Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Če mene vprašaš, je najbolj enostavna rešitev, da si v najbližji prodajani rez. delov kupiš original žarnico, fajn očistiš steklo in parabolo, pa je.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bi rd kkšno drugo žarnico kot pa to, k je zdej notr. Ta k je notr , se pravi Osram Bilux R2 45/40w sveti za en kurac po domače povedano.

Tko da išem nekej, k bi šlo notr, kontakti so pa takile:

Če se kej da vid iz slike...

ker, zdej mi ubistvu dolga pa kratka skoraj enak svetita, pa še to = 0. :rolleyes:

zdravo

jaz sem imela v moji tzr50 žarnico S1 in sem tudi hotela dat notri žarnico, ki bi bila H. tista S1 ni svetila nič. še moj mobitel je svetil boljše. iskala sem rešitev s H, vendar je nisem našla. potem sem našla pa žarnico S1 halogen žarnico. bila je malo dražja, pa sem vseeno razkirala in kupila. s tistim dnem se je težava rešila.

če želiš, ti lahko na pm napišem, kje sem te žarnice potem dobila in povprašaš še za svoj tip žarnic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa sem razmisljal o Osram Night breaker, al pa Philips Night Vision...rad bi zamenjal na mojem motorcku, saj je ta rumena svetloba katastrofalna.

Tak da ce so se kaksni drugi predlogi o zarnicah, ki imajo bolj "belo" svetlobo, prosim :)

Popravljeno . Popravil Gixxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Jst mam pa na Banditu žarnice HB3 in HB4, pa me zanima, če se da kje dobit mal močnejše žernice, oziroma če se da pri tem modelu vsaj višino žarnice namestit? žarometi so xenon, imajo parabolo, sam žarnice so pa normalne...rad bi izvedel, če se dobi kje kaj močnejšega, dda se bolj sveti?

:whistle: Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_Fingi_, notri daš namesto original eno ultra bright žarnico, al kaj že je, ki sveti belo namesto rumeno, prav tako pa sveti bolj in se vse lepo vidi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

_Fingi_, notri daš namesto original eno ultra bright žarnico, al kaj že je, ki sveti belo namesto rumeno, prav tako pa sveti bolj in se vse lepo vidi :)

Samo da takšnih žarnic v 'R2' (oz. Bilux) izvedbi ni.

Fingi, možno je, da je žarnica preprosto že istrošena in ne sveti niti s svojo nazivno svetilnostjo. Druga možnost je, da je reflektor oksidiran in ne dovolj bleščeč - morda se ga da kako spolirat? Podobno bi lahko veljalo tudi za samo steklo...

D.

PS: Kakšen moped pa imaš to, da ima takšno žarnico? Oldtimer?

PPS: H5 žarnice ne obstajajo. To je Brumer prisanjal... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...rad bi izvedel, če se dobi kje kaj močnejšega, dda se bolj sveti?

Preden se lotiš ugrajevanja kake "močnejše" žarnice (ala 75W) se pozanimaj, kaj to pomeni za tvojo parabolo... da ne boš škode naredu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Jst mam pa na Banditu žarnice HB3 in HB4, pa me zanima, če se da kje dobit mal močnejše žernice, oziroma če se da pri tem modelu vsaj višino žarnice namestit? žarometi so xenon, imajo parabolo, sam žarnice so pa normalne...rad bi izvedel, če se dobi kje kaj močnejšega, dda se bolj sveti?

:whistle: Hvala in lp

Kaj misliš s tem, da so žarometi xenon??? :hmm: Žaromet sam po sebi ne more biti 'xenon'... Je pa lahko narejen za Xenon (oz. pravilneje HID) žarnice, kar pa na Banditu zanesljivo ni.

Višino svetlobnega snopa se sigurno da nastavit, bo pa najbolje, da za to pognjaviš na servisu.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja obstaja :naughty: Philips H5

Samo ne vem, če so za motor :whistle:

Pa res! :eek:

Najbolje, da si Brumer to namontira na BMW poleg Xenonk - bo glavni na vasi... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci, motor je Cagiva Planet.. 98 letnik :rolleyes: kukr sm gledou ne zgleda da bi blo kej narobe s refletkorjem al pa kej.

Najraj bi šu jutr iskt žarnco, sej, pomoje da paše, ker kukr sm gledou, so prklučki enaki. Samo zarad pregrevanja me še skrbi, k pravte.

(pa, zdej je 45/40w notr, H4 so pa od 55w naprej kukr sm gledou... zna bit še tok slabš, ali pač ne?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci, motor je Cagiva Planet.. 98 letnik :rolleyes: kukr sm gledou ne zgleda da bi blo kej narobe s refletkorjem al pa kej.

Škoda, da Cagiva tako 'zanemarja' 125cc moped - po moje si vsak zasluži spodobne luči...

Najraj bi šu jutr iskt žarnco, sej, pomoje da paše, ker kukr sm gledou, so prklučki enaki. Samo zarad pregrevanja me še skrbi, k pravte.

