Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 5 urami, Whiskey pravi:

Spet Postojnčani? V mojem primeru policist Milan Erjavec.

Javi mu naj takoj angažira odvetnika. Ima časa samo 45 dni od nesreče, da vloži zahtevek za revizijo postopka prometne nesreče na Generalno Policijsko Upravo, Ljubljana. S svojim ugovorom na PP ne bo uspel. Nafukal ga bodo. Tudi, če ga pošlje v Koper kateri pokriva ta del. V zahtevku navesti vse priče, izjave, postopek in če ima slike z mesta same nesreče toliko bolje.

Če ne bo rešil v teh dneh, ga čaka mukotrpni, drag in dolg postopek, da bo saniral sranje katerega je ne ali namerno naredil policist.

Zdaj pa bluziš.

Gre za prekršek in plačilni nalog, kar pomeni, da mora podati zahtevo za sodno varstvo. In to na policijsko postajo, katere policist je napisal plačilni nalog. Na plačilnem nalogu je naveden pravni pouk. Časa ima osem dni.  Potem pa pride na vrsto sodišče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

Zdaj pa bluziš.

Gre za prekršek in plačilni nalog, kar pomeni, da mora podati zahtevo za sodno varstvo. In to na policijsko postajo, katere policist je napisal plačilni nalog. Na plačilnem nalogu je naveden pravni pouk. Časa ima osem dni.  Potem pa pride na vrsto sodišče. 

Hmm. Nisem ekspert. A ni 8 dni že mimo? V 1 mesecu pride na Zavarovalnico policijski zapisnik, tako da mu bodo bremenili še polico. Meni se zdi smiselno, da najame odvetnika, da se najprej zavrne Zavarovalnico in pred iztekom 45 dni sproži revizija.

Po mojih izkušnjah vse kar pošlješ na PP je sizifovo delo. Svoji pokrijejo svoje. Pa saj veš kako je bilo pri meni, ko M.E. ni hotel na noben poziv in logično razlago spremeniti svojega mnenja. On je zajebal vse in povzročil samo sranje! Šokirala me je njegova izjava njeni mami, "da če bi vedel za koga gre, da bi se bolj potrudil" !!! Fak, a tko se dela v policiji? Je ME imel kaj sankcij? Še povzročitelj težkega kaznivega dejanja jo je odnesel nekaznovan!

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Whiskey pravi:

Hmm. Nisem ekspert. A ni 8 dni že mimo? V 1 mesecu pride na Zavarovalnico policijski zapisnik, tako da mu bodo bremenili še polico. Meni se zdi smiselno, da najame odvetnika, da se najprej zavrne Zavarovalnico in pred iztekom 45 dni sproži revizija.

Po mojih izkušnjah vse kar pošlješ na PP je sizifovo delo. Svoji pokrijejo svoje. Pa saj veš kako je bilo pri meni, ko M.E. ni hotel na noben poziv in logično razlago spremeniti svojega mnenja. On je zajebal vse in povzročil samo sranje! Šokirala me je njegova izjava njeni mami, "da če bi vedel za koga gre, da bi se bolj potrudil" !!! Fak, a tko se dela v policiji? Je ME imel kaj sankcij? Še povzročitelj težkega kaznivega dejanja jo je odnesel nekaznovan!

V drugem stavku si vse povedal. 

Gre za prekršek, kar pomeni postopek po Zakonu o prekrških. 

Če je bila prometna nesreča 08.04.2018, potem verjetno še ni 8 dni. 

Glede tvoje prometne nesreče sem ti že vse povedal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sveza prigoda s postonjskega ...

Quote

Malce daljše branje, kolega Boris je imel nesrečo z motorjem in prosi za širjenje informacije, da bi se vendarle kaj premaknilo. Hvala za deljenje in branje v njegovem imenu! Vozite varno, sestre in bratje motoristi!

