Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

js bi tut meu ledice... a se jih da namontirat na feltne, da bi svetile med vožnjo po možnosti v rdeči barvi? Ima kdo kako varianto ?

Ne vem če je že kdo napisu ampak dajo se kupit pokrovčki za ventile ki pri vožnji dajejo občutek kot da je krog.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Potreboval bi par okroglih luči za motor, h4 v velikosti 5-3/4''. Rabim samo luči, brez ohišja, nekaj v tem smislu:

226-176_06AW_.jpg

Morda kdo ve, kje bi se pri nas ali bližnji okolici to dalo dobiti po nizki ceni. Sem gledal ebay in se najde, ampak me vseeno zanima, če se to da dobiti v kakšni trgovini.

Zanima me tudi, kakšne oznake in lečo mora imeti luč, da je skladna z zakonodajo in jo je možno spraviti čez homologacijo.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno mogoče smešno vprašanje: zadnje čase je ogromna ponudba LED žarnic. Če se človek odloči za zamenjavo klasičnih žarnic za te, koliko Watov mora biti LED žarnica?

Klasična 21W žarnica je koliko watov LED? Za žmigavce. Pa za žaromet...

A obstaja kaka formula za preračunavanje?

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede LED žmigavcev mora biti moč (wataža) teh enaka al pa vsaj približno enaka original klasični žarnici - velja za klasični mehanski rele, drugače bo frekvenca utripanja večja. Ko kupiš LED žmigavce, so upori priloženi (vsaj pri nekaterih), z njimi potem uravnavaš frekvenco utripanja. Če se ne motim, LED dioda porabi okrog 0,04W do 0,07W (če ni kaka superduper svetla), zato se preostanek moči porabi na uporih (približno 20W oziroma približno 10W - odvisno kakšno žarnico imaš), zato morajo biti dovolj "močni". Aja, eno računalo je pa tu http://led.linear1.org/1led.wiz

Za žaromet ? :?:hmm::nono: Ponoči ne boš nič videl

Če si mislil pozicijsko pa ni nobenega problema glede moči, saj verjetno ne rabiš za kak Mercedes, ki ima indikacijo pregorele žarnice :whistle: Najlažje je, če žarnico oz. LED kar kupiš v trgovini in jo zamenjaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sm prebral nihče ne komplicira (policaji), če zamenjaš luči (se pravi komplet s parabolo vred) na motorju, dokler so te homologirane in po standardih ...

Če namontiram meglenke mi ni treba peljat motorja homologirat.

Če zamenjam na xenon žarnice mi ni treba homologirat.

Če zamenjam celotne luči na BMW 1100 gs za 1200 gs mi ni treba homologirat celotnega vozila?

Kako pa recimo policajem dokažeš da so homologirane? A gor piše? A morš met papir?

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sm prebral nihče ne komplicira (policaji), če zamenjaš luči (se pravi komplet s parabolo vred) na motorju, dokler so te homologirane in po standardih ...

Če namontiram meglenke mi ni treba peljat motorja homologirat.

Če zamenjam na xenon žarnice mi ni treba homologirat.

Če zamenjam celotne luči na BMW 1100 gs za 1200 gs mi ni treba homologirat celotnega vozila?

Kako pa recimo policajem dokažeš da so homologirane? A gor piše? A morš met papir?

hvala!

Četrto leto vozim z xenon žarnico kratko (ablend) H-7 letos sem si namontiral tudi dolgo tako, da imam sedaj dolgo in kratko xenon.Saj policajski lanski slogan pravi "bodi viden in previden".Ravno včeraj sem bral na Nemškem forumu, da so sedaj xenon luči na motorjih dovoljene in jih je možno homologirat samo mora imeti žaromet možnost(enostavne) nastavitve po višini je pa ja logično, da na motorju nepotrebuješ pranja žarometov kar pa pri nas predpis zahrteva - upam da ga prekličejo kot so to storili Nemci saj današnji potovalni BMW-eji imajo že vsi fabriško xenon luči. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

lep pozdrav vsem skupaj letos pred sezono sem kupil 3 žarnice H7 od osram-night breaker 12V 55W in morem rečt da ni neke razlike oz. je zelo minimalna v primerjavi z običnimi žarnicami H7 vedel sem da imajo te žarnice od osrama krajšo življenko dobo ampak morm rečt da me je kar malo razočarala namreč po 6-ih mesecih je "crknila" cena dveh žarnic (par)je 30€ . V prihodnje bom uporabljal le še obične žarnice..hvala..lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav vsem skupaj letos pred sezono sem kupil 3 žarnice H7 od osram-night breaker 12V 55W in morem rečt da ni neke razlike oz. je zelo minimalna v primerjavi z običnimi žarnicami H7 vedel sem da imajo te žarnice od osrama krajšo življenko dobo ampak morm rečt da me je kar malo razočarala namreč po 6-ih mesecih je "crknila" cena dveh žarnic (par)je 30€ . V prihodnje bom uporabljal le še obične žarnice..hvala..lp

Treba malo okoli pogledat pa najt najcenejšo ponudbo :D

Nightbreaker H7

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel spredaj v žarometu eno H4 blue. Podnevi zanimiva barva, za v temi vozit pa nikakršna. Sem dal noter nazaj klasično belo, veliko lepše sveti. Za v meglenke bi pa znal dati to, od Superstrele, če je res v redu.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Led žarnice kupljene na www.superstrela.com.Če si želite dober look jih priporočam ampak z motorjem pred mrakom takoj domov v garažo.

