Skoči na vsebino

Adventure riding (light off road, vse izven asfalta, teorija, od vožnje do opreme, ter prosti čvek v zvezi s temo)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Testi ADV motorjev, ADV opreme, vodeni dnevni treningi na poligonih, vikend treningi z vožnjami in challenge dogodki, kratke video vsebine iz poti, koristni nasveti in še in še.

Spletna stran: https://www.advspirit.eu/

FB profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556725967368

Instagram profil: https://www.instagram.com/advspirit.eu/

 

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Lušce in blato 😎

20231210_130258_HDR.jpg.20ebe106ff45aa7b540474c8fc84b6f6.jpg

20231210_130332_HDR.jpg.ecc232ff782b77caf50fb795a87f05c8.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj pomembna oprema na motorju? Vezice :D

 

411101379_764570759044241_39076893540934480_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vezice! Že dogo. So lahke in preprosto jih je namestiti kamor koli na motocikel. In zdržijo mnogo več kot si marsikdo misli. Znajo nadomestit marsikateri izpadel vijak ali drug poškodovan del.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvaska postaja top Adventure destinacija, ACT je naredil lepo ruto, BIG Enduro fani so jim pomagali v vožnji v promociji, Adventure postaja vedno bolj skomercializiran, vse je en sam biznis, ampak so naredili lepo promocijo za naše hrvaške rute. Vedno večja gužva bo doli 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pocasi bi si rad zacel nabavljat offroad opremo.

 

ena stvar, ki ne vem kaj je razlika med konicami skornjev.

 

gaerne sg10 ali 12 majo na prstih podaljsek. sidi crossfire tega nimajo. kaj je razlika in kaj je boljse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za "brcanje" kamnov.

Sem tudi bolj začetnik... moj predlog... če je le mogoče, pojdi in sprobaj čevlje. Ne kupi prehitro preko neta. Hitro zaj* in kupiš pretrde mx škornje in se boš mučil z njimi na turah, če jih nisi vajen. Zaj*b je pa tudi premehek, k pa ob padcu hitro strada noga. Meni je tablica zarezala čez Forma Adventure. 
Glej da ima kolikor toliko dober pregib v gležnju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Ragezor pravi:

pocasi bi si rad zacel nabavljat offroad opremo.

 

ena stvar, ki ne vem kaj je razlika med konicami skornjev.

 

gaerne sg10 ali 12 majo na prstih podaljsek. sidi crossfire tega nimajo. kaj je razlika in kaj je boljse?

SG-12, ne razmišljaj drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma pri čevljih je toliko zadev, da boš šele po kakem tretjem nakupu vedel kaj hočeš...oziroma govorim zase..sem vedel.

Od oblike, varnosti, do nepremočljivosti, udobnosti, kajti večdnevne fure, pa kaka peš hoja rabi drugačne čevlje, poletna vročina skuha noge, blato, voda, dež....celodnevna vožnja..vse vpliva na počutje.

hočem povedat, da je razlika med dnevno par ur trajajočo furo in kakim potovanjem.

Letos poleti, ko sem šel za Romunijo sem nalašč zaradi udobja nataknil gorotex touring škornje, s katerimi sem že ful prevozil in lepo dihajo poleti, pa se skor obrnil, ker so me po letu neuporabe tako zažulili v pregibu, da sem jih prvi dan namazal z alkoholom in natlačil kup papirja tja kjer so prsti, da so se vsaj mal raztegnili.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 1. 2024 ob 8:13, HyperJack pravi:

