalo :) če jo napiše, pač greš pri nas naredit pcr.

Druge ni.

Al pa pikec ali packarijo v telo.

 

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Pcr na krku 500kun


https://www.koronavirus.hr/svi-testni-centri-u-republici-hrvatskoj/763
 

na meji je res dokaj jebivetrovsko. Dokler ne naletis na problem/tecnega polcaja....

do 30 eur bi še dal :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, DAMI34 said:

problem se pojavi, če bi šel za par dni, potem rabiš vmes naredit test, vrijeme čekanja rezultata: 24-48sati..samo za to da grem tankat v Paklo?

 

Glej, ne bomo sli. Do nadaljnega, civilisti brez prebolelosti ne bomo sli. Sprijazni se. Najlepse zbrane ukrepe berem na  avtokampi.si

https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-prehod-meje

 

30 minutes ago, DAMI34 said:

Baje tut Hojsek in JJ, katera nista zadovoljna z odločitvijo sodišča pripravljata nove ukrepe"zaostrovanja" prihoda domov.

Jaz bi uvedel 5 dni obvezne karantene, v nadziranwm hotelu, nato pcr. Skoraj brez izjem. Seveda bi prej od fizerja ze dobil in ljudem ponudil tista dva miljona in pol doz....

 

za hec, Izrael ima dostop do neomejenih kolicin, ker iz zelo digitaliziranega zdravstvenega sistema bionteh zalagajo z azurnimi podatki o reakcijah, stranskih ucinkih etc etc in dozo placajo 23€ in ne kot EU 12€. 
 

Slovenije je vsega skup za polovico Tel Aviva z okolico.  Recimo, da bi se nasi se slabs scenkali, in placali 25€ za dozo. Za 100mio€ smo precepljeni po dolgem in pocez. Preplacilo se porabi za jesensko cepljenje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.24ur.com/novice/tujina/covidno.html

Citiraj

Naj EU omeji ceno testov? 

A več evropskih poslancev je opozorilo na diskriminacijo, ker je potrdilo o cepljenju zastonj, testiranje pa je treba pogosto drago plačati. Sophie in 't Veld iz liberalnih vrst je pozvala, naj se vsakomur zagotovi določeno število brezplačnih testov in naj se omeji ceno testov, kot je na primer unija omejila stroške mobilnega telefoniranja v tujini.

Na to je opozorila tudi evropska poslanka iz vrst zelenih Tineke Strik, saj da si vsi ne morejo privoščiti številnih testov, ki so v okviru projekta covidnega potrdila alternativa cepljenju ali prebolevnosti.

Upam, da bo kaj iz tega.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, RobiRoberto pravi:

Sprašujem za Damijevo prjatlco ...   :D

Koga bi ogrožal, in od koga bi bil ogrožen s kovidom, če med vožnjo ne bi imel stika z nikomer, in bi malico, pijačo in :kava:  peljal s seboj.   :hmm:

1610208318_178km.JPG.a5966ee4704184d4de55900afb307814.JPG

a še malical bi brez maske na prostem??? jst jem zvečer tko da ne se delat pametan koronac aj prou...:P

pred 7 urami, ukica pravi:

Hojsek, obljubim da se bom vozil s celado na glavi.. in se nebom druzil. Spusti me cez mejo, prosim.

Ti pridem se travo pokosit na Krk..

15264C45-A7DD-4ECD-A9C2-596FD91CFF3C.jpeg

kretn še zmer verjame dlakoucu ..

pred 4 urami, Snečer pravi:

Our life in lockdown | BoardGameGeek

Tako je bilo v Bergamu.

Da bi to ostalo pri nas neopaženo? v dobi, ko ima vsak 3 telefone s kamero?

Al pa je bila za to policijska ura, da so lahko ponoči odvažali?

Za tiste, ki so preboleli, bi moralo veljati še strožje, obvezen test.

2 meseca : brez kakršnihkoli izjem pa če je priskutnik vlade al pa ministrant - obvezna in iz lastnega žepa plačljiva 

karantena v karantenskem hotelu.. ni prcanja in hahititanja.. karantena za 14 dni 1500e za hotel.. 

in odpret državo - popolnoma.. in ja sankcionirat tiste . ki se ne držijo karantene in varnostne razdalje z 10 000e ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

Dol greš s hitrim free testom.

Nazaj pa naj ti piše karanteno, če se mu bo dalo :) če jo napiše, pač greš pri nas naredit pcr.

Druge ni.

Al pa pikec ali packarijo v telo.

 

do 30 eur bi še dal :) 

itak stalno spreminjajo, ampak trenutno, če dobiš karanteno je ne zaključuje pcr.

Pikec čakam, ker prijave na NIJZ so nične, torej sem se še 1x prijavil pri osebnem zdravniku, z ozirom na brzino cepljenja bom ravno decembra na vrsti :P, do takrat bodo še 10x ustavili in sprostili pikanje. Sicer sem proti temu sranju, ampak je res najhitrejša rešitev problema.

S tem da trenutno ne moreš prehajat regij, mar ne (turistično).

