Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

pred 8 minutami, jvalant pravi:

 Ne vem. Ne mislim vas prepricevati, ampak cepljenje je dalec najbolj primerno za ljudim ki ze imajo probleme. Naprimer oslabljeno srce: ce taka oseba dobi kovid (ali hudo gripo - ne virozo, gripo) se telo bori z zvisanjem temperature,  utrip se vzdigne in na sploh je to velika obrmenitev za srce in telo (zato smo tudi cisto prec, ce je bolezen hujsa). In preprecevanje  ali vsaj lajsanje bi bilo zelo v pomoc vasi prijateljici, ki ima ze tako oslabljeno srce in je res vsak dodaten napor lahko problem.

 

  Tu se ne gre za slabo ali slabso odlocitev - sami presodite (sploh pa prijeteljica) ali si upa tvegati kovid ali hudo gripo ob obstojecem stanju. Zakaj ze v osnovi dolocate cepivo kot slabo odlocitev? Mislim, da sedaj pa ze veste, da je bilo dalec najvec smrti ravno med ljudmi kateri so bili podobni vasi prijetljici, torej med ljudmi, ki so ze imeli  problematicno stanje (ali sladkorno, ki sama po sebi ni tako nevarna, pa jo kovid zelo poslabsa).

 

 Kar  se tice teh opozoril, milsim da je smrtnost zaradi cepiva nekje okoli 0,000008%. V sloveniji je cepljenih skoraj en milijon (1 000 000) in zelo malo umrlih, medtem ko je bilo vseh okuzenih 250.000 (pa recimo 700.000 ker jih veliko ni bilo testiranih) in je 4500 umrlih. Pa sami presodite kaj bolje za vaso prijateljico, se sploh, ker je velika vecina od teh 4.500 bilo podobih vasi prijateljici, torej z pridruzenimi boleznimi. Se bolje, prijateljica naj sama presodi. Tole so pac stevilke, ki ne lazejo, ne pa blebetanja o magnetih, kovinah in ostalih nesmislih v cepivu itd...

 

 Seveda se je pa treba o nevarnostih strdkov, in stanju prijateljice prej posvetovati z zdravnikom! Ampak na splosno, kaze, da ima njen zdravnik prav in nobenih skritih in groznih namenov... pa zakaj hudica bi jih imel?!

dnevnik gledam,lih zdela Cizelj je reku da je v sloveniji cepljenih dobrih 40 %,kolk je vseh prebivalcev?še kar velik manka do 1 milijona....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, BIF said:

Dejansko gre zdaj samo še za iskanje dlake v jajcu in klasično principielno kontriranje.  Da imam prav bi bilo nadvse enostavno dokazati. Če bi vlada ponudila vsakemu cepljenemu 200 eurov "stimulacije"....bi hitro videli, kako se bi  antivax "študije" razblinile kot mehurček.

 Kaksnih 200e? Sej je dosti ze to, da se gre lahko na morje k hrvatom, pa na potovanje, pa se iti pelat na Jezersko, pa iti neka na zur in koncert, pa zelo veliko nasprotnikov spremeni plosco....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, thumper pravi:

Praklet antivoskar lahk b se na en šus ustavu..

 

Treba mal grut-a zbrcat da se zmiga.  Kolkr ga poznam ni mahnen na kadavre..

Miki za 200e si lohk vsi svojo danko obrišejo..

Tebi verjamem.. k te pznam osebno , ve kje delaš pa pametn ločenc si.. sej res kdaj bo ločitvena žurka ? 

Aja ms-jevci kr nekak pozablajo da je treba žurko nrdit..

A nis ti mlajš od mausa pa od mene ???

Sorry.. nism se mogu zadžat.. 

Karmen pumahej !!!

ločitvena žurka je bla leta 1995,mislim,da sta vidva mladička kr mlaj ud mene....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Grut said:

dnevnik gledam,lih zdela Cizelj je reku da je v sloveniji cepljenih dobrih 40 %,kolk je vseh prebivalcev?še kar velik manka do 1 milijona....

Rekel sm skoraj milijon (mislim da je bilo 800.000 z prvim odmerkom kak dan nazaj, in ti bodo verjetno vsi se prisli po drugo dozo) sm pac mal posplosil. In to nic ne spremeni dejstev, ki sem jih pac povedal. In to je, da je cepljenje zelo pametno za osebe z tezjimi boleznimi, dosedanji potek je to pokazal, veliko jih meni, da pac stari bolni umrejo,  ostali so pa varni....

