Skoči na vsebino

Dr. Rugelj


AREA

Priporočene objave

Ce jaz recimo vozim 400 km/h po celovski ali pa ce postanem alkoholik; kdo je ogovoren za moja dejanja :? Moja (ex)zena :? Moji starsi :? Ali sem mogoce sam odgovoren ? :rolleyes:

Vsako zgovarjanje na koga drugega, je laganje samemu sebi :P

Če me bo Thundercat(oprosti mi, nekoga sem moral navržti) prisilno zdrogiral(proti moji volji in navkljub upiranju), ter mi ukazal, naj te ubijem, bom jaz kriv, če bom to storil? Ali on...hmmm?

Bodiva si še tole na jasnem. Zamisli si ekstremen primer. Nekdo ti posili pred očmi mamo, nato pa se ti reži v obraz. Boš poklical policijo in ga spravil pred sodišče, ali kar najhitreje prijel kakšen predmet in ga ubil?

Odgovoren sam? Pa daj jaz ne vem....ali vsi mislite, da ta "jaz" pomeni isto kot volja? Če name močno vplivajo čustva in nezavedni vzgibi, bom težko kaj naredil po svoji volji.

Recimo da si normalen. Vtakni, strahu navkljub, lastnega tiča v mesoreznico. Verjetno se tako počuti kakšen psihopat, če se upira impulzom po ubijanju.

Se strinjam, da je velika večina v končni instanci sama odgovorna, toda vpliv volje...ali tistega, kar verjetno misliš, ko praviš, da je vsak sam odgovoren, je pa lahko zelo različen, ravno tako kot so različno močne sile(v posamezniku), ki se jim mora volja upirati.

Veš, ne zastopam mnenja, da je vsak tabula rasa, niti tistega, da je izključno ekonomsko bitje, ki premisli koristi in slabosti. Vse preveč zapleten je človek, da bi lahko s svojim bitjem upravljal kot z motorjem.

Za hec lahko poizkušaš prebedeti pet dni in noči zapored, vmes nič jesti in če zdržiš, potem imaš res močno voljo. Verjetno pa boš(in večina izmed nas bi), prej klonil. Tako je s to odgovornostjo. Včasih je reka prevelika, da bi se lahko dolgo opirali toku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar, morda nevede enačiš psihopate s slo po ubijanju in tiste, ki prehitro vozijo po Celovški :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar, morda nevede enačiš psihopate s slo po ubijanju in tiste, ki prehitro vozijo po Celovški :D

Namesto da bi naredil kar moram, visim na forumu in odgovarjam tovrstnim latentnim provokacijam :)

Običajen človek se kot že rečeno, na koncu sam odloči. Pri odločitvi, da poenostavim(občestvu primerno), pa sodelujeta na eni strani volja, na drugi pa razni vplivi(individualni in socialni).

1.vprašanje: je volja pri vsakemu enako močna? Jaz tega ne vem.

2.vprašanje: so vplivi pri vsakemu enako močni? Zagotovo ne!

Če že samo ta poenostavljeni prikaz pogledava, bova videla, da se morajo v enakih okoliščinah posamezniki različno močno upirati "Skušnjavcu".

In to naj bi bila odgovornost, ne? Nekaj kar izhaja iz odločitve "po lastni volji".

Kaj pa, če so prej omenjeni vplivi("Skušnjavec"..če karikirava in personificirava) premočni? Je posameznik takrat tudi odgovoren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nesmiselno je, da teka moški za ženskami zgolj zato, da bi doživel semenski izliv. Samozadovoljevanje mu daje vse, kar potrebuje, in odnos do samougodja je prvi in najpomembnejši korak k izpolnjeni seksualnosti."

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Nesmiselno je, da teka moški za ženskami zgolj zato, da bi doživel semenski izliv. Samozadovoljevanje mu daje vse, kar potrebuje, in odnos do samougodja je prvi in najpomembnejši korak k izpolnjeni seksualnosti."

:hmm:

Ja, ampak kvaliteta ugodja je pa veliko manjša pri rokometu kot pri vaginalni penetraciji.(lahko bi rekel po domače, ampak že tako sem jih slišal, češ da govorim o stvareh, ki jih v javnosti ni dostojno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

@Avatar

Jaz bi pa glede odgovornosti po "domače" povedal tako:

V naši civilizaciji so določene neke norme, katerih naj bi se vsi držali. Delujemo na način, da spoštujemo in upoštevamo te norme. Za upoštevanje norm je odgovoren vsak zase.

