Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

sosed sanja o xenonu, pa me zanima kako je kej z homologacijo.

:nono: Ni možno...

Rabiš vsaj pranje žarometov, avtomatsko uravnavanje višine snopa in seveda homologirane žaromete, namenjene dotičnemu modelu motorja in uporabi HID žarnic.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se homologirati, ampak je dosti dela s tem. Moraš imeti avtomatsko niveliranje oz. nastavljanje višine snopa in pranje žarometov. To je za avto, za motor pa nisem siguren.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: Ni možno...

Rabiš vsaj pranje žarometov, avtomatsko uravnavanje višine snopa in seveda homologirane žaromete, namenjene dotičnemu modelu motorja in uporabi HID žarnic.

D.

kaj pomen ta HID

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se homologirati, ampak je dosti dela s tem. Moraš imeti avtomatsko niveliranje oz. nastavljanje višine snopa in pranje žarometov. To je za avto, za motor pa nisem siguren.

LP Robert

Da se homologirat, če imaš žaromete, ki so homologirani za uporabo HID žarnic in vse ostalo, kar si naštel.

HID oz. Xenon kiti, ki se montirajo v obstoječe žaromete, ki niso homologirani za HID, pa se ne dajo homologirat.

kaj pomen ta HID

High Intensity Discharge - ali po domače 'xenon'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi koga zanimal komplet H4+H7 night breaker žarnic?

Koliko od vas motoristov pa se vozi ponoči? Ali s temi žarnicami podnevi boljše vidiš?? :lol1: Hehehe, dvomim! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko od vas motoristov pa se vozi ponoči? Ali s temi žarnicami podnevi boljše vidiš?? :lol1: Hehehe, dvomim! :grrr

Ne to je zato da se bolj hudo vid k se mim prpele...ostali majo pa navadne žarnice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne to je zato da se bolj hudo vid k se mim prpele...ostali majo pa navadne žarnice

Ahaaaaaaaaaaaaa, no, če pa nekateri že morajo podnevi z kvazi oh in sploh žarnicami impresionirat okolico.... Potem pa razumem! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahaaaaaaaaaaaaa, no, če pa nekateri že morajo podnevi z kvazi oh in sploh žarnicami impresionirat okolico.... Potem pa razumem! :whistle:

Če ne sveti na podstrešju potem vsaj na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne sveti na podstrešju potem vsaj na motorju.

Dostikrat me ujame tema preden pridem na cilj in takrat je vidljivost vsaj meni pač izredno pomembna. Razni nastavljači pred kafiči ne rabijo žarnic, lahko imajo navadne sveče namesto njih, vsak pa, ki da nekaj na svojo varnost poskrbi tudi za svojo vidnost in dobro vidljivost. Nisem vas vprašal za komentar, zato se jih prosim vzdržite.

Torej, bi koga zanimal nakup?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dostikrat me ujame tema preden pridem na cilj in takrat je vidljivost vsaj meni pač izredno pomembna. Razni nastavljači pred kafiči ne rabijo žarnic, lahko imajo navadne sveče namesto njih, vsak pa, ki da nekaj na svojo varnost poskrbi tudi za svojo vidnost in dobro vidljivost. Nisem vas vprašal za komentar, zato se jih prosim vzdržite.

Torej, bi koga zanimal nakup?

Daj no, če ne vidiš ponoči vozit z serijskimi halogenkami si umisli prozoren vizir na čeladi in ga zamenjaj s temnim... In heureka, naenkrat boš videl VSE!!

Pa take finte, kao "nekaj dajo na svojo varnost", kaj ti te je tebi, kaj pa varnost tvoja in soudeležencev, ko jih slepiš z kvazi superduper žarnicami??

Edino, če imaš pomisleke, da ima še kdo dandanes navadne ne halogenske žarnice v žarometu, tako kot so imeli Tomosovi APN-ni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko od vas motoristov pa se vozi ponoči? Ali s temi žarnicami podnevi boljše vidiš?? :lol1: Hehehe, dvomim! :grrr

Jaz se tudi ponoči... :hmm: Pa tudi podnevi si bolje viden.

Pa take finte, kao "nekaj dajo na svojo varnost", kaj ti te je tebi, kaj pa varnost tvoja in soudeležencev, ko jih slepiš z kvazi superduper žarnicami??

