Skoči na vsebino

Dr. Rugelj


AREA

Priporočene objave

Dr. Rugelj je v slovenskem prostoru znan kot psihiater ekscentrik, ki svoje terapevtske pristope gradi na intenzivni fizični vadbi(na tronu katere prevladuje seks).....več mi verjetno ni potrebno navajati, saj so to storili novinarji in on sam.

Zanima me, kaj si o njem mislite. Šokira zlasti z izjavami, kjer udriha čez Slovenski narod, mu pripisuje zarukanost, barbarstvo in bedništvo, hkrati pa postavlja za pojem intelektualca tako visoke(in predvsem takšne) pogoje, ki jim očitno ustreza samo on. V eni izmed trač revij je tudi predlagal, naj bi matere redno masturbirale svoje pet letne hčere, ter jim tako pripomogle do zgodnega spolnega prebujenja in jim s tem prikrašale seksualno in socialno invalidnost, pod katero bi v kasnejših letih bržkone zapadle.

Jaz sam imam o njem odklonilno mnenje. Pa morda še najmanj zaradi njegovih "zdravstvenih" pristopov, ampak predvsem zato, ker v svojem argumentiranju nazorov močno zlorablja in spreminja sporočila drugih avtorjev in ker ima milo rečeno, izrazito odklonske poglede na svet. Vendarle pa jim v svoji brezmejni modrosti pripisuje edino zveličavno mesto in pravilnost. A najhuje je, da se tip zapleta v lastna protislovja. Tako na eni strani propagira elitizem, pridnost, poslušnost, na drugi pa hvali Kanduča, ki predstavlja nasprotje omenjenih idealov. Še več. Govori da je upad natalitete posledica kolektivne patologije in še kaj, hkrati pa pozablja da tu igra ključno vlogo cel kup socioloških faktorjev, ki vplivajo na vse razvite dežele. Po drugi strani zaskrbljeno ugotavlja, da je na svetu 4 miljarde ljudi preveč. Kako zdaj? Potem je še dobro, da se ne množimo dovolj, saj nas je tako preve. Razen če želi imeti nadraso slovenčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nismo o njemu že na dolgo in široko debatirali :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nismo o njemu že na dolgo in široko debatirali :doze:

Se opravičujem. Nisem vedel, da je že bila tovrstna debata. Okej...mea culpa, upam da mi bo oproščeno za mojo nevednost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avatar, kot bi ti rekel rugelj: najprej se v kotu bičaj, potem se prepričaj, ali si to storil zaradi tega, ker si seksualno degeneriran alkoholik, nato pa te Vabim v svojo terapevtsko skupino..

O:-)

p.s. oproščeno :D

p.p.s. če storiš, kar je zgoraj napisano :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Rugelj ma kr prov, ce je kdaj prevec piker v svojih izjavah, je to zgolj posledica provokacij, vzemimo to kot tehniko ali metodo, ki pa garantirano doseze svoj namen. On ima recept, ki funkcionira, in za tem vsi strmimo. Kdor si ne zna sam pospraviti po dilah mu Rugelj da impulz, eni rabijo mocnejsega kot drugi. V kvalitno zivljenje moras dozoreti, se nauciti sprejemati se podrediti dolocenim zakonitostim, sicer pa Odlocitve kaj bo kdo naredil s svojim zivljenjem, kako bo krmaril, kaj ga bo navdihovalo, stimuliralo itd, so stvar osebne presoje posameznika. Vec primerjav imas lazje se odlocas. Nasa generacija eksistira kot ji narekuje druzba in okolica, smo polni vsiljenih miselnih vzorcev ki nam jih vcepljajo starsi, prijatelji, itd, in sploh ni nujno , da so pravilni. Redko kdo poslusa sebe, svoja custva, potrebe. Redko kdo se jih v popolnosti zaveda in jih je tudi sposoben realizirati. Nadalje redko kdo uporablja svojo glavo in poslusa sebe. Ruglja ne jemljem kot guruja ali vseveda, jemljem in spostujem ga kot nekoga ki je pripravljen pomagati ljudem, ki si sami ne znajo, da se premaknejo, zavedo vsega okoli sebe, svojih odgovornosti do druzbe, oklice, partnerja, svojih custev ipd. Sicer pa, ce kdo rabi pomoc si jo bo poiskal, vse znanje sveta do sedaj je nekje zapisano le poiskati ga je potrebno. Dr. Rugelj je sigurno eden izmed bogatih virov, pa se cisto pred nosom ga imamo!

