Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Ekola: Camping Pineta

To je cca 10 min vožnje severno od luke, kjer se vkrcaš na trajekt. Prikladno, če imaš vkrcanje že zjutraj okrog 8:00. Potem, ko prideš v Bastio, ti še vstane še polovica dneva, da se v miru "inštaliraš" na Korziki

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o tem ali prvi dan do Pise ali potegnit kar na trajekt ob 15h in biti v "Livornu" ob 19h.

Kot kaže bom moral čimprej nazaj v šolo da se naučim zemljepis ali pa it na izlet na Korziko da mi bodo jasne lokacije :) ...

Iz Lj naj bi štartal okrog 6h proti Livornu. Razmišljam o tem ali se vkrcat na trajekt ob 15h in mahnit na Korziko ali ostat na celini... Iščem info ali je v okolici Bastie (na Korziki) kakšen kamp, ki bi ga lahko okupiral ko se ob 19h+ izkrcam iz trajekta. V Pisi sva z ženo že bila, tako da bi potem cel popoldan bluzil po Pisi ali ožji okolici in podoživljal stare spomine, Korzike pa še nisva videla...

@Jetman hvala za namig, nekaj kampov je bilo omenjenih tudi v prejšnjih postih o kampih v Bastiji pa nisem nič našel :(

Lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina, ki pride pozno v Bastio gre v kamp San Damiano, južno od mesta, v bližini je še en camp.

Od luke je oddaljen 16km na jug.

http://www.campingsandamiano.com/camping-corse/index.php

San Damiano is a family site and makes an excellent night halt and a suitable base for visiting Bastia, the northeast of the island, or its mountainous interior. Although on the outskirts of a city, it is situated between the Etang de Biguglia and the golden sands of Corsica’s east coast. From the road which cuts through the site, there is a fenced public road leading to the restaurant and the beach. It is a sprawling site with 280 pitches (180 with 10A electricity and 80 fully serviced), all separated by shrubs and shaded by trees. A programme of music each night does not disturb campers. There is some aircraft noise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 km severno od Bastie je camp Santa Marina, tik poleg kraja Santa Severa. Nič luksuznega, vendar prijetno. Od tam se lahko potem odkotališ naprej proti kraju Macinaggio, prečkaš tisti ozki severni konec in se po zahodni obali kotališ navzdol proti jugu. Zahodna obala je bistveno lepša od vzhodne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ravno sem rezerviral karte za čez prvomajske za borih 35.85 €

Bastia / Livorno, Friday 01/05/09 13:30 Arr.Time 17:30 - Ship : C.MARINA

Livorno / Bastia, Sunday 26/04/09 08:15 Arr.Time 12:15 - Ship : C.MARINA

A gre kdo poleg? :rolleyes: Bandit/1250

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem rezerviral karte za čez prvomajske za borih 35.85 €

Izdaš še info kje si to rezerviral/nabavil?

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem rezerviral karte za čez prvomajske za borih 35.85 €

Bastia / Livorno, Friday 01/05/09 13:30 Arr.Time 17:30 - Ship : C.MARINA

Livorno / Bastia, Sunday 26/04/09 08:15 Arr.Time 12:15 - Ship : C.MARINA

A gre kdo poleg? :rolleyes: Bandit/1250

Alo, tja bomo zgleda na istem trajektu: 1×Guco Nevada + 1×H-CBF(n), KR, in ker smo kamot mamo še šerpo (beri avto), da nam bo kramo in sopotnice čez celino vozu, ... Za nazaj nam mahaš s trajekta, mi mamo še en dan za posedat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali ste se srečno vrnili domov?? :? Pričakujemo najnovejše novice ! :grim :worship:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste se srečno vrnili domov?? :? Pričakujemo najnovejše novice ! :grim :worship:

Na hitro ... ke pa nazaj za 2×31,5€ (net, joker varianta): mopedino + 2 osebi; IT strada 25,5€, prespal v Pisi.

Nato proti jugu, ker je kazal malo bolje z vremenom, PortoVecchio (2 noči), Bonifacio, Propriano, Corte (3 noči), Porto, Calvi, St. Florent

Spal (bungalovi za 6 oseb, al 2 × 3) - od 70€ do 120€, v povprečju 20€/osebo

Ceste u piko, ride se vzpenjajo počasi, asfalt zelo grob, drži kot satan (jest sem mogu še na Korziki zamenjat zadnjo gumo), magistralke zelo široke, super pregledne. Policajev ob cestah (radarjev) nismo porajtali. Na lokalnih cestah polno na pol divjih prascov, kozlov, krav in telet (ta so nevarna, ker begajo sem in tja). Benz v povprečju 1,27€.

