Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Woohoo,najdu sm zarnice. Morm rect,da je bla cela misija nemogoce. Dal sem skozi cel BTC,dve bencinski, A-net,potokarja,motomat... Dobil sem jih v stegnah,v firmi ELVELUX-kjer izdelujejo vsesorta zarnice.Pa se lustna punca je bla za pultom B) Tko,da je stvar zaenkrat resena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz pa iščem en komplet čisto običajnih žmigavcev, z oranžnim steklom. Nič led, nič mini, carbon in podobno. Pa da niso preveč oglati in predpotopni.

Če ima kdo kaj takega, ali pa so mu ostali original od menjave na motorju, se priporočam. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj komentar na H4 žarnice:

Osram CoolBlue... na avtu imel 2 para, vendar so vse pregorele po pol leta, svetile so za odtenek bolj belo

Philips MotoVision... imam na motorju, zadovoljen, ker je snop bolje usmerjen na cestišče in menim da res več vidim. Če pogledaš v luč pod pravim kotom je res oranžne barve. Če ima motor 2 žarometa zgledata kot joški :evilgrin: :naughty: :OK:

Osram NightBreaker... pred kratkim sem jih zadel na OMV-ju, svetloba je res bolj bela, usmerjena na cesto, ne pa okrog po bregu! Dolg snop je zakon!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Razmišljam, o tem, da bi nabavil LED dnevne luči po vzoru npr. Audija, pa me zanima, če jih je mogoče že kdo montiral, kje

jih je nabavil in za koliko. Dobrodošla bi bila tudi kakšna slikca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj podobnega sem zadnjič videl na enem BMW. Pod plastiko je na motorju imel montirane dve led "luči" (nekje 10x2cm), menda ma Louis neki takega.

Vozil je z temi led, navadne pa je imel na off. Videlo se ga ni čisto nič :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledice imam jaz namesto pozicijskih. Sicer ni to dnevna luč, se pa vidi bolje kot original. Drugače pa ti ne priporočam tega delat, ker se bo verjetno res premalo videlo. Kolegu zadnjič crknila kratka luč in se vozil samo s temi LED dioadami in ni OK, ker se ga ni videlo skoraj nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi pogledat ,maš kar nekaj na izbiro

fazer d.o.o. , bitnje (iz kranja proti škofje loki ) jaz jih imam in so visokosvetilne z lečami se jih kar lepo vidi tudi brez drugih luči,obvezno moraš zmontirat še

regulator 12v da ti omeji napetost ki včasih niha in ledice zato rade pregorijo

lp,m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no fantje mal se skulirajte! Lahko nabaviš take ledice (10w) da ni priporočljivo niti za hip pogledat v njih kamoli da se je nebi videlo! :headbang: Imaš tudi različne kote svetilnosti ki močno sreminjajo karakteristike male lučke. Verjetno pa loh pride do problema ko hoče smrk kako homologacijo za to. 400 eur ne gine. Siser pa to držijo trgovine z elektronskim materialom. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam...samo problem je kako montirati te 10W ledice, kajti hladilnik za te ledice je ene 10X večji kot ledica sama....brez hladilnika je življenska doba ledice sila kratka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah! Če hočeš da se šajna moraš hladit. Sicer pa če jo obemeniš na 70% ne bo hudo vroča tud brez aluja pa bo še vedno sonce. Lahko pa uporabiš navadno 5mm highbright ledico in ji poiščeš mejo. To je tam ko spremeni barvo (bela postane modra predno pregori) svetila bo kot nora. Seveda niti pod razno ne sme čez to voltažo ker bo hitro pregorela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi tut meu ledice... a se jih da namontirat na feltne, da bi svetile med vožnjo po možnosti v rdeči barvi? Ima kdo kako varianto ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema. Prilepiš na obroč.

Težavneje pa je is statičnega dela motorja na vrteče se kolo pripeljati elektriko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi kdo slučajno vedu kako mi uspos.obt ledice od audija v sprednih lučeh. so na traku na koncu straku pa so 4 priklopi. zdej k pa nč ne piše bi pa rd zvedu na kerga kej prklopt pa kok V :D :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi tut meu ledice... a se jih da namontirat na feltne, da bi svetile med vožnjo po možnosti v rdeči barvi? Ima kdo kako varianto ?

Ni problema. Ogljene krtačke, ki bodo dovajale tok na vrteče diske, od tam pa do ledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema. Ogljene krtačke, ki bodo dovajale tok na vrteče diske, od tam pa do ledic.

Tako je vse se da, če se hoče. V pesto al pa krake "feltn" namontirat akumulatorčke in centrifugalna stikala, da bo svetilo samo ko se kolesa vrtijo :whistle: in mal elektronike, da ne boš praznu acu, ko je dan in se lučke ne vidijo :krneki: . Tako je včasih delovala tista kitajska igračka jojo.

Čudn, da še tega p`r OCC niso nardil.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi smel bit problem na feltno nalimat lipce sam pol ni glih lepo pa scentrirana. Lahko pa uporabiš 12v motorček (če uporabiš led trak na 12 v) z turbinco ki jo vrti veter med vrtenjem kolesa in zadeva postane generator. Gorijo samo ko piha in bolj ko piha bolj svetijo :naughty:

Ledice itak niso požrešne :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne boste ravno tople vode odkrili z temi generatorji in čim podobnim, enostavno kupiš LED pokrovčke ventilčkov: KLIK

Temu se pa reče de je človek zadovoljen z malim. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne boste ravno tople vode odkrili z temi generatorji in čim podobnim, enostavno kupiš LED pokrovčke ventilčkov: KLIK

a se da navrtat feltno in vstavit ene 10 ventilčkov...

1. ni treba premikat moped, ko greš pumpat

2. dobr bi zgledal, ker bi jih bilo več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da navrtat feltno in vstavit ene 10 ventilčkov...

1. ni treba premikat moped, ko greš pumpat

2. dobr bi zgledal, ker bi jih bilo več

:worship: Bravo!!! Ta je bla pa zelo konstruktivna. :yea1: A ma to že kdo patentirano? In če bi bili pokrovčki različnih barv bi med vožnjo utegnila nastat mavrica. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

res ima vsak drugi xenon v avtu, vendar se že z letala vidi ali je xenon tovarniška vgradnja ali ne, prvi sveti lepo in tam kot mora, drugi pa samo tam ne kamor bi moral

To je res,ampak v glavnem na avtih,ki nimajo leče,ker so v teh (sploh bolj poceni) setih žarnice,ki so mišljene za žaromete z lečo,veliko jih namreč ne ve,da je steklo žarnice za navaden žaromet zasenčeno in daje drugačen snop.Zato se ti včasih zgodi,da se ti nasproti pripelje kakšen polka-xenon ti pa še lep čas vidiš samo meglo:blink:,no njemo se pa zelo nobel zdi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!