Svetilnost pri LED žarnicah je zelo slaba in se ne more primerjat z klasično žarnico (temelji na osebnih izkušnjah).

Klasična žarnica sveti mnogo bolj.Na H7 sem opazil da vsaj 10 ledik ne dela na obeh žarnicah ki jih imam spredaj,čeprav garantirajo 50.000 ur.

Vse te ostale bllue vision je pa težava v pregrevanju saj potrebujejo večje luči oziroma svetilni prostor v mlih lučeh se pregrevajo in posledično crknejo.

Škoda denarja noter dat klasično žarnico in to je to...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, probajte philips, v avtu ( ecovision ) jih imam 2 leti, na motorju ( x-treme vision ) pa eno sezono samo jo bom menjal zaradi zamenjave z motovision ;). Prej sem velikokrat menjal zarnice, pac imam francosko cizo ki ne mara zarnic, philipsove pa se mu upirajo :), svetilnost tudi dosti boljsa pri obeh vrstah ki jih uporabljam v avtu in motorju !

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom probal nightbreakerje pa bomo vidli. Bom pa za vsak slučaj pod sedežem vozil rezervno žarnico, da me nebo presenetla preveč ko bo crknila :D Na srečo mam samo en fokus na mački :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak...danes menjal žarnice in sem poslikal razliko med Osram Nightbrekaer in Philips Bluevision. Neke extra razlike ni med njima, svetita pa obe bolše kot Philips Premium. Na žalost sem premiumko pozabo slikat. Torej...Osramke malo bolj belo svetijo. Bomo pa vidli pri naslednji večerni furci kak se obnesejo na cesti :D

Še primerjava.

Osram Nightbreaker

20101230192301_OsramNightBreakerKratke02.JPG

Philips BlueVision

20101230192305_PhilipsBlueVisionKratke02.JPG

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak...danes menjal žarnice in sem poslikal razliko med Osram Nightbrekaer in Philips Bluevision. Neke extra razlike ni med njima, svetita pa obe bolše kot Philips Premium. Na žalost sem premiumko pozabo slikat. Torej...Osramke malo bolj belo svetijo. Bomo pa vidli pri naslednji večerni furci kak se obnesejo na cesti :D

Še primerjava.

Osram Nightbreaker

20101230192301_OsramNightBreakerKratke02.JPG

Philips BlueVision

20101230192305_PhilipsBlueVisionKratke02.JPG

Pri menjavi žarnic, si motor kaj prestavljal, ker pri Philipsovi zgleda da je snop širši?!?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri menjavi žarnic, si motor kaj prestavljal, ker pri Philipsovi zgleda da je snop širši?!?

Tudi zgornji del snopa se zdi pri Osram-u bolj 'ostro' odrezan.

Glede na spodnji desni del slike (guba na beli zadevi) je motor pri Philips sliki malo dlje od stene (ali pa je fotkič malo desno obrnjen :) ).

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri menjavi žarnic, si motor kaj prestavljal, ker pri Philipsovi zgleda da je snop širši?!?

Ne. Motor je bil na istem mestu in na obeh slikah sem sedel na motorju.

Tudi zgornji del snopa se zdi pri Osram-u bolj 'ostro' odrezan.

Glede na spodnji desni del slike (guba na beli zadevi) je motor pri Philips sliki malo dlje od stene (ali pa je fotkič malo desno obrnjen :) ).

D.

Verjetno fotič ni čisto enako, ker nisem pomislo na to, da bi ga naslonil na kako točko v obeh primerih. Slikal s fotičem v roki. Motorja pa res nisem premikal.

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj se toliko kujnštvate okoli žarnic: znamke, snopa, barve itd.itd.Zame je merodajno SAMO,če se svetloba izmeri na aparatu za nastavitev luči in z meritvijo Luxsov ne pa z svetlobo na nekih lesenih temno pobarvanih vratih!!!

Ps;Če že zamenjava, potem xenon, vse drugo je nakladanje in stran vržen denar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj drži. Jaz bi pa rekel, da če bo meni ena žarnica svetila z več svetlobe (pa čeprav bo na oni mašini pokazala manj Luxov) bo zame boljša. Saj pa ja luči imamo zato da MI vidimo bolje, ne koliko mašina pokaže...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

na svojem motorju sem zamenjal smernike. original s žarnicami 21W sem zamenjal z manjšimi 5W. ker nisem tega opazil pri nakupu mi sedaj rele deluje prehitro in novi smerniki skorajda gorijo in ne pa utripajo. a kdo ve kakšen rele bi mogu montirat da bi stvar pravilno delovala?

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na svojem motorju sem zamenjal smernike. original s žarnicami 21W sem zamenjal z manjšimi 5W. ker nisem tega opazil pri nakupu mi sedaj rele deluje prehitro in novi smerniki skorajda gorijo in ne pa utripajo. a kdo ve kakšen rele bi mogu montirat da bi stvar pravilno delovala?

hvala za odgovore

Elektronskega...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!