Skoči na vsebino

Dr. Rugelj


AREA

Priporočene objave

:)  Horčika, prjatu moj, ker vem, da si krasen in nadvse benigen primerek hropca, ti bom povedal čisto potihceno: kronaš ga!

Ker kot prvo ne upoštevaš dejstva, da je osebnost tovrstnega "pacienta" tako podrejena odvisnosti sami, tako temeljito izmaličena, tako globoko v treh PM, da je o njej sploh težko govorit. Intakodaljeintakonaprej. Pa ti bom kdaj drugič kaj več povedal o tem, če ravno ne bova imela pametnejše teme. Ker zdajle nimam ne cajta ne volje, saj štekaš, ane?

Hja, Pepicito saj se zdi logično, kar praviš, vendar...

Ko govorimo o zdravljenju, govoril bom o alkoholu, ker o zdravljenju drugih odvisnosti nimam pojma, je prva faza, očiščenje, prenehanje uživanja alkohola določen čas. Za uspešno zdravljenje je nujna tudi trdna odločitev alkoholika , da se reši zasvojenosti. Na tej stopnji torej že govoriva o drugem, drugačnem človeku, kot je bil tisti z nagnjeno steklenico.

Bil je čas, ko so socialni delavci po firmah "žrebali", kdo pa mora na zdravljenje (da ni bilo treba iti njim :devil: ). Takrat je bilo mogoče govoriti o uspehih dr. R. z njegovo "ubi boga u njemu" metodo. Pobiralo se je skladiščnike in čistilke in lifralo v obdelavo. Z že tako od sistema oprano glavo so bili idealni pacienti.

Vemo pa, da marsikateri alkoholik še prav perfektno funkcionira v svojem okolju. Tudi na strogo intelektualnih področjih. In kaj je treba sedaj takega pacienta "razčlovečili", oprati možgane, ponižati itd.

Danes se take paciente zdravi drugače. S spoznavanjem problematike, predočenjem posledic, z učenjem raznih metod umirjanja, spoprijemanja s vsakodnevnim težavam itd, itd. Sorry, vseh strokovnih izrazov tu ne morem navajati, ker sem že marskaj pozabil, a bistva pač ne.

Ergo, danes te terapije potekajo v prijetnih sobah in v skupinah posedenih v foteljih, ki si izmenjavajo življenske izkušnje, pri vsem pa jih vodi izkušen terapevt. In tudi slučajno ni podobno seansam AA, kot jih kažejo ameriški filmi ...

Kaj sem sploh hotel povedati? Da so ljudje, kljub zasvojenosti z istim strupom, še vedno zelo različni in tudi pri zdravljenju ne spadajo v isti kotel!

LP HHV

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vemo pa, da marsikateri alkoholik še prav perfektno funkcionira v svojem okolju.

Funkcionira je točno pravi izraz. Ker funkcionirajo denimo tudi roboti. Ki, kot se mi megleno dozdeva, nimajo neke hude osebnosti. Ali pač? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, Pepicito saj se zdi logično,...

Kaj sem sploh hotel povedati? ...

LP HHV

Mogoče si pa hotel omeniti,

ob dejstvu, da je DrR zgodovina tako organsko kot terapevtsko, da so terapije tudi zadeva, ki se razvija od popolnega neznanja, do uspešnih ljudem in pacientom prijaznih metod - kar nihče na tem planetu ne oporeka.

Samo v svojem času

je bil DrR učinkovit terapevt, kako DrFreud v svojem - ali ne?

In nekatere njegove ugotovitve

gotovo tudi danes še drže in bodo držale za vedno - kot drže neke od trditev DrF - recimo za Jägermeister-je & BMW-Fahrer-je.

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Intervju z dr. Rugljem o kulnariki

NTERVJU Z DR. JANEZOM RUGLJEM

<<< Intervjuji

Dr. Janezu Ruglju smo zastavili nekaj vprašanj s področja prehranjevanja.

Dr. Rugelj je pred samim intervjujem navedel nekaj izhodišč za sporočilo:

1. Razpravljanje o prehrani (kar je pomembna vsebina življenja prenažrtih ljudi, ki so zamaščeni, z "mišelinkami", je s sociološkega in psihiatričnega vidika zelo zanimivo, saj "dobri jedci" s tem razodevajo svoje bistvo: požrešnost, lenobo in skrivenčeno estetiko o lepoti človeškega telesa. Torej so nezreli, nevrotični in se lahko "poboljšajo" edino, če se s svojim partnerjem vključijo v program radikalne psihoterapije v mali in veliki skupini, torej v program, ki je podoben mojemu, pa še v takšnem, programu se s težavo poslovijo od svoje zašpehanosti.

