Skoči na vsebino

Dr. Rugelj


AREA

Priporočene objave

Priznam da sem alkoholik ...  :surrender:

EVERYBODY: "Hi Vale"

special greetz by SymRu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, Pikimiki ...   :angry:

eneparkrat sem se trudil lepo povedati ... še njegovo Exelenco Pepeta si toliko spravil s tira, da se je oglasil v tej, njegove besede nevredni, debati ... če še ne razumeš, ti sinko moj, ni pomoči - vsaka beseda je odveč, ker ne boš razumel ...  nikoli

zakaj ne = tvoj problem: al' si trmast, al' si butast (kar dvomim!!) ni važno - če ti še 100X razložimo, na primerih ali brez, bo isto ... ti si zafixan v eno svojo vizijo odgovora in

basta

Pa sem že želel napisati, kako me veseli, ker si jasno izrazil, da si kolerik in da zato nastopaš tako agresivno.

Vendar sem prebral zgoraj napisano izjavo, ki me je odvrnila od namere. Če se že hočeš postavljati z razumom, potem pač vsaj takrat ukloni svoja prekipevajoča čustva. Še posebej žalitve, ki ne morejo poroditi nič dobrega.

Sem trmast, butast gotovo ne. Kar zadeva zafiksanost v eno svojo vizijo, imaš očitno ti enako težavo.

In vrh vsega očitno ne moreš dojeti, da ne trdim, češ Rugelj je uspešen samo zato, ker lahko izbira paciente. Gotovo ima učinkovite metode, je sposoben in še kaj. Toda element selekcije do neke mere vpliva in če ne moreš tega doumeti, tebi ni pomoči. Oziroma nasprotuješ celotnim spoznanjem znanosti in večjemu delu filozofije.

Vse kar trdim je, da izbira(selkecija) vpliva vsaj do neke mere (pa čeprav samo 1%!) na končni rezultat.

In za to izjavo me žališ. Neverjetno. Zakaj se sploh trudim odgovarjati.

In by the way, ko si že tako sovražnik kapitalizma. Če je premalo zdravil ali zdravnikov, imajo navadno prednost tisti, ki lahko tovrstne storitve (pod)kupijo. Premožnejši torej, ne tisti ki so bolj bolani.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, naj ugibam. Si študent FSD in si moral "Netopir pod srajco " obvezno prebrati, zdaj jo pa nam vsiljuješ? :P

Zanimiva knjiga, vendar se vleče in vrti in vse na novo...Je za prebrati če imaš zmoznost empatije, sicer... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, naj ugibam. Si študent FSD in si moral "Netopir pod srajco " obvezno prebrati, zdaj jo pa nam vsiljuješ? :P 

Zanimiva knjiga, vendar se vleče in vrti in vse na novo...Je za prebrati če imaš zmoznost empatije, sicer... .)

Knjige nobenmu ne vsiljujem ... če se ti zdi vsiljena si jo vsiljujše sam, ker ne vem kako ti lahko nekdo nekaj vsili, če tega sam nočeš ...

In ne, nisem študent FSD ... sem že zdavnaj končala s svojim študijem ekonomije na EPF Maribor ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjige nobenmu ne vsiljujem ... če se ti zdi vsiljena si jo vsiljujše sam, ker ne vem kako ti lahko nekdo nekaj vsili, če tega sam nočeš ...

Saj sem smajlija narisal, torej je bilo tisto z vsiljevanjem joke.

Ups, punčka si :oops: , sem takoj pomislil na Rossija, ki je baje fantek, sicer bi te nazval s štidentko O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar,6 Jan 2005

***jur

Pa sem že želel napisati, kako me veseli, ker si jasno izrazil, da si kolerik in da zato nastopaš tako agresivno.

*** torej??

Vendar sem prebral zgoraj napisano izjavo, ki me je odvrnila od namere. Če se že hočeš postavljati z razumom, potem pač vsaj takrat ukloni svoja prekipevajoča čustva.

*** to po navadi kolerikom ne gre najbolje od rok

Še posebej žalitve, ki ne morejo poroditi nič dobrega.

*** vem

Sem trmast, butast gotovo ne.

