Skoči na vsebino

Igre


Priporočene objave

Dons sm dobu TOLE igrco, MX vs. ATV unleashed.

Niti ni tok slaba, lahko vozš cross, atv, pa še ene tovornjake al pickupe al kva so to...

Nekej pač če ti je dolgčas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnje čase povsod iščem igro Jamb preko neta in po trgovinah, pa je nikjer ne najdem. Namreč pred leti sem to igro izredno rada igrala, sedaj pa je že toliko časa minilo, da sem že pozabila pravila. No način zbiranja mi je še vedno jasen, pozabila pa sem pravila seštevanja, množenja in delenja......

Ima mogoče kdo navodila, kako se jo igra in pomožnosti narejene že kake listke? ja ja... grem po liniji najmanjšega odpora, ampak preko neta sem našla samo online igre, ni pa nikjer navodil o pravilih seštevanja, itd.....

bom zelo hvaležna!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravila sem že malo pozabil,ampak mislim,da gre tako:

- pri seštevku od 1-6 na koncu dodaš +30, če je seštevek večji od 60

- pri razliki max.-min. množiš z toliko, kolkor si imela v istem stolpcu enic

- pri parih, skali itd. imaš pa napisano koliko dodaš seštevku, ki ga vržeš npr. pker z petkami je

4x5 =20 + 40 = 60, razen pri skali kjer je mala 35 in velika 45

- pisat pa verjetno znaš, prva kolona po vrsti dol, druga po vrsti gor, tretja prosto po Prešernu, v četrto moraš pa po prvem metu najaviti kaj igraš oz. lahko vpišeš, če si vrgla "iz roke" se pravi prvi met.

Verjetno se boš hitro spomnila kako zadeve šibajo.

Mi smo igrali na ta način. Je pa dobra ideja, že dolgo nismo špilal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se ni Jambu včasih reklo tudi Jaci oziroma Yahtsee ali nekaj takega?

smo včasih na morju igrali, ko sem bil približno 10 let star ... so švedi to "novotarijo" mi pokazali ... pol v poznejših letih smo se pa skupaj SKOOOOL drli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare super.. hvala..... ja, sem se že precej spomnila, samo da si omenil :OK: :OK: :OK:

Sicer pa sistem vpisovanja mi je šlo, edino tisto seštevanje itd.. sem pozabila. Če se še česa ne bom spomnila, ti bom kar pm poslala, ok?? :blush:

ja Symru, če se ne motim, se temu tudi tako reče ja..... jaz to igro poznam kot Jamb oz. Yamb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiberian Wars..... jaaaaaaaaa :) Ga bo moj kompjuter prebavil........ neeeeeeeeeee :( Še vedno mi ostanejo Generalsi. Se pa slinim nad Stalkerjem, ki bo izšel mislim da 24. 3. :) Tisti demo leak mi je celo tekoče delal. Aja, pa Test drive tudi pričakujem z nasmeškom, ker bodo noter mopedi :) Samo ne vem, kako bo s prebavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiberian Wars..... jaaaaaaaaa :) Ga bo moj kompjuter prebavil........ neeeeeeeeeee :( Še vedno mi ostanejo Generalsi. Se pa slinim nad Stalkerjem, ki bo izšel mislim da 24. 3. :) Tisti demo leak mi je celo tekoče delal. Aja, pa Test drive tudi pričakujem z nasmeškom, ker bodo noter mopedi :) Samo ne vem, kako bo s prebavo.

Na naviti 9600 je bla test drive blj boga, resolucija pa 800×600... Komp pa giga rama pa navit na 2250Mhz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare super.. hvala..... ja, sem se že precej spomnila, samo da si omenil :OK: :OK: :OK:

Sicer pa sistem vpisovanja mi je šlo, edino tisto seštevanje itd.. sem pozabila. Če se še česa ne bom spomnila, ti bom kar pm poslala, ok?? :blush:

ja Symru, če se ne motim, se temu tudi tako reče ja..... jaz to igro poznam kot Jamb oz. Yamb.

No problem, sam kocke še, pa gas, dokler ne začne ta prava sezona. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No problem, sam kocke še, pa gas, dokler ne začne ta prava sezona. ;)

ta prava sezona? za?? če misliš motorizem, pri meni odpade. Zato pa že puzzle sestavljam, knjige berem po tekočem traku in jamb bi igrala .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi lahko še za nas (mal mlajše) opisal, kako se igra špila v osnovi? Prosim sm pozabil .)

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igra se špila s petimi klasičnimi kockami.

vsak igralec ima svojo tabelo (glej zgoraj), katero mora izpolniti do konca. Igra se konča, ko so vsi kvadratki v tabeli zapolnjeni. Zmaga tisti, ki ima najvišjo zbrano vsoto.