2. V mojem otroštvu ni bilo možno, da bi se na kmetih (Mirna na Dolenjskem) kdo prenažiral, saj smo jedli samo 3-krat (pozimi celo samo 2-krat) na dan, vmes pa je mati, na posebno prošnjo, otrokom odrezala kos kruha; otroci pa si ga nismo smeli sami odrezati (!).

3. V zdravstvu delujem že 60 let, zato sem lahko skozi dolgo dobo opazoval in preučeval patološko obsedenost ljudi, ki ob obilici hrane diskutirajo o jedeh, kuhanju in "žretju", kar je za zrelega človeka nedostojno.

4. Kot psihiater se že več kot 30 let ukvarjam tudi z "odvisnostjo" od hrane (od požrešnosti in lenobe) in sem spoznal, da so debeluhi najtežji nevrotiki, ki se zlepa ne zmigajo in se ne nehajo prenažirati. Zato sem se največ naučil prav pri delu z debeluhi, ki jih noben resen zdravnik ali psihiater ne more jemati resno, saj ne sledijo navodilom in se v psihoterapiji izogibajo uvidu v svojo osebnostno deformacijo. "Resno" jih jemljejo edino razni zdravilci (in problematični zdravniki, ki ne upoštevajo bistvo uspešne psihoterapije), ki so torej "dobrohotni prevaranti", saj se okoriščajo z nevrotično z bedo debeluhov.

5. Večina zdravnikov v glavnem živi na račun požrešnih in lenih ljudi, zato tudi od debeluhov brezpogojno ne zahtevajo, da se "zmigajo" in se prenehajo nažirati, pač pa jih tolažijo in jim vzbujajo prazno upanje, da bodo shujšali s pomočjo tolažbe, ter raznih "zdravil"; morali pa bi jih soočiti z dejstvom, da v nemških taboriščih ni bilo nobenega debeluha.

INTERVJU

1. Kdaj in koliko jeste? Katere jedi so vam najljubše? Po nacionalni kuhinji in po vrsti hrane (mesne, močnate itd.)? Ste vegetarijanec?

Jem samo 1-krat dnevno: zjutraj pojem nekaj sadja, kosim (mesni obrok) ob 13. uri, skromno, a še vedno preveč, pozneje pa se nobene jedi več ne dotaknem. Z avtosugestijo (samovzgojo) sem ukinil možnost porajanje želje po hrani, zato nisem nikoli lačen, čeprav praviloma delam najmanj do ene zjutraj (navzlic temu, da sem star 76 let in imam 65 let pokojninske dobe).

Jem vse običajne (domače) jedi. Pravzaprav sem se navadil na tistih približno deset jedi, ki sem jih jedel v otroštvu. Seveda nisem tako "premaknjen", da bi bil vegetarijanec.

Vsi ljudje, ki hlepijo po posebnih jedeh in posebnih kuhinjah, so bolni, nevrotični, ki svojo nevrotično bedo skušajo (nad)kompenzirati s hedonističnim nažiranjem.

Moje najljubše jedi: kuhana govedina, krompir in fižol v raznih oblikah, svinjska pečenka, jabolčni zavitek in potica (včasih pa so bili tudi štruklji s pregreto smetano, kar ni več nikjer na razpolago).

2. Katera hrana je za vas najbolj zdrava?

Krompir, fižol, kislo zelje, govedina, zelena solata...

3. Kje se največkrat hranite? Kdo pripravlja jedi?

Hranim se izključno doma. Skrbna žena mi zjutraj pripravi sadje, pozneje pa običajno kosilo. Kakšnih "specialnih" jedi ne maram. Ob nedeljah greva z ženo, včasih pa tudi s sorodniki in prijatelji, na svinjsko kračo k Blažu na Dobeno.

