Skoči na vsebino

Predelava Tomos APN 6 1986


Tomos apn 6 s

Priporočene objave

pred 16 urami, Zivnorc pravi:

Kakšne cene so tu, meni kaže nenormalne?

Si tu že gledal...  https://www.cilinder.si/mopedi-50cc/tomos/sesalni-sistem/sesalne-sobe/

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

... ekola... še ena igračka, da se bom šel lažje zundstellmeistra...

In na katerih obratih boš točno nastavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Zivnorc pravi:

Moj sosed ima nekakšno izvedbo apn 4 z veliko kroma rekel je da je apn 7, ali je apn 7 boljši ali je apn 4, slišal sem da so ti apn 7 imeli neko napako na motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tomos apn 6 s pravi:

Moj sosed ima nekakšno izvedbo apn 4 z veliko kroma rekel je da je apn 7, ali je apn 7 boljši ali je apn 4, slišal sem da so ti apn 7 imeli neko napako na motorju

Zanima me ali je boljše da iščem dobro apn 4 ali apn 7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apn 7 je sestavljanka iz ostankov APN linije, v bistvu porabili so geštele od APN4, nanj pa navesili novejši tip prednjih vilic, novejšo luč in krmilo, pokromali nekaj tankov, izpuhov. Kakšno napako so lahko naredili na mašini, nebi vedel, saj so praktično enake.

Išči APN 7 saj je vsekakor novejši po letniku od APN4

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

Kakšne cene so tu, meni kaže nenormalne?

Si tu že gledal...  https://www.cilinder.si/mopedi-50cc/tomos/sesalni-sistem/sesalne-sobe/

In na katerih obratih boš točno nastavil?

Cene so neki čudne, ja.... mislim, da je to v srbskih dinarjih, ostalo v evrih....al pa so se zmotili za dve decimalki, ker če primerjaš z drugimi, je to tam-tam nekje, brez dveh nul...

Sem gledal tu te dize... ampak tiste so se mi zdele zanimive, ker so za štelat.

Ne vem še na katerih obratih, koliko (če sploh) "zamujajo" platine, bom poskusil na malo višjem štandgasu, pa primerjam potem, koliko je razlike na višjih... ne vem še. Ali se bom pozanimal, ali pa preskušal. Mogoče celo zamenjam z brezplatinskim PUCH 12V 90W štromom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tomos apn 6 s pravi:

1. Moped po slikah zgleda kot nov.

2, Nima papirjev.

3. Uvoziti ga bo treba iz Hrvaške....in potem boš moral sam garantirati ali še dve priči, da je bil moped 25 let pri tebi doma v skednju, da ga boš lahko registriral....

... pa praviš, da ga boš potem predeloval..   :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tale ima papirje, ni glih lep, je pa verjetno v boljšem predhodnem stanju, kot tisti , ko si ga gledal. 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16846120&display=Tomos Apn 4 z papirji

...saj je čisto logično. Če je moped v original stanju, pa čeprav ne lep, je verjetno v boljšem stanju, kot obnovljen pred obnovo, ki je bil potreben obnove. ...   :huh:      ...a sem prov povedal?....   :P  ...al sem se zaplezal...   :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

Na 3 strani te teme sem ti jo pripel že v .pdf

Sicer meni to stran Norton antivirus obarva rdeče-virus alert!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sej vem, da si lepil gor.... pa Snečer tudi, pa sem na hitro in površno preletel, kaj ste lepili gor, pa nisem našel cele knjigice, sem videl samo tri strani tam nekje na tretji strani..... in čisto iskreno, se mi ni dalo iskat po vseh straneh, pa sem vseeno prilepil. 

.... bolje eno stvar 2x, kot nobenkrat....   :D 

 

 

.,... ko smo že na vezi:

Ima kdo doma kje v kakem predalu, gajbici, stalaži kako glavo od 15-ke?  :D  

.... najbolje taka, da jo ni škoda.... da je prestružena... preveč znižana.... uničen navoj za svečko.... skratka taka, da jo ni škoda...   ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 11. 2021 ob 9:33, Zivnorc pravi:

...saj je čisto logično. Če je moped v original stanju, pa čeprav ne lep, je verjetno v boljšem stanju, kot obnovljen pred obnovo, ki je bil potreben obnove. ...   :huh:      ...a sem prov povedal?....   :P  ...al sem se zaplezal...   :D 

 

 

Jaz pa vem za enega v originaneml stanju in od prvega lastnika... :smoke:

20211115_161202.jpg

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če se bo še kdo spravil tako komplicirat, kot jaz......   :P 

TOMOS sklopka-Model.pdf

.... sicer na hitro skicirano.... upam, da se nisem veliko zmotil....

