Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

ugodno prodam 5m muktifunkcijskih led lučk, pozimi bodo lahko krasile novoletno jelko, poleti pa vas in vaš motor. imajo tudi programator, da boste lahko utripali glede na vaše razpoloženje.

Kupim sam če daš zraven še pavje perje za v rit  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priznam šteje, in tudi dobro je vidno ima kolega na KTM. Ampak....spet ta ampak....namest ledic, potem prižgem dolgo luč in je malo boljše...ampak samo malo, ker kot pravim, so nekateri na cesti, ki te zavestno ignorirajo :(

 

Enako sem jaz delal....dolga luč večja varnost...

Potem sem pa lekcijo dobil, da dolga luč ni večja varnost ampak jo zmanjša. Vozilo z dolgo lučjo namreč težje oceniš s kakšno hitrostjo se ti približuje, ker zadeva slepi.

Pa menda res. Postavi se k cesti in malo opazuj. In zato sem tudi jaz postal "novoletna jelka" :D

Res pa je, da nekateri ko vidijo motor lepo pooočaaaasiii speljejo pred tebe...hja... itak si manjši odmene si verjetno misli ko te v oči gleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te vase lucke so tko kot lucke za novo leto. ko se zacne vseli december smo vsi veseli kako lepo je mesto, vse v luckah, vidimo tudi katere lucke so nove itd. potem pa pride popraznicni januar in potem enkrat na sredi sele ugotovimo, glej ga zlomka kdaj so pa lucke dol pobrali. in tako je s temi vasimi dodatnimi lucmi in šaro za vecjo vidlivost.neki cajta bo mela neki malga ucinka, pol boste pa ravno tako vidni kot prej. ker enostavno se tega navadimo.

 

... včeraj sem šel na krajši izlet do Dolenjskih toplic in srečal tri BMW fahrerje in enega na Goldi (se mi zdi) . Vsi so imeli stranske "špiclampe". Ne boš verjela, da dnevne luči so se mi pri vseh zdele kot brljivke... v oči pa so mi padle te dodatne luči...poleg tega so bile nemoteče.

Ravno tako je za moje dodatne luči že nekaj ljudi reklo, da so fuuul opazne, kontrastne od druge okoliške svetlobe in da se te mnogo prej opazi in da ne slepijo.

Je pa nekaj res. ko se na eno stvar enkrat navadiš, kmalu potem nima več učinka ... tko da pazi, da se te tvoj ne navadi preveč...takrat pa boš zamenjala mejkap, ali pa oblekla kake hot kostumčke stevardese, medicinke...policistke... in boš spet opazna..... kasneje silikon...da bo kej učinka.

:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej usakič ko seene lučke navadiš dodat dve nove.. ?? :D

Mislim da imajo američani radi tako tehniko ja:

ots-goldwing-light-10-parade-southport-o

 

Eni ga pa "ounajo":

Motorcycle_With_A_Million_Lights.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako sem jaz delal....dolga luč večja varnost...

Potem sem pa lekcijo dobil, da dolga luč ni večja varnost ampak jo zmanjša. Vozilo z dolgo lučjo namreč težje oceniš s kakšno hitrostjo se ti približuje, ker zadeva slepi.

Pa menda res. Postavi se k cesti in malo opazuj. In zato sem tudi jaz postal "novoletna jelka" :D

Res pa je, da nekateri ko vidijo motor lepo pooočaaaasiii speljejo pred tebe...hja... itak si manjši odmene si verjetno misli ko te v oči gleda.

Verjemi, da ne slepi, do sedaj me še nihče ni oslepil, se pa strinjam, težje oceniš hitrost, ampak ker je bolj viden razmišljaš da je bližje, in iz tega sledi, da je pametno počakati. Če se pa vozim samo s kratko lučko, bdw pri meni sveti sam na eni strani, me pa gladko zamenjajo za skuter.

 

Kot sem že 1000x napisal, neumnost je da avtomobili podnevi vozijo z lučmi. Brezveznost. Zaradi tega smo postali manj pozorni na pešce, kolesarje in snete sekire. Prve dve grupi ignoriramo, ker je osvetljen avto bolj viden, zadnjo grupo ne opazimo, ker svetijo tudi avtomobili. Včasih sem takoj vedel, "motor gre", ko sem videl luč v daljavi.

 

A si opazil kdaj sam pri sebi, da si neosvetljen avto, skoraj spregledal? Oziroma ,da si ga kasneje videl? Vzrok temu je samo razvada, da so premikajoči objekti osvetljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aja Led dnevne luči priporočajo samo na črnuharskih mopijih, ker se jih že v senci skor ne vidi :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Kot sem že 1000x napisal, neumnost je da avtomobili podnevi vozijo z lučmi. Brezveznost. 

 

To mogoče velja za ravne,široke in pregledne ceste.Na ozkih,zavitih in z grmovjem obraščenih cestah pa so podnevi prižgane luči velik napredek v varnosti v prometu.Avtomobil ali karkoli drugega zagledaš veliko prej.Ko voziš proti soncu,po možnosti s spuščenim zatemnjenim vizirjem in nato zapelješ v senco gozda,je neosvetljen avto lahko zelo neprijetno presenečenje.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je kje imaš pozicijsko meni jih je na avtu stopilo ker so direkt pod halogenko, tako da če so v isti paraboli se lahko slabo konča za ledice. LP

 

(so pa vredu za tablice in notranje osvetlitve v avtu če maš taka grla ) kako gledajo policaji nimam pojma

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si opazil kdaj sam pri sebi, da si neosvetljen avto, skoraj spregledal? Oziroma ,da si ga kasneje videl? Vzrok temu je samo razvada, da so premikajoči objekti osvetljeni.