Kot je rekel BIF: iskanje dlake v jajcu!

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

Rekel sm skoraj milijon (mislim da je bilo 800.000 z prvim odmerkom kak dan nazaj) sm pac mal posplosil. In to nic ne spremeni dejstev, ki sem jih pac povedal. In to je, da je cepljenje zelo pametno za osebe z tezjimi boleznimi, dosedanji potek je to pokazal, veliko jih meni, da pac stari bolni umrejo,  ostali so pa varni....

Kot je rekel BIF: iskanje dlake v jajcu!

se popolnoma strinjam s cepitvijo težjih bolnikov,ampak a veš,da obstajajo tudi bolniki kateri se ne smejo cepit,pa jih silijo v cepljenje...pa še neki,uspešno cepivo/cepljenje je tisto,katero onemogoči/prepreči ponovno obolelost za isto boleznijo...tuki je pa cepljenje predvideno za vsaj še 3 - 5 let,...to so besede vodilnih slovenskih infektologou...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Grut said:

se popolnoma strinjam s cepitvijo težjih bolnikov,ampak a veš,da obstajajo tudi bolniki kateri se ne smejo cepit,pa jih silijo v cepljenje...pa še neki,uspešno cepivo/cepljenje je tisto,katero onemogoči/prepreči ponovno obolelost za isto boleznijo...tuki je pa cepljenje predvideno za vsaj še 3 - 5 let,...to so besede vodilnih slovenskih infektologou...

Se popolnoma strinjam, im sem tudi na koncu napisal, da se je potrebno posvetovati z zdravnikom. Ce si preberes celo debato, tudi zacetek od mojemiske, bos videl zakaj se gre. in da nikamo ne silim nikogar. Kar se tice siljenja: saj so podali izjeme, ne verjamem da bo nekdo nekoga ki se ne sme cepiti obravnaval enako kot nekoga ki se noce iz principa. Jaz tudi zagovarjam svobodo izbire, in nikogar ne vprasam ali je cepljen pred voznjo, ali pitjem piva, ali druzenjem. Sem moral na par pregledov zadnje casem niti enkrat me niso vprasali o cepljenju, samo izmerili temperaturo. 

Poslusam pa stalno kake budale smo cepljeni, kaj vse je v cepivu, kladiva nam bodo letela v glavo, se kak kamion bo padel name, ko ga bo tistih par mikrogramov kovine v meni vzdignilo z ceste, in pomrli bomo usi kmalu (od cepiva). In podobne vzisenosti in (precej butasto) dokazovanje vecvrednosti in intelekta...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Če je prebolelost boljša zaščita od cepljenja in enako varna za večino zdravih ljudi, zakaj potem posiljevanje s cepivom za vse? To samo daje slutiti, da imajo s cepivom neke druge namene...

ti pa maš globoke. Seveda je namen cepiva, da vsi umrejo, al dobijo čip, ne vem točno :P

 

 

Prebolevnost je uradno 6 mesečna zaščita, ki pa z vsakim mesecem bolj pada. Zato je za njih dovolj en špik. govorim o uradnih podatkih.

Ampak zdrav, ki se ni nikoli okužil ni prebolel korone, mar ne?

Zato so tudi v začetkih korone razmišljali o kolektivni imunosti. To je še vedno najboljša zaščita, ki pa očitno v tem primeru ne deluje.

ps. Okužba še zdaleč ni enako nevarna/varna kot cepivo. Globalno gledano. Po starostnih grupah zadeve varirajo. Če računaš da umre malo mladih do 30 let, ja potem je okužba varna verjetno. Tudi za okužbo se ne vedo posledice na dolgi rok.

Ko bo po svetu umrlo toliko ljudi, kot jih je zaradi korone, potem bo pa okužba res enako varna/nevarna. Vsaj malo poglej podatke. Pa ne tistih, da bodo cepljeni vsi jeseni umrli.

 

Še o teoriji zarote. Imeti nek namen s cepivom, pomeni da ima v vsaki državi določen % ljudi nek namen in težko korist, pa še dogovorjeni so med sabo, da usklajeno delujejo. V kar pa dvomim. Majo že proizvajalci dovolj dobička. In dobavitelji.

Prvi ki bo naredil 100% cepivo in prvi ki bo naredil zdravilo za korono ( za težje primere za bolnico) bo zmagal. Brez teorije zarote. 

