Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

zastojn stanovanja

Moj fotr je presneto garal, in se odrekal, plačeval še dplgo kredit, da ima danes hišo. Kot kaže Tito ni bil enako pravičen do vseh :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj fotr je presneto garal, in se odrekal, plačeval še dplgo kredit, da ima danes hišo. Kot kaže Tito ni bil enako pravičen do vseh :doze:

Eh to je samo tebi rekel, da ni blo treba dajti prevelike žepnine :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh to je samo tebi rekel, da ni blo treba dajti prevelike žepnine :whistle:

Peeezda, mogoče maš pa prav :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tovariš Tito, pozdravlja te tvoja večna pionirka! :blush:

Teya, bila si vredna cura - ako se ikad setis, ti samo dodji da posetis tvoj druga Tita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je zdej plačljivo :hmm:

Jap...včasih so mel štipendije...olala visoke...marsikdo jo lahko primerja z današnjo plačo :rolleyes: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, včasih sem imel plačo, malo manjšo, kot je današnja štipendija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni pišete bedarije...

Seveda dohtarji niso delali zastonj, ni pa ti bilo treba plačati, če si šel k zdravniku.

Seveda se je za hiše jemalo dolgoročne kredite, zadnji obroki pa so bili manj, kot je bila provizija za položnico.

Zdaj je šolstvo enako brezplačno, štipendij pa skoraj ni.

-

-

-

Nismo bili gospodje, reveži pa tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... Večina ljudi tukaj žal ne ve, da se je v stai jugi živelo bolje kakor danes... mnogo bolje. Večina ne ve, da smo po kakovosti življenja prehitevali celo "razvite države". Večina je žal napumpana z neko idejo, da je VSE iz rajnke juge slabo... Pa ni bilo . Marsikaj je bilo dobro in še tisto dobro so današnji vrli politiki uspeli zaj***** do te mere, da nam je ostalo bore malo...

Zato... tovariš Tito, hvala ti za vse dobro, ki si nam ga storil in naj ti bo oproščeno za vse napake. Počivaj v miru!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En moj prijatl, ki ima-mogoče ravno zato- nemški priimek zelo rad in konkretno pohvali Hitlerja in njegove.

Veliko od tistega kar trdi je čist res.

Vendar !

A odtehta !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap...včasih so mel štipendije...olala visoke...marsikdo jo lahko primerja z današnjo plačo :rolleyes: :headbang:

A so jo imeli vsi???

Bratstvo in edinstvo pa to.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni pišete bedarije...

Seveda dohtarji niso delali zastonj, ni pa ti bilo treba plačati, če si šel k zdravniku.

Seveda se je za hiše jemalo dolgoročne kredite, zadnji obroki pa so bili manj, kot je bila provizija za položnico.

Zdaj je šolstvo enako brezplačno, štipendij pa skoraj ni.

-

-

-

Nismo bili gospodje, reveži pa tudi ne.

1. To ni logično. Vseeno je moral nekdo plačati dohtarje. Seveda ste jih vi sami, ampak pač na davčnem izpisku ni tega pokazalo.

2. Ja se mi kolc za temi časi :closedeyes:

3. Imam štipendijo. In jih tudi kar nekaj poznam kateri jo imajo. Državno in ne kadrovsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta, bom direkten: glede na to, da imaš štipendijo, si mlajši. Se motim?

In nisi živel v Titovih časih. Se motim?

In glede na to, ker nisi živel v njegovih časih, nisi najbolj kompetenten, da sodiš.. Imam prav?

Lahko podaš svoje mnenje, niti pod razno pa ne moreš soliti pameti nam, ki smo iz njegovih časov.

Ti oTitu veš le to, kar si prebral, ali pa so ti povedali. Je pa spet odvisno, kaj si bral, in kakšne ljudi si poslušal.

PikiJapok, glede tega, da so današnji politiki za***li vse, kar je ostalo dobrega s prejšnje države, pa imaš povsem prav. Takoj po osamosvojitvi so nas pumpali, da je vse iz Juge sranje, pa da bomo druga Švica, pa take bedarije. Smo res? Mogoče, ampak Švica pred par sto leti.

V času Tita je bila narodna zavest ogromna, prazniki so bili prazniki. Zdaj pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti oTitu veš le to, kar si prebral, ali pa so ti povedali. Je pa spet odvisno, kaj si bral, in kakšne ljudi si poslušal.

ti (in jaz) pa morda vemo samo to, kar so nam vbili v glavo s svojo doktrino :)

ne pozabimo - komunizem in fašizem nista tako zelo narazen ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Takoj po osamosvojitvi so nas pumpali, da je vse iz Juge sranje, pa da bomo druga Švica, pa take bedarije. Smo res? Mogoče, ampak Švica pred par sto leti...