 

Ne, vzrok temu je to, da so neosvetljeni dejansko slabše vidni. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mogoče velja za ravne,široke in pregledne ceste.Na ozkih,zavitih in z grmovjem obraščenih cestah pa so podnevi prižgane luči velik napredek v varnosti v prometu.Avtomobil ali karkoli drugega zagledaš veliko prej.Ko voziš proti soncu,po možnosti s spuščenim zatemnjenim vizirjem in nato zapelješ v senco gozda,je neosvetljen avto lahko zelo neprijetno presenečenje.

 

LP

Žal v prometu niso samo avtomobili.

 

Imaš prav, avtomobil prej vidiš, zato pa vse drugo (živali, pešce, kolesarje, drevo na cesti ,slabo osvetljene traktorje), ravno zaradi tega kasneje vidiš.!!!!

Če še ne veš, nekaj držav je že ugotovilo, da so dnevne luči (vsaj pri avtomobilih, ki so dovolj veliki) brezveznost. Med drugim so ta zakon odpravili, če se ne motim Avstrija, pa Hrvaška itd. 

Pametno pot je v tem primeru izbrala Italija, kjer so dnevne luči obveza samo na AC, kar je tudi smiselno, saj tam ni zgoraj naštetih peščev, traktristov, piciklistov, živali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo probal koliko bi videlo če bi samo dal notr samo LED pozicijsko žarnico.

http://www.bolha.com/nadomestni-deli/avtodeli/zarometi-in-svetlobna-telesa/zarnice/t10-led-zarnica-canbus-1292875956.html?aclct=1397066301&kw=led+%C5%BEarnice

In kako bi na to gledali policaji?

Jaz jih imam že od začetka, pozicijske led. In to z 9 ledicami :D malce bolj so modre pa malce bolj svetijo od navadne pozicije. drugih prednosti pa ni.

Nikogar ne motijo in do sedaj se ni še nihče obregnil vanje.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, vzrok temu je to, da so neosvetljeni dejansko slabše vidni. :slap:

ker si razvajen, pa bi rad meu vse osvetljeno :P

 

ŽAL se v prometu ne vozijo samo osvetljeni avtombili, ampak še marsikaj neosvetljenega  :slap:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. eno malenkostno vprašanje.... Dobu led žarnce za mojo fazerco.. pridem v garažo vesel k otrok podrem menjam... ne dela.. razen dolg..... okj

Več sreče prihodnjič, zamenjam nazaj na original... dela samo dolga... hm.. something not good here..... kaka ideja???? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am.... nimam pojma ker se mi je to naredilo samo na eni strani, na drugi strani dela vse normalno... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DNEVNE LUČI TUT NA AVTIH IN TUT ZADI, IN PONOČI LED NESNAGA UGASNJENA.

foušarija slovenska.... drugč bodi rajš tih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. eno malenkostno vprašanje.... Dobu led žarnce za mojo fazerco.. pridem v garažo vesel k otrok podrem menjam... ne dela.. razen dolg..... okj

Več sreče prihodnjič, zamenjam nazaj na original... dela samo dolga... hm.. something not good here..... kaka ideja???? 

 

Preglej malo ležišče žarnice, če ni kje kakšen slab stik, lahko je v ležišču kakšen kovinski jeziček zvit preveč navznoter in nima stika z žarnico, v tem primeru ga zvij malo navzven  ;) Če pa to ne bo pomagalo lahko še pogledaš malo žice če je vse tko kot mora bit, da nima katera žica kaj poškodovano izolacijo al pa kakšen zoksidiran kontakt...

 

Lahko tudi pogledaš če so vse varovalke dobre.

 

To je to kar mi zdej tko na hitro pade na pamet, mogoče bo kdo še kaj dodal :)

 

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, jst sm zdj tok pjan, da ti tut douge luči spregldam .P

faKMIDVoPIČJE in P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am.... nimam pojma ker se mi je to naredilo samo na eni strani, na drugi strani dela vse normalno...

Hmmm....mogoče se motim, ampak, k ni tako, da pr fazerju dela kratka luč samo na eni strani? Dolga pa na obeh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preglej malo ležišče žarnice, če ni kje kakšen slab stik, lahko je v ležišču kakšen kovinski jeziček zvit preveč navznoter in nima stika z žarnico, v tem primeru ga zvij malo navzven  ;) Če pa to ne bo pomagalo lahko še pogledaš malo žice če je vse tko kot mora bit, da nima katera žica kaj poškodovano izolacijo al pa kakšen zoksidiran kontakt...

 

Lahko tudi pogledaš če so vse varovalke dobre.

 

To je to kar mi zdej tko na hitro pade na pamet, mogoče bo kdo še kaj dodal :)

 

 

Nekaj sm že, mal bom pa še.... hvala..

Hmmm....mogoče se motim, ampak, k ni tako, da pr fazerju dela kratka luč samo na eni strani? Dolga pa na obeh?

Nop na moji fazerci so do sedaj obe kratki goreli.... 

Mah zdej se že o lučeh kregate tko da jst sm se odloču da jih sploh ne bom mel 

To je tko če se nekateri vtikajo v vse mogoče..... 

 

stari, jst sm zdj tok pjan, da ti tut douge luči spregldam .P

faKMIDVoPIČJE in P

ccc a si se v pjačo spustu al kva :D :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!