(pa, zdej je 45/40w notr, H4 so pa od 55w naprej kukr sm gledou... zna bit še tok slabš, ali pač ne?)

Težava ni (samo) v priključkih, ampak v samem podnožju (kovinski del žarnice, ki naleže v odpritno na žarometu). To podnožje je pri H4 drugačno kot pri R2 žarnicah. Sicer obstajajo adapterji (je Brumer dal sliko, kako to izgleda), ampak nimam pojma, kje bi se to dobilo. Vprašanje legalnosti sicer ostaja, ampak verjetnost, da bi kdo to preverjal, je zelo majhna.

H4 žarnice, ki so dovoljene na cesti, imajo 55/60W. Kar seveda pomeni tudi nekaj več toplote in če žaromet ni ustrezno narejen, se lahko poškoduje (deformira, olušči, ... ). Verjetno bi bilo smotrno poiskat kak forum, kjer je več lastnikov tega mopeda - zelo verjetno nisi edini, ki si želi boljših luči in je kdo že kaj stestiral / naredil v tej smeri.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa sem razmisljal o Osram Night breaker, al pa Philips Night Vision...rad bi zamenjal na mojem motorcku, saj je ta rumena svetloba katastrofalna.

Tak da ce so se kaksni drugi predlogi o zarnicah, ki imajo bolj "belo" svetlobo, prosim :)

jaz sem dala letos v motor night braker žarnice in pogledala v temni garaži, kako izgleda in je razlika očitna. tema me pa letos še ni dobila, tako da kaj več ne vem povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Torej... na netu sem zasledil en kup xenon oz. bi-xenon paketov, tudi za motocikle...

tole je en lep primer.. pa se na taksnem motorju, kot ga imam... :naughty:

za kakrsnekol informacije bi bil hvalezen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že ko je imel prižgano kratko luč, se je lepo videlo, da sveti previsoko.....vrh smetnjaka je bil močno osvetljen, kar bo sigurno motilo nasproti vozeče voznike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ŽIVJO!

Danes sem izvedel, da je bil nekdo kaznovan, ker ni imel rezervnih žarnic za motor!!! :angry: Je komu kaj znano kakšni so predpisi okrog rezervnih žarnic za motorje, obstajajo kakšni kompleti, katere žarnice morajo biti v rezervi, kje jih, če jih vozite s sabo, .......malo se razpišite!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebi ga, še to... Sem nekoč v eni temi o prvi pomoči omenil, da tisto škatlico PP pa že nekam vtakneš, pa še za rezervne žarnice je prostor, pa so me popljuvali, da ni obvezna...

Le kaj je zdaj res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res al kaj? Še z nobenim dosedaj nisem vozil rezervnih žarnic...to je zato,ker naši vrli plavi nimajo kaj bolj pametnega za počet...pol ne najdejo nobene druge napake,pa se dribljajo okol žarnic...bom pa probal poiskat kaj o tem...če pa kdo kaj več ve,naj napiše,da bomo seznanjeni vsi...sam kaj moram jaz pol vozit celo baterijo žarnic,ko imam samo spredaj 6 luči? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebi ga, še to... Sem nekoč v eni temi o prvi pomoči omenil, da tisto škatlico PP pa že nekam vtakneš, pa še za rezervne žarnice je prostor, pa so me popljuvali, da ni obvezna...

Le kaj je zdaj res?

Jaz jo imam sicer v kufru (pod sedežem itak ni placa za nič),ampak sem tud jaz nekje slišal,da je ni treba imeti...ampak nikol ne veš na kakšno sitnobo od policaja naletiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pri nekaterih motorjih jo še zamenjta ne morš... Je potrebno kar nekaj vijakov odstranit, no pri novejših avtomobilih je pa pravtako.

Kaj mi bo žarniva če je nomorem/neznam zamenjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obvezna oprema na motorju sta le čelada in prva pomoč!

to , da je bil pa en kaznovan ker ni mel je blo že napisano in je policist (načelnik?) odgovarjal naj se na kazen pritoži.

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pri nekaterih motorjih jo še zamenjta ne morš... Je potrebno kar nekaj vijakov odstranit, no pri novejših avtomobilih je pa pravtako.

Kaj mi bo žarniva če je nomorem/neznam zamenjat.

Hja tole je tut meni zanimivo..sploh glede nekateri avtov kjer v navodilih piše:"Za zamenjavo žarnice obiščite najbližji servis".

Zakaj potemtakem je sploh treba imeti rezervo?? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano,so rezervne žarnice tudi za motor obvezne,kot tudi prva pomoč in celo varnostni jopič.Jaz imam vedno vse s sabo tako,da nimam nikoli problema z taplavimi.Namreč,če imaš vedno vse pri sebi,včasih tudi malo čez prste pogledajo,pri kakšnem kilometru več ali manjšem prekršku,tudi pri pikah so bolj skromni.Včasih tudi dobra beseda lepo mesto najde. :OK:

Ps: z rogatim se ni dobro bosti! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!