Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

Kolikor je meni znano,so rezervne žarnice tudi za motor obvezne,kot tudi prva pomoč in celo varnostni jopič.Jaz imam vedno vse s sabo tako,da nimam nikoli problema z taplavimi.Namreč,če imaš vedno vse pri sebi,včasih tudi malo čez prste pogledajo,pri kakšnem kilometru več ali manjšem prekršku,tudi pri pikah so bolj skromni.Včasih tudi dobra beseda lepo mesto najde. :OK:

Ps: z rogatim se ni dobro bosti! :hmm:

Če bi rezervne žarnice bila obvezna oprema bi jih morali dobiti poleg novega mororja?ker ob nakupu nak bi bilo vozilo tehnično izpravno...ali ne???v ZVCPju pa nism nč najdu...še...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obvezna oprema na motorju sta le čelada in prva pomoč!

to , da je bil pa en kaznovan ker ni mel je blo že napisano in je policist (načelnik?) odgovarjal naj se na kazen pritoži.

Kot jaz lahko preberem, je bilo to vprašanje postavljeno 8.7.2004. leta gospodovega. Nesrečnik pa je bil ob evrčke letos :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezervne žarnice niso obvezna oprema motocikla..

Ti si bl u tem fohu...ne najdem ZVCP strani kjer bi novejši zakon lohk prebral...če slučajn veš dj link prosm...thx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi rezervne žarnice bila obvezna oprema bi jih morali dobiti poleg novega mororja?

A' prvo pomoč pa dobiš zraven novega motorja a? Jst te pravlice nisem videl... Še za navodila za uporabo je blo treba dvakrat rečt! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej mu naj se pritoži...policaj se je zmotil leta 2004 in očitno tudi letos pri tem tvojem nesrečniku...

jaz sem nardila izpit kAsneje pa je blo tudi vprašanje obvezne opreme...čelada in prva pomoč...

če bi bla kakšna sprememba bi že zasledili, se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledal sem cel ZVCP iz leta 2006 in še vse popravke iz letošnjega leta,pa nikjer ne najdem obvezne opreme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledal sem cel ZVCP iz leta 2006 in še vse popravke iz letošnjega leta,pa nikjer ne najdem obvezne opreme...

Tudi jaz nisem našel nič v teh zakonih. Le kje bi se dalo to najti,- da vemo in lahko poveš ''po členu xxx je oprema za motor to in to, tega pa ni''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledal sem cel ZVCP iz leta 2006 in še vse popravke iz letošnjega leta,pa nikjer ne najdem obvezne opreme...

... išči v Pavilniku o napravah ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Prometni svetovalnici pravijo, da je obvezna oprema določena v Pravilniku o napravah in opremi vozil v cestnem prometu. Ta je bil objavljen v Uradnem Listu 2000/17. V tem Pravilniku rezervne žarnice niso omenjene.

Kasneje so bili objavljeni še popravki in dopolnila (Uradni List 2004/45, Uradni List 2005/76 in Uradni List 2007/82) - vendar v nobenem od teh popravkov rezervne žarnice niso omenjene. :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se samo zajebavaj boš videl,če boš šel slučajno na Hrvaško,in te policaj dobi!!!! :hmm:

brumer bom VIDLA....ampak govora je o sloveniji....slovaška ma recimo obvezen tudi brezrokavnik...na amzs-jevi strani vse piše...

ponavljam obvezna oprema je prva pomoč in čelada....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pri policajih je itak tko, da maš lahko celo prikolica "obvezne in neobvezne opreme" pa če te bo hotu pof*** bo že neki najdu. Sploh pa če žarnice niso pod OBVEZNO ti lahko napiše 10 položnic, pa se pač pritožiš na neskladje z zakonom in nad nestrokovnim kadrom :fredy:

Če pa žarnice ravno imamo pri sebi, pa lahko poprosimo policista, da nam pokaže kako se žarnica zamenja :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej bo spet 20 strani ugabanj.....

PRVA POMOČ in ČELADA in basta

glede odsevnih jopičev in ostalega na Hrvaški, je pa isto kot z nalepkami SLO... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijazna gospodična ali gospa z Ministrstva za promet, oddelek za odnose z javnostmi, mi je pravkar poslala tale odgovor:

Spoštovani,

rezervne žarnice kot opremo vozil v cestnem prometu predpisuje sedma točka 4. člena Pravilnika o dimenzijah, skupnih masah in osni obremenitvi vozil ter o osnovnih pogojih, ki jih morajo izpolnjevati naprave in oprema na vozilih v cestnem prometu (Ur. list SFRJ, št. 50/82, 11/83, 4/85, 65/85, 64/86, 22/90 in 50/90).

SFRJ? :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sfrj :D :D :D

piši ji še enkrat..in poudari , da gre za motor ... v vseh priročnikih in učbenikih al kako se jim reče piše, da so obvezna oprema motorja le prva pomoč...motorista pa čelada...

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pol a morm met SLO nalepko na motorju četudi imam novo evropsko tablico, ki velja samo v EU? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sfrj :D :D :D

piši ji še enkrat..in poudari , da gre za motor ... v vseh priročnikih in učbenikih al kako se jim reče piše, da so obvezna oprema motorja le prva pomoč...motorista pa čelada...

Mene je bolj zanimalo. kje je vse to sploh definirano - pa bi si že sam prebral... Ampak Uradne lste SFRJ pa dvomim, da bom našel kje...

Prav tako mi ni jasno, kje se ZVCP sklicuje na te (prastare) pravilnike...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem vem..sem šla tudi jaz včeraj skozi te pravilnike in ZVCP...pa nič...

vem sam ,da sem jaz mela to vprašanje na pisnem delu izpita in je bil pravilen odgovor samo prva pomoč....

a ma kdo ta priročnik "varna vožnja" doma?

lahko pogledate ,če zraven snovi so napisani tudi viri?oz. členi pravilnikov?

aja pa danci1937 kaj lahko napišeš kaj si jo/ga točno vprašal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano,so rezervne žarnice tudi za motor obvezne,kot tudi prva pomoč in celo varnostni jopič.Jaz imam vedno vse s sabo tako,da nimam nikoli problema z taplavimi.Namreč,če imaš vedno vse pri sebi,včasih tudi malo čez prste pogledajo,pri kakšnem kilometru več ali manjšem prekršku,tudi pri pikah so bolj skromni.Včasih tudi dobra beseda lepo mesto najde. :OK:

Ps: z rogatim se ni dobro bosti! :hmm:

ja pa saj totih z bmw ki mislijo da majo 170ps tak ne ustavljajo :whistle: . aja gedor ne pozabi da si boš žarnico menjal :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem vem..sem šla tudi jaz včeraj skozi te pravilnike in ZVCP...pa nič...

vem sam ,da sem jaz mela to vprašanje na pisnem delu izpita in je bil pravilen odgovor samo prva pomoč....

a ma kdo ta priročnik "varna vožnja" doma?

lahko pogledate ,če zraven snovi so napisani tudi viri?oz. členi pravilnikov?

aja pa danci1937 kaj lahko napišeš kaj si jo/ga točno vprašal?

To je bilo moje vprašanje:

Spoštovani,

zanima me, v katerem zakonu ali pravilniku je določeno, da so rezervne žarnice obvezna oprema vozil (prosim tudi za navedbo člena, odstavka, ...)?

Pregledal sem ZVCP, pregledal sem tudi 'Pravilnik o napravah in opremi vozil v cestnem prometu', pa rezervnih žarnic nisem našel omenjenih nikjer.

Hvala in lep pozdrav,

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!