Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Samo xenon je prava stvar vse ostalo je potrata denarja.Po ebeyu dobiš par za avto(to je za dva motorja) za 80-90 EUR +porto max 30 EUR se pravi po motorju ca 60 EUR montaža par minut (pri nackedu) na BMW-eju k-1200-r 5 min.dela. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

lep pozdrav

mene zanima, če kdo od vas prodaja katere od žarnic, ki so na sliki (ne mislim Hx, ampak "firmo in model"). a so vredu? zanima me, katere so boljše in če pomagajo kaj pri osvetlitvi. sedaj imam tako rumeno svetlobo, ki pa me moti. imam pa čisto navadne H1 žarnice zdaj.

kaj pravite? se splača?

IQy9zK1_hPjeu8qUX99X4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

mene zanima, če kdo od vas prodaja katere od žarnic, ki so na sliki (ne mislim Hx, ampak "firmo in model"). a so vredu? zanima me, katere so boljše in če pomagajo kaj pri osvetlitvi. sedaj imam tako rumeno svetlobo, ki pa me moti. imam pa čisto navadne H1 žarnice zdaj.

kaj pravite? se splača?

IQy9zK1_hPjeu8qUX99X4.jpg

Neee, bejži stran od tega modrega sranja - te imajo (samo) obarvano steklo in to še nikoli ni izboljšalo svetilnosti.

Če že kaj, nabavi Osram Silverstar - te so dejansko OK - v povezavi z debelejšimi žicami so se na prejšnjem mopedu dejansko poznale...

Bi pa seveda bilo smotrno zmerit, kakšno napetost dejansko dobiš na žarnicah - majhen padec napetosti na žicah pomeni ogromen padec svetilnosti...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja hvala za odgovor. zato pa sem vprašala, preden sem karkoli kupila.

ja je problem z napetostjo... najbrž z reglerjem... to bomo preverili konec semptembra, ker prej verjetno ne bo časa (izpiti in dopust).

do takrat pa sem mislila, da bi vsaj malo rešila zadevo z drugimi žarnicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Da ne smetim:

A kdo ve z glave, pod kakim kotom je "blend" v parabolah naštiman (pod kakim kotom se svetloba na sredini parabole zalomi). Imam leče za ugradit, pa so narejene za ameriški trg. Sm iskal po netu, pa nič konkretnega.

Se mi pa zdi, da more bit tam okol 20stopinj :hmm: Ima kdo kako sliko, link, enything???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej mogoče ti tole kaj pomaga OK.

Stari hvala.

Sem že naredil na 15stopinj in je perfect. 30 bi jih blo pa mal preveč :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se da nardit da bi luč bolj svetila? A to se da sam močnej žarnica notr?

Za začetek spucat :lol:

Ja, lahko probaš z močnejšo žarnico, samo mislim, da so vse 55W. Brumer je bolj štromar, on bo zihr vedu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se da nardit da bi luč bolj svetila? A to se da sam močnej žarnica notr?
  • debelejše žice od akumulatorja do žarnice (preko releja)
  • boljše žarnice (ne močnejše, ker se te tudi bolj grejejo in ti lahko uničijo žaromet)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za začetek spucat :lol:

Ja, lahko probaš z močnejšo žarnico, samo mislim, da so vse 55W. Brumer je bolj štromar, on bo zihr vedu .)

kamioni in avtobusi mislim da imajo 100W ampak imajo tam 24V napeljavo, se pa da dobit tudi 100W/12V, je imel kolega v avtu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen danci1973.

Si lahko malo bolj konkreten glede boljših žarnic,če niso bile mišljene Xsenon, bi te prosil za ime boljših H7.Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen danci1973.

Si lahko malo bolj konkreten glede boljših žarnic,če niso bile mišljene Xsenon, bi te prosil za ime boljših H7.Hvala in lp

Osram Silverstar - +50% svetilnosti

Osram Night Breaker - +90% svetilnosti

Slednjih še nisem preizkusil, Silverstar-ke pa se kar poznajo. Mi je včeraj ena crknila in sem jo zamenjal z navadno - razlika med levo lučjo (Silverstar) in desno ('navadna') je očitna...

Je pa res, da imajo te žarnice krajšo življensko dobo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtu imam za dolge luči 100W žarnice so že bile not ko sem že kupil rabljen avto.

Skratka svetijo ko hudič, ponoči vidiš cesto + veliko okolice, ni tud približne primerjave z navadnimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V avtu imam za dolge luči 100W žarnice so že bile not ko sem že kupil rabljen avto.

Skratka svetijo ko hudič, ponoči vidiš cesto + veliko okolice, ni tud približne primerjave z navadnimi

Avti imajo ponavadi dovolj rezerve kar se tiče moči alternatorja, tako da se ne pozna kaj preveč, če porabo luči povečaš za 2x.

Pri motorjih je drugače, saj so alternatorji narejeni tako, da imajo čisto malo rezerve in če namesto 55W žarnic uporabiš 100W - še posebej, če imaš dve - bo zmanjkalo moči za polnjene akumulatorja.

Še večja težava pri tem so kabli - če na kabel, ki je že za 55W komaj dovolj močen, obesiš gor 100W, nisi naredil ničesar. Tak primer sem imel na svojem prvem mopedu, ko sem original žaromet zamenjal z dvojnim - 2x H4. Padec napetosti na kablih je bil tolikšen, da je na žarnicah bilo samo 9V.

