Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

10 minutes ago, ftp said:

Samo težava je dobiti verodostojnih 3 ali 4 strani, ker smo bombardirani z nešteto stranmi z neumnostmi in zarotami, za še bolj prestrašit prestrašene. Tako je cerkev stoletja delala, da je prišla do svojih zvestih podanikov, ki ji še danes zvesto verjamejo. In to toliko zvestih, da ne vidijo in ne slišijo o pedofilstvu v kleru, pa v vojne hodijo v imenu boga, volijo po božjem naročilu,...

Saj se ve, prestrašeni so najlažje vodljivi.

En način je (vsaj slike), odpreš GOOGLE slike in notri POTEGNEŠ sliko, ki se ti zdi sumljiva in pogledaš na povezave, ki jih pokaže. Tako sem dobil veliko lažnivih slik, tudi gospoda Grimsa (2 sv. vojna) in Lahovnik ter Janša (zaprta avtocesta Venezuele)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Cepili me že kot otroka, pa v srednji šoli, pa v vojski pa še zdaj sem šel.

Vse ok.

Ni vse ok. Tako kot ne z ostalimi. Fukjen si sicer manj kot jaz .. 

Si me skušal s cepljenjem dohitet?:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Buschi pravi:

Fantje in deketa, ter Ninč, čist resno vprašanje: je kje kdo zasledil, kako hitro po okužbi se lahko na novo okužiš? Kako dejansko zgleda teta tanajnovejša verzija? 

Hvala za konstruktivne odgovore.

Znanec je bil prejšnji teden pozitiven. Ni prebolevnik (zato prvega dela ne morem komentirat). Kar se tiče njegovih simptomov, iz nosa mu je teklo pa grlo ga je bolelo. Mislim pa da je zdaj že ok 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Tole bom še napisal.

Jaz in nekateri smo se cepili.

Zakaj me zdaj tu strašiš al kaj hočeš z nekimi linki povedat.

Če sem se zagiftal, mi povej, kako to rešim, ne pa zdaj delat neke panike.

Kdor se je cepil, je zadeva zaključena, poti nazaj ni, a ne?

Kdor se pa ni, tistim pa filaj antiwax propagando.

Torej, moram kaj narediti sedaj ko sem cepljen? jemati kakšna zdravila, čiščenje krvi, genetsko zdravljenje?

Kaj torej.

Če sem zapečaten sem zapečaten, samo ne bluzit.

Mislim, da tukaj ni neka debata o neposrednem obtoževanju ene ali druge strani. Pač vsak se sam odloča. Problem pa je ker so necepljeni vsak, dan bombardirani z siljenjem v to, predvsem posredno in so ali pa bodo še bolj močno predstavljeni kot grešni kozli. Poleg tega pa se še vedno onemogoča kakršnakoli javna razprava strokovnjakov ene in druge strani in se tako uradno priznava samo ena resnica in ena pot kot prava. Žal pa se je v tem letu in pol pokazalo, da so se 100x zmotili, obrnili zgodbo, javno priznali napake ali zavajanja pa kljub temu zadnja odločitev vedno velja kot tista prava. In pač človeku, ki rad gleda z odprto glavo procesira vse informacije, jih preverja, primerja, razmišlja, bere, sprašuje težko gre v glavo kako lahko nekdo pač slepo verjame v neko rešitev, ki je uradna, čeprav tudi ta uradna rešitev iz ust uradnih oseb peša oz. se čez noč spreminja. Ker pa je to forum, smo se tukaj našli nekako "pripadniki" ene, druge in srednje pozicije in debatiramo. Tudi če nekdo, da argument ima nasprotna stran vso pravico pokazati nasprotnega, mogoče pa skupaj tako pridemo do neke "rešitve".  Zgodovina nas je velikokrat naučila, da ni vse uradno vedno resnica in pravilna odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Buschi said:

Fantje in deketa, ter Ninč, čist resno vprašanje: je kje kdo zasledil, kako hitro po okužbi se lahko na novo okužiš? Kako dejansko zgleda teta tanajnovejša verzija? 

Hvala za konstruktivne odgovore.

To sem našel na yalemedicine.org

ANG

There is still more to learn about Delta.
One important question is whether the Delta strain will make you sicker than the original virus. Early information about the severity of Delta included a study from Scotland that showed the Delta variant was about twice as likely as Alpha to result in hospitalization in unvaccinated individuals, but other data has shown no significant difference. The information could change as experts learn more.