V nedeljo 8. aprila sem bil nekaj minut po trinajsti udeležen v prometni nesreči. Kaj se je zgodilo? Z motorjem sem se vračal s Primorske in v bližini naselja Hrašče, nekaj kilometrov pred Postojno, mi je nasproti pripeljal traktorist s prikolico. Nekaj 10, morda 100 metrov pred najinim srečanjem ga je prehitevala skupina motoristov in pri tem zapeljala tudi na moj vozni vas. Kot to ve vsak voznik, ne le motorist, vsakdo v takem primeru refleksno zmanjša plin. In ko je skupina motoristov prehitela traktorista, je ta, ne da bi se prepričal ali mu kdo pelje nasproti, zavil levo na stransko cesto ter mi zaprl pot. Seveda sem močno zavrl in moja zadnja misel pred usodnim dogodkom, ko je bila pred mojimi očmi kot gora velika prikolica, je bila »morda pa mi bo vendarle uspelo!« A mi ni in je počilo. S sicer precej zmanjšano hitrostjo sem trčil v zadnji desni del traktorske prikolice, le kakega pol metra od roba. Oba s Sabino sva padla na levi bok, motor na desnega. Kako je to mogoče, je vprašanje, ki bi verjetno zbegalo tudi marsikaterega fizika. Prva misel – »sva cela?« Hitra zdravstvena samoanaliza mi je povedala, da lahko premikam vse okončine in da me glava in hrbtenica, hvala bogu, ne bolita. Čutil sem le rahlo bolečino v obeh zapestjih in levem ramenu. Vprašam Sabino »Si v redu?« »V redu!« Brez poškodb, brez udarcev, le neka splošna bolečina zaradi krča organizma, ko se zaveš, da te čaka trčenje. Že drugič v nekaj trenutkih sem si lahko globoko oddahnil. Motor pa je, kot je to moč pričakovati, kazal precej žalostno podobo.
Seveda se potem začne čas »Čejev.« »Če bi traktorist peljal nekoliko hitreje, če bi bil o kraja trčenja oddaljen kakšen meter več, kaj pa če bi zavrl še bolj silovito in bi potem oba padla in zdrsnila pod prikolico?« …
A pod črto: motoristi smo veliko bolj ogroženi v prometu od drugih udeležencev in če je motor edina žrtev trčenja s traktorsko prikolico, potem lahko rečeš, da si imel prekleto srečo!
A nazaj k dogajanju! Motorist Gorazd s sopotnico (pred nesrečo ga nisem poznal), ki je peljal za mano, je seveda takoj ustavil. Pojasnil sem jima, da rešilca ni treba klicati, je pa Gorazd takoj poklical policijo. Ustavil je še en motorist in voznika avtomobila, ki so se samoorganizirali in začeli usmerjati promet. Če odmislim mimo vozeče radovedneže, se nato 15 minut ni zgodilo nič, zato je Gorazd še enkrat poklical policijo. Medtem, ko smo čakali, sem namenil nekaj besed traktoristu, ki je obupano tarnal, da bo zaradi nesreče ostal brez vozniškega dovoljenja, kako ga bo vse skupaj drago stalo in bentil nad skupino motoristov, ki ga je prehitevala nekaj trenutkov, preden je zavil levo. Njihovo prehitevanje je opazoval v vzvratnem ogledalu in verjetno je prav to razlog za nesrečo, saj je zavil preden se je prepričal, da mu nasproti ne pelje nihče. Skušal sem ga pomiriti z besedami, da se je vse skupaj še dobro končalo.
Nekaj minut po drugem telefonskem klicu je prispela policijska patrulja in zavarovala kraj nesreče ter poskrbela za varen potek prometa mimo kraja nesreče. Tudi policistoma sem pojasnil, da ni treba klicati rešilca. Še približno 15 minut pozneje sta prispela še dva policista, ki sta bila očitno zadolžena za obravnavo nesreče. In kot je razvidno iz slike spodaj, je SPIN njun prihod ob 13.39 očitno zabeležil kot čas nesreče, čeprav se je ta dejansko zgodila več kot pol ure pred tem.
A to niti ni pomembno, je pa zanimivo.
Ker so se moje modrice med tem razbolele, je eden od policistov vendarle poklical rešilca. Med čakanjem sva oba s traktoristom opravila alkotest, ki je bil negativen. Policist Jure Ocepek je najprej vprašal mene, kaj se je zgodilo, nato traktorista (ta je na moje presenečenje glede na njegove prejšnje izjave policistu izjavil, da ni kriv za nesrečo) in nazadnje še motorista, ki je pripeljal za mano. Pogovor z vsemi tremi ni trajal niti tri minute! Policist tudi ni kazal pretiranega zanimanja za naše izjave, ničesar si ni zapisal in ni zastavil nobenih dodatnih vprašanj. Nato je prispel rešilec in naju s Sabino odpeljal v Zdravstveni dom Postojna, kjer so mi nudili prvo pomoč in se prepričali, da je z nama vse v redu. Tukaj se moram zahvaliti dežurni medicinski ekipi z zdravnico dr. Gordano Živčec Kalan na čelu in izraziti priznanje njihovemu delu in odnosu. Mislil sem že, da je najhuje že mimo in se začel ukvarjati z logističnimi vprašanji - kako priti domov, kako prepeljati motor do servisa – a najhujši šok dneva me je šele čakal.
Kako uro pozneje sta v Zdravstveni dom prispela policist Jure Ocepek in njegov kolega (njegovega imena žal ne vem). Na mojo osuplost me je policist Ocepek obvestil, da sem za prometno nesrečo kriv jaz! Trdil je namreč, da sem vozil z neprilagojeno hitrostjo. Ko sem temu odločno oporekal, je njegov odnos do mene postal sovražen, nekajkrat je tudi povzdignil glas. Ne vem, morda je imel za tisti dan že »poln kufr« motoristov. Nekaj ur pred tem sem ga namreč opazil na vrhu klanca na Črnem Kalu, ko je »obravnaval« nekega motorista. (no, če sem natančen, zapomnil sem si zanimivo pojavo njegovega kolega v patrulji – ne vidiš namreč vsak dan policista z dolgo, gosto črno brado)