4. Kaj sodite o našem prehranjevanju ? Kaj vam pomeni prehrana? Se vam zdi hrana za naše razmere predraga?

Redna in zdrava prehrana je zelo važna zadeva, ampak naj človek je le takrat ko je lačen in naj poje samo toliko, kolikor z "miganjem" pokuri, več pojedo samo požeruhi, ki so podobni alkoholikom, ki s "žretjem" potešijo svojo nevrotično stisko (ženske praviloma svojo seksualno nepotešenost; - imajo pač bolj kilave moške, ki so praviloma "hitri strelci", saj ne poznajo bistvo ženske seksualnosti in mislijo, da so v redu, če imajo erekcijo in dobro ejakulacijo). Ampak, to moškim, ki ne premorejo empatije do žensk zadostuje. Posledice: ženske se zaradi spolne nepotešenosti bašejo s hrano, postanejo debele in neprivlačne, "pravi" moški pa se pred debelimi ženskami umikajo k drugi ženski, kilavi moški pa se utapljajo v alkoholizmu.

Torej, tudi v kulinariki lahko zaznamo bistvo klavrnega odnosa med moškimi in ženskami s posledično kilavo spolnostjo, ki se razodeva v obsedenosti po "posebni hrani in kuhinjah", požrešnosti, debelosti in raznih boleznih...

V sedanjih slovenskih pogojih si lahko vsak človek uredi skromno in zdravo prehrano: krompir, fižol, zelje, zelena solata, občasno kos govedine (dovolj je 1-krat tedensko, kot smo imeli Dolenjci pred 2. svetovno vojno) in črn kruh. Vse to je zelo poceni, obenem pa ob siceršnjem spoštovanju načel zdravega življenja, zagotavlja zdravje.

Bogatejši, ki uživajo v zapravljanju, pa naj se kar uničujejo v požrešnosti.

Dr. Rugelj, hvala za ta pogovor!

V.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink:  :wacko:

DrR je bil aktivni oficir in vojaški zdravnik/psihiater

zato mu je v tistem YU obdobju tekel benificiran staž - kot so to rekli - namreč eno leto službe v JNA se je štelo (nisem siguren v številko) za eno leto in šest mesecev - torej človek, ki je bil v vojaški službi dve leti je imel recimo tri leta delovne dobe ... še enkrat: ne me lovit za cifre.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Da bi bila ženska popolna ji manjka samo penis"
Aha.... in potem bi si zelel taksno zensko ..... oz. ona bi si zelela moskega

TC, a lahko serjes skozi dve luknji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej fant...gre za citat iz oddaje....kaj ima moje sranje tukaj zraven.... :blink:

poglej oddajo in potem komentiraj.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Citati dr. Ruglja

Obenem mora oče negovati poseben erotični odnos s hčerko, ki si mora pridobiti za življenje odločilno izkušnjo, da je 'osvojila' očeta. Če ji to ni uspelo, je dosmrtna erotična pohabljenka.

Nujno je spoštovati dejstvo, da otroke vzgaja predvsem oče (ki je bil, je in bo reprezentant družbene realitete), mati pa pomaga možu pri vzgoji predvsem tako, da mu prikimava.

Jaz pravim, da ima vsaka sposobna punca od 17. leta naprej fanta, in vsak sposoben fant od 16. leta naprej punco. Kdor je nima, je nesposoben in mora na specialno usposabljanje!

Če se na primer lepa ženska sleče in razširi noge ter pokaže svoje mednožje, zasije lepota. Penetriranje v isto vagino je povsem nekaj drugega kot v smrdljivo rit. Treba je uporabljati natančne izraze, da se ve, kam homoseksualci spadajo. Drugače je z lezbijkami, saj se dvema lahko dejavno priključi en moški.

Ženska pri terapiji lahko uspe samo, če je lepa in bogata.(...) Če tega ni, se z njo nihče ne bo ukvarjal. Noben psihoterapevt v Sloveniji nima kakšnih muslimank na kavču, zavoženih. Samo lepe pa bogate.

Podjetnik ne more vzeti ženske v službo kot enakovredne moškemu, saj so ženske dva dni v mesecu relativno neprištevne ...

"Se bom razgalila, ti jo nastavila. Jo boš imel, lahko jo gledaš, lahko masturbiraš, lahko si privoščiš kunilingus, lahko pa me tudi pokavsaš." To mora ženska znati. Vse, kar je na svetu ustvarjenega, so ustvarili moški.

Normalen človek ne kadi, ker je to noro, ne pije prepogosto, telovadi, teče planinari, veliko bere, piše, se ljubi,izobražuje,raste, juriša na ženske in tako naprej, če je pravi. Če je pezdetek, pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stokrat citirano.... :zzz:

...ampak...mogoče je pa vse res :kva2:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga vzameš z rezervo lahko še včasih kej pametnega potegneš iz nejgovih izjav.