Another question focuses on how Delta affects the body. There have been reports of symptoms that are different than those associated with the original coronavirus strain, Dr Yildirim says. “It seems like cough and loss of smell are less common. And headache, sore throat, runny nose, and fever are present based on the most recent surveys in the U.K., where more than 90% of the cases are due to the Delta strain,” she says.

It’s unclear whether Delta could cause more breakthrough cases—infections in people who have been vaccinated or have natural immunity from a prior COVID-19 infection, which so far have been rare in general. “Breakthrough is a big question,” Dr. Wilson says. “At least with immunity from the mRNA vaccines, it doesn’t look like it will be a problem.” A Public Health England analysis (in a preprint that has not yet been peer-reviewed) showed that at least two of the vaccines are effective against Delta. The Pfizer-BioNTech vaccine was 88% effective against symptomatic disease and 96% effective against hospitalization from Delta in the studies, while Oxford-AstraZeneca (which is not an mRNA vaccine) was 60% effective against symptomatic disease and 93% effective against hospitalization. The

 

SLO

 

O varjanti Delta se je treba še več naučiti.

Eno pomembnih vprašanj je, ali vas bo sev Delta naredil bolj bolnega od prvotnega virusa. Zgodnje informacije o resnosti Delta so vključevale študijo na Škotskem, ki je pokazala, da je različica Delta približno dvakrat bolj verjetna kot Alfa, da bo privedla do hospitalizacije pri necepljenih osebah, drugi podatki pa niso pokazali pomembne razlike. Informacije se lahko spremenijo, ko strokovnjaki izvedo več. Drugo vprašanje se osredotoča na to, kako Delta vpliva na telo. Poročali so o simptomih, ki so drugačni od tistih, povezanih s prvotnim sevom koronavirusa, pravi dr. Yildirim. »Zdi se, da sta kašelj in izguba vonja manj pogosta. In glavobol, vneto grlo, izcedek iz nosu in zvišana telesna temperatura so prisotni na podlagi najnovejših raziskav v Združenem kraljestvu, kjer je več kot 90% primerov posledica seva Delta, «pravi. Ni jasno, ali bi Delta lahko povzročila več prebojnih primerov - okužb pri ljudeh, ki so bili cepljeni ali imajo naravno imunost pred predhodno okužbo s COVID-19, ki so bile doslej na splošno redke. "Preboj je veliko vprašanje," pravi dr. Wilson. "Zdi se, da vsaj pri imunosti pred cepivi proti mRNA ne bo problem." Analiza angleškega javnega zdravja (v pretisku, ki še ni bil strokovno pregledan) je pokazala, da sta vsaj dve cepivi učinkoviti proti družbi Delta. Cepivo Pfizer-BioNTech je bilo v študijah 88% učinkovito proti simptomatskim boleznim in 96% proti hospitalizaciji iz Delta, medtem ko je bila Oxford-AstraZeneca (ki ni cepivo mRNA) 60% proti simptomatskim boleznim in 93% proti hospitalizaciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, John2005 said:

Malo brskam, enodnevni dopust je zakon. Bi šov na motor pa mi je žebelj pokvaru dan.

Ta dokument je zanimiv. Predvsem pa tabelica katere sliko sem naredil spodaj

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1005517/Technical_Briefing_19.pdf

SS.png

To je bilo že nekih 3x objavljeno, sem že napisal zakaj takšne številke in zakaj niso povsem tako kot zgledajo na prvi pogled. Poišči, da se ne bom ponavljal.

27 minutes ago, John2005 said:

Žal pa se je v tem letu in pol pokazalo, da so se 100x zmotili, obrnili zgodbo, javno priznali napake ali zavajanja pa kljub temu zadnja odločitev vedno velja kot tista prava.

Gremo po trditev eno po eno.

Najprej povej kje so se zmotili obrnili... naštej vsaj 10 (od po tvoje 100) dejstev. Prosim razsvetli nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ftp pravi:

Gremo po trditev eno po eno.

Najprej povej kje so se zmotili obrnili... naštej vsaj 10 (od po tvoje 100) dejstev. Prosim razsvetli nas.

No prav, ko si izzval. Si bom vsel čas in zate napisal. Samo malo časa mi daj. Napisal bom tudi nesmisle  in pa tudi medijske objave, ki so botrovale določenim odločitvam. Ti pa boš vse lepo komentiral z dejstvi in argumentacijo.

