Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Kaj pomeni tole kar se odebelil?

"halogenske žarnice za motorna kolesa ponuja večjo zmogljivost, večjo slog in, kar je najpomembneje, več varnosti."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej pomoje so te iste kot une za avto , sam da so dražje ker so pač "za motor". Za avto so 24€ ,za motor pa 30€. pakiranje 2 kosa.

tuki najdu cenejš. Bom še za avto nabavu,ker mam že mal motne žaromete,pa bo taka žarnca mal bolš.

 

http://www.mcenter.si/halogen-zarnice/halogen-zarnice-h4/zarnica-halogen-osram-h4-night-breaker-unlimited

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ravno menjal 7 let stare zarnice v motorju za osram silverstar 2.0.. Sem zelo zadovoljen, veliko boljse kot prejsnje (ja dolgo so drzale). Glede razlike avto motor pa mislim da je to samo marketing, v osnovi mislim da gre za popolnoma identicno zarnico. Razen ce so kaksna cisto drugacna imena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga lomit, žarnica za 30€ ? Kaj je zlata?

Pred leti sem "eksperimentiral" z žarnicami (močnejše, svetlejše... ) pa mi v končni fazi (malenkost večja svetilnost) ne odtehta sitnosti (crkavale so po tekočem traku) , tako da sem čisto zadovoljen s "klasičnimi" cenejšimi (izogibam se edino kakšnim preveč "kitajskim" ) .

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in tista "ojačitev" je 2x dražja kot pri navadni žarnici :wallbash: .

 

Opis za avtomobilsko žarnico (podatek OSRAM, ne prodajalci)

 

Product benefits
_ Up to 110 % more light on the road (compared to standard halogen lamps)
_ Up to 40 m longer beam of light (compared to standard halogen lamps)
_ Up to 20 % whiter light (compared to standard halogen lamps)
_ Drivers spot obstacles and dangerous situations much sooner
_ Optimum light for more time to react
_ Patented blue ring coating for less reflected glare
_ More efficient light production thanks to optimized inert filling gas formula
_ Higher resilience due to robust coil design

 

Opis za moto žarnico (podatek OSRAM, ne prodajalci)

 

Product benefits
_ Up to 110 % more light on the road (compared to standard halogen lamps)
_ Up to 40 m longer beam of light (compared to standard halogen lamps)
_ Up to 20 % whiter light (compared to standard halogen lamps)
_ Higher resilience due to robust coil design
_ Optimum light for more time to react
_ Patented blue ring coating for less reflected glare
_ More efficient light production thanks to optimized inert filling gas formula

 

Tudi ostali podatki v opisu so popolnona enaki, le koda proizvoda se razlikuje.

Ne vem koga tu strižejo?

 

PS za najbolj robustne žarnice so se mi pokazale tiste iz Inter... 2XXX pack. Orginalna (BMW prva vgradnja H7 je krepala pri 5Kkm zamenjal z Phill... pa je "šla" po dobrih 3Kkm) Sem imel doma ostanek od Clia pa sem rekel, da probam in drži že 50Kkm. Vem ne sveti 110% bolj pa tudi 1/2 slabše ne drži pa. Seveda od prve menjave imam rezervno vedno pod "zicem".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

test žarnic:

Na našem testu je najboljši kompromis med svetilnostjo in dobo trajanja dosegla žarnica GE (General Electric) extra life, ki ima sprejemljivo svetilnost, hkrati pa dolgo dobo trajanja – na testu je v povprečju (testirali smo 10 enakih žarnic) pregorela šele po 1000 urah delovanja. 

 

 

http://www.motorevija.si/si/356/1728/AMZS_test_avtomobilskih_halogenskih_zarnic.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je "lovska". "Dobo trajanja žarnic smo izmerili na posebni merilni napravi, kamor smo namestili 10 enakih žarnic in jih obremenili s tokom 13,2 volta". Tok se meri v Amperih (A), seveda ga palahko izračunamo iz moči porabnika in priključene napetosti.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pa se malo oglasim tudi jaz. Zanima me ali ima kdo izkušnje, kako se lahko ob prižiganju motorja uredi, da se luč prižge z malo zakasnitve. Na moji mašinci namreč nimam stikala da bi lahko ugasnil oz. prižgal luči, ampak se prižgejo že ko dam kontakt. Menim pa da to ni najboljše, saj je zagon motorja otežen, ker se porabi več energije iz akumulatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se malo oglasim tudi jaz. Zanima me ali ima kdo izkušnje, kako se lahko ob prižiganju motorja uredi, da se luč prižge z malo zakasnitve. Na moji mašinci namreč nimam stikala da bi lahko ugasnil oz. prižgal luči, ampak se prižgejo že ko dam kontakt. Menim pa da to ni najboljše, saj je zagon motorja otežen, ker se porabi več energije iz akumulatorja.

Jaz sem si sam naredil zadevo. Če te zanima, me kontaktiraj čez ene 10 dni, ko se vrnem z dopusta.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne ugasnejo luči, ko stisneš stikalo za zagon (cut-off)?
Ponavadi je elektronika zvezana tako, da ob zagonu štarterja odreže vse ostalo. 

 

Edino, če je zvezano direktno - serijsko sigurno ni. Takrat pa luči bolj brlijo kakor svetijo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima kdo izkušnje z temi vrstami žarnic?

http://www.superstrela.com/led-zarnica-za-glavno-luc-zarnica-za-motorno-kolo-z-obrocki-h4-h6-h7-hladno-bela-dc8-48v-10-15w-40w-2400-lm-cree.html

 

Rad bi nekaj našu, ker na er6-n se mi zdi da so kratke luči za en dreeek. Pol morm pa skos z dolgimi :oops:

Popravljeno . Popravil Damo001
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo in ne predrago. To tudi mene zanima, če ima kdo to LED  na motorju ?  Pa 6000k je ravno prav lepo bela ( že rahlo modrikasta)  svetloba.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa tale ledika rab se balast al ne? Ker pise da direktno priklops na obstojece zice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xenonke imajo balast, ne ledice.

pa glede na-to da maš napisan štromar; a tele LED na linku so uporabne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, je treba probat... Delajo že, vprašanje je le, če svetijo zadost...  Lumni pa to.

 

Jaz imam dodatne ledice (zraven kratke H4), pa builder pravi, da mi ledice še preveč svetijo :)  Tak da bi tudi ta zgornja znala bit OK, ampak pri kitajcih nikol ne veš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!