Surova narava, kontrasti primorski - gorski svet, rdeče skale, ... ljudje ne govorijo AN, razen ko je treba povedati ceno, ..., narava podobna kot v Črni Gori.

Joca srečal na trajektu, pol je menda porinu proti Sardiniji, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeph, jeph, jeph. Korzika je u nulo dopust; jaz sem zadevo vzel kot foto session in kulinarično misijo in sem nad obojim navdušen.

Policajev na cesti res ni in sem jih videl samo v Portu, ko so usmerjali promet ;) Nič čudnega, da je Garmin pokazal top-speed 197 :krneki: .

Prelazov polno; kar mi je res fascinantno na Korziki je to, da se lahko greš na-pamet raziskovanje in ne boš razočaran - prej nasportno - lahko praktično kamorkoli zaviješ in boš že naletel na nekaj zanimivega.

Do Sardinije nisem prišel - najprej sem pičil na jugo do Porto Vecchia, kjer sem se nastalil za tri dni in imel bazno izhodišče za raziskovanje spodnje polovice otoka.

Kar se tiče expensov, se mi je kar poznalo, da sem bil sam - tipično sem dal za 2* sobo 55-70 EUR na noč. Enkrat sem spal tudi v Gites d'Etape prenočišču, pa je bilo z večerjo in fruštkom (pa tamalo buteljko) 80...

Fotke imam public sherane, pa če koga zanima, so tu:

http://www.facebook.com/album.php?aid=7511...mp;l=27ae6587e7

http://www.facebook.com/album.php?aid=7512...mp;l=7b593286cc

http://www.facebook.com/album.php?aid=7512...mp;l=db2411b7e1

Lonely planet in Garmin travel pack (s translatorjem) sta mi prišla zelo prav.

Komplet za gume flikat tudi - le da nisem flikal gume, ampak sem 'svedrco' (za pripraviti luknjo v gumi za lepljiv vložek) uporabil za odpiranje buteljke :rolleyes:

All-in-all - na Korziko bom še šel. In ja - Slovencev se nas je trlo, od motoristov do kampervanov...

Joc

Popravljeno . Popravil Joc007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še 7 dni,pa nas že več ni v Slo! :naughty: Korzika nas pričakuje! :worship:

Ali gre gdo v istem terminu???? :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je potrebno za Korziko v naprej rezervirat trajekt?

Popravljeno . Popravil jfk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je potrebno za Korziko v naprej rezervirat trajekt?

Zelo priporočljivo,zaradi € :naughty: !Ni pa nujno,dobiš jih na licu mesta! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Bom šel verjetno kar na slepo, saj se nerad vežem na datume in ure :naughty: .

Če se resno odpravljaš na Korziko bi ti zelo priporočal, da prebereš teh petsto postov........boš dobil veliko informacij, tako nepotrebnih kot najnujnejših :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se resno odpravljaš na Korziko bi ti zelo priporočal, da prebereš teh petsto postov........boš dobil veliko informacij, tako nepotrebnih kot najnujnejših :whistle:

Hvala za namig.

Resno se odpravljam (z boljšo polovico) konec junija. Če je kaj obveznega za probat na Korziki, lahko napišete.

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr meni je drzalo so ble karte za enik 50€ drazje kot sem 14 dni prej na netu gledal...Verjetno je to odvisno od zasedenosti trajekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr meni je drzalo so ble karte za enik 50€ drazje kot sem 14 dni prej na netu gledal...Verjetno je to odvisno od zasedenosti trajekta.

Itaq. Trajektničarji slovijo kot muhasto pleme in ne morem izključiti možnosti, da bi se jim kdaj zahotelo kalkulirati tudi v mojo škodo. Zato si pa običajno že doma previdno sprintam tarife za tiste trajekte, ki pridejo v poštev. Če bi ga signorina na šalterju nameravala kaj sračkati, bi s tem dokaznim gradivom v rokah zagnal takega hudiča, da bi se slišalo gor do Bruslja. Vendar sem imel doslej s signorinami neverjetno srečo in Bruselj mirno spi. Bomo videli, kako bo letos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za namig.

Resno se odpravljam (z boljšo polovico) konec junija. Če je kaj obveznega za probat na Korziki, lahko napišete.

:beer2:

Ne pit piva ali vode, pij vino, ker je zelo poceni :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!