Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Eno vprašanje... Slučajno kdo ve, kakšen del barvnega spektra pokrivajo xenon žarnice?

Tudi mene "slepca" mika tole montirat, zadevo sem vozil. pa se mi je zdelo, da dobro vidim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4300K - barva dnevne svetlobe, svetilnost 3200 lumnov

5000K - popolnoma bela svetloba, svetilnost 3000 lumnov

6000K - dijamantno modra svetloba, svetilnost 2800 lumnov

8000K - intenzivna modra svetloba, svetilnost 2500 lumnov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne to... Rad bi izvedel, kak del vidnega spektra pokrivajo... Torej kje sploh svetijo v spektru 480 - 720 namometrov? Enostavno povedano imaš lahko pri 720 nanometrih 3000 lumnov, pa če nižje nimaš nič, modrega predmeta sploh ne boš videl...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4300K - barva dnevne svetlobe, svetilnost 3200 lumnov

5000K - popolnoma bela svetloba, svetilnost 3000 lumnov

6000K - dijamantno modra svetloba, svetilnost 2800 lumnov

8000K - intenzivna modra svetloba, svetilnost 2500 lumnov

10000K - čista modra, svetilnost 2400 lumnov

12000K - škrlatno violična, svetilnost 2100 lumnov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjava je odvisna ne samo od kilometrov ampak predvsem od naših cest, pri toliko flikah in luknjah se tudi najboljšim žarnicam dostikrat stemni...

Hja to že drži, vendar pri teh night breaker žarnicah se je govorilo o par mesecih delovanja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjava je odvisna ne samo od kilometrov ampak predvsem od naših cest, pri toliko flikah in luknjah se tudi najboljšim žarnicam dostikrat stemni...

Mislu sem v primerjavi z ostalimi, npr. silverstar in podobnimi... (BTW, tej nightbreakerji ki se prodajajo pri nas so po večini made in china)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiral sem Osram Night Breaker in sem kar zadovoljen, vsekakor bistveno bolje kot prej. Poskusil sem tudi montirati xenon ki ga imam doma (6000k-kupi kdo? :) ) in ker nimam leče je preveč bleščalo v vse smeri...

A Bosch +50 pa je še boljši od Night Breaker? Se da še kje to dobit, razen v Kp in Nm?

Kje (oz. katere) pa bi dobil kar se da bele (in legalne) pozicijske žarnice?

Videl sem tudi žarnice po 40€/kom-a je kdo tudi to testiral?

Pa me zanima ali kdo ve kakšen preprost način kako nastavit pravilno žaromet (razdalja do zida ipd.)?

:worship:

Popravljeno . Popravil GT4turb0
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa me zanima ali kdo ve kakšen preprost način kako nastavit pravilno žaromet (razdalja do zida ipd.)?

:worship:

Na avtu se nastavi snop žarometa tako, da se postavi pred zid v razdalji 3 metre in izmeri sredina žarometa od tal, na zidu pa mora biti 3 cm nižje. Na mopedu pa tudi ne bi smelo biti razlike.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa me zanima ali kdo ve kakšen preprost način kako nastavit pravilno žaromet (razdalja do zida ipd.)?

:worship:

Jaz grem lepo ponoči na eno ravno neprometno cesto in v miru naštelam, tako da se najbolje vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na avtu se nastavi snop žarometa tako, da se postavi pred zid v razdalji 3 metre in izmeri sredina žarometa od tal, na zidu pa mora biti 3 cm nižje. Na mopedu pa tudi ne bi smelo biti razlike.

LP Robert

Ja enako je pri motorju. V navodilih za moj moped piše 5 m razdalje in 5 cm niže od sredine višine reflektorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na T-ace sem si pa dolge luči malo spustil, ker so previsoko svetile. Nastavil sem jih tako, da so delno prekrivale snop kratkih luči, ker me ni zanimalo kaj se skriva med krošnjami dreves.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montiral sem Osram Night Breaker in sem kar zadovoljen, vsekakor bistveno bolje kot prej. Poskusil sem tudi montirati xenon ki ga imam doma (6000k-kupi kdo? :) ) in ker nimam leče je preveč bleščalo v vse smeri...

A Bosch +50 pa je še boljši od Night Breaker? Se da še kje to dobit, razen v Kp in Nm?

Kje (oz. katere) pa bi dobil kar se da bele (in legalne) pozicijske žarnice?

Videl sem tudi žarnice po 40€/kom-a je kdo tudi to testiral?

Pa me zanima ali kdo ve kakšen preprost način kako nastavit pravilno žaromet (razdalja do zida ipd.)?

:worship:

za kako žarnico je xenon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,mi lahko prosim kdo pomaga. Kje bi dobil 12V 4W - oranzno! zarnico za smernik?? Dal sem cel BTC skos,povsod imajo samo "steklene",rumene barve pa nikjer ne najdem :( Pa me zanima,ce ma kdo mogoce v clear smernikih notr,rumeno zarnico,ter kje jo je dobil???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,mi lahko prosim kdo pomaga. Kje bi dobil 12V 4W - oranzno! zarnico za smernik?? Dal sem cel BTC skos,povsod imajo samo "steklene",rumene barve pa nikjer ne najdem :( Pa me zanima,ce ma kdo mogoce v clear smernikih notr,rumeno zarnico,ter kje jo je dobil???

Vprašaj pri fismotu v Šmarje Sap.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,mi lahko prosim kdo pomaga. Kje bi dobil 12V 4W - oranzno! zarnico za smernik?? Dal sem cel BTC skos,povsod imajo samo "steklene",rumene barve pa nikjer ne najdem :( Pa me zanima,ce ma kdo mogoce v clear smernikih notr,rumeno zarnico,ter kje jo je dobil???

Simax Domžale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,mi lahko prosim kdo pomaga. Kje bi dobil 12V 4W - oranzno! zarnico za smernik?? Dal sem cel BTC skos,povsod imajo samo "steklene",rumene barve pa nikjer ne najdem :( Pa me zanima,ce ma kdo mogoce v clear smernikih notr,rumeno zarnico,ter kje jo je dobil???

take?, samo so 5W

post-9362-1237069271_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa iščem bele pozicijske in razen navadnih ter mogoče kakšnih boljših h7 ni nikjer nič :(

Osram Halogen Cool Blue dajejo dokaj belo svetlobo... Samo je 7,77 EUR vseeno malo preveč za tako žarnico...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko ti povem eno simpl formulo za nastavljanje...

postaviš se 10m od zida, izmeriš višino od tal do tvoje luči in pravilno nastavljen snop

mora biti na steni 10 cm nižje od vrednosti ki si jo izmeril na mopedu.

lp

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo so sicer drage... če ne dobim kakšnega drugega predloga pa bom kar te vzel

Morda bi LED lučke bile prava stvar zate, mislim da so še bolj 'bele' kot Osram CoolBlue...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci1973: Ene led sem imel v avtu, pa so svetile zelo direktno (nič razpršeno) in menda jih modri nimajo prav radi...

Prodrive: takšno žarnico bi morali imeti na bencinskih, vsaj kar se jaz spomnim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!