Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

2 hours ago, Erikcslo said:

Ti pa res znaš poslušat in analizirat ljudi, sem že enkrat napisal - kot sfrustrirana feministka!

Še ena modrost....

 

Imeti 50 let ima svoje prednosti in slabosti. Slabo vidiš črke na blizu zato pa vidiš bedaka na daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ftp said:

A si vsaj pomislil da pa je težava na tvoji strani?

Lahko da je, nisem nezmotljiv ampak v tem primeru imam prav, si enostranski in ne premakneš glavo ne levo ne desno kot fjakarski konj!

49 minutes ago, ftp said:

Še ena modrost....

 

Imeti 50 let ima svoje prednosti in slabosti. Slabo vidiš črke na blizu zato pa vidiš bedaka na daleč.

FB? Pa tako ga sovražiš in ostalim očitaš, ko kaj poberejo s FB-ka. Obstaja izraz za take, ki ne dovolijo nekumu, sami pa to uporabljajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, smasher pravi:

Povsod po svetu tudi v US so imele židovske skupnosti visoke deleže okužb ker se delajo čiste so pa packi. Sledijo samo svoji knjigi in tudi sredi pandemije večinoma niso upoštevali nasvetov ampak si nadaljevali z druženji. 

Nekaj kar očitno ljidem še vedno ni jasno, cepivo ne varuje pred okužbo ampak pripravi organizem na boj z boleznijo. Vsi cepljeni se lahko okužijo. 

Neprebojni jopič ne prepreči iztrelitev metka, ampak da metek nebi šel skozi tebe, metek te še vedno zadane in baje tudi boli precej, je pa boljše kot ne imet jopiča. 

Bom korogiral tvojo primerjavo z jopičem na skupni imenovalec. Več ljudi ko nosi neprebojni jopič, več je mrtvih. To je stanje korone po uvedbi cepljenja. Več ko je cepljenja več je okužb. Možno da je delta res tok bolj prodorna. Ampak potem to pomeni da cepiva delajo bolj slabo. Tako kot neprebojni jopiči če je mrtvih več

Popravljeno . Popravil John2005
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, John2005 said:

Bom korogiral tvojo primerjavo z jopičem na skupni imenovalec. Več ljudi ko nosi neprebojni jopič, več je mrtvih. To je stanje korone po uvedbi cepljenja. Več ko je cepljenja več je okužb. Možno da je delta res tok bolj prodorna. Ampak potem to pomeni da cepiva delajo bolj slabo. Tako kot neprebojni jopiči če je mrtvih več

Jaz te bom drugace vprasal.. a nosis superge, ter zakaj? Saj so opcijske, bos lahko rnako prides dalec kot obut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, smasher said:

Seveda, ker so obljubljali po politično, kdo bi se pa cepil če bi povedali po pravici, s cepivom se boste izognili intenzivni negi in hujšim posledicam, bi bil odgovor v stilu BMK, in bi ljudje še bolj ustrajali da tega ne rabijo.

Torej če sem z mojimi tehničnimi možgani dovolj dobro razbral solato, tudi to cepivo ni nek vrhunec zanesljivosti, torej očitno ne uspe tako pripravit telo da bi že v inkubacijski dobi telo uničlo virus, zato tudi cepljeni zbolijo in nekateri širijo, ampak očitno pomaga da se telo pripravi na boj s corono.

Kot sem ša že enkrat omenil, obstaja močna verjetnost da je virus ušel iz laboratorija, in forsirajo cepljenje ker se bojijo v katero smer bo vitus mutiral, in če ga pustimo v populaciji lahko postane nova gripa torej se bo vsako leto vračal v novi izvedbi, eno leto bolj nevaren eno leto manj...

https://espresso.repubblica.it/mondo/2021/09/01/news/covid-19_donald_trump_laboratorio_wuhan-315982246/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, John2005 said:

Bom korogiral tvojo primerjavo z jopičem na skupni imenovalec. Več ljudi ko nosi neprebojni jopič, več je mrtvih. To je stanje korone po uvedbi cepljenja. Več ko je cepljenja več je okužb. Možno da je delta res tok bolj prodorna. Ampak potem to pomeni da cepiva delajo bolj slabo. Tako kot neprebojni jopiči če je mrtvih več

Bom korigiral tvojo izjavo, kje imaš podatek da je več mrtvih? Več okuženih očitno. Ampak potrebno je preverit odstotek koliko je cepljenih ki se okužijo in koliko jih umre. 