Dovolj zarote lahko imaš že pri prevzemih in kontroli glavnih farmacevtov, tam se vrtijo biznisi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Grut pravi:

men je čist usen kako in kdaj se stegnem,važn mi pa je da nom lačn pa da bom lohk še 1 prej pržgau....kausam pa itak ne več,ker v mojem športnem telesu ne bo nobena ženska več uživala ....

ma sej te nihče ne sili, da moraš umret zarad cepljenja. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

Se popolnoma strinjam, im sem tudi na koncu napisal, da se je potrebno posvetovati z zdravnikom. Ce si preberes celo debato, tudi zacetek od mojemiske, bos videl kaj mislim... kar se tice siljenja: saj so podali izjeme, ne verjamem da bo nekdo nekoga ki se ne sme cepiti obravnaval enako kot nekoga ki se noce iz principa. Jaz tudi zagovarjam svobodo izbire, in nikogar ne vprasam ali je cepljen pred voznjo, ali pitjem piva, ali druzenjem. Poslusam pa stalno kake budale smo cepljeni, kaj vse je v cepivu, kladiva nam bodo letela v glavo, se kak kamion bo padel name, ko ga bo tistih par mikrogramov kovine v meni vzdignilo z ceste, in pomrli bomo usi kmalu (od cepiva). In podovbne vzisenosti in dokazovanje vecvrednosti in intelekta...

no,kaka kladiva pa kamioni lih ne bodo padal na vas,pa tud škripnl noute kr tko,marsi kdo ne cepljen bo pred vami zapustu ta svet,pa od mene ne boš slišou nobenih žalitev o komerkoli,ne o cepljenih in ne o ne cepljenih....mam pa kolega,ki se je cepu - 2x,in lej ga zlomka...verjeu al ne - kurji uč mu mežika ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Grut pravi:

dnevnik gledam,lih zdela Cizelj je reku da je v sloveniji cepljenih dobrih 40 %,kolk je vseh prebivalcev?še kar velik manka do 1 milijona....

kmal nas bo cepljenih tok kot na NIJZju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, vandrovec said:

Če je prebolelost boljša zaščita od cepljenja in enako varna za večino zdravih ljudi, zakaj potem posiljevanje s cepivom za vse? To samo daje slutiti, da imajo s cepivom neke druge namene...

Ti si pa res biser! Tudi ce je zascita po prebolelosti bolja, dej ze enkrat razumi tole:

 

800.000 cepljenih z prvo dozo (in vsi se pridejo po drugo) in koliko umrlih?  10?  In na drugi  strani nekaj cez 250.000 (pa recimo 750.000 ker naj bi bilo skritih okuzenih toliko) in 4500 umrlih. Res ne vem kaj ti ves cas okoli tega ni jasno?! Se nekaj, res mislis, da vodje zelijo veliko umrlih v slovniji in evropi, katere bodo potem zamenjali priseljenci iz azije, arabije itd. Premisli se enkrat, no. In sama bolezen je VELIKO boljsa pri depopulaciji kot cepivo.

 Torej, precej vec tvegas, ce zelis naravno zascito. Zdaj pa se ukrepaj tako kot govoris, in se pojdi okuzit. Saj si varen, pa se cepiti se ti ne bo treba!

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

kmal nas bo cepljenih tok kot na NIJZju :P

 

hmmmm,mal počas vam gre to ud rok...dejte mal pohitet,da se nam ustalim ne bo treba....vidim,da niste prou pridni pri izvrševanju nalog katere so vam dane ... :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Grut said:

no,kaka kladiva pa kamioni lih ne bodo padal na vas,pa tud škripnl noute kr tko,marsi kdo ne cepljen bo pred vami zapustu ta svet,pa od mene ne boš slišou nobenih žalitev o komerkoli,ne o cepljenih in ne o ne cepljenih....mam pa kolega,ki se je cepu - 2x,in lej ga zlomka...verjeu al ne - kurji uč mu mežika ....

 Ja, men je pa meniskus crknil... Ne verjamem da imajo desetletja valjnja po kolenih kaj z tem, pa mojih 100kg tud nima veze!! Ker se je zgodilo po cepljenju je ZIHER krivo cepivo! Ziher!

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Grut pravi:

hmmmm,mal počas vam gre to ud rok...dejte mal pohitet,da se nam ustalim ne bo treba....vidim,da niste prou pridni pri izvrševanju nalog katere so vam dane ... :lol1:

nehi ti men replicirat, ker vidim, da popuščaš. V soboto boš pa stal že v vrsti za prvi šus :P

 

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

 Ja, men je pa meniskus crknil... Ne verjamem da imajo desetletja valjnja po kolenih kaj z tem, pa mojih 100kh tud ne. Ker se js zgodilo po cepljenju je ZIHER krivo cepivo! Ziher!

lej,mal heca mora bit,sploh v tem času,upam,da ni nobene zamere....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Grut said:

lej,mal heca mora bit,sploh v tem času,upam,da ni nobene zamere....

