Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 14 urami, Xebec pravi:

Tudi sam sem kupil čelado od podobne strani, ja je prevara. Če ne veš greš pogledat domeno in ko vidiš, da so zadaj kitajci, pa da nimajo paypala, je 99% prevara. Jaz sem sicer dobil denar nazaj, ker je plačevanje s kartico po netu do neke mere zavarovano, ampak vseeno, ne kupim več na taki spletni strani.

tole je spletna stran kjer sem jaz kupil in so nategatorji.

http://www.baymontinndekalb.com/hjc-rpha-max-evo-zoomwalt-helmet-black-whitehjc-motorcycle-helmetscoupon-codes-p-473.html

stran je totalno podobna tej.

Popravljeno . Popravil Blisk1
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, nejc74 said:

glej, pohlep (pogled na nizke cene) ti je ocitno zameglil um, ker stran je ocitno, na prvi pogled, od 600 km stran, nateg

1. butasto nizke cene (20% normalnih)!!!!!!!!

2. linki na strani NE delajo (klikni povezave google+, twiter etc)

3. nobenega podatka o trgovcu (sedez, bancno podatki,....)

4. shipping: normalna trgovina bo vedno imela razdelan shipping, ker ga ni junaka, ki bi po enotnih cenah posiljal po celem svetu

.

.

1.000.000 polpismen oz. google translate text

Malo bolj se potrudi, ker padas na nateg, v katerega je bilo vlozeno MINIMALNO truda.

118lol.jpg.e37428d11a96da536eb4e272991c2f4c.jpg

 

btw. primerjaj z legitimnimi stranmi, kot so:

https://www.revzilla.com/

https://www.motoin.de/

https://www.fc-moto.de/

poglej si razdelke: About us, FAQ in Shipping in kaj ponavadi vsebujejo.

Padu bi, če bi že tipkal serijske. Kitajc ma free shiping povsod. Je pa res de se celad pr kitajcih ne nabavla. Skeptičn sm bil od prve sekunde, ko sm vidu da je bla domena registrirana pred 5 dnevi, je skepsa minila v trenutku.

 

in pošteno men stran ne zgleda tolk slabo hehe 

 

jeseni, as al pa charlie. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, Kugelschreiber said:

Kitajc ma free shiping povsod

vedno so cone, kamor je posiljanje se posebej drago, zato ti noben resen trgovec ne da kar bianco menice za "free shipping". Ni racunice.

Kitajc ima sponozirano posiljanje iz kitajske ter ugodne pogodbe na stevilnih trgih, ne pa povsod.

1093700661_ScreenShot2018-07-12at10_52_16.png.1d035062d8f50ceda4d936f476e82798.png1097913573_ScreenShot2018-07-12at10_51_58.png.0a3adc4ca69f03d37545ac148431b035.png

 

 

 

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no ... verjetno te pomanjkanje prijateljev in igrač v otroštvu sili v nakup takšne čelade. Al pa popolno nezaupanje vase, totalno uničena samopodoba, pa vrjetno te je župnik šlatal pr nauku, če si to daš na glavo.
Kaj hočeš s tem povedat, če maš tako okrasje? Da si z druzga planeta? Da odiraš žive ljudi in jih obešaš na veje? Da se lahko strelja nate? Mislim ... HALOO!
Morš bit res fajn prfuknjen.

(vir: FB, skupina Motoristi)

37126063_10213685147576111_3817375849036906496_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mene streljajo z normalno nolanko :naughty:

Škifi. Tole pa ne vem, sto ljudi, sto čudi. Če je komu všeč, mu naj pač bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 7. 2018 ob 22:21, GO_Tomi pravi:

Ne vem no ... verjetno te pomanjkanje prijateljev in igrač v otroštvu sili v nakup takšne čelade. Al pa popolno nezaupanje vase, totalno uničena samopodoba, pa vrjetno te je župnik šlatal pr nauku, če si to daš na glavo.
Kaj hočeš s tem povedat, če maš tako okrasje? Da si z druzga planeta? Da odiraš žive ljudi in jih obešaš na veje? Da se lahko strelja nate? Mislim ... HALOO!
Morš bit res fajn prfuknjen.

(vir: FB, skupina Motoristi)

37126063_10213685147576111_3817375849036906496_n.jpg

Tomi, tegale si pa kar na Sigmundov kavč polegel :)

Pa saj prenekatera serijska čelada ne izgleda bistveno drugače, če odšteješ tiste drede. Kar precej jih videvam na cesti, ki imajo v celoti zatemnjene vizirje in poslikave v stilu GP-ja.

 Meni se zdi, da gre vsebinsko za podobno zadevo, za neko sporočilnost, kljub drugačnemu dizajnu. Cestne rakete oponašajo dirkaške šampione, tale zgoraj pa bi rad impresioniral s podobo predatorja...

Mi je pa misterij, kako se lahko s tem (ali s temnim vizirjem) pelje ponoči.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

a je kej drugače, če maš krtačo na glavi? Al pa rožičke? :P

Mogoče jebačko poslikavo?