Če gremi na jopiče, vsi imajo jopiče, več je strelov, ni pa več mrtvih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, John2005 said:

Bom korogiral tvojo primerjavo z jopičem na skupni imenovalec. Več ljudi ko nosi neprebojni jopič, več je mrtvih. To je stanje korone po uvedbi cepljenja. Več ko je cepljenja več je okužb. Možno da je delta res tok bolj prodorna. Ampak potem to pomeni da cepiva delajo bolj slabo. Tako kot neprebojni jopiči če je mrtvih več

  Lej, res je zelo enostavno, osnovnosolska matematika: delta je precej bolj nalezljiva. Cepljenih je samo 50%, tako da ostane cez palec se kar milijon oseb. Ob dvakrat vecji nalezljivosti, imas na koncu podoben rezultat. Obstaja pa se en podatek: 10-15% bolnikov ki potrebujejo bolnico, je cepljenih. Ali 85% necepljenih je moralo iti v bolnico. Kar se tice cepjenih in okuzb in zakaj mora tudi kdo v bolnico: ze dolgo nazaj so dokazali da je teza okuzbe povezana z stevilom virusev ki prodrejo v telo (zato je precej fit sportnikov kar orenk zbolelo, ker je npr eno uro gonil kolo v fitnesu ob okuzenem, in seveda fasal veliko kolicino virusa ki se je potem zacel razmnozevati)takoda ce nekdo dobi veliko kolicino virusa, tudi ce je cepljen, lahko zboli. Pouderek je na LAHKO, kar potrjuje podatek da je sedaj velika vecina ljudi v bolnicah necepljenih. Ce bi cepivo ne imelo ucinka, bi bilo razmerje 50:50... Pa kaj je tu tezkega za razumet?

 O tem kako delajo cepiva:  ker je virusasekar veliko v "obtoku" je tudi mutacij veliko, in slej ko prej pride taka mutacija, ki obide obstojece cepivo.  To ni slabo delovanje pac cepivo se lahko naredi samo za tak virus ki ga pac poznamo. Dalo bi se spekulirati, ampak vrjetno bi blo brez haska. Ali imas ti na vse pravilni odgovor,  ze preden sploh zves vprasanje?

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ukica pravi:

Jaz te bom drugace vprasal.. a nosis superge, ter zakaj? Saj so opcijske, bos lahko rnako prides dalec kot obut.

A to pamet si iz tiste slikce pobral k jo je un dohtar objavu?

Mogoče pa drugače obrni. Nosim japanke. Potem mi pa predlagajo bolj zračne superge da mi noge ne bodo smrdele. No pa se izkaže da mi v supergah začnejo smrdet, čeprav so boljše za hodt. Kaj naj nosim da mi noge ne bodo smrdele. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

  Lej, res je zelo enostavno, osnovnosolska matematika: delta je precej bolj nalezljiva. Cepljenih je samo 50%, tako da ostane cez palec se kar milijon oseb. Ob dvakrat vecji nalezljivosti, imas na koncu podoben rezultat. Obstaja pa se en podatek: 10-15% bolnikov ki potrebujejo bolnico, je cepljenih. Ali 85% necepljenih je moralo iti v bolnico. Kar se tice cepjenih in okuzb in zakaj mora tudi kdo v bolnico: ze dolgo nazaj so dokazali da je teza okuzbe povezana z stevilom virusev ki prodrejo v telo (zato je precej fit sportnikov kar orenk zbolelo, ker je npr eno uro gonil kolo v fitnesu ob okuzenem, in seveda fasal veliko kolicino virusa ki se je potem zacel razmnozevati)takoda ce nekdo dobi veliko kolicino virusa, tudi ce je cepljen, lahko zboli. Pouderek je na LAHKO, kar potrjuje podatek da je sedaj velika vecina ljudi v bolnicah necepljenih. Ce bi cepivo ne imelo ucinka, bi bilo razmerje 50:50... Pa kaj je tu tezkega za razumet?

 O tem kako delajo cepiva:  ker je virusasekar veliko v "obtoku" je tudi mutacij veliko, in slej ko prej pride taka mutacija, ki obide obstojece cepivo.  To ni slabo delovanje pac cepivo se lahko naredi samo za tak virus ki ga pac poznamo. Dalo bi se spekulirati, ampak vrjetno bi blo brez haska. Ali imas ti na vse pravilni odgovor,  ze preden sploh zves vprasanje?

Jest nimam odgovora, jest sm samo spraševal. Če pa vprašanje tako zmoti, da izgleda kot da je to odgovor pol pa ne vem. Spodaj ena izraelska tabelca, spodaj je source. Iz tega se da lepo zračunat koliko % okuženih je iz ene in druge skupine.