A nazaj k policistu Ocepku: na vsak način me je skušal prepričati, da je bil traktor v trenutku, ko sem trčil v prikolico, že na stranski cesti in ni kazal nobenega zanimanja za moja pojasnila, da je traktorist po trčenju še nekaj metrov nadaljeval vožnjo. Na košček neuglednega papirja mi je začel risati položaj traktorja in trdil, da me traktorist »ni mogel videti!«
Ni me mogel videti??! Se še spomnite fotografije razbitega motorja? Posneta je bila s telefonom, ki se mu ne reče zaman »pametni,« saj med drugim zabeleži GPS koordinate kraja, kjer je bila posneta in jo umesti na zemljevid. In v praksi je to videti takole:
Torej, povsem raven odsek ceste. Še bolj zgovorni so posnetki, ki jih najdemo na Google Zemljevidih.
Takole je omenjeni odsek ceste videl (oziroma »ni mogel videti«) traktorist…
… in tako jaz.
Še enkrat: nesreča se je torej zgodila na povsem ravnem in preglednem delu suhe ceste in to v jasnem vremenu! Napačen je bil tudi policistov opis poteka dogodkov tik pred nesrečo. Trdil je namreč, da sem zaradi zaviranja padel in nato trčil v prikolico, dejansko pa sem najprej trčil v prikolico in šele nato padel. Ko sem ga na to opozoril, ni pokazal nobene namere, da bi spremenil policijsko dokumentacijo o nesreči. In nič čudnega, da njegov opis nesreče ni bil točen, saj – kot že zapisano – tudi ni kazal zanimanja za izjave prič. Motorist, ki je peljal za mano nekaj metrov, je tako izjavil, da je vozil s hitrostjo približno 70 km/h in da bi tudi on trčil v prikolico, če bi vozil hitreje. A ta izjava se mu očitno ni zdela pomembna. Izjave Sabine pa policist Ocepek sploh ni vzel, to je storil šele na mojo zahtevo! Pa še takrat je s svojimi vprašanji več kot očitno skušal vplivati tudi na njeno izjavo. Na primer, ni je vprašal, »kje je bil traktor v času trčenja?« ampak »ali ste videli, da je bil traktor v času trčenja že na stranski cesti?« in podobno.
V policijskem zapisniku je nekaj modroval o tem, da »vožnje nisem prilagodil tehničnim in drugim lastnostim ceste« ter nekaj o mojih »vozniških sposobnostih.«
Gre sicer za citat člena zakona, a očitno s povsem diskrecijsko pravico policije, da ga uporabi, kadar se zdi njej to primerno. In policist Jure Ocepek je vse o mojih »vozniških sposobnostih« in »neprilagojeni vožnji« ugotovil po minuti pogovora z mano in minuti pogovora z drugim motoristom - pogovor z mojo sopotnico pa tako ali tako ni potreben. Superpolicaj, ni kaj!
V primerjavi z drugimi ljudmi po službeni dolžnosti nekoliko natančneje in podrobneje spremljam delo policistov in njihov sindikalni boj. Vedno sem menil, da so za svoje delo preslabo plačani in še vedno menim tako. Še zlasti, če človek pomisli, da včasih zaradi službe res nosijo glavo naprodaj. A tega nedeljskega popoldneva si policist Ocepek ni zaslužil plače.
Na policijsko postajo Postojna sem poslal pritožbo zaradi njegovega nekorektnega ravnanja, v kateri mu očitam:
- Nekorekten odnos, ki ga je pokazal po tem, ko sem jasno povedal, da se z njegovimi »ugotovitvami« ne strinjam
- Malomarno opravljanje dela, kar je razvidno iz tega, da ni niti ugotovil, kaj se je zgodilo tik pred nesrečo, poleg tega ni opravil pogovora z vsemi pričami
- Pristranskost, saj se za izjave prič ni zmenil oziroma jih je zanemaril
- Poskus vplivanja na priče, saj je s sugestivnimi vprašanji skušal od priče izsiliti odgovor, ki ga je želel slišati.
Seveda dopuščam možnost, da so policijske ugotovitve drugačne od moje razlage dogodkov, a zgoraj našteti očitki s tem nimajo nikakršne veze! Policijskega dela se tako ne opravlja, še zlasti, če želi policija uživati zaupanje občanov! Odgovor če čakam.
Aprilsko nedeljo je torej traktorist ubil moj motor, en sam policist pa skoraj moje zaupanje v policijo. Od odgovora njegovih nadrejenih bo odvisno, ali tudi povsem. A če sem iskren, si ne obetam veliko. Policist Ocepek mi je predpisal 300 evrov globe (polovični znesek, če jo plačam v osmih dneh) in tri kazenske točke. Poleg tega ne gre pozabiti, da mi zavarovalnica zaradi njegovih »ugotovitev« ne bo plačala ničesar, da bom moral torej popravilo motorja (če bo to sploh možno) plačati sam.
In kaj lahko storim drugega? Se spustim v boj s sodnimi mlini na veter? Pred davnimi leti sem se že pritožil sodniku za prekrške – takrat zaradi globe mestnega redarstva – a končalo se je s tako rekoč podvojeno globo, brez da bi me sodnik za prekrške sploh zaslišal!
Za konec še to: Medtem, ko mi je policist Ocepek pojasnjeval svoje »ugotovitve«, je njegov kolega, ki je bil sicer ves čas postopka zelo korekten. Sabin v navzočnosti dežurne zdravnice dr. Gordane Živčec Kalan pojasnil, da je bila moja zavorna pot dolga 13 metrov. Na Sabinino vprašanje ali to pomeni, da sem vozil prehitro, je odgovoril, da tega ne more potrditi. Dr Živčec Kalanova je na to pripomnila: » Če bi vozil prehitro, bi eden izmed njiju ležal ob cesti pokrit z rjuho, drugi pa bi bil s helikopterjem na poti v UKC!«