Po mojem bo bolj smiselno naredit PCR pri nas v petek, pa v soboto dol, 48 ur pa rok za nazaj.

Bom še počakal, da se skristalizira zadeva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam da se zorganiziramo in uporabimo vsa pravna in pravdna sredstva, naravne zakonodaje, ustave ter kazenskega zakonika, ker so nam kršene človekove pravice in temeljne svoboščine 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kugelschreiber pravi:

Glej, ne bomo sli. Do nadaljnega, civilisti brez prebolelosti ne bomo sli. Sprijazni se.

Točno tako, kaj bi se sekiral pol leta vnaprej za en dopust na katerem je najlepše pivo pa še kalamari...od razgledov itak nimaš nič. Če bo prosto bomo šli če ne pa ne...simpl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

Glej, ne bomo sli. Do nadaljnega, civilisti brez prebolelosti ne bomo sli. Sprijazni se. Najlepse zbrane ukrepe berem na  avtokampi.si

https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-prehod-meje

 

Jaz bi uvedel 5 dni obvezne karantene, v nadziranwm hotelu, nato pcr. Skoraj brez izjem. Seveda bi prej od fizerja ze dobil in ljudem ponudil tista dva miljona in pol doz....

 

za hec, Izrael ima dostop do neomejenih kolicin, ker iz zelo digitaliziranega zdravstvenega sistema bionteh zalagajo z azurnimi podatki o reakcijah, stranskih ucinkih etc etc in dozo placajo 23€ in ne kot EU 12€. 
 

Slovenije je vsega skup za polovico Tel Aviva z okolico.  Recimo, da bi se nasi se slabs scenkali, in placali 25€ za dozo. Za 100mio€ smo precepljeni po dolgem in pocez. Preplacilo se porabi za jesensko cepljenje. 

cifre so kul..brzina pa ni naša vrlina 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, vandrovec pravi:

Točno tako, kaj bi se sekiral pol leta vnaprej za en dopust na katerem je najlepše pivo pa še kalamari...od razgledov itak nimaš nič. Če bo prosto bomo šli če ne pa ne...simpl.

zato ker jaz sexam poleti z mojo mojo :P na morčiju..

Sekiram se, ker me po neumnem omejujejo, ker bo kaco lahko šel za 12 ur čez pucat ribnik brez karkoli, jaz pa ne smem tankat v paklo. Sekiram se, ker vse te omejitve čist nč ne rešujejo problema, dokler obstajajo izjeme katerim velja hitri test 7 dni, drugim 24 ur in podobno.

Sekiram se, ker testi nasploh ne rešujejo nič. Dol lahko greš z negativnim PCR testom, pa se fino nekje nažuraš in okužiš ter še isti ali naslednji dan prideš domov. Toliko so veljavni in smiselni ti testi. In enako velja za vse druge države.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Če oseba pri vstopu v Slovenijo nima ustreznega potrdila ali ne sodi med spodnje izjeme, se jo napoti v 10 dnevno karanteno., ki je ni mogoče predčasno odpraviti s testiranjem.

:) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

167169864_10209127126012308_1397195889857665651_n.thumb.jpg.a3352731d82b9eae326f16ed6b96a06a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Isto bo ko za Dunlop gume akcija, ko dobiš 50 eur potem nazaj :)

Tudi agencije se bodo znašle, bodo imeli v ceni gratis PCR test...

Cena pa bo čudežno zrasla iz npr. 399 na 469 EUR :) 

Na koncu bodo odirali spet ... beee beee

Baška Bura bo baje izhodna postaja za testiranje... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bo dovolj pritiska bodo že hitri dovolj. Se boš kar pred policajem samotestiral :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

ko bo dovolj pritiska bodo že hitri dovolj. Se boš kar pred policajem samotestiral :P

 

Na maloobmejnih bo pa itak poseben režim :) 

Drugače pa je skor bolje dat za PCR na hrvaškem 99 eur kot pa 67, ker bo manjša gneča... :) 

time is money

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

zato ker jaz sexam poleti z mojo mojo :P na morčiju..

Sekiram se, ker testi nasploh ne rešujejo nič. Dol lahko greš z negativnim PCR testom, pa se fino nekje nažuraš in okužiš ter še isti ali naslednji dan prideš domov. Toliko so veljavni in smiselni ti testi. In enako velja za vse druge države.

jaz sexam tudi doma.. neglede na letni čas.. vsak letni čas 1x.. :P

pred 11 urami, Snečer pravi:

:)  Če oseba pri vstopu v Slovenijo ne sodi med spodnje izjeme

še enkrat.. 

do 15.06.2021 ukinit izjeme . obvezna plačljiva karantena v karantenskem hotelu.. država pa naj bo svobodna..

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne kretenizme se grejo. Kot slovenskemu državljanu ti nimajo pravice in ne morejo prepovedat vstop v Slovenijo. Imaš test ga nimaš... te lahko samo na rit kušnejo. Lahko si dejansko okužen (bolan) s kakšno precej bolj nevarno boleznijo, pa te še vedno morajo "prevzeti" .

To je bolj odvračanje pozornosti od očitno večjih problemov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!