Skoči na vsebino

Adventure riding (light off road, vse izven asfalta, teorija, od vožnje do opreme, ter prosti čvek v zvezi s temo)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Testi ADV motorjev, ADV opreme, vodeni dnevni treningi na poligonih, vikend treningi z vožnjami in challenge dogodki, kratke video vsebine iz poti, koristni nasveti in še in še.

Spletna stran: https://www.advspirit.eu/

FB profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556725967368

Instagram profil: https://www.instagram.com/advspirit.eu/

 

Priporočene objave

pred 22 urami, motom pravi:

Screenshot_20230626_173540_Gallery.thumb.jpg.e35a5df97fa9a921fdb2cd71e16d9d9a.jpg

Gola Plješivica. Edino pravilno, da sva letos kufre pustila doma. Priporočam dobro pripravo navigiranja, ker marsikdo ne najde poti. Pot, ki jo google ne pozna je treba najti po satelitskem posnetku. Dober kilometer pred vrhom je dobrih 100m pot strma, debelo nasut šoder pa tak kot na železniški progi. Mitas in mal več gasa pa leti čez.

Ne pretiravat no :) lepo lagano gor pa se pride tudi s kufri. Cesta ni nič bolj strma zadnji del, le bolj skalnata je.

Se pa strinjam, da je en del do grebena zoprn zaradi globokega šodra.

Sicer pa garmin oz. OSM zemljevidi, vse vrisano.

https://garmin.opentopomap.org/#europe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, motom pravi:

@DAMI34 video je posnet 22.8.22. Video še zdaleč ne pokaže realnega stanja. Verjemi, da je adrenalin tekel v potokih

no kakorkol, s @Sataosmo dobesedno o tem odseku debatirali tule: (pa vem da je on norc k se ne ustavi kar tak :P )  

Da se je Brane sprehodil s terraforce gor (skor cestna guma) je situacija naslednja:

ali izgleda vsaj del grušča odstranjen, al pa nimam pojma in je bolje da sem doma :D

Sem takrat torej 24.07. 22 šel peš v izvidnico, pa ni bilo enega lepega tršega pasu za lepo odpeljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... očitno ni govora o istem odseku ... :eek:

... res pa je tudi, da fotke in film običajno ne ustvarita pravega občutka, kot je realno stanje v naravi ... ne o strmini in tudi ne o velikosti in količini šodra ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Ne pretiravat no :) lepo lagano gor pa se pride tudi s kufri. Cesta ni nič bolj strma zadnji del, le bolj skalnata je.

Se pa strinjam, da je en del do grebena zoprn zaradi globokega šodra.

Sicer pa garmin oz. OSM zemljevidi, vse vrisano.

https://garmin.opentopomap.org/#europe

 

Evo lepo lagano...

image.png.0872ac94d33bd38bf7e6b771c226d626.png

image.thumb.png.3a47f9a9fe765e01506635a2b077ae55.png

image.thumb.png.ae2e99a697399474eebac860c8caffe9.png

image.thumb.png.bb796d24c43bcbf21c15a9da4d614bc0.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pik1 pravi:

.

... očitno ni govora o istem odseku ... :eek:

... res pa je tudi, da fotke in film običajno ne ustvarita pravega občutka, kot je realno stanje v naravi ... ne o strmini in tudi ne o velikosti in količini šodra ... 

kar sem posnetek pogledal je isti odsek. Na posnetkih je pa res strmina manjša (optička varka), sicer pa ni tak problem strmina kot podlaga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je gor nad Željavo?

jaz sem razumel, da se da gor tudi z avtom, sem se zgovarjal z HR policajem in je rekel, da se da komot gor, samo tole ni za civilni avto.... pa tudi če je služben🙃

 

Je bil pa takrat ravno dež in nisem hotel po "blatu" gor rint, pa vidim, da blata verjetno ni dosti☺️

Popravljeno . Popravil Gricko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Satao pravi:

@DAMI34 za en kurc soferja sva….🤷🏼‍♂️…jst sem se sprijaznil…😉

js sm se tut sprjaznu, da si ti za en kurtz :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, motom pravi:

Da se na sliki vidi, da je hud teren, mora res že biti hud. Verjetno, bi se še vedno kdo našel in ga odpeljal a kufri.

 

 

 

1.png

A poj je treba namesto kufrov spredaj na rolbare kvifte obest, da ne gre na zadnjo?

Sam vprašam...:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 6. 2023 ob 18:24, motom pravi:

 Verjetno, bi se še vedno kdo našel in ga odpeljal a kufri.

 

 

 

1.png

2.png

.

... jest poznam enga, k bi vse tole z lahkoto odpeljal s kufri ... pa še zlizane gume bi lahko imel gor :kva2:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, pik1 said:

.