*** to sem posebej poudaril, da NISI (a maš ti tut težave z rdečo meglo na očeh??)

Kar zadeva zafiksanost v eno svojo vizijo, imaš očitno ti enako težavo.

*** spljoh nikoli nisem trdil da nimam te težave - VEM ... sam vzroki zanjo (obveščenost) so različni

In vrh vsega očitno ne moreš dojeti, da ne trdim, češ Rugelj je uspešen samo zato, ker lahko izbira paciente.

*** no zdaj sem dojel - zadovoljen?

Gotovo ima učinkovite metode, je sposoben in še kaj.

*** imel - DrR je zgodovina

Toda element selekcije do neke mere vpliva in če ne moreš tega doumeti, tebi ni pomoči. Oziroma nasprotuješ celotnim spoznanjem znanosti in večjemu delu filozofije. Vse kar trdim je, da izbira(selkecija) vpliva vsaj do neke mere (pa čeprav samo 1%!) na končni rezultat.

*** tu se motiš oz nisi mene razumel - sveda vpliva na rezultate, to vem in nisem NIKOLI trdil, da ne vpliva .. ys sem trdil le in samo to, da brez selekcije ne gre, in da je to del njegove terapije in kot taka selekcija ni zaradi statistike ampak preprosto zato, da je mogoče pomagati čim večjemu številu odvisnikov

In za to izjavo me žališ.

*** sorry - v jezi to velikokrat naredim - upam, da mi bo odpuščeno

Neverjetno.

*** = verjetno

Zakaj se sploh trudim odgovarjati.

*** evo - tega pa res ne vem in tudi mene zeloo čudi

In by the way, ko si že tako sovražnik kapitalizma.

*** ehhh, no ja - ne zdej delat dramo okol tega

Če je premalo zdravil ali zdravnikov, imajo navadno prednost tisti, ki lahko tovrstne storitve (pod)kupijo. Premožnejši torej, ne tisti ki so bolj bolani.

*** no, no - to si izzvzel iz konteksta - govora je bilo o zakonodaji ... seveda imaš pa do neke mere prav - prvi so na vrsti titsti s polnimi žepi - ravno zadnjič sem bil v KC, ker sem si pretegnil zapestje in je pičkurina v kletki čisto lepo in javno rekla:

" ... čakalna doba je 3 mesece, čer pa sami plačate kot samoplačnik, pa lahko takoj." spet moj popizditis - kravo sem prilično glasno poslal u 3PMnagraužnesmrdečegnile in ji ko je bila v šoku zaradi moje "prijaznosti" vprašal zakaj plačujem dodatno zavarovanje in razložil, da me bo v treh mesecih nehalo boleti samo po sebi - in odšel še predno je poklicala varnostnike.

Moram reči, da se po takem obračunu fenomenalno počutim (čeprav me je še bolelo) in ti predlagam, da včasih zbereš pogum, stopiš iz svojega kalupa lepe vzgoje in kulture ven in si daš duška prav po cigansko - zelooo pomaga, verjemi - takole za dušni mir.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram reči, da se po takem obračunu fenomenalno počutim (čeprav me je še bolelo) in ti predlagam, da včasih zbereš pogum, stopiš iz svojega kalupa lepe vzgoje in kulture ven in si daš duška prav po cigansko - zelooo pomaga, verjemi - takole za dušni mir.

:yes:

Lepo da sva razčistila. Kar zadeva lepo vzgojo, je to zelo relativno. Niti pod razno nisem puritansko vzgojen in tudi v resnici se ne vedem ponavadi tako mirno in racionalno kot na forumu.

Včasih me kaj razpizdi. Vendar se raje brzdam, kajti imam težavo s iskanjem prave mere. Ali nič ne storim ali pa preveč.