Kdor je sposoben biti odgovoren (ne glede na vse druge dejavnike), naj v primeru skušnjave, sle, ipd. poišče pomoč. Če je ne poišče, je odgovoren zato, ker je ni poiskal in posledično odgovoren za opustitev dejanja, ki bi ga moral storiti (poiskati pomoč). :doze:

Takemu človeku sledi kazen.

Kdor pa ni sposoben odgovornosti, ga je potrebno tudi na nek način odstraniti iz družbe in ga poskušati prevzgojiti. Če je prevzgoja možna nimam pojma. :?

Kakorkoli se gleda na odgovornost oz. sposobnost odgovornosti, je potrebno v vsakem primeru nekoga, ki se ne drži osnovnih norm civilizacije odstraniti iz civilizacijske družbe.

Seveda so izjeme, kot je prisila, vendar so te resnično v zelo majhnem številu. Oče in mama pa s svojim načinom vzgoje zagotovo nikogar nista prisilila k slabim dejanjem. ..... :doze: :wacko: :unsure: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče in mama pa s svojim načinom vzgoje zagotovo nikogar nista prisilila k slabim dejanjem. .....  :doze:  :wacko:  :unsure:  :huh:

:grrr

ključno za izoblikovanje človekove osebnosti je vzgoja staršev...in sicer primarna socializacija(do 5. leta starosti).....in človek potem v svojem življenju dela odločitve, ki so njemu sicer po "defaultu" v resnici pa so le produkt vzgoje..... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

ključno za izoblikovanje človekove osebnosti je vzgoja staršev...in sicer primarna socializacija(do 5. leta starosti).....in človek potem v svojem življenju dela odločitve, ki so njemu sicer po "defaultu" v resnici pa so le produkt vzgoje..... :fredy:

:grim

Čisto prav imaš. Človek deluje po vzorcih, ki jih je pridobil do cca. 5. leta starosti.

Človek tudi ko je odrasel deluje po vzorcih iz prvega obdobja svojega življenja, ki so mu jih pustili starši. K dejanjem ga pa starši zagotovo ne prisilijo. (S tem mislim dobesedno prisilijo). :grrr

Zagotovo so mu oblikovali vzorce, ki jih ima običajno za vedno, vendar za to prisila, saj so delovali po vzorcih, ki so jim jih oblikovali njihovi starši (tudi brez prisile).......

Govoril sem o prisili, ki jo je omenil Avatar. (Da bi ga ti prisilno nafilal z drogami :nono: ) :lol: :wacko: ............

To, če se kdo počuti napadenega, kadar napišem odgovor na njegov post, je posledica vzgoje njegovih staršev. Prav tako je odločitev, ali mi bo odgovoril ali ne posledica vzgoje njegovih staršev. Tisti trenutek, ko se odloči, da mi bo odgovoril, ga pa njegovi starši skoraj zagotovo ne držijo za jajca, da mi mora odgovoriti. :hmm: Ali pa..... :naughty: če je mamina maza.... .)

@ Vale

Za tiste, ki jih je prinesla štorklja, je pa doba primarne socializacije 36 let 8 mesecev 6 dni 14 ur in 2 sekundi. Do takrat se pa le učijo in delujejo po naravnem nagonu. Pozobajo, kar dobijo za papico in toplo predelano izvržejo na drugem koncu prebavnega trakta. Včasih pa tudi na drugem koncu. :naughty:

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Vale

Za tiste, ki jih je prinesla štorklja, je pa doba primarne socializacije 36 let 8 mesecev 6 dni 14 ur in 2 sekundi. Do takrat se pa le učijo in delujejo po naravnem nagonu. Pozobajo, kar dobijo za papico in toplo predelano izvržejo na drugem koncu prebavnega trakta. Včasih pa tudi na drugem koncu.  :naughty: 

:SS

Hvala :004 zdaj se popolnoma razumem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gotovo je primarna socializacija najpomembnejša. Torej vzgoja s strani staršev ali skrbnnikov v prvih letnih otrokovega življenja. Vendar se kasneje v življenju lahko nauči drugih vzorcev in z njimi močno vpliva na prvotne (ki so običajno globoko v podzavesti). Poleg vsega tega imajo vpliv še geni, ki jih z vzgojo ne moreš spreminjati.

Kar pa zaeva svobodno voljo, je bil v Delu članek o tem. Nek nevro biolog je modroval glede tega in znanost o možganih zavrača obstoj svobodne volje.