... jest poznam enga, k bi vse tole z lahkoto odpeljal s kufri ... pa še zlizane gume bi lahko imel gor :kva2:

zih @DAMI34 k je pogumen od rakije….😆🤦🏻😆

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 6. 2023 ob 16:02, DAMI34 pravi:

no kakorkol, s @Sataosmo dobesedno o tem odseku debatirali tule: (pa vem da je on norc k se ne ustavi kar tak :P )  

Da se je Brane sprehodil s terraforce gor (skor cestna guma) je situacija naslednja:

ali izgleda vsaj del grušča odstranjen, al pa nimam pojma in je bolje da sem doma :D

Sem takrat torej 24.07. 22 šel peš v izvidnico, pa ni bilo enega lepega tršega pasu za lepo odpeljat.

po mojem je imel brane srečo. smo pa bili trije. moja malenkost in 2 geesa. vsi tagladke gume. jaz sem imel srečo, ona dva pa sta lepo se peljala po desni strani tiste jebe (ca 10 metrov stran). tam je namreč bolj utrjena travnata pot. 

DSC03812.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Satao pravi:

zih @DAMI34 k je pogumen od rakije….😆🤦🏻😆

jaz sem tisti odsek prevozil...peš :P

 

pred 2 urami, BRANE pravi:

po mojem je imel brane srečo. smo pa bili trije. moja malenkost in 2 geesa. vsi tagladke gume. jaz sem imel srečo, ona dva pa sta lepo se peljala po desni strani tiste jebe (ca 10 metrov stran). tam je namreč bolj utrjena travnata pot. 

DSC03812.JPG

jaz sem se nauču, dokazi so v tej temi, da včasih je voda globoka 10,20cm al je pa sploh ni in z lahkoto zlezem čez, drugič na istem mestu je pa 1m globoka jama in se potapljam :D

Malo šale, važno da je šlo. V mojem primeru tut z avtom ne bi šlo, ker je bilo tok nasuto in razorano.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yebiga. Moja malenkost je stare bolj štoraste in neumne sorte.. grem in pol se kajem. Šola hardenduriranja pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BRANE pravi:

smo pa tisti dan naredili furo Konjic- Lukomir- Bjelašnica- Javorov do- Šabanci- Kalinovik. v Glavatičevem smo šli desno proti DudlamGrušči, preko kanjona reke Rakitnice naprej do Konjica. Neverjetni razgledi in narava.

.. tudi meni eni najlepših krajev, kar sem jih prevozil z motorjem...

...sem bil že ene trikrat.  V Glavatičevem pri Hitko (rafting) smo bili stacionirani, pol pa vsak dan nekam z vodičem. .... pa še malo Raftanja po Neretvi ... VRHUNSKO!

.. sploh pa, ko obujaš spomine iz konca osemdesetih, ko sem vse to prehodil po dolgem in počez, ko sem tam služil v JNA ... Zelengora... Rakitnica, Ulog... Kalinovik.. Lukomir, Bjelašnica.... pa vse do Igmana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Zivnorc said:

.. tudi meni eni najlepših krajev, kar sem jih prevozil z motorjem...

...sem bil že ene trikrat.  V Glavatičevem pri Hitko (rafting) smo bili stacionirani, pol pa vsak dan nekam z vodičem. .... pa še malo Raftanja po Neretvi ... VRHUNSKO!

.. sploh pa, ko obujaš spomine iz konca osemdesetih, ko sem vse to prehodil po dolgem in počez, ko sem tam služil v JNA ... Zelengora... Rakitnica, Ulog... Kalinovik.. Lukomir, Bjelašnica.... pa vse do Igmana

to pa nisem vedu, da je mela yugo vojska pastirsko-coban divizijo…😆😝😆

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Satao pravi:

to pa nisem vedu, da je mela yugo vojska pastirsko-coban divizijo…😆😝😆

... tako imenovane "prašinare" ... prenosil pa sem na desetine kilometrov poleg svoje opreme še postolje od šarca, kutije za municijo in rezervne cevi  od šarca....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zivnorc pravi:

... tako imenovane "prašinare" ... prenosil pa sem na desetine kilometrov poleg svoje opreme še postolje od šarca, kutije za municijo in rezervne cevi  od šarca....

sj zato je zdej minister, ker mi nikol nč sam nosil :P

 

 

Sicer se pa strinjam BIH je lepa..sem večkrat že zapisal tudi tule:

https://motosvet.com/tabla/topic/43351-moja-zabava-poletni-advenčr-trip-2021/?do=findComment&comment=2652248

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče neumno vprašanje (al pa tut ne) o vzmetenju.

A mate za teren (pa ne govorim za hard vožnjo, skoke in podobno) kaj drugaće nastavljeno vzmetenje, predvsem povrat in kompresijo?

Na Nordenu mam precej na trdo nastavljeno za cesto (da lah ožemam in da ga ne zvija :P ), pa mam občutek, da zadnja guma na terenu ne sledi čisto podlagi, kot bi morala. Mam filing, da nekoliko zamuja..al pa se motim je kriv samo tlak na dakarci?

Tovarniško na KTM 790 mi čist ustreza, je pa res, da je na asfaltu bolj cigumigu kot Norden.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za teren spustim prednapetost na min, da je čimnižji, da ga lahko z nogami (u)lovim. ATAS ima po podatkih 270mm višino od tal in sem ga brez škode znižal za 2cm, s prednapetostjo pa še kakšna 2. Zvijanje pa čutim le polno obremenjen, sopotnica in 3x kufer. Tukaj tudi prednapetost ne pomaga.

Popravljeno . Popravil motom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!