Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa recimo v drugi polovici julija, se splača iti na Korziko ali je prevelika gužva? Sobe/apartmaje se dobi tudi brez rezervacije ali samo kamp? Za kamp verjetno ni problema, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga polovica julija je že "prime" termin, bil 2x v tem terminu tam.

 

Kampi bi znali biti problem ponekod = vzhodna obala, kjer je mivka in bolj primerno za froce, drugje teh težav ni bilo, za sobe in apartmane pa ne bi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je tale  varianta po Korziki izvedljiva brez časovne dirke??

1.dan  spanje v  Pisi

2. dan: Bastia - (katero pot vmes priporočate??) - Solenzara

3.dan: Solenzara - Propriano - Ajaccio - Porto-Oto

4.dan:  Porto-Oto - I'lle Rousse - Saint Florent - Cap Corse - Bastia - trajekt - Pisa (spanje)

Če je plan kje pretiravan, prosim za vaše mnenje, kaj bi bilo boljše.

Glede na kilometre se tura super sliši, samo vprašanje, kakšne so ceste in v kakšnem času se dejansko naredi 230, 270 km.

Hvala za  vsako informacijo. na pot gremo 23.6.

aja, pa še tole; kje se dobijo te male slo zastavice za motor??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. da

2. da

3. da

4. da (malo jaće)

 

Podobno pot sem opisal prav v tej temi.

 

Tu si lahko pogledaš, tudi z nasvetom za dan 2.

http://snecer-poi.blogspot.com/2009/06/korzika-poi-2009.html

 

p.s.

Poglej raje če že vozi nočni trajekt, da ne bo spanja v Pisi... in izgube časa.

Ker tudi če boš spal v Pisi, boš prišel na Korziko naslednji dan po 12.00 uri, kar pomeni, da je "pol" dneva že šlo.

 

Preberi malo to temo, veliko nas je pisalo o tej zadevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

aja, pa še tole; kje se dobijo te male slo zastavice za motor??

 

To niso zastavice predvidene za motor, to so zastavice za čolne.

Idi v kakšno navtično trgovino in povprašaj o teh zastavicah ..... tam sem tudi jaz kupil svojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tale  varianta po Korziki izvedljiva brez časovne dirke??

 

1.dan  spanje v  Pisi

2. dan: Bastia - (katero pot vmes priporočate??) - Solenzara

3.dan: Solenzara - Propriano - Ajaccio - Porto-Oto

4.dan:  Porto-Oto - I'lle Rousse - Saint Florent - Cap Corse - Bastia - trajekt - Pisa (spanje)

 

Če je plan kje pretiravan, prosim za vaše mnenje, kaj bi bilo boljše.

 

Glede na kilometre se tura super sliši, samo vprašanje, kakšne so ceste in v kakšnem času se dejansko naredi 230, 270 km.

 

Hvala za  vsako informacijo. na pot gremo 23.6.

 

aja, pa še tole; kje se dobijo te male slo zastavice za motor??

Sem si danes malo osvežil prelepo Korziko z ogledom mojih albumov, kjer sem razdelal v kar nekaj nadaljevanj. Samo po Korziki sva prevozila čez 3.200 km...Krožna vožnja okoli da samo blagi vtis o drugem svetu. V miru si poglej slikice... in srečno pot. Če rabiš kakšno inf., pokliči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si danes malo osvežil prelepo Korziko z ogledom mojih albumov, kjer sem razdelal v kar nekaj nadaljevanj. Samo po Korziki sva prevozila čez 3.200 km...Krožna vožnja okoli da samo blagi vtis o drugem svetu. V miru si poglej slikice... in srečno pot. Če rabiš kakšno inf., pokliči.

Hvala za informacije. Vse prav pride. Slike so čudovite, in ugotavljam da se vsi bolj ali manj vračajo na Korziko.

 

Z ženo sva malo dodelala načrt in podaljšala turo po Korziki še za en dan. Da ne bova v dirki s časom. Tista ena nočitev bo verjetno odtehtala to, kar se bo dalo bolj umirjeno videt.

 

Bi pa še za eno stvar vprašal:  relacija Porto - Galeria - Calvi - iz forumov je razbrati, da nikoli več po tej cesti... je bolje v notranjost pa potem nazaj v Calvi? ali je bolje na Calaccucio? Jezero je sicer v planu prvi dan, na poti v Solenzaro, tako da videla ga bova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Porto-Galeria je ena najlepših/tipičnih cest na Korziki ob obali :)

Z minimalno prometa. D81 cesta...

Ki se nadaljuje Galera-Calvi, tu imaš dve varianti, prva naprej ob obali, v prvem delu precej naruka , ali po glavni cesti v notranjosti, nič posebnega. Ali pa kot si napisal proti prelazu Vergio.

V Calviu pa tudi ni ne vem kaj tako izjemnega :) (kakor za koga).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Bi pa še za eno stvar vprašal:  relacija Porto - Galeria - Calvi - iz forumov je razbrati, da nikoli več po tej cesti... je bolje v notranjost pa potem nazaj v Calvi? ali je bolje na Calaccucio? Jezero je sicer v planu prvi dan, na poti v Solenzaro, tako da videla ga bova.

 

Porto-Calvi....NIKAKOR ne smeš spustiti! :OK:

Kot ti Snecer napisal je to tipična res zanimiva cesta. Pred Calvijem se razcepi...v notranjosti lepša, ob obali bolj razsuta (vsaj 2011 je še bila), a je bolj slikovita!

