Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

7 hours ago, thumper said:

ko pa virus stisneš v kot pa to ni več naravna mutacija temveč mutacija iz potrebe po preživetju.. prisiliš da se prilagodi hujšim razmeram ..( ko pride v slepo ulico pa se obrne in gre ven v nasprotni smeri ...)

se trinjam da cepivo ima te učinke , ki jih navajaš .. ima pa tudi vzporedne učinke ker se mora viru potruditi za preživetje in iz te potrebe mutira pod prisilo ne po naravni poti.. to pa ni več naključno temveč posledično ..

Je bilo že večrat povedano. Virus se ne prilagaja, bakterija se. Virus mutira enako, če si cepljen ali ne, če si bolan ali ne, če je v slepi ulici ali avtocesti,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, ftp said:

Res. Pa še primer v pojasnilo, da ti bo bolj jasno.

Zemlja je okrogla in bom trdil vse dokler ne bo znansveno dokazano in v strokovnih literaturah objavljeno da je trikotna, kvadratna ali ploščata. Vse do takrat bom kot fjakarski konj ali osel, ali kar koli drugega "ozkogleden".

Sicer si pa ti podoben, samo na drugi strani. Pa čeprav ti je bilo večkrat pokazano da se motiš, še vedno isto vztrajaš.

Spet napačno razumevanje (le kaj bi lahko pričakoval).

Pokaži kjerkoli, da sem napisal da sovražim FB !!!!   Ga tudi sam uporabljam, samo za namen za katerega je bil ustvarjen - povezovanje (oddaljenih) ljudi. Objavljam in berem zapise o potovanjih in izletih, z namenom da dobim (ali dam) ideje za prihodnja potovanja.

Vsako orodje ima svoj namen. Traktor je odlično orodje, dokler ga uporabljaš na polju, na AC je popoplnoma neuporaben, tako tudi FB zmeraj bolj izgublja prvotni pomen, ker si ga podrejajo politika in finančne mahinacije v svoje namene in novačijo naivne, nevedne in neopredeljene.

Saj veš tisto... sem kubanka, stara 23 let, neporočena brez otrok in ti si mi všeč. Čez teden pa prosi za denar za avio karto da pride do tebe. Wauuu ane ???

Moram priznat, da imaš dober argument. Ne vem, katere stroke si in kaj delaš (ni pomembno) ampak kot navaden državljan vidim stvari drugače. Vse lepo in prav, da verjameš stroki (ali svoji strokovni presoji) vendar tudi policaj/ka, ki z palico tolče starko lahko reče "dobil/a sem ukaz in to je moja služba, za vojake ne bom niti pisal, si lahko predstavljaš, kaj mislim za njihovo službo! Morala je v človeku samem, ni v bogu ali kjer koli drugje (to ni vezano nate).

Popravljeno . Popravil Erikcslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Erikcslo said:

kot navaden državljan vidim stvari drugače.

A policaj, vojak, zdravnik,... ni navaden državljan ????

 

5 minutes ago, Erikcslo said:

vendar tudi policaj/ka, ki z palico tolče starko lahko reče "dobil/a sem ukaz in to je moja služba

Ne bom ocenjeval posameznega primera, ker je krivda lahko na obeh straneh. Red mora bit in za to je postavljen policaj. Policaju ne smeš nasprotovat, žalit  in še manj ga napadat. Pri tem ima pooblastila (ponekod lahko tudi streljejo). Glede na to, da smo si želeli in se borili za demokracijo, jo je potrebno spoštovati in pravilno uporabljati. Obstajajo demokratični in pravni postopki ko nismo zadovoljni z dogajanji.

Tu pa pogrnemo že na začetku. Volitve, ki so prvi korak demokracije in kamor večina ljudi žal ne zahaja. Potem pa se žalijo čez druge. Najprej začnimo opravljati svojo dolžnost, se zna marsikaj spremenit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Erikcslo said:

sem ukaz in to je moja služba, za vojake ne bom niti pisal, si lahko predstavljaš, kaj mislim za njihovo službo!