Verjetno si dobival za svoje gimnazijske romane dobre ocene. Kaj dobre, kar odlične :lol:

Kot prvič se Rugelj loteva takšnih pacientov, ki mu ustrezajo. Pri tem izvaja zelo strogo selekcijo. Kaj to pomeni? Da pomaga samo nekaterim, tistim, ki so se pripravljeni podrejati njegovim naukom. Njegov recept funkcionira zato, ker dobi prmerno robo. Ni biti težko uspešen učitelj, če imaš v razredu samo nadpovprečno inteligentne otroke. Kot primerjava.

A v kvalitetno življenje, da moraš dozoreti? Ja zanimivo tole pišeš, zanimivo. Daj prosim, meni ki sem bolj neuk v teh zadevah zorenja, razloži kaj to sploh pomeni.

Se naučiti sprejemati?

Ni problema. Če mi nakažeš na tekoči račun nekaj denarja, bom vse to zelo zrelo sprejel.

Naša generacija eksistira kot ji narekuje družba in okolica? Ja, to si kar lepo povedal. Škoda le, da nisi dodal, da je tako eksistirala čisto vsaka generacija.

Redko kdo posluša sebe, svoja čustva, potrebe?

Hmmm....a se ti zdi?

Tekom podružabljanja so nekatere družbene potrebe postale ponotranjene, zato jih še preradi poslušamo. Sploh pa, še dobro da je temu tako. Nezavedne potrebe človeka niso ničkaj lepe in prijazne do drugih, zato je bolje, da se jih posredno zadovoljuje(četudi na rovaš nevroz).

Ja, se strnijam, Rugelj je bogat vir. Za preučevanje.

A je na tem forumu kakšen psihiater, da bi še on kaj rekel na vse skupaj!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avatar, kot bi ti rekel rugelj: najprej se v kotu bičaj, potem se prepričaj, ali si to storil zaradi tega, ker si seksualno degeneriran alkoholik, nato pa te Vabim v svojo terapevtsko skupino..

O:-)

p.s. oproščeno :D

p.p.s. če storiš, kar je zgoraj napisano :devil:

Ne ne. Zame bi rekel takole. Dejal bi:"Avatar, vi ste socialno in spolno invaliden možiček, hitri strelec, ki si ne zaslužite oznake moškega. Primarna zarukanost in barbarstvo sta pri vas prisotna v manjši meri, toda zato niste ničmanj degenerirani kot ostali zarukanci.

Najprej bi morali pridobiti licenco za tempeljskega kurbirja, kar izkreno dvomim, da bi v svoji psihični in spolni pohabljenosti in invalidnosti bili sposobni doseči. Toda, če boste redno izvajali nauke mojega nadaljevalnega programa, ki traja 20 let(in bo Ruglja preživel), potem je še nekaj upanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da Rugeljeve metode delujejo pričajo tudi taki strokovnjaki, kot je dr. Sanja Rozman. Gospa je, če se ne motim bila v Rugljevi skupini skupaj z možem. Napisala je tudi že več knjig o odvisnosti.

O Rugljevem delu je rekla:

"V Rugljevi skupini sem bila od leta 1991 in sicer tri leta. Njegove metode so genialne, kar se tiče razširitve zdravljenja na več kot samo "sedenje in čvekanje", kar v svetu šele zdaj odkrivajo, mi pa imamo to že 30 let. To pa ne pomeni, da se strinjam z njegovimi izjavami, s katerimi burka javnost. Pri svojem delu uporabljam prirejeno Rugljevo metodo in se imam za njegovega učenca. "

Sicer pa ti, Avatar, priporočam, da vzameš v roke njegovo knjigo Pot samouresničenja, in ne nasedaš le provokacijam, ki jih (delno) lansira sam, ter tistim, ki jih (popačeno) lansirajo mediji.

