Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

ja pr teh rabš še balaste in ornk nanese. Sicer lahko da sm ti vse narobe govoru ampak dej dob nek eno H4 žarnco pa probi če bo delal normalno. Al pa tisto žarnco k ti na eni strani dela dolga in kratka dej na to stran kjer ti ne dela pa boš sprec vidu če je problem v žarnici

Ej desc nemorm vrjet zamenu žarnico in  lej ga zlomka vse dela normalno.. nebi si mislu da lohka na eni žarnici crkne kratka dolga pa dela... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej desc nemorm vrjet zamenu žarnico in  lej ga zlomka vse dela normalno.. nebi si mislu da lohka na eni žarnici crkne kratka dolga pa dela... 

no me veseli da sm meu prou :D drgač ma pa H4 posebej dolgo in kratko. Če pogledaš ko gori kratka nad tistmu plehcom not in ko boš prižgal dolgo se bo prižgala malo nazaj kjer tega plehca ni

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ne vem, če so to ravno dnevne luči, pa vendar je najustreznejša tema, se mi zdi...

 

Torej, naročil sem te LED lampe: http://www.amazon.co.uk/CREE-Light-Motorcycle-Truck-Waterproof/dp/B00K5NI0X6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1406872781&sr=8-1&keywords=cree+motorcycle+lights

 

Vem, da nimajo stikala, pa me zanima ali jih morda kdo že ima in kakšno stikalo točno potrebujem? Luči imajo namreč tri stopnje. Ful svetilnost, "zasenčene" in flashing. Te tretje opcije sicer ne rabim, ampak vseeno ne vem, kakšno stikalo potrebujem za te luči,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

malo čudno je tole. Luč ima samo dve žici, kar pomeni, da lahko na njo priklopiš samo napajanje (s stikalom seveda). Če ima luč resnično tiste tri funkcije, ima verjetno luč vgrajen čip, ki krmili to LED. Verjetno potem vklopiš z zaporedjem vklop - izklop luči, da dobiš želeno funkcijo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enem linku sem zasledil nekaj v tem smislu. Je pa bilo prevedeno z google translate in je bilo polovično razumljivo. No, naročil sem na koncu z ebaya iz Kitajske. Cena je malenkost ugodnejša in za razliko od tega prodajalca na Amazonu, pošiljajo tudi v Slovenijo. Bom potem sprobal, pa javil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Razmišljam, da bi pozimi, ko ni pametnejšega dela, upgradal žaromet (kratko luč). Varianti sta dve.

 

Prva je izboljšana H7 žarnica, baje so GE Megalight že zelo dobre, link: http://catalog.gelighting.com/lamp/automotive/front-lighting-halogen-automotive-headlight-lamp/h7-lamps/f=h7-megalight-ultra-120?r=emea

Ali je kdo to sprobal, koliko bolje to dejansko sveti? Ali je vsaj približno primerljivo s xenonom? Cena je cca 13 eur, zadeva je tudi homologirana.

 

Druga varianta je vgradnja solidnega xenon kita. Zadeva načeloma dosti bolje sveti, je nekoliko dražja (cca 50 €, pa ne mi dajat linkov na ebay za tiste 15 evrske... ), je pa žal tudi nelegalna, ker je ni mogoče homologirat.

 

Kakšna je siceršnja praksa, kaj je bolj smiselno?

 

// Še to: to počnem zaradi boljše vidljivosti. Za izgled mi dol visi, svetloba bo bela, ne modra.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa našel GE žarnice za 13€? Ali je to mišljena cena za eno?

 

Jaz sem tudi že razmišljal o AC xenon kitu, vendar me bolj skrbi kako prideš čez tehničnega ter kake redne kontrole..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je za eno, ja

Moj žaromet ima lečo, tako, da ne bi bilo čisto očitno, da imam xenon žarnico noter, sploh, če je svetloba bela.

Vsaj tako pravijo tisti, ki jo imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je za eno, ja

Moj žaromet ima lečo, tako, da ne bi bilo čisto očitno, da imam xenon žarnico noter, sploh, če je svetloba bela.