E947CAtWYAQQGq5.jpeg.e44722c7768dece5f9cb4de6e019ab19.jpeg

Popravljeno . Popravil John2005
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, John2005 said:

A to pamet si iz tiste slikce pobral k jo je un dohtar objavu?

Mogoče pa drugače obrni. Nosim japanke. Potem mi pa predlagajo bolj zračne superge da mi noge ne bodo smrdele. No pa se izkaže da mi v supergah začnejo smrdet, čeprav so boljše za hodt. Kaj naj nosim da mi noge ne bodo smrdele. :)

Neki za glivice oziroma smrdece noge :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro branje: Epidemiolog Ivan Eržen je nekdanji direktor Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ).

https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/obvezno-cepljenje-bi-sprozilo-upor-ljudi-je-treba-prepricati-intervju-902067?fbclid=IwAR1msLJp7OZm-uruY5VZL_6XsdQnw4OspXysLj1NJhJelq5WotjAGnGBmiM

Popravljeno . Popravil John2005
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bom zalepil sem, čisto tako, da vidim njihova predvidevanja....

Screenshot_20210904_193109.thumb.jpg.5ef5da5839ec1245d2bd792fcc1223a0.jpg

Predvidevanja da te kap. Kdo jim take lepe vrhove riše?! Rabil bi ga, da mi eno kromatografsko metodo razvije za LC analizo ? lep simetričen vrh. Top ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Erikcslo pravi:

Nobeden ne razume, kaj je to cepivo - ne stroka in ne nekateri na tem forumu, ki reklamirajo ali propagandirajo cepjenje.

Sem že napisal, da Pfizer bo napisal rezultate raziskave leta 2023 na njihovi uradni strani!

Nehajte se somo-poveličevat z "jaz razumem kako deluje". 

Nihče se ne poveličuje. Ti ne razumeš kako deluje, zato se ti zdi, da tudi drugi ne. Ampak se motiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Erikcslo said:

enostranski in ne premakneš glavo ne levo ne desno kot fjakarski konj!

Res. Pa še primer v pojasnilo, da ti bo bolj jasno.

Zemlja je okrogla in bom trdil vse dokler ne bo znansveno dokazano in v strokovnih literaturah objavljeno da je trikotna, kvadratna ali ploščata. Vse do takrat bom kot fjakarski konj ali osel, ali kar koli drugega "ozkogleden".

Sicer si pa ti podoben, samo na drugi strani. Pa čeprav ti je bilo večkrat pokazano da se motiš, še vedno isto vztrajaš.

8 hours ago, Erikcslo said:

FB? Pa tako ga sovražiš in ostalim očitaš, ko kaj poberejo s FB-ka. Obstaja izraz za take, ki ne dovolijo nekumu, sami pa to uporabljajo!

Spet napačno razumevanje (le kaj bi lahko pričakoval).

Pokaži kjerkoli, da sem napisal da sovražim FB !!!!   Ga tudi sam uporabljam, samo za namen za katerega je bil ustvarjen - povezovanje (oddaljenih) ljudi. Objavljam in berem zapise o potovanjih in izletih, z namenom da dobim (ali dam) ideje za prihodnja potovanja.

Vsako orodje ima svoj namen. Traktor je odlično orodje, dokler ga uporabljaš na polju, na AC je popoplnoma neuporaben, tako tudi FB zmeraj bolj izgublja prvotni pomen, ker si ga podrejajo politika in finančne mahinacije v svoje namene in novačijo naivne, nevedne in neopredeljene.

Saj veš tisto... sem kubanka, stara 23 let, neporočena brez otrok in ti si mi všeč. Čez teden pa prosi za denar za avio karto da pride do tebe. Wauuu ane ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, John2005 said:

Jest nimam odgovora, jest sm samo spraševal. Če pa vprašanje tako zmoti, da izgleda kot da je to odgovor pol pa ne vem. Spodaj ena izraelska tabelca, spodaj je source. Iz tega se da lepo zračunat koliko % okuženih je iz ene in druge skupine.

 

  Ti imas odgovor na vse.  Drugace pa: moj stavek o odgovori se je nanasal na cepivo. Tezko je naresti cepivo, za razlicico katere se ni in se ne ve kako bo mutirala. Zato moj stavek, da ne mores imeti odgovora (cepivo)  PREJ kot zves vprasanje (novi sev).