Lp

P.S. Le to me še zanima. Praviš da si bil v uku pri Ruglju. Kakšno je njegovo menje glede kolerikov in ostalih priteklin, ki iz takšnega tipa osebnostne naravnanosti izhajajo? Mislim, ni boljše, da se v seksu spumpajo, morda še v hribih in potem prijetno utrujeni in spokojni pridejo na forum?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Le to me še zanima. Praviš da si bil v uku pri Ruglju. Kakšno je njegovo menje glede kolerikov in ostalih priteklin, ki iz takšnega tipa osebnostne naravnanosti izhajajo? Mislim, ni boljše, da se v seksu spumpajo, morda še v hribih in potem prijetno utrujeni in spokojni pridejo na forum?

zakaj bi seksali in hodili v hribe, če lahko na forumu podjebava(j/m)o :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi seksali in hodili v hribe, če lahko na forumu podjebava(j/m)o :)

Sym, epohalni stavek. To je seveda tudi dejavnost večine (oziroma kar vseh nas...vsaj občasno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ruglju. Kakšno je njegovo menje glede kolerikov in ostalih priteklin, ki iz takšnega tipa osebnostne naravnanosti izhajajo? Mislim, ni boljše, da se v seksu spumpajo, morda še v hribih in potem prijetno utrujeni in spokojni pridejo na forum?

točno tako je tudi on predlagal

:yes:

zlobni ys pa ne bi bil ys, če ga ne bi vprašal:

" ... kuko pa tkrt, k'si člowk nogo zvije u hribh, žena ma pa tardečo....

na forum je pa nujno treba jt, k'tm eni trosjo laži u Vs..."

:devil:

l'po se mej čez vikend

:D

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

" ... kuko pa tkrt, k'si člowk nogo zvije u hribh, žena ma pa tardečo....

na forum je pa nujno treba jt, k'tm eni trosjo laži u Vs..."

:devil:

Najhitreje je baje, da nabavis Salomonov oglasnik, pa poklices na par stevilk :? Se prej seveda pripravis nekaj papirja v denarnici :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhitreje je baje, da nabavis Salomonov oglasnik, pa poklices na par stevilk  :? Se prej seveda pripravis nekaj papirja v denarnici :P

sami stroški

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itaq :devil: Kakorkoli pogledas O:-)

Pa da ne bomo prevec :topic: R je veliko dal, veliko naredil, ampak mogoce bi pa sam lahko videl, da je njegov cas mimo (ce se ze drugi res samo se slepajo na njegove izjave za lastno promocijo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...R je veliko dal, veliko naredil, ampak mogoce bi pa sam lahko videl, da je njegov cas mimo ...

koliko starostnikov pa poznaš, ki so to naredili sami od sebe

starost je posebne vrste stanje

v katerem človek nekaj počne zaradi neke inercije iz preteklosti ... razne sposobnosti, ki so pa dajale tej osebi v mladosti njeno inovativno enkratnost, so pa močno okrnjene in starostnik zaradi tega ni več tako sposoben pravilno ali celo z novimi idejami reagirati na nove situacije - zadeve počne rutinsko ... kako pa je rutina zavajujoča in v (recimo) prometu življenjsko nevarna, pa vemo vsi

jasno, da potem takega človeka

mediji izkoriščajo z izredno lahkoto, da si povečajo naklado/gledanost ... kaj pa je lažjega kot priti h osamljenemu starcu, mu popihati na dušo s kakimi vljudnostnimi floskulami in že imaš oddajo kjer se dvorni norec današnje dobe (moderator) norčuje iz nesrečneža

subintiligentna publika pa crkava od smeha in piše odvratnosti po internetu v stilu:

... kuko ga je una ena Nina sesula kt kanto ...

takim kretenom so namenjene te oddaje - pri Nivei pa ne gledajo na to ali neko TV gledajo bedaki ali normalni, ampak jih zanimajo gole številke, saj njih ne zanima življenjsko delo DrR, ampak koliko gledalcev bo videlo reklamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, žalostno je, da se taki "starci" ne znajo umakniti takrat, ko so se še sposobni "braniti"....... Odšel bi v vsej svoji veličini, danes pa misli, da ga lahko sesuje vsak, ki je 5. minut nazaj še pil pri mami mleko......

Dejstvo je (kar sem že ničkolikokrat rekla) da Ruglja cenim, spoštujem in se v določenih stvareh strinjam z njim. Škoda le, da je zabredel na področje seksologije, kjer je pretiraval z določenimi stvarmi in izgubil tisti ugled, katerega je imel z zdravljenjem alkoholikov........ Je pa ekscentrik.. in če ga takega sprejmeš in če se poglobiš sem ter tja v njegove izjave vidiš, da je samo malo okoren z besedami in da bi se (če bi drugače povedal) ljudje veliko bolj strinjali z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na naslednjem planetu je živel pijanec.Ta obisk je bil zelo kratek, toda Malega princa je navdal z veliko žalostjo.

