Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Nima nikakršne veze z amortizerjem, temveč z načinom vožnje....

Pa še kako na to vpliva amortizer, te stopničke z slabim amortizerjem dela lahko tudi na avtu ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima nikakršne veze z amortizerjem, temveč z načinom vožnje....

Kak način vožnje pa mora biti za tako žago na gumi?

Sej ne, da kaj posebej pametujem, ampak na drugih gumah mi tega ni delalo (vsaj tako izrazito ne, da bi opazil), na tejle pa. Pa verjamem, da se vozim bolj kot ne isto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak način vožnje pa mora biti za tako žago na gumi?

Sej ne, da kaj posebej pametujem, ampak na drugih gumah mi tega ni delalo (vsaj tako izrazito ne, da bi opazil), na tejle pa. Pa verjamem, da se vozim bolj kot ne isto...

Agresiven! :whistle:.

takole je razloženo za prednjo gumo, bom prilepil kar v orginalu. "See how the breaks in the tread get bent back from the traction? The trailing edge at B collapses into the empty area that is between treads. That edge wears little because it isn't touching the road. Later on it shows up as a high spot. The leading edge at A gets pulled back and wears off. This part of the tread block becomes a low spot"

Pa še potreditev moje domneve "If two identical bikes were ridden by two different riders, they probably would have a different tire wear pattern. The one with more cupping would indicate that the rider actually rides the bike. That means that he/she rides harder. "

Seveda velja enako tudi za zadnjo gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na končniku sem pošlatal gumi meh, ki ščiti končnik pred prahom in umazanijo.

Je nagrizen in na enem mestu raztrgan. Na servisu pravijo, da moram kupit končnik (ca. 95,- €).

Verjetno nisem prvi, ki je naletel na to. Me zanima kako ste reševali ta problem. Sem pogledal na tujih forumih in vsaj nemci precej bentijo zaradi tega problema. Cena menjave na uradnih srevisih v Nemčiji se gibljejo od 270-340,- € ???

Prilagam risbo ( Oznaka 10 je moja težava)

Scan 001.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi najprej poizkusil menjat manšeto oz. bi poveznil drugo preko obstoječe.

Menjaval pa bi ga le, če/ko bi postalo nevarno oz. nevozno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi najprej poizkusil menjat manšeto oz. bi poveznil drugo preko obstoječe.

Menjaval pa bi ga le, če/ko bi postalo nevarno oz. nevozno.

lp

Ja, saj to je zajeb, ker manšete same ne prodajajo. Prisiljen si kupiti cel končnik. Sem se malo pozanimal pri gumarjih, če imajo. Rezultat iskanja javim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne boš dobil pri Vargalantu, je tu še kakšen eBay opcija zglob tu ti na primer dobiš za vsega 10€ (z dostavo na dom) komplet zglob (všeč mi je ker je v rinfuzi).

Če še malo pobrskaš, lahko dobiš še kaj ceneje?!?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem videl na enem GSA lušno (armaturno) ploščo okoli števcev in na njej montirani 12v vtičnici. Veliko in malo. Lastnik je rekel da je original.Ali ima še kdo montirano takšno takšno ploščo okoli števcev in kje se jo da nabavit.

Popravljeno . Popravil matjazg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original te opreme ni....preveri pri kakem pooblaščenem prodajalcu...ko sem konfiguriral svojega tega kosa opreme ni!

Kvečjemu je plošča od kakšnega proizvajalca dodatne opreme za BMW kot so touratech ali wunderlich....slednji ima tako ploščo samo za starega 1150GSA ostalih nisem preverjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem videl na enem GSA lušno (armaturno) ploščo okoli števcev in na njej montirani 12v vtičnici. Veliko in malo. Lastnik je rekel da je original.Ali ima še kdo montirano takšno takšno ploščo okoli števcev in kje se jo da nabavit.

Verjetno si videl tole:

http://shop.touratech.com/cockpit-cover-2-tachometer-unit-with-small-and-big-socket-bmw-r-1200-gs-adventure-from-2008.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje zelo dobro - cena v prid Dunlopu se mi zdi!

Zadnji Motorradov test je Dunlop postavil na prvo mesto. Zelo so hvalili. Pa še cena je kar ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namontiral trailmax91..grem jutr mal probat..ta stare so ble res mal "stare"..

edin ne vem če sm ketno zadost našponal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namontiral trailmax91..grem jutr mal probat..ta stare so ble res mal "stare"..

edin ne vem če sm ketno zadost našponal :D

Ej ne je preveč šponat...ti bo ležaj na kardanu šu :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne je preveč šponat...ti bo ležaj na kardanu šu :grim

On je mislu uno ketno s katero ga priklene ob "kandelaber", na pa pogonsko verigo! :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On je mislu uno ketno s katero ga priklene ob "kandelaber", na pa pogonsko verigo! :smoke:

ne rab verige..sej je tok težak/grd da ga noben ne more/noče odpelat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namontiral trailmax91..grem jutr mal probat..ta stare so ble res mal "stare"..

edin ne vem če sm ketno zadost našponal :D

tako, gume so ta prave..pa čeprav večina prisega na metzeler in pravijo da so dunlop slabše se je pri meni tudi v tem segmentu pokazalo to kar se mi je zdelo..

sem pač "obsojen" na dunlop..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako, gume so ta prave..pa čeprav večina prisega na metzeler in pravijo da so dunlop slabše se je pri meni tudi v tem segmentu pokazalo to kar se mi je zdelo..

sem pač "obsojen" na dunlop..

spet so te naf00kali z pokvarjenmi danlopkami. Užas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet so te naf00kali z pokvarjenmi danlopkami. Užas.

Se podpišem :yes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!