Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Morda zgolj kot zanimivost... iz P R A V I L N I K-a o policijskih pooblastilih

4. člen

Izvrševanje policijskih pooblastil ne sme povzročiti škode, ki ni v sorazmerju z njihovim namenom in zastavljenimi cilji njihove uporabe.

Policisti morajo uporabiti tisto pooblastilo, ki posameznika in javnost najmanj prizadene.

Morda še ena izmed zanimivih...

Vrnitev neutemeljeno odvzetega vozniškega dovoljenja

Pobudniku je policist v postopku, ki je bil voden nestrokovno, odvzel vozniško dovoljenje. Na pritožbo, ki je bila ocenjena kot utemeljena, je MNZ pobudniku sporočilo, da lahko vozniško dovoljenje prevzame na upravni enoti, to je pri organu, ki je vozniško dovoljenje izdal.

S takšnim napotilom nismo soglašali. Policist za odvzem vozniškega dovoljenja v primeru pobudnika ni imel pravne podlage. Pravzaprav je ravnal samovoljno in nezakonito. V takšnih okoliščinah pa smo ocenili, da ni dovolj prizadeto osebo zgolj obvestiti, kje lahko prevzame odvzeto vozniško dovoljenje. Državni organ je po ugotovitvi napačnega ravnanja svojega delavca zavezan ravnati tako, da so škodljive posledice za prizadeto osebo čim manjše. Neprimerno je zato napotilo, kje pobudnik lahko prevzame vozniško dovoljenje. Policija je neutemeljeno pobudniku vozniško dovoljenje odvzela, zato ga je zavezana tudi vrniti. Predlagali smo, naj policija sama poskrbi za vračilo vozniškega dovoljenja pobudniku. Zaradi napake državnega organa prizadeti osebi pač ni moč nalagati nobenih (dodatnih) obveznosti.

Ministrstvo se je z našim stališčem strinjalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam gre davkoplačevalski denar...

stare slike kot svet..tako da so to že davkoplačevalci odplačali :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razen pod kakšnim mostom.....recimo dolgim..... :headbang:

so te dobili in si mislil Dolgi most v LJ?

ker tam že dolgo nisem videl policajev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako danes odpiram tole zanimivo temo. To pa zaradi dveh razlogov, prvi je da so me danes "pojebali" in to da nikjer ni zaslediti take teme.Pa gremo k zgodbi.

Ura je pol petih, s kolegom se odpravljava od prijatelja na resljevi po enosmerni kjer s svojim piaggio x8 čakam v koloni.Vklopi se zelena jaz počasi speljem. Na desni opazim letečkota in brez pomislekov zapeljem čez zebro na pločnik proti bavarcu kjer mi drugi prižmiga z lučkami in me na pločniku ustavi(pred mercatorjem če kdo ve). Policist me prosi za dokumente dam mu samo prometno in mu objasnim da motor še ni pisan name ker sem ga nedavno kupil. Iz leve pa prileti še en letečko(bmw tist k me je ustavu pa honda nova).Za bmwja se je izkazalo da je malo zatežen ker je kolegu rekel naj mi najde use use. Nato me še prosijo za kupoprodajno pogodbo ki pa je žal nisem nosil sabo. To je predstavljal velik problem in policist je rekel da bodo poklicali avtovleko itd. kar je blo pa res že malo uuuu.Moram povedat da izpita nimam motor je pa 125. Potem sem predlagal da pokličem mamo, da mi prinese pogodbo in tako bi se izognil avtovleki in sranju. Potem smo šli do policijske postaje na trdinovi kjer sem bil deležen posebnega spremstva z lučkami, jaz pa sem rival 173 kilogramsko garo po pločniku polnem ljudi, ki so hodili po vsakdanjih oprvkih. Prišli smo do Trdinove ter parkirali motor. Tam se je razvila dokaj smešna debata o mojem motorju, bilo je smešno tudi to da sta policista mislila da gre za 180 kubično zadevo. Najbolj smešno je bilo to da se je pred postajo nabrala množica uniformirancev ter kriminalistov okoli motorja, ki so me spraševali to in ono o motorju, koliko sem dal, če je iz italije... Gledali so tudi pobarvane majhne praske in jih s prsti gladili kot da je njihov :).Prišla je moja mati ki mi je dala pogodbo. Rekli smo še nekaj besed nato je policist rekel da vrjetno ne bom dobil nobene kazni ker sem mladoleten itd. Zadeva se je končala super in ne predstavljam si lepšega pojeba, mi bo vsaj v lekcijo. ključe pa na klin dokler ni izpita :)

Popravljeno . Popravil g. Zeecho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ključe pa na klin dokler ni izpita :)

Sem te že hotu skurcat...pa si se zadnji čas izvlekel :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da vas je večina že imela več srečanj, opišite najbolj zanimivo. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: Dobro si začel kariero. Brez izpita, pa še motorja nisi registriral na svoje ime. :nono: In ti si nas spraševal, če je 125cc dovolj močen ali bi bilo bolje močnejši skuter, pa niti izpita za 125cc nimaš.

Sicer so pa 2 dni nazaj na Prulah ukradli en skuter, ki je podoben tvojemu, morda so te zato tako naskočili.