 

V priponki lahko prebereš moje videnje.... Če te zanima tudi južni del...obišči www.moto-potepuh.si   :whistle:

Korzika 2011.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fort U2 ej super opis korzike. hvala ti :)

 

porto - galeria pa je sedaj v planu :)

 

že odštevama.

 

sma zamudila ugodno akcijo trajekta ( 128 eur), upama in čakama še na kako jackpot varianto.

Popravljeno . Popravil Amigo007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fort U2 ej super opis korzike. hvala ti :)

 

porto - galeria pa je sedaj v planu :)

 

že odštevama.

 

sma zamudila ugodno akcijo trajekta ( 128 eur), upama in čakama še na kako jackpot varianto.

 

Uživajta! Vreme praviloma ni problem...mogoče v notranjosti kakšna ploha, hribi pač.... Jaz bi šel spet, a bo še malo počakala....tri nočitve imaš že za ceno trajekta, ki se mi zdi oderuška!

A v kratkem bo treba spet tja.

 

Ko se vrneta, pa čakamo vsaj slikce!  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem.

 

31. maja 2013 smo se odpravili na Korziko in predno smo šli sem prečekirala objave na forumu. Se jih res splača prebrat.

 

Naš namen je bil nardit en krog po Korziki, ker smo šli potem še naprej na azurno obalo, mal po Provansi, potem pa čez Dolomite domov.

 

Štartali smo v petek zjutraj ob 7ih s Kozine in šli po avtocesti do Bologne, po Toskani smo šli do Pise in potem v Livorno na trajekt (Livorno-Bastia- 19.00 - 23.00). V Bastiji smo imeli rezerviran hotel (Sudhotel). Zjutraj smo pogledali mal zemljevid, kam gremo in si nekje na pol poti preko Bookinga rezervirali naslednje prenočišče - bilo je nekje v notranjosti na jugu. V glavnem vsak dan sproti smo si rezervirali sobe kje bomo spali in večinoma je prišla nočitev največ do 25 € na osebo.

Na azurno obalo smo vzeli trajekt Calvi - Nice-  21.00 - 7.00 in gor prespali - našli smo fajn udoben plac.

Po Franciji in Dolomitih smo vse sproti preko bookinga rezervirali prenočišča...

 

Lahko še povem, da smo bili na poti 9 dni, prevozili smo 3200km, cenovno nas je vse skupaj prišlo 1100 (trajekt, gorivo, prenočišče, hrana, spominki, cestnina...)- seveda na par.

 

Na Korziko bova šla še, ker je res ful lepa in se splača it.

 

Bilo je super, ker ni bilo nobene gužve, prazne ceste in vreme smo imeli super!!!

 

Srečno pot vsem.

 

Kate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ti ne mudi pejt po SS14 do Bologne-pol pa je super cesta cez prelaz Bologna-Firenze kjer lahk prenocis..Jaz sem imel vedno Calvi na Korziki za bazo in sem delal dnevne tripe..en kup lepih gorski prelazov..lepe, siroke ceste, mal se pazi svinj ki polezavajo ob cestah, men je zvecer krava preckala cesto, drugac pa se vrnem spet tja ...pa ful dobra tura ce se vracas preko Genove proti La Specii do Mantove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tiste ki že v nulo obvladate te korziške trajekte , prosim če to prečekirate:

 

http://www.mobylines.com/landing/discount-voucher.html

 

če prav razumem kupim enosmerno karto, po treh dneh lahko kupim novo in vnovčim še 20% popust??

 

Tud jaz tako razumem tole....edino....a ta popust velja samo za karto na osebo, a komplet (2 osebi, motor).... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, dobro razmišljanje - preverila sva na moby - popust velja na voucher, koda za popust je natisnjena na voucherju - tako da - kaže da je za komplet :010 . sicer pa danes/jutri  bova zbukirala, pa poročama dalje, če še komu pride prav ta informacija.

Popravljeno . Popravil Amigo007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 zanima me katero pot je boljše prevoziti?

A: http://goo.gl/maps/KjQqM

B: http://goo.gl/maps/gBk8h

Obe sem že vozu,men je boljša tadruga ki gre čez Porto (Pred Portom -zanimiva panorama rdeče skale in  sam Porto vreden ogleda),tega jz nebi spustu!! Taprva pa tud ni slaba,ceste so itak 90% dobre....Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo poročilo za trajektne karte Moby: rezervirala sva na eno stran; 68 eur in dobila ob vovčerju kodo za popust v višini 8,02 eur.  danes sva rezervirala povratno karto, ki je bila malo višja in uporabila ta popust. tako da je znesek na obe strani  prišel nekje 138 eur za oba. s tem da imava tudi za drugo karto kodo za popust v višini nekaj čez 8 eur. v kolikor bi lahko kdo vnovčil, jo posredujema dalje (letos kaj večjega z Moby-jem odpade).

 

booking narejen za ugoden denar, na poti sva od nedelje do sobote :) lep pozdrav in vesele priprave vsem, ki pot šele načrtujete :)

Popravljeno . Popravil Amigo007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bi bil zelo hvaležen za kakšno promo kodo s karte za trajekt, če se komu od letos kje valja, Moby lines ima neke popuste s kodami..Ne vem pa če sardinia ali corsica ferries tut..

Lahko tut na PM.

Hvala

no, pa jutri štartama... poročam, kako je bilo :)

 

Popravljeno . Popravil yamaha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!