Policija in vojska so dve zelo specifični službi (predvidevam da si še mlad in nisi opravljal vojaške dolžnosti), kjer demokraciji ni mesto. Kam bi prišli, če bi vsak vojak kar po svoje delal (zamisli si nogometno moštvo brez trenerja) ????? Ne gre.

Sicer pa tudi v marsikateri službi ima šef vedno prav (brez ugovorov), če ti ni prav pač greš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, ftp said:

Policija in vojska so dve zelo specifični službi (predvidevam da si še mlad in nisi opravljal vojaške dolžnosti), kjer demokraciji ni mesto. Kam bi prišli, če bi vsak vojak kar po svoje delal (zamisli si nogometno moštvo brez trenerja) ????? Ne gre.

Sicer pa tudi v marsikateri službi ima šef vedno prav (brez ugovorov), če ti ni prav pač greš.

Kot sem rekel, če človek ima moralo se vede in dela na bazi le-te. Ni potrebe po nadaljnem specificiranju dela. Nekoč je bilo večina prava bazirano na moralo in je veliko boljše delovalo.

Sem opravil vojaško dolžnost v Jugi.

Interpretacija zapisa je zajebana stvar, ko sem šel v Ameriko, sem se moral cepit in še nekatere stvari. Medicinska sestra, preden sem se cepil me vpraša, če sem noseč - seveda se je zmotila in smo se nasmejali. Če to razložim drugače : Stroka je nesposobna in brez vsakega znanja, vprašala me je, če sem noseč!

To se je meni zgodilo in lahko stvar vidim z ene ali druge strani, lažem ne, lahko malo zavajam ampak smo v taki dobi, da je laž, kraja, manipulacija... skoraj moralna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Erikcslo said:

Kot sem rekel, če človek ima moralo se vede in dela na bazi le-te.

Točno tako. Če pa te nekdo napade, se braniš, torej vrneš napad. To so policaji naredili, njihovo delo. Ali starka ki je verjetno žalila in porivala policista ne potrebuje morale???? Zakaj ni uporabila pravnih in demokratičnih sredstev (in morale) ????   Zakaj vsi vidijo samo policista? Saj ni hodil po hišah in vlekek starke ven.Bil je pred parlamentom in nasilni ljudje so prostovoljno prišli delat nered tam.

Da ne bo pomote, protesti so legitimni, nasilje ne z obeh strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snečer said:

Norenje antiwaxerjev je nemoralno.

 

 

3 minutes ago, ftp said:

Točno tako. Če pa te nekdo napade, se braniš, torej vrneš napad. To so policaji naredili, njihovo delo. Ali starka ki je verjetno žalila in porivala policista ne potrebuje morale???? Zakaj ni uporabila pravnih in demokratičnih sredstev (in morale) ????   Zakaj vsi vidijo samo policista? Saj ni hodil po hišah in vlekek starke ven.Bil je pred parlamentom in nasilni ljudje so prostovoljno prišli delat nered tam.

Da ne bo pomote, protesti so legitimni, nasilje ne z obeh strani.

Jaz ne govorim o specifičnem primeru, moje je bolj filozofsko razmišljanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Erikcslo said:

 

Jaz ne govorim o specifičnem primeru, moje je bolj filozofsko razmišljanje!

Saj, tista starka je "namišljeno bitje". Policaji so bili napadeni in kot v vsaken spopadu lahko obstajajo tudi nedolžne žrtve, žal. In zaradi enega takega primera, se ne sme posploševat. V kratkem, policija je bila izzvana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, ftp said:

Saj, tista starka je "namišljeno bitje". Policaji so bili napadeni in kot v vsaken spopadu lahko obstajajo tudi nedolžne žrtve, žal. In zaradi enega takega primera, se ne sme posploševat. V kratkem, policija je bila izzvana.

Pravim, da ni potrebe po "grbi" udarit - tu nastopi morala (filozofsko gledano)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Erikcslo said:

Pravim, da ni potrebe po "grbi" udarit - tu nastopi morala (filozofsko gledano)

Še enkrat, če si napaden, se braniš!  Če si pa še plačan za to, še toliko bolj. Ne izzivat policije, obstajajo drugačna sredstva!  (realno in filozofsko gledano).