 

Tabela iz Izralela je kakrnsa pac je - tabela okuzenih, ne mocno bolnih. Jaz se ukvarjam z podatki v Sloveniji, in ti so, da potrebuje bolnisnicno oskrbo 15% cepljenih in 85% necepljenih. In to POPOLNOMA potrjuje kar stroka ze vseskozi trdi: cepivo ne preprecuje v veliki meri OKUZBE, pomaga pa zelo preprecevati TEZJI potek bolezni. In to potrjujejo podatki iz bolnisnic: 15:85% Se enkrat do ti bo lazje:  vseskozi se ve, da cepivo v vecji meri pomaga preprecevati tezak potek bolezni, in manj samo okuzbo. In v bolnicah (tja ne gres ce dvakrat kihnes) je 15% cepljenih in 85% (pa ne se zapenjat za vsak promil) necepljenih, ob priblizno 50% precepjenosti vsaj z enim susom, kar pomeni da je  15:85% is baze 50:50% (od oka)

 

 Je lepo vceraj povedal Poklukar: parkrat manj bi bilo ljudi v bolnisnicah (ne neokuzenih, ampak bolnih, se stotic da se prime), ce bi bili vsi precepljeni, se manj umrlih in se nihce ne bi ukvarjal veliko z kovidom, tako se pa bolnice polnijo in se moramo ukvarjati z njim....  Lepo bi bilo, da bi ze enkrat sprejel dejstvo da ni problem stevilo okuzenih, ampak stevilo mocno bolnih... Pa da malo premislis vso rec... Ampak ne, ti ze par mesecev tiscis glavo v pesek, in se ukvarjas z okuzenimi. v izraelu. (Ze v prejsnjem postu sm ti povedal podatek za mocno bolne in ne okuzene, 15:85, pa  pac odgovarjas z okuzbami. To sta dve razlicni zadevi. In samo tezja oblika je problem: polni bolnice in ljudje umirajo. Ne zaradi lazje oblike, ampak zaradi tezje. Zato nima smisla steti okuzbe, ampak tezje primere in teh je precej manj med cepljenimi - se tretjic, da mogoce sprejmes to)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

  Ti imas odgovor na vse.  Drugace pa: moj stavek o odgovori se je nanasal na cepivo. Tezko je naresti cepivo, za razlicico katere se ni in se ne ve kako bo mutirala. Zato moj stavek, da ne mores imeti odgovora (cepivo)  PREJ kot zves vprasanje (novi sev).

 

Tabela iz Izralela je kakrnsa pac je - tabela okuzenih, ne mocno bolnih. Jaz se ukvarjam z podatki v Sloveniji, in ti so, da potrebuje bolnisnicno oskrbo 15% cepljenih in 85% necepljenih. In to POPOLNOMA potrjuje kar stroka ze vseskozi trdi: cepivo ne preprecuje v veliki meri OKUZBE, pomaga pa zelo preprecevati TEZJI potek bolezni. In to potrjujejo podatki iz bolnisnic: 15:85% Se enkrat do ti bo lazje:  vseskozi se ve, da cepivo v vecji meri pomaga preprecevati tezak potek bolezni, in manj samo okuzbo. In v bolnicah (tja ne gres ce dvakrat kihnes) je 10% cepjenih in 85% (pa ne se zapenjat za vsak promil) necepljenih, ob priblizno 50% precepjenosti vsaj z enim susom, kar pomeni da je  15:85% is baze 50:50% (od oka)

pa še tole dodaš:

"Ne bi trdil, da smo pred velikanskim izbruhom covida. Če primerjamo naše podatke s francoskimi in britanskimi, imamo relativno gledano še vedno bistveno manj okužb na sto tisoč prebivalcev. Čeprav ne smemo biti zadovoljni s stopnjo precepljenosti, še zlasti pri starejših, se bolezen ne bo širila tako kot lani. Zmanjkuje namreč ljudi, ki bi se lahko okužili. Velik del prebivalstva je cepljenega. Tu so še tisti, ki so tiho preboleli covid, zaradi česar niso nevarni za širjenje okužb. Upam, da bomo dvomljivce uspeli prepričati v cepljenje. Prav je, da se končno pri sprejemanju ukrepov največji poudarek daje temu, koliko ljudi je v bolnišnicah, še posebej na intenzivnih oddelkih." Ivan Eržen

Teh tihih je po ocenah IJS okoli 600.000 + 250.000 prebolelih..... skor miljon cepljenih, kje je torej panika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, mladench said:

Tole bom zalepil sem, čisto tako, da vidim njihova predvidevanja....

Screenshot_20210904_193109.thumb.jpg.5ef5da5839ec1245d2bd792fcc1223a0.jpg

Predvidevanja da te kap. Kdo jim take lepe vrhove riše?! Rabil bi ga, da mi eno kromatografsko metodo razvije za LC analizo ? lep simetričen vrh. Top ?