Ko sem napeljal nove, debelejše kable, je na žarnicah bilo 13.4V ko je na akumulatorju bilo 13.6V - svetilnost pa se je drastično izboljšala...

Tabela svetilnosti glede na napetost:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se da nardit da bi luč bolj svetila? A to se da sam močnej žarnica notr?

Lahko se dobi močnejše žarnice 100W npr.H-1,H-4,H-7 itd. vse naštete dobiš tudi polnjene z raznimi plini in imajo potem drugačno svetlobo.Ni pa priporočljivo dajati teh močnejših žarnic in to zaradi žarometov.Namreč veliko žarometov(parabol)je danes plastičnih in neprenesejo višje temperature in se dobesedno stopijo,problem je tudi zaradi stikal,napeljave in porabe elektrike saj je pri 100W-atni žarnici poraba in s tem tudi temperatura v reflektorju skoraj 2X-na zato tudi sčasoma močnejša žarnica poškoduje reflektor sploh,če je srebren,če je niklan pa zdrži malo dlje.Zato šenkrat vsem,ki bi radi močnejšo luč pride v poštev samo Xenon poraba samo 30W manjša temperatura,VELIKO boljša svetloba,enostavna montaža in zdržale naj bi veliko več,sicer pa zdaj dobiš tudi že samo rezervne žarnice,tako da balast in instalacijo ni potrebno menjat.Jaz ima na obeh motorjih Xenon in sem ZELO zadovoljen zaenkrat (imam jih že 2 leti)še nobenga problema s policaji ali,da bi mi katera pregorela. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo... to sm hotel slišat: kaj se zgori s parabolo :grim

Je imel sosed enake probleme, ker je imel v avtu montirane močnejše žarnice, in se mu je začel luščit notranji srebrni nanos na plastiko.

Brumer: jest mam namen namontirat xenon H1 namesto navadne... na kaj naj bom pozoren? Imam pa TELE parabole oz. lučke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo... to sm hotel slišat: kaj se zgori s parabolo :grim

Je imel sosed enake probleme, ker je imel v avtu montirane močnejše žarnice, in se mu je začel luščit notranji srebrni nanos na plastiko.

Brumer: jest mam namen namontirat xenon H1 namesto navadne... na kaj naj bom pozoren? Imam pa TELE parabole oz. lučke

Daj malo bolj natančno opiši ali imaš to kot dodatne luči ali eno za ablend in drugo za dolgo.Namreč v teh paraboličnih lučeh kot na sliki ti xenon nebo dosti pomagal,Mislim,da sploh nebo mogoče namontirat xenon žarnico ker je dosti daljša in gre samo v večje reflektorje sicer pa probaj,kot sem ti že rekel,če zdaj luč zdrži H-1 z 55W potem bo tudi xenon (seveda,če boš žarnico lahko namontiral)saj porabi samo 30W in se dosti manj greje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj kot berem te članke o xenon žarnicah manj razumem..

se pravi če kupim ta hid xenon set lahko xenon žarnico namontiram v original luč( v mojem preimeru ninja 636 2003) ali rabim kako kako drugo luč? videl sem da se prodajajo po ena žarnica ali pa pa 2.. sedaj če vzamem 2 žarnici lahko eno uporabim za kratko luč drugo pa za dolgo ali nebi šlo?

kai bi lahko kdo prilepil kako sliko kako izgledajo te žarnice montirane na motorju, za lažjo predstavo?

lp marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sedaj če vzamem 2 žarnici lahko eno uporabim za kratko luč drugo pa za dolgo ali nebi šlo?

:grrr ne, to ne bo šlo... če imaš navadno inštalacijo, xenon ne moreš uporabiti kot samostojno dolgo luč. Zakaj: ker se predolgo časa "segreva".

@Brumer: Ja, tale lečasta zadeva ima ablend (ki sm jo predelal na 15 stopinj). Zna pa bit težava, če je xenon H1 dalša žarnica od navadne.

Aja, imam pa dvoje takih leč, eno za kratki (to mislim nadgradit) in eno za dolgo (navadna H1)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Xenon žarnic se naj ne bi uporabljalo za dolge luči, razen H4, ki imajo v sami žarnici mehanizem, ki premika tak plehec, da potem pade svetloba na parabolo pod drugim kotom in ti sveti v daljavo (BiXenon), drugače pa ne. To pa zato, ke če ti vklopiš xenon in ko ga izklopiš, moraš počakati nekaj minut, da se ohladi žarnica in šele kasneje jo lahko znova prižgeš. Če s xenonko recimo blendaš, ti bo kmalu šla xenon žarnica v ku..c, ker s tem, ko ne počakaš ohladitve, zjebeš karakteristike plina v njej in ti začne kmalu svetit vijolično in pol crkne na koncu.

Pa tudi segreva se ti ene 5-10 sekund, preden doseže normalno svetilnost, kot je rekel Brdaus. In xenon porabi 35w in ne 30!

Popravljeno . Popravil Cash
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen danci1973.

Si lahko malo bolj konkreten glede boljših žarnic,če niso bile mišljene Xsenon, bi te prosil za ime boljših H7.Hvala in lp

ucerej sm jih kupu s kolegom u Qlandiji, 11eur dve, gor pise xenon neki...sam ni xenon ...obviously hehe. drgac pa svetjo belo, pa ful mocno..to sva sicer probala na njegovmu avtu...ampak jest jih bomo kupu za motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!