Samo cerkev pridiga da nastaviš drugo lice, dela pa itak drugače, poglej koliko vojn je bilo zaradi verovanja in ne nastavljanja drugega lica.

Filozofsko ni vedno realno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Erikcslo said:

Pravim, da ni potrebe po "grbi" udarit - tu nastopi morala (filozofsko gledano)

Še malo filozofskega razmišljanja.

Če boš mene napadel, je velika verjetnost da se bom umaknil. Če pa boš moje bližnje napadel, bom zagotovo vrnil napad.

Enako je pri policiji. Če boš njega "osebno" napadel se bo vsaj začasno umaknil, če pa boš napadel ljudi katere mora branit, bo napad vrnil. Enostavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, ftp said:

Še enkrat, če si napaden, se braniš!  Če si pa še plačan za to, še toliko bolj. Ne izzivat policije, obstajajo drugačna sredstva!  (realno in filozofsko gledano).

Samo cerkev pridiga da nastaviš drugo lice, dela pa itak drugače, poglej koliko vojn je bilo zaradi verovanja in ne nastavljanja drugega lica.

Filozofsko ni vedno realno.

Filozofija je po domače "analiza v oblaku"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Erikcslo said:

Filozofija je po domače "analiza v oblaku"!

Filozofija je za filozofe, za nas ljudi pa "kruta" realnost.

Zdaj pa grem na lepše :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Je bilo že večrat povedano. Virus se ne prilagaja, bakterija se. Virus mutira enako, če si cepljen ali ne, če si bolan ali ne, če je v slepi ulici ali avtocesti,....

Nekaj na to temo: https://www.quantamagazine.org/how-vaccines-can-drive-pathogens-to-evolve-20180510/

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Zdej pričakujem polno komentarjev, da so Švice ne moreš primerjat s slovenijo. Tam sem tudi sam preživel velik del življenja tko, da me prav zanimajo komentarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, John2005 pravi:

 

Zdej pričakujem polno komentarjev, da so Švice ne moreš primerjat s slovenijo. Tam sem tudi sam preživel velik del življenja tko, da me prav zanimajo komentarji.

nezadovoljneži in tisti ki opravičujejo dodsedanje ukrepe, tisti, ki ne želijo sprememb, se bodo zihr zgražali. Še en fb doktor. mi pa total balkanci, najbolj neubogljiv narod v EU :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

https://www.slovenskenovice.si/bizarno/anticepilki-sasi-se-smeji-vsa-slovenija-s-testiranjem-vam-v-telo-vstavljajo-antene/

tu še bičanje ne pomaga, bi pa Goli otok... tam je pravo okolje a razvijanje teorij in časa na pretek

 

 

Sej ne mores vrjet :headbang::headbang::headbang: in kar je najbolj zalostno in zaskrbljujoce da je dobila 184 lajkov kar pomeni da je se najmanj  184 bedakov nekje po SLO:headbang:

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se hotel odgovorit na 2 dni star post, ampak ko sem ugotovil da imam narejenih 20 testov in da se grafeno nevem kaj sam seatavi... Mam zdej vprašanje, kaj bom postal transformerin kdaj? 

Sej ne zahtevam letenjanoabtake fore, samo če bi lahko vsak prst imel dodarno funkcijo, recimo en za ključ od hiše, en za avto, ta druga dlan pa kot švicarski nožek... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Snečer said:

https://www.slovenskenovice.si/bizarno/anticepilki-sasi-se-smeji-vsa-slovenija-s-testiranjem-vam-v-telo-vstavljajo-antene/

tu še bičanje ne pomaga, bi pa Goli otok... tam je pravo okolje a razvijanje teorij in časa na pretek

 

 