Sicer so pa tukaj se fotografije avtorja prispevka.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lih tolk frišna no........dobr da sm se spomnu da sm učer tole brou od kmet2,  da se neb spet dons matru k je kr velik    :lol1:

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Ja nč................................kola majo zdej    :P

200w.webp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo so prilagodili, pa jim ni za zamerit...vsaj ščitijo kolega.

Ni padel zaradi grbine, ampak zaradi neprilagojene hitrosti, glede na razmere na vozišču.

Želim mu čimprejšnje okrevanje.

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem vrjet  in še raziskujejo in ugotavljajo :lol1:

Policistu želim hitro okrevanje in tečaj varne vožnje .

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

Ne morem vrjet  in še raziskujejo in ugotavljajo :lol1:

Policistu želim hitro okrevanje in tečaj varne vožnje .

 

Pri njih neprilagojena hitrost neobstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, kako hitro se je v članku znašla "mehčalna" beseda "kondicijska" vožnja, ki namiguje na silno dolžnost... 

Možakar se je na "kondicijski vožnji" ulegel ob 11.34, kar pomeni, da je prišel v službo spočit, že spil kavo, katera ob taki uri tudi že pride v kri... Glede na KONDICIJSKO vožnjo in pregovorno nezmotljivost policistov bi pričakoval, da se take stvari lahko zgodijo tam  okrog 23.34... Tole spominja na slovensko vojsko in nezmožnost njenih pripadnikov, da se gibljejo po terenu taradi slabe fizične pripravljenosti... hehehhe

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, SF said:

Zanimivo, kako hitro se je v članku znašla "mehčalna" beseda "kondicijska" vožnja..