SG-12, ne razmišljaj drugega

Osebno uporabljam Sidi crossfire 2 TA (šivan podplat). Boljši škornji imajo v gležnju pregib, podobno kot pancarji. To pomeni, da je gibanje noge udobno in omejeno samo na naravni gib. V ostale smeri npr. levo, desno ne gre in gleženj bo hvaležen. Tudi notranjost škornja je v tem cenovnem razredu 1A. Neverjetno, nikoli vroče, nikoli mraz. Če je daljša več tedenska fura, pa magari samo po asfaltu, ne razmišljam o drugi obutvi. Zanimivo je tudi, kako z dobrimi škornji (in stopalkami brez gume) čutiš motor kaj dela pod tabo. Z razno ADV obutvijo se ta občutek precej razblini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pri Sidi-ju moti edino trpežnost. Trenutno "testiram"  Forma terrain tx evolution. Če ni bistveno bolj trpežna sem naredil slab posel. Za 100 € razlike (cenejši) je svetlobna leta razlike (udobje, vodotesnost, obseg/ "golomaznost" ) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, kp-kp pravi:

Osebno uporabljam Sidi crossfire 2 TA (šivan podplat). Boljši škornji imajo v gležnju pregib, podobno kot pancarji. To pomeni, da je gibanje noge udobno in omejeno samo na naravni gib. V ostale smeri npr. levo, desno ne gre in gleženj bo hvaležen. Tudi notranjost škornja je v tem cenovnem razredu 1A. Neverjetno, nikoli vroče, nikoli mraz. Če je daljša več tedenska fura, pa magari samo po asfaltu, ne razmišljam o drugi obutvi. Zanimivo je tudi, kako z dobrimi škornji (in stopalkami brez gume) čutiš motor kaj dela pod tabo. Z razno ADV obutvijo se ta občutek precej razblini.

sj stopalke brez gume so hudič za podplat..mam ene 2 para čist raztrgana na poplatu (levi škorenj bolj kot desni verjetno zaradi menjalnika). Ampak z gumo v tački ne znam vozit, oz me moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

sj stopalke brez gume so hudič za podplat..mam ene 2 para čist raztrgana na poplatu (levi škorenj bolj kot desni verjetno zaradi menjalnika). Ampak z gumo v tački ne znam vozit, oz me moti.

Kaj to pomeni hudič?

A ti pokažem mojem Gaerne SG12 po 600 h?

Razen če tedensko piliš stopalke s fleksarco, potem jih uničiš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, HyperJack pravi:

Kaj to pomeni hudič?

A ti pokažem mojem Gaerne SG12 po 600 h?

Razen če tedensko piliš stopalke s fleksarco, potem jih uničiš. 

sidi športna obutev ma luknjo, TCx touring čevlji so tut krepko spraskani, vročina in zobki, advenčr obutek je pa precej bolj obstojen....  Pa nekaj malega se tudi jaz vozim z motorjem no :P 

 

20240130_140957_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj pri gaerne je mozna zamenjava podplatov kolikor mi je znano. edino moras nesti k cevljarju, ni tako enostavno kot pri sidi crossfire srs

kar je mene bolj zanimalo je pac ta konica pri prstih in kako to vpliva na prestavljanje. kaj je boljse?

 

preseneca me pa cena gaerne sg12 pri selesu. drugod so po 480 on jih pa prodaja za 360.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Ragezor pravi:

saj pri gaerne je mozna zamenjava podplatov kolikor mi je znano. edino moras nesti k cevljarju, ni tako enostavno kot pri sidi crossfire srs

kar je mene bolj zanimalo je pac ta konica pri prstih in kako to vpliva na prestavljanje. kaj je boljse?

 

preseneca me pa cena gaerne sg12 pri selesu. drugod so po 480 on jih pa prodaja za 360.

On jih tudi nekaj proda...al je razlika če jih prodaš 10 ali pa 200. 

Še vedno pravim, SG-12 za suho vreme top škorenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, HyperJack pravi:

On jih tudi nekaj proda...al je razlika če jih prodaš 10 ali pa 200. 

Še vedno pravim, SG-12 za suho vreme top škorenj.

vsaj ven vse steče... :P

 

423779590_7290246524378170_8774635061406774197_n.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med objestneže brez tablic :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!