Mislim, da je to vezano na nekega profesorja iz Čile-ja, ki je raziskval, kaj vsebuje Pfizer cepivo in rezultat je bil, da je nekaj v cepivu, ki zelo spominja na "Graphene Oxide" (zelo dober prevodnik, iznajdba mislim 2004, upali so da bo zamenjal silikon) - seveda, ko se prenaša beseda se izgubi pomen in tu pride ven antena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Martina Munda

Sem zdravnica, nisem pa imunologinja ali infektologinja, občasno pa delam tudi na COVID odd intenzivne terapije.
Poskusila bom pojasniti nekaj vprašanj, ki si jih zastavljate o bolezni.
1. Ali virusi povzročajo bolezni in se prenašajo med ljudmi? Da. To znanje je del OŠ izobrazbe in splošne razgledanosti. Vsak človek je kakšno virozo že prebolel in ne razumem zakaj nekateri v to dvomijo.
2. Respiratorni virusi (tisti, ki se kažejo s simptomi na dihalih, lahko pa tudi na drugih organih) se prenašajo z izločki dihal (kapljice pri kihanju, izcedek iz nosu, slina), to je z vdihavanjem teh izločkov in prenašanjem izločkov z rokami (zato umivanje in razkuževanje rok in maske).
3. Cepljenja in antibiotiki sta terapiji oz. preventiva, ki najbolj množično zmanjšujeta smrtnost in obolevnost ljudi v zgodovini človeštva. Najbrž bo skoraj vsak, ki zboli za angino sprejel in jemal predpisan antibiotik, in bo sprejel tudi morebitne konzervanse ali druge pomožne snovi, ki so v zdravilu, kot tudi morebitne stranske učinke kot je driska. Tudi cepiva vsebujejo pomožne snovi in konzervanse, kakor tudi vsaka predelana hrana v trgovini.
4. Leta 1796 so pričeli s prvimi cepljenji. V naslednjih 200 letih so jih izpopolnjevali v smeri, da bi imela čim boljši učinek in čim manj stranskih učinkov.
5. COVID cepivo na osnovi mRNA ni na novo izumljeno lansko leto, ampak se ga je razvijalo zadnjih 30 let, uporabljali pa so ga predvsem pri onkoloških bolnikih, kjer so imunski sistem skušali prisiliti, da bi proizvajal protitelesa proti rakavim celicam. Za COVID cepivo so samo izdelali novo sekvenco mRNA z informacijami o novem koronavirusu (spike protein).
Ostala “klasicna” COVID cepiva, pa so narejena po principu že poznanih cepiv, ki jih prejme tudi večina dojenčkov.
6. COVID bolezen temelji na masovnem proizvajanju virusov v človeškem telesu, ki pri določenih ljudeh izzove tako masovno pretirano sproščanje vnetnih snovi (ki sicer skušajo telesu pomagati pri ozdravitvi), ki okvarijo bolnikova pljuča in druge organe, da bolnik umre ali pa preživi samo z medicinsko podporo (ventilator in ostala terapija).
Tudi nekateri drugi virusi lahko povzročijo podobno stanje-nekateri pa so celo skoraj v 100% smrtni, ker jih ne znamo zdraviti, npr. Ebola je veliko bolj nalezljiva in skoraj 100% smrtna, vendar tako hitro povzroči smrt, da se zaradi tega slabo razširi med druge ljudi.
7. Tudi cepljenje sproži vnetni odgovor, kar si želimo, ker se nam ustvarijo protitelesa, ki bodo kasneje ob stiku z virusom, ta virus takoj prepoznala in ga pričela “odstranjevati” še preden se bo uspel tako namnožiti, da bi povzročil večje poškodbe organov. Temu vnetnemu odgovoru pravimo stranski učinki cepljenja, npr.: glavobol, oteklina in bolečina na mestu vboda, prehodno povišana telesna temperatura, oslabelost (enaki, vendar praviloma blažjii simptomi kot pri katerikoli virozi).