.... če ima kdo kako idejo za spremembo, s pisano besedo na dan...  :D

 

Pa potrebno je dati drugačen simmering na tej strani pri sklopki, za novi tip, to je fi 25mm notranja mera.

...in po moji logiki in izkušnjah, ni potrebe po obroču okoli in okoli zvona, ker če je iz "dobrega" materiala, je že tako 100x bolje, kot kupljena, ki je iz "putrštala"...   :D 

Pesto je močno fi 25mm ( orig. fi 20mm) , stena zvona je 2mm (orig. 1,8mm) .... torej ga ne bo ne odprlo, niti zgrizlo....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

.... uuu pa BCS-ko imaš tut od prvega lastnika?...   

:P   

Drugi, zadnjih 55 let. Prvi lastnik je bila zadruga. Imam jo pa še vedno, čeprav je stara krepko več kot 60 let. 

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... če se bo še kdo spravil tako komplicirat, kot jaz......   :P 

 

Za zvon si sprešal rondelo? Kako si pa pesto pritrdil na zvon...varjenje? 

To bi lahko sedaj serijsko izdeloval ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Za zvon si sprešal rondelo? Kako si pa pesto pritrdil na zvon...varjenje? 

To bi lahko sedaj serijsko izdeloval ?

... ah... ne, ne.... rondella, v bistvu globoki vlek je original. Ta bo stružena iz enega kosa.

...serijsko.... predrago...   :D   :P

 

... ko sem šel v strugarno, itak vsi firbci okoli mene, kaj bo to... pol pa vsi pametni.... kaj kompliciram, da je v redu original.... no potem pa grem po original, ga dam v glavo stružnice... .zavrtim....     :slap:  .....

.... vsi brez besed...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ekola... ker sem bolj škrt, da ne uničujem ležajev ( 20€/kos ) in podložk, ko bom moral podlagati in loviti stotinke pri L17 ležajih glavne gredi, je bilo treba nekaj improvizirati...  :D. Verjetno mi ne bo ratalo v prvo, pa bo treba sigurno gor pa dol dajat notranjo šalčko ležaja...   

...sej ne, da spet kompliciram... ampak...   :D 

20211124_112849.thumb.jpg.142229a1eb7b2ca15050cc39fb232dde.jpg

20211124_113142.thumb.jpg.a7a26e794ae6cc4415fbf4e313f2302b.jpg

20211124_113746.thumb.jpg.bb5254f5d91edd5856ed427440852d61.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 'n mal napredka....

...končno pošwasan blok.

Sicer je bila razpoka mala... ampak je bila skozi in skozi....

20211124_083304.thumb.jpg.2262e0c5daa635b18766149541765deb.jpg

Z varjenjem še kar zadovoljen. Še kar zato, ker v prvem poskusu ni uspelo, kljub razmaščevanju, čiščenju... brušenju, aceton... čistila.....  samo penilo se je in pora pri pori. No potem sem za čez noč namočil v raztopino citronske kisline, pa je šlo lepo..... bemti... zakaj tega že takoj nisem naredil....  :slap: 

20211124_101925.thumb.jpg.068fcb6041df6f81ef0f95a4c72e37d9.jpg

20211125_155313.thumb.jpg.d133ef0adfb22bfceddd71e1ecf1d60d.jpg

Ker so ostale malenkostne pore od prvega poskusa, pa ker je težko navariti, da ne uničiš zaključkov  (prirobnica, sem malo pokozmetikiral s ta tečno kovino....

20211125_205147.thumb.jpg.778759f88f2df7fc387e5f46a8cea4f2.jpg

 

.... navodila za uporabo tatečne kovine so jasno napisana...   :D 

20211125_205134.thumb.jpg.5e336d962a3afc9d1fe7d1efa6563403.jpg

... tko... zdej se pa mora en teden sušit... ta cajt grem pa v toplice malo ja*čka namakat...   :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimogrede:

Ali se kje v SLO dobi Radaelli feltne, al je to-to?

https://www.officine08.com/shop/ciclistica-449/cerchi-pneumatici/cerchi/cerchi-a-raggi-17?idmarca=8&idfiltro1=0&idfiltro2=0&idfiltro3=0&idfiltro4=0

 

.... sem že iskal pri nas, pa ne najdem dimenzije.... pa če kdo slučajno ve, kje se mogoče dobi pri nas...

 

..al pa če ima mogoče kdo doma kako feltno za E90  ( ja... za Electronic 90 .... pa ne sprašujte zakaj..  :P   :D  ) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!