Skoči na vsebino

KORONA virus


vandrovec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

povezave (klik):

Priporočene objave

6 minutes ago, vandrovec said:

Slovenci smo pač tak narod, če smo se med vojno med sabo streljali se bomo tudi v krizi razdelili...

Ne  vem, kot  se spomnim, smo bili pred leti zelo slozni, ko je pokalo. Problem je cas "manjse" krize. Tudi pred osamosvojitveno vojno smo imeli precej razlicne poglede... Ko je slo zares, pa smo bili slozni in to zelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Ne  vem, kot  se spomnim, smo bili pred leti zelo slozni, ko je pokalo. Problem je cas "manjse" krize. Tudi pred osamosvojitveno vojno smo imeli precej razlicne poglede... Ko je slo zares, pa smo bili slozni in to zelo.

jaz bi bolj civilno družbo pogledal v normalnem času, ko sosed soseda jebe za 10cm žive meje in podobne zadeve, potem pa to vrgel na kvadrat v času ko nimajo kaj počet.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Frenk 67 pravi:

Isti si ko Alenka Bratušek. ? Vi dont nid mani vi nid tajm.

Kaj pa vaša brihta predlaga? Če bi se že zdaj ubadali s prenatrpanimi bolnicami in ostali totalno brez zaščitne opreme, ti en kurac kaj pomagajo maske, respiratorji, zaščitne obleke in še kaj čez en teden. Ker si že globoko v krahu zdravstvenega sistema in tisti, ki zbolevajo v 'napačnem času' so že praktično odpisani.

Virus je kar se tiče zaznave s strani ljudi star ene 4 mesece. O njemu se ve zelo malo. Niti ni učinkovite terapije, v kolikor ga resno fašeš imaš ene 50% možnosti da z ventilatorja prideš živ. Ni zdravila, ni cepiv, praktično vsi protokoli okoli obravnave bolnih so eksperimentalni. Dlje časa ko se preprečuje izbruh v obsegu, ki ti sesuje zdravstveni sistem (in pol preprosto ni več kapacitet za učenje oz so zelo omejene in ostane sam še improliga), več imaš možnosti da pogruntaš kaj deluje, kako deluje in kake posledice ima. In trenutno se v svetu zelo veliko zelo brihtnih ljudi ukvarja s temi problemi in upa, da bojo ukrepi delovali. Da bojo zavrli širjenje okužb dovolj in s tem kupili dovolj časa da se razvije uspešna terapija. Da ne bojo vsepovsod, tako kot v Španiji, v zapuščenih domovih za ostarele pobirali trupla iz sob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, Snečer said:

potrebno je znat kvaliterno prijavit in. slikat, ni vsak za vse

lepo si se vžgal na moj daljnogled, lol, še nobenga nisem prijavil, posnel, kupljen za čisto drug namen... 

če opazim kje vlomilca bom se obrnil, aja še prej moram najt ta daljnogled

po drugi strani pa, jebivetri so, nekdo jim mora dopovedati, da ogrožajo druge

očitno folk dojame samo totalno represijo

kaj lahko narediš, če sosedje ne razumejo, da se na zelenici ne sme parkirat, jo uničijo. in to traja mesece? prijaviš in dobijo kazni in potem več ne parkirajo

eni pač ne dojamejo drugače

podpiram daljnoglede in prijave

-------------

Screenshot_20200324-084906.thumb.png.3114d98cca2d1f85512009c0063c2a84.png

 Btw, imam teleskop, 200/f1400. Ce rabis povej, bom zbrskal iz kleti, bos lahko iz Maribora v Koper ljudi slikal... ti dam se 3.5mm okular, to je 400x povecava...  Bo zadosti? Ce ne , se barlowa izbrskam, bo se x 2... Za konec: niti nisem razmilsljal prejle o tebi, ampak o par lokalcih tule, si se pa sam prijavil...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

 Btw, imam teleskop, 200/f1400. Ce rabis povej, bom zbrskal iz kleti, bos lahko iz Maribora v Koper ljudi slikal... ti dam se 3.5mm okular, to je 400x povecava...  Bo zadosti?

takšen teleskop pa odkupim takoj, ki iz maribora v koper vidi... 

lepo si zategnjen

dejstvo je, da je red treba narediti, sploh pri motoristih, kjer je eno samo divjanje

in jaz nisem kriv za to in še nobenga motorista nisem prijavil

po reakciji sodeč pa se točno vidi, kdaj divjaku na žulj stopim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snečer pravi:

med vojno za slo smo se streljali med sabo? hm

Dobra... 

Drugače pa žalostno resnična ..tudi v  ojni za slovenijo je bilo nekaj "slovencev" na kontra strani..pre ,med in po vojni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar zaprli firmo v Ita. Sicer bi firma lahko dela (elektro montaža in vzdrževanje).... Ma ni kje delat.