Kdo pa je danes tebi v juho pljunil!? :eek: Z Osram Nightbreaker nikogar ne slepiš, če imaš pravilno nastavljen snop, saj je čisto regularna, homologirana halogenska žarnica. Isto velja za Silverstar, pa tudi za Philips NightVision in podobne.

HID kiti so druga zgodba... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se homologirati, ampak je dosti dela s tem. Moraš imeti avtomatsko niveliranje oz. nastavljanje višine snopa in pranje žarometov. To je za avto, za motor pa nisem siguren.

LP Robert

Če ima nov motor homologacijo za xenon kot npr. BMW K-1200-GT in nima avtomatsko niveliranje,niti pranja žarometov,potem bi morala obstajati možnost homologacije xenona,snop je namreč poplnoma enak kot z H-7 žarnico in žarnica je povsem identična (dolžina)razen H-7 nitka+plin(halogen) pri xenon žarnici sveti samo plin xenon,res da sveti vsaj 50% boljše snop pa je poplnoma enak in nastavljiv kot pri H-7 žarnici.Jaz vozim z xenon že dve leti do sedaj brez problemov z policaji in upam,da bo tako tudi v naprej. :whistle:

Kar pa se tiče motenja ostalih v prometu s xenonom potem tudi osebnih avtov nebi smeli opremljati s xenonom a kot opazite na cestah ima že vsak drugi avto xenon.

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ima vsak drugi xenon v avtu, vendar se že z letala vidi ali je xenon tovarniška vgradnja ali ne, prvi sveti lepo in tam kot mora, drugi pa samo tam ne kamor bi moral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda v bistvu.. v avtu in v motorju imam žaromete z lečami in bi z veseljem montiral xenone

ampak mi kazen ne diši preveč čeprav me po drugi strani čudi kolko folka višiš na cesti

v kaki škodi favorit z xenonkami ki svetijo v 3 krasne ker nimajo niti leč kaj šele ostalo...

@ vuk, neee ne rabim žarnic, razen če kakšna crkne, pol se bom spomnil sfehtat :P

post je bil bolj kot ne parodija v smislu "kdo pa kupuje rabljene žarnice"

še za novo ni garancije da bo držala mesec dni..

peace

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ima vsak drugi xenon v avtu, vendar se že z letala vidi ali je xenon tovarniška vgradnja ali ne, prvi sveti lepo in tam kot mora, drugi pa samo tam ne kamor bi moral

Nevem s tem se sploh nemorem strinjat namreč,če vzameš H-7 žarnico ven(npr.iz zasenčene luči-ablend) in daš notri (pravilno v ležišče) žarnico xenon in preveriš z aparatom za nastavitev žarometov snop je popolnoma enak(po višini in obliki) kot prej z H-7 žarnico res pa je,da ima xenon veliko več luxov,kar je vidno tudi na cesti (res bela svetloba).Nevem kdo vam je to natvezil,da drugače sveti sploh ni res!!!! Se pa popolnoma strinjam,da marsikdo,pa ni nujno samo pri xenonu tudi pri vseh navadnih žarnicah(reflektorjih) napačno namontirajo(obrnejo)žarnico in potem res sveti po domače povedano v tri krasne!!! :headbang: Ponavadi so to ravno ti samouki,ki se vsega šraufanja naučijo sami. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali bi se dalo na kar se da preprost način predelat luč tipa: leva kratka, desna dolga (gsxr k2) tako, da bi obe svetile istočasno, saj sveti kar slabo... Je kdo kaj takega že počel?

S xenon kitom in brez parabole se bojim da bi preveč slepel nasporti vozeča vozila, še posebej v desnih ovinkih...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Zanima me ali bi se dalo na kar se da preprost način predelat luč tipa: leva kratka, desna dolga (gsxr k2) tako, da bi obe svetile istočasno, saj sveti kar slabo... Je kdo kaj takega že počel?

S xenon kitom in brez parabole se bojim da bi preveč slepel nasporti vozeča vozila, še posebej v desnih ovinkih...

hvala

Nihče ni nikoli kaj takega poskusil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali bi se dalo na kar se da preprost način predelat luč tipa: leva kratka, desna dolga (gsxr k2) tako, da bi obe svetile istočasno, saj sveti kar slabo... Je kdo kaj takega že počel?

S xenon kitom in brez parabole se bojim da bi preveč slepel nasporti vozeča vozila, še posebej v desnih ovinkih...

hvala

Katere žarnice pa uporablja? H4 ali H7?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!