Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

UUUUUUUUUUU, prečudovito - prvi video. Grem gledati še ostalo. Super

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo Snecer! :OK:

Še lepše obujati spomine na pretekla dva obiska tega otoka in vožnje po teh cestah.... pa še kakšen bo!

Enako velja za "Dolomite" :yes: .............pozimi bo prav sedlo, se malo popeljat po Korziki in Dolomitih ... :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljena moto banda!

Za letos planiram turo na Korziko in bi potreboval nekaj pomoči oz nasvetov.

Na Korziki bi preživel cca 7 dni.

Razmišljam v smeri, da bi bili nastanjeni v apartmaju (3 dni) in od tam delali dnevne ture.

Nekaj dni na severu in nato nekaj dni nekje na južni strani.

Bil bi zelo vesel vseh nasvetov (primerno izhodišče za dnevne ture) iz izkušenj ali naslova kakšnega preverjenega apartmaja (lahko tudi kakšna hiška v campu).

LP G

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljena moto banda!

Za letos planiram turo na Korziko in bi potreboval nekaj pomoči oz nasvetov.

Na Korziki bi preživel cca 7 dni.

Razmišljam v smeri, da bi bili nastanjeni v apartmaju (3 dni) in od tam delali dnevne ture.

Nekaj dni na severu in nato nekaj dni nekje na južni strani.

Bil bi zelo vesel vseh nasvetov (primerno izhodišče za dnevne ture) iz izkušenj ali naslova kakšnega preverjenega apartmaja (lahko tudi kakšna hiška v campu).

LP G

Jaz sem to tvojo idejo razdelal na dve sezoni....ker sem združil z izležavanjem na plaži.

Ko sem bil na jugu, sem bil nastanjen tu... http://www.figha.net/ ...kar uredu zadeva. Drugo leto, ko sem mal raziskoval severni del pa tu http://www.camping-calvi.com/index.php ...tu so pa super hiške, res!

Če boš šel....uživaj!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene pa zanima je kdo šel iz Korzike na Sardinijo?? namreč me zanima kako je z trajekti ne najdem nič na netu kako je kaj s povezavo in ceno trajekta 1 os in motor??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi karte rezerviram v naprej. Določeni termini (manj zasedeni ali nočni) so občutno cenejši.

Preveri za "akcije" posameznih ladjarjev :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene pa zanima je kdo šel iz Korzike na Sardinijo?? namreč me zanima kako je z trajekti ne najdem nič na netu kako je kaj s povezavo in ceno trajekta 1 os in motor??

Iz Korzike na Sardinijo vozi trajekt kot bus in ni treba rezervirat spoh pred glavno sezono ni panike...jz bi šel raje obratno ker je Korzika dost lepša od Sardinije in si prvo pogledaj Iin prevozi Sardinijo ! ....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljena moto banda!

Za letos planiram turo na Korziko in bi potreboval nekaj pomoči oz nasvetov.

Na Korziki bi preživel cca 7 dni.

Razmišljam v smeri, da bi bili nastanjeni v apartmaju (3 dni) in od tam delali dnevne ture.

Nekaj dni na severu in nato nekaj dni nekje na južni strani.

Bil bi zelo vesel vseh nasvetov (primerno izhodišče za dnevne ture) iz izkušenj ali naslova kakšnega preverjenega apartmaja (lahko tudi kakšna hiška v campu).

LP G

Bolje da nisi na enem mestu več kot dva dni,ker se boš vračal poenih in istih cestah!! Prenočišč kot jih omenjaš je od maj-jun. dovolj tak da mal usput vprašaš...

tako jz prakticiram,bil sem pa že 4xdol,lepši je zahodni del in celina,na vshodni obali(proti celini je ravnica),Za prvič v sedmih dneh itak ne moreš prevozit vsega !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sedmih dnevih lahko "vse" prevoziš in to povsem na easy pa ne samo prevoziš, še z ogledi.

No ja,pol še pa res nisi vse "celine"obredu ,kje ,da še pa kej ogledaš....rabiš tud kak dan za počitem,mnda??potamalem dva dni zgubiš na poti tja in nazaj!!
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja,pol še pa res nisi vse "celine"obredu ,kje ,da še pa kej ogledaš....rabiš tud kak dan za počitem,mnda??potamalem dva dni zgubiš na poti tja in nazaj!!

korzike je za ene pol slovenije....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otok sem si pred tem 2x za 3 tedne ogledal z avtom, dopust, tak ga dokaj solidno poznam.