Vsi na dopustu - pristojne službe še niso podale odgovora, kako je s čakanjem na delo.

Lastnik firme pa jasen: če se situacija ne spremeni v roku 3eh tednov se reže - najprej štirje zaposleni s pogodbo za dolčen čas. 

Ostslim šestim pa se nam bodo tresle hlače nekaj časa. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, jvalant pravi:

 Btw, imam teleskop, 200/f1400. Ce rabis povej, bom zbrskal iz kleti, bos lahko iz Maribora v Koper ljudi slikal... 

Zemlja je ponovno ploščata??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snečer said:

takšen teleskop pa odkupim takoj, ki iz maribora v koper vidi... 

lepo si zategnjen

dejstvo je, da je red treba narediti, sploh pri motoristih, kjer je eno samo divjanje

in jaz nisem kriv za to in še nobenga motorista nisem prijavil

po reakciji sodeč pa se točno vidi, kdaj divjaku na žulj stopim

 Zategnjen? Sebe poglej: kamenjati, slikati, zdaj si se motorizem in divjanje zdruzil z korono, se kaj bos...  Se srecal me nisi nikoli, in ze ves da sem divjak. Vidis, to je razlog da si nevaren, ker potem se okoli siris poglede in svoje oznake. Enega stavka nisem napisal o motorizmu tule pa sem divjak.  Lej,  lahko imam svoj pogled. Lahko ga tudi izrazam. Precej manj bi se obesal na tvoje poste, pa sem primoran da jih vidim. Vsi imamo svoj pogled. Tvoj je pa edini in izkljucno pravilen!

2 minutes ago, thumper said:

Zemlja je ponovno ploščata??? 

Kaj ponovno, skoz je bila in bo... A ni dost dokazov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, LunaticFringe pravi:

Pravkar zaprli firmo v Ita. Sicer bi firma lahko dela (elektro montaža in vzdrževanje).... Ma ni kje delat.

Vsi na dopustu - pristojne službe še niso podale odgovora, kako je s čakanjem na delo.

Lastnik firme pa jasen: če se situacija ne spremeni v roku 3eh tednov se reže - najprej štirje zaposleni s pogodbo za dolčen čas. 

Ostslim šestim pa se nam bodo tresle hlače nekaj časa. ?

Bolj črnogled sem zaradi gospodarstva kot pa samega korona virusa. Odpuščanja bodo v družinah pustila težke posledice.

Svet se suče z virusom ali brez njega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, jvalant pravi:

 Problem je albanscina. Ne svabcina, ker svabo je car (pa zdej drzi nase maske naprimet) ali anglescina, se vsi zlo trudijo biti prijazni z turisti. Rasizem se pa zganja nad tistimi, ki so manj srecni, katere imamo za manjvredne (zakaj mi ni jasno) in trdo delajo tule in jih MI slovencii zelo izkoriscamo. :(   Se marsikaj pokaze o ljudeh, ko je kriza, nazalost... :( (albanec ali bosanec me se nista zajebala, se kafo dobim, ko smo skupaj na gradbiscih, pa ce se kje matram radi priskocijo.. O nasih pa ne bom govoril, sej lahko mal poste za nazaj preberete)

Zadeva seveda ni tako enostavna... Ne poznam primera angleške družine s petimi otroci, ki bi živela pri nas in se ne bi hotela prilagoditi našemu načinu življenja. Težava nastopi, ker je država pod vodstvom levičarskih vlad praktično brez selekcije uvažala volivce s Kosova kljub poznavanju njihovega načina osvajanja teritorija, jim nudila in jim še nudi finančno podporo, stanovanja, medtem ko je našo mladež prek civilnodružbenih organizacij plačanih iz proračuna in tudi tujih globalističnih organizacij prepričevala, da družina ni pomembna in da je važno uživati življenje s polno žlico... Normalne države uvažajo ljudi s potencialom in sorodnim pogledom na način življenja. Samo toliko v premislek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

 Zategnjen? Sebe poglej: kamenjati, slikati, zdaj si se motorizem in divjanje zdruzil z korono, se kaj bos...  Se srecal me nisi nikoli, in ze ves da sem divjak. Vidis, to je razlog da si nevaren, ker potem se okoli siris poglede in svoje oznake. Enega stavka nisem napisal o motorizmu tule pa sem divjak.  Lej,  lahko imam svoj pogled. Lahko ga tudi izrazam. Precej manj bi se obesal na tvoje poste, pa sem primoran da jih vidim. Vsi imamo svoj pogled. Tvoj je pa edini in izkljucno pravilen!

korona in motorizem sta povezana

glej objavo policije, kjer prosijo, da se ne vozit, če pa že, po omejitvah, torej ne divjat

v tem primeru je moj pogled edini pravilen

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Snečer said:

korona in motorizem sta povezana

glej objavo policije, kjer prosijo, da se ne vozit, če pa že, po omejitvah, torej ne divjat

v tem primeru je moj pogled edini pravilen

 

