Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Kaj ces meckat. Pogoji so jasni. Izberes najugodnejso.

Pri Triglavu mi ni še čisto jasno. Pa itak bodo na podružnici v Kamniku spet debelo gledali. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, natrosila si kar nekaj vprašanj. Upam, da ti bom razumljivo razložila.

Na polici imaš zavarovalno vsoto za primer smrti 10.800€. To je smrt iz kakršnegakoli razloga; bolezni, naravna smrt, smrt v nezgodi,...ni važen razlog. Dodatno še zavarovalno vsoto za primer nezgodne smrti 21.000€.

Če naprimer umreš zaradi bolezni dobiš 10.800€. Če umreš v nezgodi (prometni ali pa padeš z drevesa), dobiš zavarovalno vsoto za nezgodno smrt 21.000€ in tisto "za navadno" smrt 10.800€.

Če po nezgodi (ne po bolezni) ostaneš invalid, dobiš toliko % zavarovalne vsote za invalidnost, kolikor % invalid si.

Razumljivo?

Če povzročiš nezgodo pod vplivom alkohola se zavarovalna vsota za smrt in nezgodno smrt iz življenske police izplača. Ne velja ti pa avtomobilska polica (avtomobilska odgovornost). Zavarovalnica sicer iz tvoje avtomobilske police izplača škodo oškodovancu, vendar pa to vsoto ki jo je izplačala regresira - zahteva povrnitev s tvoje strani.

Če te vozi oseba, ki je na tvoji življenski polici napisana kot upravičenec in je v alkoholiziranem stanju je zadeva ista. Iz tvoje življenske police dobi zavarovalnino. Izključitev je le, če se mu dokaže da te je ubil namerno.

Če si ti po nesreči invalid, se zgodba ponovi; ti dobiš izplačano zavarovalnino iz invalidnosti. Dobiš tudi iz njegove AO police - saj je odgovoren za nezgodo - ampak to vsoto zavarovalnica regresira - zahteva povrnitev z njegove strani.

Upam, da sem bila razumljiva, če ne pa še vprašaj.

Aha, dopolnila bi še tole; tista zavarovalna vsota za primer smrti 10.800€ je, glede na to, da imaš polico vezano na vlaganje v vzajemnih skladih le v prvih letih. Kakor hitro bo tvoje premoženje v skladih večje od tega zneska, bo višina tega premoženja tvoja zavarovalna vsota - se pravi vsota, ki se izplača v primeru smrti. Teh 10.800€ je le nekakšna varovalka, če bi umrla v prvih letih po sklenitvi, ko je tvoje premoženje v skladih še majhno.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Triglavu mi ni še čisto jasno. Pa itak bodo na podružnici v Kamniku spet debelo gledali. :doze:

jutr grem v kamnik po mojo lubico :devil: :naughty:

ok to je blo offtopic sam se nism mogu zadržat...

zdej pa še neki...ok to sm zdej šteku...sam a ti na triglavu dajo tud 50% bonifikacije...se prav da maš SKOZ POL BONIFIKACIJO 50% ???a je to 10000%? ker če je to res pol nevem zakaj eni še zmer hodjo na ZM ker pol je triglav bolši... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar dobil novico od neimenovane osebe, zelo blizu vrha ZT. ZT je ustanovila posebno komisijo, ki preučuje naše vsevedstvo v tej temi. Na podlagi zbranih informaciji bojo v bližnji prihodnosti sestavili novo zavarovalniško ponudbo za mopeje ... :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, motosvet je gibalo družbenega razvoja :grim . A jih bomo še kaj naučil? :hmm:

Torej, pozdravljena Triglavova komisija. Dejte se mal potrudit, no... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res :OK:

HOČEMO SKOZ 25% REGISTRACIJE :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar dobil novico od neimenovane osebe, zelo blizu vrha ZT. ZT je ustanovila posebno komisijo, ki preučuje naše vsevedstvo v tej temi. Na podlagi zbranih informaciji bojo v bližnji prihodnosti sestavili novo zavarovalniško ponudbo za mopeje ... :D :D :D

Bi bilo fajn, da bi ta komisija delovala z meteorno hitrostjo, ker če pogledamo realno danes mineva mesec dni odkar je ZM prišla ven z tem kaj ponuja.V tem času bi si upal trdit, da je kar nekaj svojih strank ZT izgubila.

P.S.,

Sicer se mi pa prav prisrčno j..., danes dal zavarovat.Trikrat pa lahko ugibate kje? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zmer ne štekam..rekl ste da je pr triglavu isto k pr ZMju...nevem zakaj ste zdej usi zadovolni k mate pr ZM?

oz tko bom reku...a lahko en razloži KAKO TOČNO je zdej to :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zmer ne štekam..rekl ste da je pr triglavu isto k pr ZMju...nevem zakaj ste zdej usi zadovolni k mate pr ZM?

oz tko bom reku...a lahko en razloži KAKO TOČNO je zdej to :?