Pa tudi "zaradi grbine"  tega nikoli ne vidiš, vedno zaradi neprilagojene hitrosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že v nabijanju napisal. Pa naj bo še tukaj. 

Očitno nekdo ne obvlada vožnje. Kako naj si drugače razlagam toliko in toliko motoristov mimo po kolesih, eden pa pleza po tleh. Nekaj ne štima. 

Je pa zadnjič pri nas oziroma na našem območju kolesar zapeljal v luknjo, zaradi česar mu je zlomilo prednje platišče. Seveda je bila salta in bolnišnična prehrana. Ampak kriva je bila luknja. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 4. 2018 ob 7:11, Whiskey pravi:

Hmm. Nisem ekspert. A ni 8 dni že mimo? V 1 mesecu pride na Zavarovalnico policijski zapisnik, tako da mu bodo bremenili še polico. Meni se zdi smiselno, da najame odvetnika, da se najprej zavrne Zavarovalnico in pred iztekom 45 dni sproži revizija.

Po mojih izkušnjah vse kar pošlješ na PP je sizifovo delo. Svoji pokrijejo svoje. Pa saj veš kako je bilo pri meni, ko M.E. ni hotel na noben poziv in logično razlago spremeniti svojega mnenja. On je zajebal vse in povzročil samo sranje! Šokirala me je njegova izjava njeni mami, "da če bi vedel za koga gre, da bi se bolj potrudil" !!! Fak, a tko se dela v policiji? Je ME imel kaj sankcij? Še povzročitelj težkega kaznivega dejanja jo je odnesel nekaznovan!

Res je, nisi ekspert. Očitno ti ji jasen prekrškovni postopek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvič vidu radar v grčarevcu malo pred ravnino v smeri Ljubljane

https://www.google.com/maps/@45.8704745,14.2161055,3a,75y,26.14h,71.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sM_RKh__HNIjmT7XnUYiaJQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl

10 m nazaj od trdečga auta

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj čmo. Če je pa malha zmer prazna.... Jo je treba pač napolnt. Najlaže tam, kjer noben ni pozoren. Je pa res, da je.to že v naselju...Aja, sej un z radarjem ti ne.navija gasa ane ane ???:jezik:

 

Srečno vsem, pa po pameti! Ups, po omejitvah...:lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, C eagle pravi:

Ja kaj čmo. Če je pa malha zmer prazna.... Jo je treba pač napolnt. Najlaže tam, kjer noben ni pozoren. Je pa res, da je.to že v naselju...Aja, sej un z radarjem ti ne.navija gasa ane ane ???:jezik:

 

Srečno vsem, pa po pameti! Ups, po omejitvah...:lol1:

ja .. tam je 50 ... ampak sem mislu, da bo speljal in zaradi svoje varnosti sem pospešil :P

do njega ene 60 mim nega sem poču ene 53 km/h ... ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, maus said:

prvič vidu radar v grčarevcu malo pred ravnino v smeri Ljubljane

https://www.google.com/maps/@45.8704745,14.2161055,3a,75y,26.14h,71.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sM_RKh__HNIjmT7XnUYiaJQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl

10 m nazaj od trdečga auta

 

Me ni ujel, ker sm doma na kaucu piu kavo:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ja .. tam je 50 ... ampak sem mislu, da bo speljal in zaradi svoje varnosti sem pospešil :P

do njega ene 60 mim nega sem poču ene 53 km/h ... ;)

 

Jest sm ga tam lani videl 3x. Tko, da ni čist redkost. Plačal nisem. Raje plačujem po tujini, je ceneje :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

 Plačal nisem. Raje plačujem po tujini, je ceneje :D

 

Jz ko sem še hodil na Golico sem vedno imel pod sedežem 20eu in 5eu...

Ker enkrat nisem imel pa cela gnjavaža in v spremstvu brez dokumentov na bencinsko po drobiž...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 4. 2018 ob 10:19, maus pravi:

prvič vidu radar v grčarevcu malo pred ravnino v smeri Ljubljane

https://www.google.com/maps/@45.8704745,14.2161055,3a,75y,26.14h,71.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sM_RKh__HNIjmT7XnUYiaJQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=sl

10 m nazaj od trdečga auta

 

tam je kar redno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

tam je kar redno..

saj pravim ... večinoma tam vozim 50 in se nisem nikol obramenjeval .. prvič sem ga z očmi vidu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!