Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

kmalu zatem še na Col de Eustache so po registracijah sodeč Postojnčani opazovali vrh gore San Pietro.

Ja to smo bili pa mi, smo se malo orientirali kam naj jo mahnemo, sicer pa San Pietro uspešno osvojen uro in pol zatem.

Tudi naša odprava se je srečno vrnila, ceste večinoma zelo dobre, vreme idealno, prevozili vse kar je bilo po planu in še malo več, skupaj 2250km v 7 dnevih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva sva bila res vesela,da smo se našli na Korziki.Moramo se doboto nekje v SLO na pivu,ker imam eno slikco za tebe.

Super, če ne drugače se čujemo, če bom v bližini zagorja .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to smo bili pa mi, smo se malo orientirali kam naj jo mahnemo, sicer pa San Pietro uspešno osvojen uro in pol zatem.

Tudi naša odprava se je srečno vrnila, ceste večinoma zelo dobre, vreme idealno, prevozili vse kar je bilo po planu in še malo več, skupaj 2250km v 7 dnevih.

Lep pozdrav, mislim, da smo skupaj bili v kampu pri Bonifacciu. Vidim, da ste srečno prispeli, se je splačalo še malo pokukati na Sardinijo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav, mislim, da smo skupaj bili v kampu pri Bonifacciu. Vidim, da ste srečno prispeli, se je splačalo še malo pokukati na Sardinijo?

LP

No splačalo se ravno ni, k je bil nočni trajekt zaseden in ni blo več mesta za motorje, naslednji dan pa bi bila cena 120EUR, zato smo šli že ob pol štirih za Livorno, cena ob dveh še 25EUR, ma ko smo se zmenili in vrnili v Golfo Aranci pol ure pred odhodom je rekla gospa scusa ragazzi, non e`piu jackpot, pa smo ji odšteli po 65 EUR :headbang: , ma ni blo druge kje blo v nedeljo še dražje.

Drugače Costo Smeraldo smo pa le videli, to je blo pa tudi vse od Sardegne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to smo bili pa mi, smo se malo orientirali kam naj jo mahnemo, sicer pa San Pietro uspešno osvojen uro in pol zatem.

ne mi reč.......pa ne da ste šli peš gor ? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mi reč.......pa ne da ste šli peš gor ? :whistle:

Tony....evo samo za tebe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, hvala

...sem že mislu, da je moja Panka na sliki. V petek ob treh smo se slikal na istem mestu /San Laurent/

Pa še nekaj naših slikc

post-7695-1210340042_thumb.jpg

Pred cerkvico v Muratu

post-7695-1210340071_thumb.jpg

Tihožitje v gorah

post-7695-1210340114_thumb.jpg

Lep razgled

post-7695-1210340151_thumb.jpg

Mostič Spin'a Cavallu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mi reč.......pa ne da ste šli peš gor ? :whistle:

Ja peš ja, z motorji itak da ne znese.

Evo, tu je pa še nekaj naših slikc s Korzike...

post-1012-1210353348_thumb.jpg

post-1012-1210353366_thumb.jpg

post-1012-1210353385_thumb.jpg

post-1012-1210353398_thumb.jpg

post-1012-1210353418_thumb.jpg

post-1012-1210353434_thumb.jpg

post-1012-1210353450_thumb.jpg

post-1012-1210353462_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil mirc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'tonystx'

O, hvala

...sem že mislu, da je moja Panka na sliki. V petek ob treh smo se slikal na istem mestu /San Laurent/

Če nismo skup prišli na Korziki, pa smo se včeraj na srečanju "pank" fajn imeli! :worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil KINDER_WAGEN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se za letos še odločam kam bi šel na dopust. Termin bo druga polovica julija, šla bi na Korziko ali Sardinijo, kamp varianta.

Kakšni plusi in minusi za en ali drug otok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na podlagi mnenj kolegov ki so bili na Sardiniji, je v priimerjavi s Korziko tam nekoliko ceneje, ceste in hiše so nekoliko lepše, narod pa menda manj prijazen kot na Korziki. Ne glede za katerega se odločiš pa bo vsekakor fino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo pozdravljeni vsi skupaj!

s fantom sva se odločila da bova preživela najin dopust na Korziki in sicer tja greva z motorjem.In naju zanima če slučajno kdo planira iti na dopust v te lepe kraje sredi avgusta (okoli 18)

lepo se imejte in srečno!

tinka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se vas izbrane spomnim iz trajekta. :rolleyes:

luštn potopis, edino ni mi jasno, kako da vas je tako zeblo :evilgrin: na prelazih, ker mi smo imeli že ob 8-9 ih zjutraj 13-14 stopinj in to tudi na najvišjem prelazu korzike. Ob morju je pa itak bilo komajda za zdržat pri 23 stopinjah. :kva1:

magistralke so res zakon, mi smo nekajkrat sprobali tisto od ajjacia proti bonifaciu (sploh 30 km od ajjaca je sanjskih). Trije smo brez prtljage že navsezgodaj naskakovali njihove prelaze, dokler so drugi udeleženci v skupini še spali. Na enem od teh potepov severno od Ill Roussa je padel tudi moj hitrostni rekord na korziki (227 km/h po garminu) - res perfektne ceste. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se za letos še odločam kam bi šel na dopust. Termin bo druga polovica julija, šla bi na Korziko ali Sardinijo, kamp varianta.

Kakšni plusi in minusi za en ali drug otok?

Oba otoka sta zelo lepa in zelo različna.

Sardinija je lepa, samo ni nič posebnega razen njenih cest :worship: :worship: , nagnjeni ovinki ki jih ni konca, grob asfalt, ....

Korzika ima pa veliko več naravnih lepot, je kar nekaj nacionalnih parkov visoke gore, zahodna obala cela v pečinah, na jugu Bonifacio, :rolleyes: .... so pa ceste veliko ožje, kvaliteta cest je recimo kot pri nas (imaš nove in zelo stare ceste).

Razlike v cenah ni bistvene, za naše navade je povsod dražje, kampi približno iste cene cca 10€/noč.

pa še par slikc za težjo odločitevAlbum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!

Midva z fantom sva se odlocila da greva namesto avgusta na korziko julija in sicer od 20.7.-28.7.

Ce slucajno gre kdo od vas ta termin se lahko zmenmo pa gremo skupaj.

sporocte.

LP in srečno!

Tinka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!