Nope, sm pozabu smajlija narisat... Ce se srecamo na cesti, lahk kufe pade, tud ce nis ceplen! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

nehi ti men replicirat, ker vidim, da popuščaš. V soboto boš pa stal že v vrsti za prvi šus :P

 

a jest da se bom cepu ???? .... ga dam pa raj krukudilu za pufafat :angryrant2:

pred 3 minutami, jvalant pravi:

Nope, sm pozabu smajlija narisat... Ce se srecamo na cesti, lahk kufe pade, tud ce nis ceplen! :)

z veseljem ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Grut pravi:

a jest da se bom cepu ???? .... 

z veseljem ....

a ne vem, preveč te zanima tole okrog cepljenja. To pomeni da podzavestno kolebaš al bi al ne bi..pa ne s krokodilom. S kako medicinsko sestro in iglo :P

ps. post sem ti korigiru. :D

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Grut said:

a jest da se bom cepu ???? .... ga dam pa raj krukudilu za pufafat :angryrant2:

 

No, dej! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/pingdemija-hromi-otok-prazne-trgovske-police-in-zaprte-crpalke/588502

 

podobno kot venezuela, kuba... tud kle bo loh isto, nikol  ne veš... eni kr mislejo da se da samo doma bit pa skrivat pred okužbo in bo vse ok in bojo rešili svet....malomorgen, dost je blo zezanja, drgač bo groza....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, bajkr88 pravi:

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/pingdemija-hromi-otok-prazne-trgovske-police-in-zaprte-crpalke/588502

 

podobno kot venezuela, kuba... tud kle bo loh isto, nikol  ne veš... eni kr mislejo da se da samo doma bit pa skrivat pred okužbo in bo vse ok in bojo rešili svet....malomorgen, dost je blo zezanja, drgač bo groza....

pri nas imamo Hofer :)

ne delat panike

  • Haha 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jvalant pravi:

 Kaksnih 200e? Sej je dosti ze to, da se gre lahko na morje k hrvatom, pa na potovanje, pa se iti pelat na Jezersko, pa iti neka na zur in koncert, pa zelo veliko nasprotnikov spremeni plosco....

kva zdej a bom dobu teh 200e ? k potovanje pa žur pa koncert ne hodm..

pred 2 urami, Grut pravi:

ločitvena žurka je bla leta 1995,mislim,da sta vidva mladička kr mlaj ud mene....

dej ne nabiji mulc.. napiš datum da vidmo..

pred 1 uro, jvalant pravi:

Ti si pa res biser! Tudi ce je zascita po prebolelosti bolja, dej ze enkrat razumi tole:

 

800.000 cepljenih z prvo dozo (in vsi se pridejo po drugo) in koliko umrlih?  10?  In na drugi  strani nekaj cez 250.000 (pa recimo 750.000 ker naj bi bilo skritih okuzenih toliko) in 4500 umrlih. Res ne vem kaj ti ves cas okoli tega ni jasno?! Se nekaj, res mislis, da vodje zelijo veliko umrlih v slovniji in evropi, katere bodo potem zamenjali priseljenci iz azije, arabije itd. Premisli se enkrat, no. In sama bolezen je VELIKO boljsa pri depopulaciji kot cepivo.

 Torej, precej vec tvegas, ce zelis naravno zascito. Zdaj pa se ukrepaj tako kot govoris, in se pojdi okuzit. Saj si varen, pa se cepiti se ti ne bo treba!

bomo vidli kolk jih bo še umrlo ...  od česarkoli .. za vlado je pomembno sam da je cifra..

pred 1 uro, Grut pravi:

a jest da se bom cepu ???? .... ga dam pa raj krukudilu za pufafat :angryrant2:

z veseljem ....

@KARMEN1 pumahej .. krokodilka,,,  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

ja, cepljeni se bomo lahko vozili :)

Vprašanje koliko časa :)...po moje bodo izigrani tisti, ki so se igrali z virusom. Pa tisti, ki so jim verjeli tudi...žal bodo tudi nedolžne žrtve vmes. Krivdo sem že pripisal nekaterim, zato bo zanimivo spremljanje....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!