Čutim pa v tvojih stavkih, da se počutiš napadenega. Zopet potrditev mojih prejšnjih razmišljanj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, John2005 said:

Čutim pa v tvojih stavkih, da se počutiš napadenega.

Nikakor, jaz namreč ne morem nič več spremenit. Zaenkrat še ni možnosti odceplenja.

4 minutes ago, John2005 said:

Ti pa boš vse lepo komentiral z dejstvi in argumentacijo.

Upam da smem podati tudi moje mnenje?

4 minutes ago, John2005 said:

Samo malo časa mi daj

Ni problem, z veseljem pričakujem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ftp pravi:

To je bilo že nekih 3x objavljeno, sem že napisal zakaj takšne številke in zakaj niso povsem tako kot zgledajo na prvi pogled. Poišči, da se ne bom ponavljal.

Gremo po trditev eno po eno.

Najprej povej kje so se zmotili obrnili... naštej vsaj 10 (od po tvoje 100) dejstev. Prosim razsvetli nas.

Ni dokazov na eni ne na drugi strani...vse je samo vera. Mi, ki se nočemo cepit pač ne verjamemo uradni (večinoma plačljivi) razlagi

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

zakaj se tako razpreda s spamom, če se itak ne boš cepil ... cepljeni pa so že zaključeni ...

ne razumem teh debat, kaj je poanta?

Delujejo kot izgovori zakaj se ne.

Just now, vandrovec said:

Ni dokazov na eni ne na drugi strani...vse je samo vera. Mi, ki se nočemo cepit pač ne verjamemo uradni (večinoma plačljivi) razlagi

Prav, smo razumeli, zakaj potem še nadaljuješ s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Delujejo kot izgovori zakaj se ne.

Prav, smo razumeli, zakaj potem še nadaljuješ s tem?

...za zabavo :) ..ne bi smel? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, vandrovec said:

...za zabavo :) ..ne bi smel? 

Lahko, vendar ni lepo da govoriš kako te posiljujejo, a ti počneš isto drugim.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ftp pravi:

Lahko, vendar ni lepo da govoriš kako te posiljujejo, a ti počneš isto drugim.

Kako bi jaz lahko posiljeval tiste, ki so se že cepili, ker tisti, ki se niso, verjetno nimajo tega mnenja?

Lahko se čutite prikrajšane, samo to je vaša krivda...jaz vas nisem silil v cepljenje.

Sicer pa imate v zameno skorajda popolno svobodo medtem, ko nas vedno bolj zapirajo...

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, vandrovec said:

Kako bi jaz lahko posiljeval tiste, ki so se že cepili, ker tisti, ki se niso, verjetno nimajo tega mnenja?

Vidim da je zelo velik problem funkionalna nepismenost, to je nerazumevanje oz. nepredstavljanje prebranega (slišanega) besedila.

Še en krat preberi in mi povej kje sem opisal da posiljuješ cepljenje. Posiljuješ necepljene s tvojo resnico, tako kot (po tvoje) drugi posiljujejo necepljene z drugo resnico.

9 minutes ago, vandrovec said:

Lahko se čutite prikrajšane, samo to je vaša krivda...jaz vas nisem silil v cepljenje.

Sicer pa imate v zameno skorajda popolno svobodo medtem, ko nas vedno bolj zapirajo...

Mi smo prikrajšani ker imamo svobodo, vi ste pa srečni ker ste in boste vedno več zaprti. Ja prav ane, če ti to praviš. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste kot politiki, ko ne eden ne drugi ne popušča.

Saj ni stvar v tem kdo je ali se hoče cepiti, to je svobodna pravica (beri zaenkrat) vsakega posameznika, kot je naša pravica nam necepljenim, da se iz našega razloga ne cepimo.

Kar se tiče svobode, mi je kot necepljenemu nič ne manjka. Sem bil prejšnji teden v Srbiji brez problemov, tule sem naredil antigen-hitri test zjutraj, ob 16.00 sem že pil kavo na Zlatiboru, na meji brez problemov. Za nazaj sem pač plačal tistih 30€ in sem bil spet "svoboden" in sem šel lepo nazaj, niti pogledali niso na nobeni meji ali imam papir ali ne, samo naši so me spraševali kako je na Zlatiboru, to je pa tu vse.