"Kaj počneš tu?" je rekel pijancu, ki je molče sedel pred vrsto praznih in polnih steklenic.

"Pijem," je odgovoril pijanec in se klavrno držal.

"Zakaj piješ?" ga je vprašal Mali princ.

"Da bi pozabil," je odgovoril pijanec.

"Kaj pozabil?" je poizvedoval Mali primc, ki se mu je možak zasmilil.

"Pozabil, da me je sram," je priznal pijanec in sklonil glavo,

"Česa sram?" je zanimalo Malega princa, ki bi mu rad pomagal.

"Ker pijem!" je odgovoril pijanec in ni več črhnil besede.

In Mali princ je osupel odšel.

"Odrasli so res zelo zelo čudni," si je rekel, ko je romal dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko že toliko nakladate o dr. R.

Rugelj je bil primeren terapevt za ljudi, ki ne mislijo s svojo glavo.

Te je bilo potrebno zbiti na poden, oprati možgane in trdo zdresirati na novo. Skorajda po receptu Pavlova na zvonec in klobaso.

Skratka primeren terapevt za tiste, ki niso mogli, ali nikoli niso znali razmišljati in se odločati o sebi.

Za paciente z osebnostjo pa dr. R. ni bil nikoli primeren in jih je seveda odklanjal. Kdor se mu ni enostavno podredil, ni imel pri njem kaj početi. Ergo diktatorski sistem, najenostavnejši in s selekcioniranjem pacientov na videz najuspešnejši.

Ljudi z lastnim egom, ki so le tega tudi želeli obdržati, pa dr. R. ni in po mojem tudi ni bil sposoben zdraviti. Tem so se in se še posvečajo drugi terapevti, katerih odstotek uspešnosti sicer ni tako visok kot pri dr. R., vendar pacienti od njih odidejo kot "boljši" ljudje in ne lutke. In če jim ne uspe, oz. čez leta spet pokleknejo pred Alkom, imajo pravico popravnega izpita.

Če karikiram, dr. R. = Hitler!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ko že toliko nakladate ...

Če karikiram, dr. R. = Hitler!

hey,

my old friend

:OK:

a te spet malo "črna luna" trka,

da take prisiljene karikature po MSu talaš

:friend1:

mlajpress

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za paciente z osebnostjo...

:) Horčika, prjatu moj, ker vem, da si krasen in nadvse benigen primerek hropca, ti bom povedal čisto potihceno: kronaš ga!

Ker kot prvo ne upoštevaš dejstva, da je osebnost tovrstnega "pacienta" tako podrejena odvisnosti sami, tako temeljito izmaličena, tako globoko v treh PM, da je o njej sploh težko govorit. Intakodaljeintakonaprej. Pa ti bom kdaj drugič kaj več povedal o tem, če ravno ne bova imela pametnejše teme. Ker zdajle nimam ne cajta ne volje, saj štekaš, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)  Horčika, prjatu moj, ker vem, da si krasen in nadvse benigen primerek ...

ja pa jade, Exelenca - ko je luna v prehodnih fazah mogoče ... ob polni luni in mlaju je pa fant čisto povampirejn, pravi volkodlak :devil: ... to ste pa menda že imeli priložnost opaziti

To, tako trde stari ljudje, pride od prepogoste jage in prevelikih količin rdečega mesa ... so razlagali moja stara mama, ki so baje enega volkodlaka ob polnoči ob polni luni leta 1922 videli ... tistega jagra, ki se je takrat takole polni luni vdajal, so vaščanke neke noči s srpi dotolkle, ko jih je napadel ... moja stara mama se je vedno prekrižala, ko je to pripovedovala - v znak, da govori čisto božjo resnico, kar so takrat potrdile tudi druge vaščanke v Šulincih na Goričkem.

O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate...  :004

Abandon hope, all ye who enter here.

-- Dante Alighieri (1265-1321)

Divina Commedia (1311–21)

(Canto III, vv. 1-9)

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!