Vsak igralec meče 3x in izbira, kaj bo igral. Na razpolago je, da zbira enke, dvojke, trojke, štirice, petice in šestice, par, tris, kento (mala ali velika - male je 1,2,3,4,5; velika je 2,3,4,5,6), ful (3 + 2 enaki), poker(štiri enake) in pa jamb (vseh pet kock enakih). Seveda pa so pravila še malo zakomplicirana. Obstaja vrstni red, po katerem greš.

torej (glej tabelo) prvi stolpec gre navzdol (moraš iti po vrsti, preskakovanje ni možno), drugega začneš od spodaj (zopet preskakovanja ni mogoče), tretji je namenjen "prosto po prešernu", torej če ti kaj ne uspe, lahko tam "rešuješ" zadevo. zadnji stolpec pa je namenjen napovedim ali kar vržeš iz roke. Stolpca 1 in 2 lahko začneš poljubno (torej ti ni treba prvega končati, ko začneš drugega, ampak lahko tudi drugega začneš prej, kot prvega, le da greš od spodaj navzgor).

Vse ostalo (kar se tiče max. in min. in seštevanja in odštevanja pa je že Mare razložil (to je tisti del, katerega sem jaz pozabila).

Omejitev koliko igralcev igra to igro ni. Treba pa se je zavedati, da več kot je igralcev, dlje časa se igro igra.......

Če ima kdo kako drugo verzijo igre, ali če sem še kaj pozabila dodati, pa naj še napiše....

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še to bi bilo fajn dodati. Če gledaš tabelo, vidiš, da so v spodnjih vrsticah ob strani napisane tudi neke številke (10, 35/45, 30, 40, 50). Torej vsaki vsoti zbranih kock dodaš še napisano vsoto. Razen pri kenti, ko je določeno, da je mala vredna 35 in velika 45.

Primer: če narediš jamb iz petih petic, potem je vsota polja: 5x5=25+50=75 .....

Upam, da je dovolj jasno napisano :blush: :hmm:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na naviti 9600 je bla test drive blj boga, resolucija pa 800×600... Komp pa giga rama pa navit na 2250Mhz

Ajjjj, sej bi bil zadovoljen tudi s 640x480, samo, da bi delal. Magari imam vse detajle na "low".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sem sprobu c&c demo, ki ga je blo potreba kar 3krat snet da nisem dobil pokvarjene datoteke :).

Špil ni nič revolucionarno novega, pravzaprav je čisto nadaljevanje originalne c&c serije, isti stil igranja, podobno vzdušje. Je par novitet, recimo nadgradnje orožja za stričke, tanke, pa enote s posebnimi sposobnostmi, maš ene z "jetpackom", kar bi znalo bit ob bravilni uporabi taktično zanimivo :). Pa stričke lahko za male pare evakuiraš po hitrem postopku, jih pride nek frčoplan iskat. Ni več posameznih stričkov, ampak so enote (podobno kot Company of heroes), ampak se obnašajo in stanejo bolj kot en sam striček, tko da pomojem je to bolj zaradi efekta množičnosti, ki je kar zanimiv, zgledajo res hudi boji, ko se jih toliko bojuje.

Grafika pa zvok na nivoju, glede zahtevnosti teško rečem, jst sem špilu vse na max :D.

Pogrešov sem recimo stvari, ki so pri AOWju, recimo da se strički skrijejo za drevo, da ko grejo v stavbe, da jih lahko pošleš tudi na streho, potem resourci bi lahko bili bolj tako razdeljeni, da te prisili v zavzemanje mape, ne pa, da imaš glavno utrdbo in se tam zagradi, pol pa pošiljaš po obrokih :).

Glede umetne inteligence teško rečem kolk so kej strategi, so pa vsekakor teški, moraš metat vse kar maš na njih, da zdržiš in če nimaš res neke enote, al pa hude taktike, s katero pridobiš prednost, te računalnik kar hitro pospravi.

če primerjam z Act of war, teško rečem kateri je bolši :), bomo videl ko bo cela zunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajjjj, sej bi bil zadovoljen tudi s 640x480, samo, da bi delal. Magari imam vse detajle na "low".

Sej, samo ni 640×480, 800×600 je najmanj :D

Uglavnem, grafa je navita iz 300/200 na 575/230, pa imam borih 20FPSjev... Use na low :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občasno se najde na bolhi kaka 6600gt (al pa če navijaš brez gt) za 10k, pa si rešiš vse probleme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je špilal ker c.s.i miami? pr prvem mi je že zaštekalo....nikakor ne morm zbrat useh dokazov da bi lahk čoln pa cole's bajto preiskal......mi ona baba v pisarni reče da nimam dobrega razloga in dokazov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!