Ne, nihče ti ne more tega razložiti, ker sem (smo) že napisali, da bo dal Triglav svojo ponudbo ven v ponedeljek 5.3.2007

Do takrat je pri njih kaos in si ta začasna navodila vsak razlaga po svoje.

Nekaj strani nazaj pa sem podrobno napisala kako je z ostalimi:

Zavarovalnica Maribor d.d.

Avto na ZM --> enak bonus na motor in popust (40% za nečlane, 50% za člane moto klubov)

Avto na drugi zavarovalnici --> 40% popust za nečlane motoklubov --> 30% bonus in 50% popust za člane

AdriaticSlovenica d.d.

Avto na AS --> enak bonus kot na avtu tudi na motor in 50% popust

Avto na drugi zavarovalnici --> 50% popust

Ponudba velja le za motorje med 8kw in 72kw. AO+ se sklepa le po odobritvi.

Triglav d.d.

Avto na Triglavu --> enak bonus na motor in 30% popusta (za člane Triglav kluba* do 50% popusta)

Avto na drugi zavarovalnici --> 30% popusta

Tilia d.d.

Uradnih navodil še ni, predvidoma bodo v roku 14 dni. Napovedujejo ponudbo, identično Zavarovalnici Maribor.

Ponavljam: Triglav trenutno individualno razlaga ta začasna navodila. Uradna ponudba bo v ponedeljek.

Noise uredil velikost pisave :) in dodal link na članek: http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=3141

Popravljeno . Popravil Noise
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

issi

Do takrat je pri njih kaos in si ta začasna navodila vsak razlaga po svoje.

:lol1: :lol1: :lol1:

na ZM pred slabim mesecem:

prišel/videl /plačal :P

ostale Z hiše se pa sedaj čohajo po riti :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo fajn, da bi ta komisija delovala z meteorno hitrostjo, ker če pogledamo realno danes mineva mesec dni odkar je ZM prišla ven z tem kaj ponuja.V tem času bi si upal trdit, da je kar nekaj svojih strank ZT izgubila.

P.S.,

Sicer se mi pa prav prisrčno j..., danes dal zavarovat.Trikrat pa lahko ugibate kje? :kva2:

avto pri ZT-40%

MOTOR -0% NIČ bonusa

Sedaj pa z avtom in motorjem na ZM in dobim 40% BONUSA +POPUST X%,bonus ostane in se večapar%vsako leto pa nič hudega važen je BONUS.

POČAKAM še do jutri da vidim kaj bo na ZT ,POTEM PA KOMPLET VSE OZ. ves moj denar za lepo število let odnesem na ZM-iz mene norce ne bojo delal pr ZT.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,no, kaj pa lojalnost zavarovalnici? .)

Pa saj tudi sam grem nekam v to smer,- presto iz ZT na ZM. :naughty:

Razen, če do drugega tedna dajo enake ali ugodnejše pogoje kot ZM... :hmm:

Ja, pri denarju se začne in neha. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VČRAJ PRENESEL 45% BONUSA IZ ŽENINEGA AVTA NA MOTOR 50% KOMERCIALNEGA POPUSTA AO+,PLAČAL ZA HONDO CBF 1000 72KW 210 EURO V ZT.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS.: BTW vreme za 7 dni, sicer za ZG, ampak tu smo nekje.

Ne spada v to rubriko, ampak vseeno INFO za Fripsa:

7 dnevna napoved za Ljubljano:

Vreme LJUBLJANA 7 dni

Vreme LJUBLJANA 7 dni HR

in še cukerček 10 dnevna napoved vremena za Ljubljano:

Vreme Ljubljana 10 dni

Veliko lepega vremena in vetra v laseh!

Tudi sam ne vem kaj, naj storim glede zavarovanja. Ali ZM dobro rešuje škodne primere?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,no, kaj pa lojalnost zavarovalnici? .)

Ja, pri denarju se začne in neha. :?

Kar se mene tiče, se začne pri odnosu, pri tem, ali so kje kakšni problemi odvečni, ... tudi dolgoročnost sodelovanja naj bi obrodila sadove... skakanje sem in tja pa ... well .. meni zavarovalnica ni jogurt, da bi vsak dan drugega probaval.

Just my 2 cents ...

Tudi sam ne vem kaj, naj storim glede zavarovanja. Ali ZM dobro rešuje škodne primere?

Včasih, recimo dve ali tri leta nazaj, je bilo prav na motosvetu moč prebrati, da NE. Tudi kasko se v Mariboru ni dalo zavarovati ...