Slučajno poznam gospoda F., ki tlačani v Švici že ves svoj lajf. Niti ne kot tanajbolj zahojen tlačan. Pa gospoda G. in gospoda M. in še katerega. Vsi omenjeni so stari celo po mojih kriterijih, pa ne upajo odgomazeti v penzijo. Ker ne vedo, kako jim bo zneslo. Tako vsaj trdijo. Čisto možno pa je tudi, da me farbajo. Nikoli namreč nisem živel v Švici. Niti pred par sto leti. Torej zagotovo nisem kompetenten, da bi sodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno poznam gospoda F., ki tlačani v Švici že ves svoj lajf. Niti ne kot tanajbolj zahojen tlačan. Pa gospoda G. in gospoda M. in še katerega. Vsi omenjeni so stari celo po mojih kriterijih, pa ne upajo odgomazeti v penzijo. Ker ne vedo, kako jim bo zneslo. Tako vsaj trdijo. Čisto možno pa je tudi, da me farbajo. Nikoli namreč nisem živel v Švici. Niti pred par sto leti. Torej zagotovo nisem kompetenten, da bi sodil.

se spomnim ko so se nekateri lokalni gospodje vračali za praznike iz Nemčije z Opli in mercedezi in bili glavni frajerji. še par let nazaj so ob vsaki priložnosti za čisto vsako stvar znali povedat kako se to in to v nemčiji boljše naredi in kako mi balkanci nimamo pojma.

šele pred kratkim so nekateri priznali, da so v jugo časih v nemčiji trdo delali in da so imeli več denarja kot mi ampak živeli pa slabše. no sedaj še delajo gor ali so v penziji in še vedno se vozijo z opli in mercedezi in to istimi kot pred 30-imi leti.

v zlatih časih juge se ni živelo slabo (so rekli fotri in dedeki) ampak dolgo pa ni moglo it tako.... :ninja:

PS: v četrtek sem večerjal v vili bled - tito ni imel slabega okusa, škoda da mu ni ratalo vile dodelat po svojih zamislih :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: v četrtek sem večerjal v vili bled - tito ni imel slabega okusa, škoda da mu ni ratalo vile dodelat po svojih zamislih :xx:

Še bolj škoda je, da mu ni ratalo vile zapustit kakemu PEPEtu :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti oTitu veš le to, kar si prebral, ali pa so ti povedali.

Točno tako. Ampak dohtar hoče plačo. Plačo dobi iz naših dajatev. V komunizmu ali pa kapitalizmu,. Razlika je pa ta, da sedaj veš, koliko daš za dohtarje in se ti zdi drago. Nimi pa treba bit star kot ti, da bi vedel koliko proračuna je tito zabil za tanke pa puške :headbang:

In če še nisi dojel, ne pametujem, kako je zdaj fino, ali kako je bilo prej fino. Samo kontriram bedastim izjavam ala "prej je bilo zdravstvo zastonj" :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj nihče ni napisal, da je bilo zastonj. Ni ti bilo treba plačati dodatnega obveznega zavarovanja. Seveda se je plačalo vse, pa ni bilo prikazano na kuverti. Hočem povedati le to, da si danes brez obveznega zavarovanja siromak. Še sreča, da so vsaj malo človeško naravnani, da ne izpolnjujejo teh predpisov po črki zakona. Ko bodo pa to začeli, bodo pa brezposelni na.....li.

Btw.: marsikaj, kar je bilo ''zastonj'', se je plačevalo...

In ni treba biti star ali pameten, da vidiš, kam gre ta država.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj bedasto se mi zdi, ko mi začno dvajsetletniki soliti pamet o tem, kako mi je bilo pod Titom slabo......

ne pozabimo - komunizem in fašizem nista tako zelo narazen ... ;)

Tole ti je pa malo ušlo........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj nihče ni napisal, da je bilo zastonj. Ni ti bilo treba plačati dodatnega obveznega zavarovanja. Seveda se je plačalo vse, pa ni bilo prikazano na kuverti. Hočem povedati le to, da si danes brez obveznega zavarovanja siromak. Še sreča, da so vsaj malo človeško naravnani, da ne izpolnjujejo teh predpisov po črki zakona. Ko bodo pa to začeli, bodo pa brezposelni na.....li.

Btw.: marsikaj, kar je bilo ''zastonj'', se je plačevalo...

In ni treba biti star ali pameten, da vidiš, kam gre ta država.

Ozko gledano ali kar buča -po domače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ti je pa malo ušlo........

Ja najbrž res. Fažizem nima na vesti 100 miljonov ljudi. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne pozabimo - komunizem in fašizem nista tako zelo narazen ... ;)

Yep, fašizem, komunizem, rano krščanstvo (in še kakšna vera) so stanja, ko ljudje napumpani z nacijo, idejo drugačne družbene ureditve ali edino pravo vero, nimajo večjih zadržkov potolči zajetne številke drugih človeških bitij, samo zato, ker so druge nacije/rase oz. drugače misleči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!