Je pa res, da nas zdrave - necepljene vedno bolj diskriminirajo, oziroma se nas bojijo, ne vem zakaj, saj pa ste ja vi cepljeni zdaj zaščiteni pred vsemi, tudi pred nami necepljenimi in ne vem zakaj smo zdaj kar naenkrat zdravi nepotrebna navlaka na svetu.

Delam v bolnišnici pa se nisem cepil, vam to kaj pove. Sem zadnjič rekel eni zdravnici, kako je to mogoče, da so vedno zdravniki govorili in po medijih, da moramo skrbeti za zdravje, krepiti imunski sitem, živite zdravo, ostanite zdravi,... no zdaj pa smo kar naenkrat jebeni organi, moteči členi.

Pa ni imela kaj za nazaj povedat.

Tako, da jaz že pravim, čas bo pokazal in povedal svoje tudi resnico, končno resnico, ker tole zadnje čase od začetka te kao korone slišim same laži in dvomljiva natolcevanja od politikov, zdravstvenega osebja(določenih) in še bi lahko našteval.

Ljudje pravim nič dobrega se nam ne piše. Bogatuni hočejo še več, predvsem pa imeti rajo pod nadzorom.

In še vprašanje: Kje za vraga je poniknil Bil the kid (Gattes)?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zlatibor pravi:

Mater ste kot politiki, ko ne eden ne drugi ne popušča.

Saj ni stvar v tem kdo je ali se hoče cepiti, to je svobodna pravica (beri zaenkrat) vsakega posameznika, kot je naša pravica nam necepljenim, da se iz našega razloga ne cepimo.

Kar se tiče svobode, mi je kot necepljenemu nič ne manjka. Sem bil prejšnji teden v Srbiji brez problemov, tule sem naredil antigen-hitri test zjutraj, ob 16.00 sem že pil kavo na Zlatiboru, na meji brez problemov. Za nazaj sem pač plačal tistih 30€ in sem bil spet "svoboden" in sem šel lepo nazaj, niti pogledali niso na nobeni meji ali imam papir ali ne, samo naši so me spraševali kako je na Zlatiboru, to je pa tu vse.

Je pa res, da nas zdrave - necepljene vedno bolj diskriminirajo, oziroma se nas bojijo, ne vem zakaj, saj pa ste ja vi cepljeni zdaj zaščiteni pred vsemi, tudi pred nami necepljenimi in ne vem zakaj smo zdaj kar naenkrat zdravi nepotrebna navlaka na svetu.

Delam v bolnišnici pa se nisem cepil, vam to kaj pove. Sem zadnjič rekel eni zdravnici, kako je to mogoče, da so vedno zdravniki govorili in po medijih, da moramo skrbeti za zdravje, krepiti imunski sitem, živite zdravo, ostanite zdravi,... no zdaj pa smo kar naenkrat jebeni organi, moteči členi.

Pa ni imela kaj za nazaj povedat.

Tako, da jaz že pravim, čas bo pokazal in povedal svoje tudi resnico, končno resnico, ker tole zadnje čase od začetka te kao korone slišim same laži in dvomljiva natolcevanja od politikov, zdravstvenega osebja(določenih) in še bi lahko našteval.

Ljudje pravim nič dobrega se nam ne piše. Bogatuni hočejo še več, predvsem pa imeti rajo pod nadzorom.

In še vprašanje: Kje za vraga je poniknil Bil the kid (Gattes)?

 

 

bill se ločuje in brusi na veliko, ne pride do sape

raje plačuješ in stojis v vrsti in da ti vrtajo po nosu ter poškodujejo možgane...

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Zlatibor said:

Saj ni stvar v tem kdo je ali se hoče cepiti, to je svobodna pravica (beri zaenkrat) vsakega posameznika, kot je naša pravica nam necepljenim, da se iz našega razloga ne cepimo.

Kar se tiče svobode, mi je kot necepljenemu nič ne manjka. Sem bil prejšnji teden v Srbiji brez problemov, tule sem naredil antigen-hitri test zjutraj, ob 16.00 sem že pil kavo na Zlatiboru, na meji brez problemov. Za nazaj sem pač plačal tistih 30€ in sem bil spet "svoboden" in sem šel lepo nazaj, niti pogledali niso na nobeni meji ali imam papir ali ne, samo naši so me spraševali kako je na Zlatiboru, to je pa tu vse.

?