Ampak - medtem se je morda marsikaj spremenilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče, se začne pri odnosu, pri tem, ali so kje kakšni problemi odvečni, ... tudi dolgoročnost sodelovanja naj bi obrodila sadove... skakanje sem in tja pa ... well .. meni zavarovalnica ni jogurt, da bi vsak dan drugega probaval.

Just my 2 cents ...

Včasih, recimo dve ali tri leta nazaj, je bilo prav na motosvetu moč prebrati, da NE. Tudi kasko se v Mariboru ni dalo zavarovati ...

Ampak - medtem se je morda marsikaj spremenilo.

Zakaj ne?....

Jaz na okencu na tehničnih pregledih vprašam kdo je najcenejši...in letos je to Generali in njihov popust na iskušnje...in sem zavarovala tam.

Kaj vam je tok pomembno kako rešuje škodne primere. Pišuka a res take bedarije po cesti počnete, da povzročate nesreče? Če niste vi krivi je itak bv ker je pomembna povzročiteljeva zavarovalnica.

Aha ISSI hvala za izčpen odgovor. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, se ne strinjam, ne, ne strinjam se.... :headbang: :headbang:

Ma komu lažem, se pač strinjam z Lino, ne morem pomagat. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne?....

Jaz na okencu na tehničnih pregledih vprašam kdo je najcenejši...in letos je to Generali in njihov popust na iskušnje...in sem zavarovala tam.

Kaj vam je tok pomembno kako rešuje škodne primere. Pišuka a res take bedarije po cesti počnete, da povzročate nesreče? Če niste vi krivi je itak bv ker je pomembna povzročiteljeva zavarovalnica.

Aha ISSI hvala za izčpen odgovor. :winkiss:

Kar se tiče AO ter res boli pri kateri zavarovalnici si, ker nima pri nesreči nobene veze, ko pa se gre za AO+ ali nezgodno zavarovanje, pa se meniš s svojo zavarovalnico koliko žaklov krompirja boš dobil.

Kar se tiče menjavanje zavarovalnci, ko je v igri več kot 20€ me lojalnost do posamezne zavarovalnice mine.

Popravljeno . Popravil Vikking
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne?....

Jaz na okencu na tehničnih pregledih vprašam kdo je najcenejši...in letos je to Generali in njihov popust na iskušnje...in sem zavarovala tam.

Kaj vam je tok pomembno kako rešuje škodne primere. Pišuka a res take bedarije po cesti počnete, da povzročate nesreče? Če niste vi krivi je itak bv ker je pomembna povzročiteljeva zavarovalnica.

Aha ISSI hvala za izčpen odgovor. :winkiss:

Se podpišem pod to!!!

Mene lahko skrbi za izplačilo škode, če bom pr zavarovalni uveljavljal AO+, kasko! V tem primeru gre z moje police in moje zavarovalnice! V kolikor si pa oškodovanec pa moli, da ima povzročitelj vozilo zavarovano na Trgilavu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker še v življenju nisem imela AO+ me zanima naslednje: Ali tudi v primeru, ko nisi kriv uveljavljaš ao+ iz svoje police?

Nekao se mi zdi da je tako:

V primeru NEkrivde dobiš odškodno za vse svoje poškodbe iz POVZROČITELJEVE police.

AO+ je v primeru, ko sam povzročiš nesrečo in si tudi sam poškodovan in ti to plača tvoja zavarovalnica...pri osnovnem zavarovanju (samo AO) pa dobijo povrnjeno škodo/poškodbe vsi sopotniki in drugi udeleženci s katerim si prišel v ,,konflikt,, osebno ti kot voznik in povzročitelj pa nič.

AJA PA ŠE NEKI: Kaj če si nezgodno zavarovan pri večih zavarovalnicah ali dobiš od vseh nekaj?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma pravilno domnevaš.

V zavarovalništvu velja načelo nebogatenja, to pomeni, da ti mora biti povrnjena dejanska škoda, ne smeš pa obogateti z zavarovalnino. Zato imaš vse premoženjske stvari lahko zavarovane le pri eni zavarovalnici naenkrat. Če bi imela naprimer hišo zavarovano pri dveh zavarovalnicah za 100000€ pa bi ti pogorela, bi dobila od vsake zavarovalnice polovico, se pravi od vsake 50000€. Dejansko vrednost hiše, ne pa 2 x 100000€

Človeško življenje je edina stvar, ki se ji ne more postaviti cene, zato imaš lahko več nezgodnih ali življenskih polic, pa se v primeru škode izplača iz vseh.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je lani en rekel, da dobim, pri zavarovanju AO+, pri triglavu zdraven se: celado, kombinezon, in vse kar sem si poskodoval pri padcu.

A je to res? Od Triglava poskusam dobiti tocno kaj obsega AO+, sam mo ne posljejo nic.

Tako da ne vem ali obsega samo zdravljenje, ali tudi opremo, ce si sam kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!