 

Ce nebo grafk drzu, ti bo stabilnost odprla en odstopk :P  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, jvalant pravi:

Je lepo vceraj povedal Poklukar: parkrat manj bi bilo ljudi v bolnisnicah (ne neokuzenih, ampak bolnih, se stotic da se prime), ce bi bili vsi precepljeni, se manj umrlih in se nihce ne bi ukvarjal veliko z kovidom, tako se pa bolnice polnijo in se moramo ukvarjati z njim....  Lepo bi bilo, da bi ze enkrat sprejel dejstvo da ni problem stevilo okuzenih, ampak stevilo mocno bolnih... Pa da malo premislis vso rec... Ampak ne, ti ze par mesecev tiscis glavo v pesek, in se ukvarjas z okuzenimi. v izraelu. (Ze v prejsnjem postu sm ti povedal podatek za mocno bolne in ne okuzene, 15:85, pa  pac odgovarjas z okuzbami. To sta dve razlicni zadevi. In samo tezja oblika je problem: polni bolnice in ljudje umirajo. Ne zaradi lazje oblike, ampak zaradi tezje. Zato nima smisla steti okuzbe, ampak tezje primere in teh je precej manj med cepljenimi - se tretjic, da mogoce sprejmes to)

Aja pa še neki. Ne pametuj. Ti in Poklukar. Do sedaj so zapirali, ukrepali vedno na podlagi okuženih. Sedaj pa koliko ja ljudi v bolnici. To se vsak dan spreminja kukr veter zapiha. Izrael pa zato omenjam, ker je to pokazatelj rezultata precepljenosti. Mi imamo 40% al kok precepljenih tam pa skor 90% pa so isto v dreku. To hočem povedat. Lahko pa kje zbrskaš podatek kok majo folka v bolnicah.

Že več znanstvenikov se je zadnje čase oglasilo, da očitno samo cepljenje ne bo rešitev problema. Isto ko so vsi mediji pljuvali čez švedsko še par mesecev nazaj, jo sedaj kujejo v zvezde ker se tam folk cepi. Torej se vedno upošteva samo podate, ki paše za uresničevanja cilja.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se vam ljubi dokazovat en drugemu nekaj, o čem nimate blage veze, razen tega, kar nekdo kje napiše ali reče ...

Res je to že neverjetno postalo ... pa še na drugih področjih t.i. "teorijah zarote"

A sploh še kdo komu kaj verjame  :huh:

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, John2005 said:

Že več znanstvenikov se je zadnje čase oglasilo, da očitno samo cepljenje ne bo rešitev problema

Problem je samo v razumevanju.

Poenostavljeno, potrebno je cepljenje + dodatni varnostni ukrepi...

Nihče ni rekel da je cepljenje nepomembno, brezzveze ali nepotrebno. Samo vase razumevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, jvalant pravi:

 Virus samo mutira, na pamet in na slepo. Mutacija je naravni pojav, ki je bistvo vsega zivljenjain zivljenskih oblik. Brez mutacij, bi paramecij se kar bil paramcij in bi tak ostal miljone let...  Ker so mutacije redke, rabis veliko strevilo. Vec  je virusa, vec je mutacij in obratno.  Mutacij kovida je verjetno bilo veliko veliko vec kot jih poznamo, samo si bile slepa ulica, ker so bile manj nalezljive, nenalezjive ipd, in so umrle.  Enako, kot recimo na Antartiki vsi pingvini ki se zaradi mutacije  izlezejo z manj perja umrejo, in ta "rod" izumre.  Cepivo pomaga zmanjsevati stevilo virusev v telesu, zato pomaga preprecevati mutacije (k ise dogajajo na slepo in vec je virusev, vec bo mutacij)...  Vse to postane jasno, ko uvidis, da virus (in vse) mutira nakljucno... Slabe mutacije umrejo in se ne sirijo naprej. Ce pa tam ena tisoca mutacija uspe narediti bolj odporen organizem, pa gre ta naprej.  Tako deluje kompletna evolucija in je pripeljala do vseh oblik  zivljenja kar jih je....

se čist strinjam z naravnimi mutacijami ..

se strinjam tudi s trditvijo , da je naravni pojav.. 

ko pa virus stisneš v kot pa to ni več naravna mutacija temveč mutacija iz potrebe po preživetju.. prisiliš da se prilagodi hujšim razmeram ..( ko pride v slepo ulico pa se obrne in gre ven v nasprotni smeri ...)

se trinjam da cepivo ima te učinke , ki jih navajaš .. ima pa tudi vzporedne učinke ker se mora viru potruditi za preživetje in iz te potrebe mutira pod prisilo ne po naravni poti.. to pa ni več naključno temveč posledično ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!