Andrej

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ti tut ,,member,,?

Mal se hecam, sam o psihiatrih imam tako ,,čudno,, mnenje---sej veš kako je če si stalno v stiku z ljudmi, ki jim nekaj šmelca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa ti, Avatar, priporočam, da vzameš v roke njegovo knjigo Pot samouresničenja, in ne nasedaš le provokacijam, ki jih (delno) lansira sam, ter tistim, ki jih (popačeno) lansirajo mediji.

Andrej

Pr mej duš, to bom tudi storil. Kljub pomanjkanju časa se bom žrtvoval za Rugljove grimuarje. Torej, ko bom zadevo prebral, ti poročam. Je pa res, da je vsaj njegove članke užitek brati, ker se nasmejim. Ne pustijo me ravnodušnega.

P.S: Daj prosim odgovori na Linino vprašanje, ker tudi mene zelo zanima. Si (bil) član njegove skupine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...razloži kaj to sploh pomeni.

Se naučiti sprejemati?...

Tokom zivljenja nas ves cas spremljajo razlicne situacije, vcasih prijetne, vcasih manj. S tem sem mislil, da moramo sprejemati tudi manjprijetne in se jih ne izogibati pac pa jih sprejeti in poskusati resiti, ne pa, da se ob tem nerviramo, zoperstavljamo a na koncu se jih moramo lotiti in izpeljati. A se zavedas koliko energije porabis za stvar, ki se ji izmikas in prav to energijo bi lahko usmeril v kaj prijetnejsega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rugelj je bil gost pri današnjem Polnočnem klubu.....kdor ni gledal lahko ujame jutri ponovitev ob 10.50 na Slo 1......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem slucajno gledal na Papriki oddajo, kjer je bil gost; tam je samega sebe hvalil, kot partizana in pionirja ne vem cesa vsega :SS (aja, to je za drugo temo :) ), sem se takoj spet zacel sprehajti po daljincu...

Bi se pa najbrz strinjal z vecino njegovih mnenj, vsaj tistih, ki se ticejo zensk...

Seveda pa ima tudi (baje) visok odstotek ozdravljenih alkoholikov ravno zaradi tega, ker v zdravljenje ne vzame vsakega... Sicer pa, ce kdo ni primeren za njegove metode, mu najbrz tudi zdravljenje ne bo pomagalo... In take je najbolje odpikati na zacetku, da ti ne kvarijo statistike...

Najbrz je res pametnejsi, kakor izgleda na prvi pogled :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokom zivljenja nas ves cas spremljajo razlicne situacije, vcasih prijetne, vcasih manj. S tem sem mislil, da moramo sprejemati tudi manjprijetne in se jih ne izogibati pac pa jih sprejeti in poskusati resiti, ne pa, da se ob tem nerviramo, zoperstavljamo a na koncu se jih moramo lotiti in izpeljati. A se zavedas koliko energije porabis za stvar, ki se ji izmikas in prav to energijo bi lahko usmeril v kaj prijetnejsega :hmm:

Lepo si tole povedal. Zdaj vsaj vem kaj misliš. Hja, se strinjam s tovrstnim stoičnim pogledom. Jasno, dokler je stojičen in pomeni, da če me doleti nesreča, nekako poizkušam vse skupaj po najboljših močeh prestati.

Nekako v stilu:"Če me doleti nesreča, bom poizkušal iz nje potegniti tisto, kar je najmanj slabo."

In ne v new age stilu:" Če me doleti nesreča, bom potegnil iz nje nekaj pozitivnega."

Ali pa v stilu Niezscheja:"Kar nas ne pogubi, nas naredi močnejše."