8. Test za protitelesa v krvi je različen, če iščeš tista po preboleli bolezni ali tista po cepljenju, zato je primerjava neprimerna. Številke povejo samo to ali jih imaš ali ne oz na osnovi številk ne moreš vedeti ali boš zbolel ali ne. Višja številka pa načeloma pomeni boljšo imunost, ni pa to nujno.
9. Nova študija pravi, da imajo najboljšo imunost tisti, ki so bili cepljeni in so hkrati tudi že preboleli bolezen. 
10. Zakaj cepljeni prav tako lahko zbolijo in tudi umrejo? Vsi, sicer zdravi, ljudje, ki se cepijo, ne razvijejo protiteles (enako je pri drugih cepivih). Malo ali nič protiteles razvijejo tudi bolniki, ki imajo oslabljen imunski sistem, bodisi genetsko, zaradi določenih bolezni ali zdravljenja, ki ga potrebujejo zaradi drugih bolezni.
Koronavirus je tip virusa, ki se naravno zelo hitro spreminja in četudi smo ga že preboleli, se naslednjič okužimo z njegovo drugo različico, na katero nismo dobro imuni. Ali pa je preteklo že veliko časa od cepljenja in je imunost že slaba.
11. Torej cepimo se zato, ker ne vemo ali bomo zboleli s hudim potekom ali ne (cepivo dokazano zelo zmanjšuje možnost hudega poteka) in zato ker bomo imeli manjšo verjetnost da bomo virus prenašali na druge (ker se v nas virus ne bo tako množično namnožil), morda na soseda, ki je na kemoterapiji in ki na cepivo ni razvil dobrega imunskega odgovora. Cepljenje nikoli ne pomeni, da za boleznijo ne boš zbolel. To velja za vsa cepiva. Namen pa je, da zboliš z manj hudim potekom ali celo sploh ne razviješ simptomov.
12. Zakaj sploh taka panika okoli COVID-a, saj je vsako jesen veliko viroz in življenje normalno teče?
Ker je covid 19 veliko bolj nalezljiva bolezen kot večina drugih (en zboleli jih okuži veliko več, kot bi jih, če bi imel kakšno drugo virozo) in prav tako ima nekaj več ljudi hudi potek bolezni. Procent hudega poteka se sicer na videz zdi majhen vendar je velika razlika v številu bolnikov, ki istočasno potrebujejo zdravljenje najvišje stopnje.
Npr.:
-obolelih z gripo je 1000 ljudi, 1% potrebuje bolnišnico = 10 bolnikov
-obolelih s COVID-om je 5000 ljudi (ker je bolj nalezljiv), 2% bolnikov potrebuje bolnišnico = 100 ljudi
V bolnišnicah v Slo imamo že brez COVID bolnikov cca 90% intenzivnih postelj zasedenih z bolniki, ki imajo druge bolezni. Npr.: na infekcijskem oddelku intenzivne terapije bi bile 2 postelji prosti za takega bolnika. Verjetno je jasno kaj pomeni potlej, če imaš 2 postelji na voljo, bolnikov pa je 100.
Torej panika ni toliko zaradi same bolezni ampak zaradi tega, kako naj skušamo pozdraviti toliko ljudi naenkrat. Predvsem zaradi tega, ker ni zdravstvenega kadra, ki se nato jemlje iz drugih oddelkov, zato se na teh drugih oddelkih podaljšujejo čakalne dobe.
13. Iz zgornjega izhaja, da se bomo zato, ker smo ljudje opremljeni z moralnim čutom in solidarni, držali načel da ne hodimo okoli bolani, imamo maske v tesnih stikih z drugimi (ker smo morda danes že kužni kljub temu da še ne smrkamo), se cepili itd. zato, da ne bomo zasedali bolniške postelje in bo lahko od nekoga oče dobil novi kolk in bo končno že letos brez bolečin hodil namesto čez 2 leti.
14. Kje tiči razlog, da je npr.: v Islandiji precepljenih 90%, pri nas pa 50% je posebno vprašanje. Ali so Islandci bolj izobraženi ali so večje ovce? Gausova krivulja je povsod enaka, verjamem pa v pozitivno komunikacijo brez represije in groženj, ki pa žal v Slo ni uspela.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točka 12 pove vse

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!