Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Ob 7. 6. 2018 ob 9:58, jure1963 pravi:

Dodatnih 1200 km (ni časa za daljše ture !!), sprednja guma počasi izgublja napis na obodu, zadnja pa je že zdavnaj zgubila napis, obraba je že vidna, ker nisem divjak je že malo, res malo  "ploščata",  tlak  stalno od 2.3 do 2,4 / 2,8 - 2,9 , v glavnem solo vožnja, do Bovca, v Logarsko., pa malo okoli hiše. Oprijem po moje brezhiben, opažam pa občasno, da na vročem asfaltu na ravnem slišim "piskanje, šumenje" ampak ni še hudo, vibracij (še) ni. Še kaj javim ...

 

Še malo pa bo 5000 km. Gume na vročem asfaltu držijo do roba, no skoraj do roba!! Tlak sem dvignil na 2,4/2,9 do 2,5/3,0, obraba je vidna, vendar še daleč do menjave. Brez vibracij ipd., tudi na dežju sta gumi vredni zaupanja.

Bolj kot gume sem obremenil zavore, pa upam da ne bo posledic. Jezersko, na avstrijsko stran  sem malo pretiraval, je že smrdelo, diski so bili modri, še posebej zadnji, malo se je že kadilo...

Se še javim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje ste nabavili ključ za oljni filter.

Jst ga ne najdem za boga, nazadnje sem ga kupil v Lojzu pa bi vseeno kaj bližje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, MiNa pravi:

Bolj so bili problematični servo ojačevalnik kot ABS tam 2003+...

Se pravi, da zadeve dejansko niso tovarniško sanirali, sem mislil, da so tem tezavam podvrzeni  le določočeni letniki, kolega se odloča za nakup rabljenega 2010 ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bereš o okvarah in teževah "svetih krav" na tem forumu te mine, da bi vozil kaj iz njihove hiše :devil:.

Pa ni panike,sam sem na njihovih modelih naredil čez 250Kkm. Je bilo nekaj okvar in "težav" vendar nič takšnega kar bi me  tudi v bodoče odvrnilo od nakupa.

Pokvari se lahko vse, važno je kako okvare odpraviš in koliko užitka ti v tem primeru motor nudi. So pa njihove cene precej "popoprane", le zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎11‎.‎8‎.‎2018 ob 15:25, Wakasaki pravi:

kje ste nabavili ključ za oljni filter.

Jst ga ne najdem za boga, nazadnje sem ga kupil v Lojzu pa bi vseeno kaj bližje?

EVROTON, UNIOR natični ključi, koda 620 952, D76mm, n14

https://www.euroton.si/avtodeli/unior-kljuc-za-oljni-filter-artikel-19776-dimenzija-74mm15p-p-50006.aspx#gallery

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 8. 2018 ob 15:25, Wakasaki pravi:

kje ste nabavili ključ za oljni filter.

Jst ga ne najdem za boga, nazadnje sem ga kupil v Lojzu pa bi vseeno kaj bližje?

Jaz ga prodam od Uniorja... direkt za GS-a .. tako varianto kot je na sliki.

unior.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 8. 2018 ob 15:25, Wakasaki pravi:

kje ste nabavili ključ za oljni filter.

Jst ga ne najdem za boga, nazadnje sem ga kupil v Lojzu pa bi vseeno kaj bližje?

Jaz sem ga nabavil v Eurotonu, če me spomin ne vara. Ker je narejen za 1/4 col gedorico, sem si nabavil še adapter, da lahko uporabljam 1/2 gedoro.

Sicer pa se ga da odvijačiti tudi namenskim ključom z jermenom. 

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, royal pravi:

Se pravi, da zadeve dejansko niso tovarniško sanirali, sem mislil, da so tem tezavam podvrzeni  le določočeni letniki, kolega se odloča za nakup rabljenega 2010 ???

od 2007 naprej ni več težav. Ker ni bilo več servo ABS-a. Tako da go fo it. Sploh če je 2010 letnik more met mašino z dvojno odmično ki je poezija. Pazi pa nekateri prodajajo modelno leto 2009 za letnik 2010. Spremembem je bilo kar nekaj.

 

LP

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2018 ob 12:59, Kawl pravi:

od 2007 naprej ni več težav. Ker ni bilo več servo ABS-a. Tako da go fo it. Sploh če je 2010 letnik more met mašino z dvojno odmično ki je poezija. Pazi pa nekateri prodajajo modelno leto 2009 za letnik 2010. Spremembem je bilo kar nekaj.

 

LP

Tako ja od 2007 naprej ker moj je 2007 pa je crknil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 8. 2018 ob 9:55, kasti pravi:

Jaz ga prodam od Uniorja... direkt za GS-a .. tako varianto kot je na sliki.

unior.jpg

kok eur?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali ima kdo ContiRoadAttack3 na GSu? 

Zdaj imam ContiTrailAttack2, naredil 13kkm, grem pa še na eno daljšo pot, pa moram nujno zamenjat. CTA2 trenutno niso dobavljive v Sloveniji.  Predlagate še kaj solidnega?

Popravljeno . Popravil tomash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, tomash pravi:

Ali ima kdo ContiRoadAttack3 na GSu? 

Zdaj imam ContiTrailAttack2, naredil 13kkm, grem pa še na eno daljšo pot, pa moram nujno zamenjat. CTA2 trenutno niso dobavljive v Sloveniji.  Predlagate še kaj solidnega?

Kolikor vidim so tu klik  na zalogi, dobiš jih v dnevu dveh al pa se ke zapelješ pa zmontiraš

še bolj cestna guma CRA3 .

Predvidevam,, da bo kak 1000 manj nardila.

Drugače pa pirelli scorpion trail .

Jaz sem trenutno na terraforce pa po 4000km so super...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, tomash pravi:

Ali ima kdo ContiRoadAttack3 na GSu? 

Zdaj imam ContiTrailAttack2, naredil 13kkm, grem pa še na eno daljšo pot, pa moram nujno zamenjat. CTA2 trenutno niso dobavljive v Sloveniji.  Predlagate še kaj solidnega?

Nimam na gs-u imam na KTM in sem super zadovoljen, vozim po ușesih tak, da nacufam rob tekalne površine.

Dobr si, Conti Traill Attack 2 mi ni nikoli presegla 7kkm.

Za daljše poti vedno vzamem Hajdenau ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kmet2 said:

Dobr si, Conti Traill Attack 2 mi ni nikoli presegla 7kkm.

Men tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/30/2018 at 2:44 PM, krucymucy said:

Men tudi ne.

14k km vendar po sredini ni več profila realno recimo 13k km ne vem zakaj taka odstopanja? med 7 in 13 je kar razlika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, ufo plast pravi:

14k km vendar po sredini ni več profila realno recimo 13k km ne vem zakaj taka odstopanja? med 7 in 13 je kar razlika

Isti razlog kot pri vseh gumah.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!