 In ze dva tedna nazaj sem ga parkiral, ne zaradi policije, ampak zaradi prosnje zdravnikov. (pa sem bil frej in toplo je blo) Se tule smo se repencili okoli tega. Zakaj mi zdj to dopovedujes?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

 In ze dva tedna nazaj sem ga parkiral, ne zaradi policije, ampak zaradi prosnje zdravnikov. Se tule smo se repencili okoli tega. Zakaj mi zdj to dopovedujes?

zaradi sebe in drugih bi ga moral

jaz samo opozarjam, ne škodi, pa nevaren sem, super, strah edini učinkuje

resno? nevaren? :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja hčerka, njen mož in moja draga delajo od doma in prevkar poslušam mojo drago, kako se s tremi svojimi sodelavci prek "video konference" (?) pogovarja o možnostih nadaljevanje proizvodnje, zaradi vprašljivosti dostave potrebnega materiala za delo ...   :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snečer said:

zaradi sebe in drugih bi ga moral

jaz samo opozarjam, ne škodi, pa nevaren sem, super, strah edini učinkuje

resno? nevaren? :)

 

Pa kaj je s tabo?! Sej sem ga zaradi drugih! Zato ker so zdravniki prosili, da naj se izogibamo potencialno nevarnih pocetij. Samo zato sem ga parkiral, ker drugace delam, ampak je trenutno in manj dela in pazit se je treba. Imam lep dostop do motorja, brez ljudi, samotne cestice lohk obredem z tamalim...   A vidis da sam nekaj lupas u tri dni...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, RobiRoberto pravi:

moja draga delajo od doma in prevkar poslušam mojo drago, kako se s tremi svojimi sodelavci prek "video konference" 

nisi edini.  pri nas je tako vsak dan ob 9.30 in 13.30..pa še vmes..

Na netu  sem od 6.30 do najmanj 16h skoraj samo prek telefona..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, thumper said:

nisi edini.  pri nas je tako vsak dan ob 9.30 in 13.30..pa še vmes..

Na netu  sem od 6.30 do najmanj 16h skoraj samo prek telefona..

Kaj bi dal,  da bi lohka stemal od doma :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že hvalmo, jst sem ga lanskega junija parkiral. Sem slutu, da zna bit pizdarija. ??

Pa dejte se mal umirit, k tole prepucavanje nima smisla.

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, DAMI34 said:

jaz bi bolj civilno družbo pogledal v normalnem času, ko sosed soseda jebe za 10cm žive meje in podobne zadeve, potem pa to vrgel na kvadrat v času ko nimajo kaj počet.

 

 Ja in taki so pol kandidati za prijave.. se sploh ce blizu meje kdo stoji...

Just now, Frenk 67 said:

Če se že hvalmo, jst sem ga lanskega junija parkiral. Sem slutu, da zna bit pizdarija. ??

Pa dejte se mal umirit, k tole prepucavanje nima smisla.

 Lej, bom zacel nekaj o tebi, seveda brez veze, pa bod miren ;)   Se pa cist strinjam s tabo. Parkiral si pa ker si divjak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jvalant pravi:

Kaj bi dal,  da bi lohka stemal od doma :)

jaz imam pa vse na sihtu.. delavnica in narava dela pa ne zadovoljuje minimalnim normativom za 2 osebi z varnostnim razmakom..

Koliko casa ostane virus aktiven na kovinskih delih? Ker s tem pac delam.. in toliko casa se ga ne smem dotakniti za drugim..vs repromaterial bi moral minimalno za toliko casa v en kot v karanteno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jvalant pravi:

 Lej, bom zacel nekaj o tebi, seveda brez veze, pa bod miren ;)   Se pa cist strinjam s tabo. Parkiral si pa ker si divjak!

Res je! Pa zato k je bil stari žejen in je hotu pred gostilno parkirat in ker nekateri v bolnici ne razmišljajo kaj delajo.

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Frenk 67 said:

Res je! Pa zato k je bil stari žejen in je hotu pred gostilno parkirat in ker nekateri v bolnici ne razmišljajo kaj delajo.

Da citiram nekoga: se vseen si divjak, prej bi sel od doma! :P  Dej pa dost, korona je tema, ne motorizem.  Upam, da cimprej odparkiras!

 

 

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Frenk 67 pravi:

Res je! Pa zato k je bil stari žejen in je hotu pred gostilno parkirat in ker nekateri v bolnici ne razmišljajo kaj delajo.

že takrat si vedel kaj bo to sedaj? Stari je šel na korono?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

že takrat si vedel kaj bo to sedaj? Stari je šel na korono?

Ne, stari je šel na 3 mesce pogojno. Sploh ne vem, če je dubu kakšno denarno kazen.  

Pa tle smo u Kr' neki, tko da ni panike za smetenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!