Ker sem imel vedno vse dokumente in ostale stvari pošlihtane in legalne, nimam kaj več napisati v tole temo, kako so me "beloplavi policisti pojeb*" :closedeyes:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jetman in kaj ma kle veze moč? Peljal sem po cp pravilih pač jst delam izpit, računam da ga bom imel čez 2 meseca narejenega saj bom šele takrat polnoleten. In vrjemi da če bom čez 2 meseca imel za A ketegorijo da bom spraševal če je to zadosti in kul in nič drugega. In ne spotikaj se več ob moj motor :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tvojim motorjem je vse v najlepšem redu, samo tebi očitno nekatere osnovne stvari očitno niso jasne in potem se še tu gor po forumu hvališ, da si jo odnesel brez kazni, kar lepo kaže, kako mislijo policisti v Ljubljani opraviti s številnimi vozniki skuterjev in motorjev brez izpitov, samo da jih, poleg tega, mnogo od teh vozi vozila sumljivega porekla.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da vas je večina že imela več srečanj, opišite najbolj zanimivo. :winkiss:

Sem še imel MZ-ja. Kot vemo, se jih je dalo vžgati vse z enakim ključem, zato sem imel dodatno kontakt ključavnico pod keslom, originalno pa le za luči vžgati. So enkrat na Dravograjskem mostu miličniki naredili zasedo, pa nas vse ustavili, pobrali papirje in ključe rekoč, zdaj pa tiščite motorje do policijske postaje. So belo gledali, ko sem se pripeljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jetman in kaj ma kle veze moč? Peljal sem po cp pravilih pač jst delam izpit, računam da ga bom imel čez 2 meseca narejenega saj bom šele takrat polnoleten. In vrjemi da če bom čez 2 meseca imel za A ketegorijo da bom spraševal če je to zadosti in kul in nič drugega. In ne spotikaj se več ob moj motor :rolleyes:

Frips ti je lepo napisal, da si se pri njemu v zadnjem momentu izvlekel. Zato raje ostani na poziciji, kjer si bil ob koncu prvotnega posta!

In lepo prosim, ne prodajaj pravljic kako si se peljal po pravilih, če pa nimaš izpita ne urejenega prepisa! To so tvoja pravila in ne tista, ki jih moramo vsi upoštevat. In med nami vsemi, tvoja pravila pač nimajo veljave. Vesel bodi, če boš lahko opravljal izpit čez 2 meseca!

Aja in še nekaj, skuter ni motor! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok sm naredu mal hude krvi v tej temi. Se opravičujem, me je izučilo in ne rabte me več kregat... Drugače prepis pa ni bil name ker motorja še nisem popolačal. Pa še tole, če mi v prometni piše motorno kolo je to motorno kolo basta, za vse so ista merila!

Popravljeno . Popravil g. Zeecho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok sm naredu mal hude krvi v tej temi. Se opravičujem, me je izučilo in ne rabte me več kregat... Drugače prepis pa ni bil name ker motorja še nisem popolačal. Pa še tole, če mi v prometni piše motorno kolo je to motorno kolo basta, za vse so ista merila!

Motorno kolo? Motorno kolo in kolo z motorjem sta dve popolnoma različne stvari. In če nimaš izpita za motorno kolo do xx ccm ali xxkW, ga nimaš in basta. Ga lahko doma edino gledaš ali sesaš listje z dvorišča...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa zdej narobe prebral motor, sej ni to skuter s fakin pedali lejga :naughty:. To JE motor in tak je, ni neki jajc ala ponyekspress al pa flexer in nehte met takih frustracij glede skuterjev pač to je motorno kolo skuter in ne sesalec s pomožnim kolesom pomožnosti. Glede izpita pa ja...ja... pač nimam prave kategorije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa zdej narobe prebral motor, sej ni to skuter s fakin pedali lejga :naughty:. To JE motor in tak je, ni neki jajc ala ponyekspress al pa flexer in nehte met takih frustracij glede skuterjev pač to je motorno kolo skuter in ne sesalec s pomožnim kolesom pomožnosti. Glede izpita pa ja...ja... pač nimam prave kategorije...

Zato pa "Shut the fuck up!"

In res, ni nek jajc od ponyexpressa al pa flexer... skuter je ;)

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa "Shut the fuck up!"

In res, ni nek jajc od ponyexpressa al pa flexer... skuter je ;)

Kdo je reku, da je Ponyexpress jajc? :evilgrin: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda sej razumem da ste nestrpni sam to je pa preveč že počas. Pač tko je blo in tko je ostal, neki moralizirate k da sam ne morm pridet do zaključka! In noben mi ne bo govoru kdaj morm svojo tipkovnco utišat, jasno? Za vse ki sem vas z ponyprascom ali flexerjem užalu, to je super moped samo proti motorju je res jajce :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda sej razumem da ste nestrpni sam to je pa preveč že počas. Pač tko je blo in tko je ostal, neki moralizirate k da sam ne morm pridet do zaključka! In noben mi ne bo govoru kdaj morm svojo tipkovnco utišat, jasno? Za vse ki sem vas z ponyprascom ali flexerjem užalu, to je super moped samo proti motorju je res jajce :alien1:

Utišaj svojo tipkovnico ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!