Z rezervo bi včasih kaj pametnega našel še v izjavah marsikoga. No, konec koncev, vsakega. Ampak da bi nekoga spoštoval in zaupal njegovi presoji, ker se včasih v njegovih besedah skriva kanček resnice, je pa mal preveč. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm sem kje omenil spoštovanje ali pa da bi gospodu zaupal? :D

Nope!

Hotel sem samo reči, da kljub temu, da se z večino njegovih izjav ne strinjam pa je imel nekaj takšnih s katerimi se in čisto nič drugega. :)

Peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar ga leta že pošteno načenjajo...se mi zdi da sploh več ne pove pravilno kar misli ampak enkrat pove tako potem pa se pri razložitvi malo obrne(zadnji aperance na TLP)

rabi naslednika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar ga leta že pošteno načenjajo...se mi zdi da sploh več ne pove pravilno kar misli ampak enkrat pove tako potem pa se pri razložitvi malo obrne(zadnji aperance na TLP)

Ja, ni več tako "scharf" kot je bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav vse znanje na svetu je nekje zapisano! Vprasanje je le, ce posameznik pride do nekega gradiva, ki mu v dani situaciji koristi! Nekomu njegove metode koristijo, marsikomu, ki ne rabi pomoci pa se z njim ne bo strinjal. Logo! Tako je pa, ce se strinjate ali pac ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RUGELJSKA

nepotešene in mračnjaške

histerične iščejo moške junaške

ker so popolnoma spolno zavrte

so malodane sociološko zatrte

moški igrajo aktivno vlogo

v družini imajo avtoriteto strogo

zaležanci zmazki postopači

konec je z vami rokovnja?i

samska intenzivno masturbira

z vibratorjem penis kopira

dokler se nanjo ne lepijo kot muhe

ne dobi oploditvene potuhe

zato vse žene matere dekleta

za vas primerna je štafeta

nastavljajte na cestah svoje frače

trosite užitke v moške hlače

katera ni spolno prebujena

s specialno terapijo bo postala žena

najmanj sto dedcev mora dati skozi

da bo zadostila materinski pozi

ženske streljajte amorjeve puščice

ponujajte svoje sladke češpljice

samska še ni prava pohotnica

po terapiji bo seksi hobotnica

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenje dr. Ruglja o studentih

>

>

>

>

> "Sem mnenja, da je vsak ątudent, ki pade na izpitu prevarant (se pravi -

psihiatrični kazus), zato bi smel ponavljati izpit samo enkrat, pred komisijo,

po ustrezni psihoterapevtski (prevzgojni) proceduri. Odgovornemu ątudentu se ne

more pripetiti, da bi na izpitu padel, razen če je zabit in zato nesposoben za

ątudij! Če obveznosti ne bi izpolnil, bi - po zgledu japonskih samurajev -

napravil harakiri. ©tudij bi moral biti organiziran tako, da bi vsak ątudent

natančno vedel, koliko delovnih ljudi dela zanj, pa bi za vsakega faliranca bilo

jasno, da je asocialni parazit. Ko sem kot ątudent in ątudentski funkcionar na

Univerzi ugotovil, da večina ątudentov povrąno ątudira in da bodo zato slabi

profesorji, direktorji, politiki ..., sem si zgradil naslednje neomajno

staliąče: kdor ima privilegij, da ątudira, pa ątudija ne jemlje skrajno

resno,ľivi na meji zločina, saj vendar "zabuąava" na račun ľuljev delovnih

ljudi. Ko sem po diplomi, staľu in specializaciji psihiatrije začel delovati kot

psihiater, sem prva leta raziskoval odnos do izobraľevanja "ljudi v stiski" in

ugotovil, da je velika večina med ąolanjem ľivela na meji zločina, se pravi

psihopatsko. Vsak zares priden učenec, dijak in ątudent je odličen. Kdor ni, je

zabit (takąen ni za ątudij), len ali bolan - ali pa

> vse po malo. Ljudje, ki so zabuąavali med ąolanjem, ni moľno zares

(re)habilitirati. Vse kaľe, da lahko usodno napako popravijo ąele v naslednji

inkarnaciji, če seveda obstaja."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!