Škoda le, ker ni dopolnil stavka:"Kar nas ne pogubi, nas lahko naredi invalide".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rugelj je res poln samohvale...da je on edini človek v Evropi za to...pa edini človek na Svetu za ono....vglavnem vtis je pa ta da se mu je zdravstveno stanje zelo poslabšalo...že težje govori pa tudi izgled je bolj reven....leva roka in prsti so močno sklenjeni......je pa možakar dejaven...pravi da dela od 8. zjutraj do 2 ponoči s časom umes le za kosilo...

ima 2 sina in 3 hčerke....vendar pravi da če ga otrok ni vreden mu ne pusti kontaktov z njim.....

vglavnem čuden vtis ob njegovem nastopu....pri spolnosti ima kr nekaj zadev res.....

načeloma meni nekako tako: nič kajenja, nič alkohola, nič lenarjenja. le delo, šport, hribolazenje, izobraževanje pa seks.

kar mu dajem skoraj prav.....v celoti mu pa težko dam prav ker so njegova mnenja in pogledi le malo pre-čudaška.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma meni nekako tako: nič kajenja, nič alkohola, nič lenarjenja. le delo, šport...

Skratka, kot v koncentracijskih taboriščih :)

Sem jaz tudi gledal polnočni klub. Ponovitev sicer. Pa niti pod razno ni želel, da bi prišla bivša žena. Je rekel, češ da je nekompetentna za javno nastopanje. Ha ha. Pomojem ga je skreblo, da bi rekla nekaj, kar bi hudo zamajalo njegovo podobo, kakršna pač je že.

Ali pa tisto. V celem bivšem komunističnem sistemu ni človeka, ni enega človeka, ki bi tra la la zdržal vse to kar sem jaz. Ali naredil. :hmm: Nekaj v tem stilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s katero je že sedaj poročen...ker bil je že 4 krat poročen....a ima katero znano slovenko.... :hmm:

A ne bereš rumenega tiska? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rugelj je res poln samohvale...da je on edini človek v Evropi za to...pa edini človek na Svetu za ono....vglavnem vtis je pa ta da se mu je zdravstveno stanje zelo poslabšalo...že težje govori pa tudi izgled je bolj reven....leva roka in prsti so močno sklenjeni...

Ja decko je star 75 let .) in na svoj nacin pomaga ljudem, res je tudi, da starejsi kot bo, bolj cudaske bo imel, ne trdim, da morajo vsi tako funkcionirat kot on predlaga, kaksno stvar se pa vendar splaca izlusciti, ce si s tem lahko dvignes kvaliteto zivljenja. Vsak ima svoje metode, pluvali po njem ali ne. "Ko voli, neka izvoli". Ostala karavana picimo dalje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bereš rumenega tiska? :huh:

a si sam pameten al bi lahko napisal, ker toliko bereš tisk kdo je to..... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se pa najbrz strinjal z vecino njegovih mnenj, vsaj tistih, ki se ticejo zensk...

ja? in kaj je to? da so ženske krive, če moški pade v alkoholizem?

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja? in kaj je to? da so ženske krive, če moški pade v alkoholizem?

:lol1:

definitivno to drzi........... :doze: :naughty: :wub: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja? in kaj je to? da so ženske krive, če moški pade v alkoholizem?

:lol1:

Ravno v tej tocki je malo zgresil... Ker vsak je sam odgovoren za svoja dejanja...

Je pa res, da moski svoj nagon sprostijo s seksom, lahko ga pa potlacijo z alkoholom...

Gre bolj za vprasanje vzroka in posledice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno v tej tocki je malo zgresil... Ker vsak je sam odgovoren za svoja dejanja...

pozabljaš kaj je njegova stroka...po njegovi stroki je vse kar se s človekom godi povezano z drugimi dejavniki in izkušnjami....z njegovim otroštvom, zlorabami, problemi...

tako da če bi začeli psihiatri verjet, da je vsak sam odgovoren za svoja dejanja.... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!