Med sezono izgubiš samo en dan z vožnjo do Livorna, greš isti dan na večerni trajekt, ki pluje okoli 20.00 (skratka cel dan se lepo na easy voziš po Italiji) in zelo počasi pripluje na Korziko ob 7.30 (lepo se spočiješ na ladji), kjer imaš poln dan za moto. V obe smeri tako izgubiš le 2 dneva z vožnjo do Italije in nazaj.

V kolikor pa izbiraš druge termine potem pa gresta dva dneva.

Po otoku pa tudi, dnevni izlet pričneš zjutraj normalno ob kakšni 8.00 in si do popoldneva že na drugi destinaciji povsem na easy, kjer se spočiješ.

screenshot1381.jpg

primer 4. dnevnega easy izleta, kjer vidiš "vse".

Druga zgodba pa je, če imaš vključene enduro scene, vožnje z ladjico, kakšno pohodništvo, ogledovanje muzejev itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

letos se odpravljam na Korziko, tam enkrat konec julija. Pa me zanima, ali je potrebno trajekt Livorno-Bastia rezervirati prej (predvsem zaradi cene)? Namreč trenutno imam na mobylines ponudbo za v eno smer 62,57eur, za nazaj pa 64,67eur. So razlike v ceni sedaj/na dan odhoda velike?

 

S prenočišči oz. predvsem kampi pa verjetno ni problema oz. se da dobit sproti?

 

hvala lepa!  .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2013 ob 13:15, aders pravi:

Pozdravljeni,

letos se odpravljam na Korziko, tam enkrat konec julija. Pa me zanima, ali je potrebno trajekt Livorno-Bastia rezervirati prej (predvsem zaradi cene)? Namreč trenutno imam na mobylines ponudbo za v eno smer 62,57eur, za nazaj pa 64,67eur. So razlike v ceni sedaj/na dan odhoda velike?

S prenočišči oz. predvsem kampi pa verjetno ni problema oz. se da dobit sproti?

hvala lepa!  .)

 

Jaz bi na tvojem mestu zagrabil... ;)

Verjetno imaš to za eno osebo.... Jaz sem leta 2010 ujel ceno 70€ (2 osebi, motor, povratna, konec junija).....Naslednje leto sem od januarja dnevno spremljal na Corsica Ferry razne "jackpote", pa tako ugodno nikoli več!

Tako sem leto pozneje za enako varianto, isto časovno obdobje dal 170€! :BUA:

Jaz bi na tvojem mestu nabavil, ker konec julija ne pričakuj kakšnih popustov! Spanje pa ne bo problem....

Zdajle pogledal na Mobylines....Za DVE osebi, motor, povratna....133€! Ti kar nabavi....pa začni odštevat.... :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdajle pogledal na Mobylines....Za DVE osebi, motor, povratna....133€! Ti kar nabavi....pa začni odštevat.... :OK:

Lp

 

Tako je, za dve osebi in motor, povratna. Štima, hvala za nasvet! Bom kar rezerviral :)

 

Za privezat motor na trajektu moram imeti svoje gurtne, ali imajo to mojstri že na krovu?

Popravljeno . Popravil aders
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obakrat so mi kar sami privezali...imajo neke štrike....lahko pa pelješ kaj s seboj....ker eni so bili privezani, eni ne. Bilo pa obakrat mirno morje, tako, da ni bilo nobene krize... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

letos se odpravljam na Korziko, tam enkrat konec julija. Pa me zanima, ali je potrebno trajekt Livorno-Bastia rezervirati prej (predvsem zaradi cene)? Namreč trenutno imam na mobylines ponudbo za v eno smer 62,57eur, za nazaj pa 64,67eur. So razlike v ceni sedaj/na dan odhoda velike?

 

S prenočišči oz. predvsem kampi pa verjetno ni problema oz. se da dobit sproti?

 

hvala lepa!  .)

 

Tu pa tam je lahko tudi kakšen kamp polno zaseden, to je špica sezone.

 

Sploh na vzhodni obali.

 

Jih je pa veliko, tako da se hitro najde drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!