Vsaj tako pravijo tisti, ki jo imajo.

Tako kot si reku. Ne navadne čungalunga balaste pa ksne žarnice 8000k. Sam imam boljši balast in 4300k (moram zdj čez zimo uštimat osram d2s 4150k ki sveti še bolje. No z to 4300 sveti zelo rumeno-belo in ni opazno da je notri xenon. Za to škatlo pa kable pa le poskrbi da ne bodo takoj vidni ob prvem pogledu.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če imata lečo, nimata kej študirat. Xenon. 4300K. Policaj ti tega ne bo opazil niti preganjal. Celo na tehničnem ne verjamem, da bodo pogruntali.

....sicer imaš pa 5 minut dela, da pred tehničnim zamenjaš žarnici in pretakneš tiste dva dratka.

Uporabljam na avtu Xenon kit 55W (brez leč). Res da so luči bolj svetleče (bleščeče) za nasprotivozeče, ni pa moteče. To so mi potrdili prijatelji/sodelavci...itd., ki so me srečali nasproti.

..je pa dan pred tabo :eek: proti navadnim H7 žarnicam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi pozimi, ko ni pametnejšega dela, upgradal žaromet (kratko luč). Varianti sta dve.

 

Prva je izboljšana H7 žarnica, baje so GE Megalight že zelo dobre, link: http://catalog.gelighting.com/lamp/automotive/front-lighting-halogen-automotive-headlight-lamp/h7-lamps/f=h7-megalight-ultra-120?r=emea

Ali je kdo to sprobal, koliko bolje to dejansko sveti? Ali je vsaj približno primerljivo s xenonom? Cena je cca 13 eur, zadeva je tudi homologirana.

 

Druga varianta je vgradnja solidnega xenon kita. Zadeva načeloma dosti bolje sveti, je nekoliko dražja (cca 50 €, pa ne mi dajat linkov na ebay za tiste 15 evrske... ), je pa žal tudi nelegalna, ker je ni mogoče homologirat.

 

Kakšna je siceršnja praksa, kaj je bolj smiselno?

 

// Še to: to počnem zaradi boljše vidljivosti. Za izgled mi dol visi, svetloba bo bela, ne modra.

Sam uporabljam  GE Megalight +120  in sem  zadovoljen s svetilnostjo ki je v primerjavi z običajnimi  žarnicami  res bistveno  večja, prav tako  tudi  z zelo  povečano opaznostjo  na cesti. Koliko pa je to v lux  žal ne vem. Enako  pozitivno izkušnjo  ima tudi prijatelj  ki je menjal prvo vgradnjo na BMW-ju za GE +120.    Priporočam .  Za  Xenon  ne vem ker  ga še nikoli  nisem imel  . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam  GE Megalight +120  in sem  zadovoljen s svetilnostjo ki je v primerjavi z običajnimi  žarnicami  res bistveno  večja, prav tako  tudi  z zelo  povečano opaznostjo  na cesti. Koliko pa je to v lux  žal ne vem. Enako  pozitivno izkušnjo  ima tudi prijatelj  ki je menjal prvo vgradnjo na BMW-ju za GE +120.    Priporočam .  Za  Xenon  ne vem ker  ga še nikoli  nisem imel  . 

 

kje pa kupite te žarnice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam uporabljam  GE Megalight +120  in sem  zadovoljen s svetilnostjo ki je v primerjavi z običajnimi  žarnicami  res bistveno  večja, prav tako  tudi  z zelo  povečano opaznostjo  na cesti. Koliko pa je to v lux  žal ne vem. Enako  pozitivno izkušnjo  ima tudi prijatelj  ki je menjal prvo vgradnjo na BMW-ju za GE +120.    Priporočam .  Za  Xenon  ne vem ker  ga še nikoli  nisem imel  . 

Sam bi tudi dal eno močnejšo žarnico na motor, ker ponoči je res kriza. Mislil sem vzet Osram night-breaker. Mogoče kdo ve če je tale še boljša od Osrama? Je kdo imel obe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!