In še glede odgovornosti. To kar si povedal, je zelo legalistična opredelitev. Je pa tako, da se skoraj vsak nerad stigmatizira in pretirano izpostavlja v negativni luči. V bistvu bi večina izmed nas morala kdaj k psihiatru, pa tega ne storimo. Ker je to povezano s celim kupom nevšečnosti. Npr. možnosti zaposlitve, zasmehovanju okolice, ipd. Včasih je vpliv nezavednih vsebin tako močan, da preprečuje "volji" oz. zavestnemu delo osebe, da poišče kakršno koli "strokovno pomoč".

A ne glede na to, se strinjam, da se za neko delovanje družbe mora spoštovati osnovne norme. Tisti ki tega ne zmore/noče, bo pač, naj bo odgovoren ali ne(v smislu kot sem ga izpostavil...zaradi neprištevnosti oz. zmanjšane prištevnosti), izločen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Avatar

Jaz bi pa glede odgovornosti po "domače" povedal tako:

V naši civilizaciji so določene neke norme, katerih naj bi se vsi držali. Delujemo na način, da spoštujemo in upoštevamo te norme. Za upoštevanje norm je odgovoren vsak zase.

Kdor je sposoben biti odgovoren (ne glede na vse druge dejavnike), naj v primeru skušnjave, sle, ipd. poišče pomoč. Če je ne poišče, je odgovoren zato, ker je ni poiskal in posledično odgovoren za opustitev dejanja, ki bi ga moral storiti (poiskati pomoč).  :doze:

Takemu človeku sledi kazen.

Te norme niso naravne, ampak so vsiljenje. Tako tvoja norma pomeni na drugem koncu planeta žalitev za nekoga.

Če si čudno posrtižen, že po defaultu nisi po normah in zaradi tega rabiš pomoč?

A je norma to da se moraš voziti po naselju 50. In če je zakaj obstaja? Moje mnjenje je, da ne zaradi varnosti, temveč zato da se prekrši. In veš da s prekrškom si oškodovan ti nekdo drug je pa na dobrem.

In takih norm je še malo morje.

:SS

Problem je tudi ta, da se nekateri ljudje, ki bi morali biti nam za vzgled ne držijo norm. Zakaj naj bi se jih jaz? Zato ker sem boljši. yeah, right, kiss my ass.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp! :grim

Dober primer si dal za pravno normo. :OK: Čeprav so tudi primeri, ko nam ta pravna norma koristi. Na žalost so pa tako redki, kot kiti v slovenskem morju. :cry:

Pa še to: <_<

Kdo ti je povedal, da sem bil predvčerajšnjim pri frizerju???? :angry:

Drugače sem pa imel v mislih osnovne norme, kot je npr. "ne ubijaj", :nono: "ne kradi" ipd. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače sem pa imel v mislih osnovne norme, kot je npr. "ne ubijaj", :nono:  "ne kradi" ipd. ...

... ne želi si tujega motocikla. .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne želi si tujega motocikla. .. :)

yessss - to bi bilo treba propagirati v določenih delih Ljubljanei

spljoh

so pa fixne norme zeloooo stare - mlade se še spreminjajo iz dneva v dan ... kot mularija in njeni pogledi na svet (samo poglej CCP)

tako da sumim,

da se lahko predlagana norma (gl. zg.) obrne v svoje nasprotje v primeru, da se bencin ali pa registracija dovolj podraži

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma rugelj je nadomestek za Teater paradižnik....smejal sem se teatru...zdej ko ga ni več se pa lahko smejem njemu!

a je kdo kledu k je mela una nina na papriki intervju z njemu... jst sm cepu od smeha k ga je ženska :yea1: razsula kt kanto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo kledu k je mela una nina na papriki intervju z njemu... jst sm cepu od smeha k ga je ženska :yea1: razsula kt kanto

+ brezplačn blowjob je dubu pred in po oddaji ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo kledu k je mela una nina na papriki intervju z njemu... jst sm cepu od smeha k ga je ženska :yea1: razsula kt kanto

me zanima,

če se boš sploh še lahko cepal od smeha, ko boš tako star kot je dr. Rugelj

"una nina"

je pa taka gos, da lahko razsuva kot kante le senilne ubožčke in revice po domovih za ostarele, saj pri desetletnem otroku zgubi dar govora, ker ji zmrzne tistih nekaj ganglijev (živčni vozliči črevesnih glist), ki obupani poizkušajo napolniti praznino vakuuma, kjer drugi nosimo možgane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Slo 2 je bil ravnokar Rugelj..... :)

ponovitev je jutri ob 11.00...glejte... .)

Sem gledal :lol1: :lol1: CITIRAM DR. Ruglja : Nič nimam proti ženskam le trdim da so krive za vse hudo kar se dogaja moškim. :D

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!