6 minutes ago, Zlatibor said:

Je pa res, da nas zdrave - necepljene vedno bolj diskriminirajo, oziroma se nas bojijo, ne vem zakaj, saj pa ste ja vi cepljeni zdaj zaščiteni pred vsemi, tudi pred nami necepljenimi in ne vem zakaj smo zdaj kar naenkrat zdravi nepotrebna navlaka na svetu.

Še eden ki ne ve kaj je diskriminacija.

Podam definicijo:

"O neposredni diskriminaciji govorimo takrat, ko se določeno osebo obravnava manj ugodno kot drugo v primerljivi situaciji, in sicer zaradi rasne oziroma etnične pripadnosti, vere in prepričanja, invalidnosti, starosti ali spolne usmerjenosti. "

7 minutes ago, Zlatibor said:

Delam v bolnišnici pa se nisem cepil, vam to kaj pove. Sem zadnjič rekel eni zdravnici, kako je to mogoče, da so vedno zdravniki govorili in po medijih, da moramo skrbeti za zdravje, krepiti imunski sitem, živite zdravo, ostanite zdravi,... no zdaj pa smo kar naenkrat jebeni organi, moteči členi.

Pa ni imela kaj za nazaj povedat.

In kaj naj ti pove. Verjetno ima poln kufer takih. (ena od opcij)

8 minutes ago, Zlatibor said:

In še vprašanje: Kje za vraga je poniknil Bil the kid (Gattes)?

Zakaj, a te je prej redno obiskoval?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ftp pravi:

?

Še eden ki ne ve kaj je diskriminacija.

Podam definicijo:

"O neposredni diskriminaciji govorimo takrat, ko se določeno osebo obravnava manj ugodno kot drugo v primerljivi situaciji, in sicer zaradi rasne oziroma etnične pripadnosti, vere in prepričanja, invalidnosti, starosti ali spolne usmerjenosti. "

In kaj naj ti pove. Verjetno ima poln kufer takih. (ena od opcij)

Zakaj, a te je prej redno obiskoval?

Ne me ni, samo po zasluženih € z Pfizerjem in še ne vem komu, pa ko se je skoraj vsak dan o njem govorilo, je čudežno poniknil, kot tisti doktor iz Wuhana, ko je hotel povedati resnico.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snečer pravi:

bill se ločuje in brusi na veliko, ne pride do sape

raje plačuješ in stojis v vrsti in da ti vrtajo po nosu ter poškodujejo možgane...

 

Snečer ja raje, ker mi vrtajo samo ko jaz želim, ko hočem kam iti, pa ne uničujejo možganov ker pri nas delajo to bolj kulturno iz grla. Prej ti bojo scvrli možgane od nepreverjenih "čorb", ki ste si jih vbrizgali v telo. Sicer pa komu kar paše, meni je itak vseeno.

Kot pravim čas bo pokazal svoje.

Če je tem politikom in znanstvenikom ter zdravilcem toliko do tega, da bi precepili čimveč ljudi čimprej, zakaj pa ne spustijo v evropo Sputnika in kitajcev, pol Srbije je cepljeno z Sputnikom, pa še živijo.

Aja, potem ta od EMME , ki ma delnice v Pfizerju ne bi imela toliko dobička, in še x drugih.

KORONA je sam en velik BIZNIS za bogatune, samega virusa pa še nobeden ni izoliral, pa kao že imajo cepivo, dajte ne se smešit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Zlatibor said:

in še ne vem komu, pa ko se je skoraj vsak dan o njem govorilo, je čudežno poniknil

Če bi malo bolje pogledal, so ljudje večinoma delili video posnetke straih interviujev in se, sploh po ločitv,i nikoli ni dosti izpostavljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Če bi malo bolje pogledal, so ljudje večinoma delili video posnetke straih interviujev in se, sploh po ločitv,i nikoli ni dosti izpostavljal.

Saj se niti ni mogel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Zlatibor said:

Ne me ni, samo po zasluženih € z Pfizerjem in še ne vem komu, pa ko se je skoraj vsak dan o njem govorilo, je čudežno poniknil, kot tisti doktor iz Wuhana, ko je hotel povedati resnico.

Pfizer ima glavni sedež v Shanghai-u in velik laboratorij v Wuhanu - nobeden medij tega ni napisal, če bi imeli Rusi v Wuhan -  bi pisali 2kratno ojačano pisavo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!