100 ljudi 100 čudi, če je kul zrihtano je vsaj tematsko, če ni je pa kr neki...o uporabnosti pa ne bi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Bom kar tule vprašal da ne odpiram nove teme, ima kdo izkušnje kako zaščitit podpis na čeladi? Pretekli vikend mi je uspelo ujagat Dovijev podpis in bi ga res rad nekako zaščitil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ArcaneWater pravi:

Bom kar tule vprašal da ne odpiram nove teme, ima kdo izkušnje kako zaščitit podpis na čeladi? Pretekli vikend mi je uspelo ujagat Dovijev podpis in bi ga res rad nekako zaščitil :)

Malo poglej v tejle temi, morda boš našel kakšen uporaben kontakt.

https://motosvet.com/tabla/topic/1234-čelade-popravila-barvanje-paintbrush/

 

En tanek sloj airbrush prozornega laka, še prej pa morda kakšna tanka folija preko, da se avtogram ne razmaže, pa bodo tvoji potomci čez mnoga leta na dražbi iztržili mastne pare...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ArcaneWater pravi:

Bom kar tule vprašal da ne odpiram nove teme, ima kdo izkušnje kako zaščitit podpis na čeladi? Pretekli vikend mi je uspelo ujagat Dovijev podpis in bi ga res rad nekako zaščitil :)

:OK:

Kontaktiraj recimo njega da ti podpis prelakira. Bi bilo pa uredu, če bi predtem prebral navodila svoje čelade...

Citiraj

Čelade, ki so izdelane iz brizgane plastike (takšnih je več kot 80%), lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, razna lepila …) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Zaradi tega odsvetujem nanašanje barv, razredčil, bencina ali drugih kemičnih sredstev na čelade iz brizgane plastike. Priporočam, da pri ravnanju s čelado skrbno upoštevate proizvajalčeva navodila.
Čelade, ki so ročno izdelane iz mešanice kompozitnih materialov (s komercialnimi imeni Fiberglas, Karbon, Kevlar, Kural …), so trpežnejše in prenesejo tudi barvanje z airbrushom. Vendar pa naj ob tem velja opozorilo, da je iz kompozitnih materialov izdelana lupina čelade; vizirji, prezračevalniki in mehanizmi vizirja so še vedno izdelani iz brizgane plastike.

Lp, Boris Kompare B

Izbire imaš dosti ;) Janko, Janez, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker sem nov na forumu vas najprej vse lepo pozdravljam.

Že kar nekaj časa razmišljam o motorju, letos pa sem končno zbral pogum in se odločil narediti vozniški izpit za A kategorijo. Trenutno sem v pridobivanju le-tega. :)

Vprašanje, ki ga imam pa je sledeče. Ker so mi zelo všeč klasični motocikli, imam namen kupiti Triumph Bonneville, ki je ena izmed mojih velikih želja. Vem da se na takih tipih motociklov ponavadi vozi z open face oziroma jet čelado (katero imam tudi namen kupiti), pa vendarle mislim, da je fajn če imam tudi eno "resno" čelado, se pravi full face. Ker mi full face čelade kar nekako ne sedejo sem se odločil da bom poiskal nek kompromis - preklopna čelada. Izbiro sem zožil na dva modela in sicer:

- AGV Sportmodular

-Shoei Neotec oziroma Neotec II (model Neotec sem tudi probal in se mi zdi super)

Torej, sprašujem vas, kakšno imate mnenje o teh dveh čeladah? Katero bolj priporočate? Si mogoče kdo lasti katero izmed dveh in lahko pove kaj več?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

 

Lp, Jure

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, blues1 pravi:

Ker sem nov na forumu vas najprej vse lepo pozdravljam.

Že kar nekaj časa razmišljam o motorju, letos pa sem končno zbral pogum in se odločil narediti vozniški izpit za A kategorijo. Trenutno sem v pridobivanju le-tega. :)

Vprašanje, ki ga imam pa je sledeče. Ker so mi zelo všeč klasični motocikli, imam namen kupiti Triumph Bonneville, ki je ena izmed mojih velikih želja. Vem da se na takih tipih motociklov ponavadi vozi z open face oziroma jet čelado (katero imam tudi namen kupiti), pa vendarle mislim, da je fajn če imam tudi eno "resno" čelado, se pravi full face. Ker mi full face čelade kar nekako ne sedejo sem se odločil da bom poiskal nek kompromis - preklopna čelada. Izbiro sem zožil na dva modela in sicer:

- AGV Sportmodular

-Shoei Neotec oziroma Neotec II (model Neotec sem tudi probal in se mi zdi super)

Torej, sprašujem vas, kakšno imate mnenje o teh dveh čeladah? Katero bolj priporočate? Si mogoče kdo lasti katero izmed dveh in lahko pove kaj več?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

 

Lp, Jure

 

To vprašanje lahko kar v tej temi postaviš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

To vprašanje lahko kar v tej temi postaviš

Aha ok. Se opravičujem za odpiranje nove teme. Nisem vedel v kateri temi bi zastavil vprašanje pa sem odprl kar novo. Hvala za popravek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, blues1 pravi:

Aha ok. Se opravičujem za odpiranje nove teme. Nisem vedel v kateri temi bi zastavil vprašanje pa sem odprl kar novo. Hvala za popravek.

ni panike, mogoče je še kaka tema odprta, malo pobrskaj ali pa uporabi iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, blues1 pravi:

Aha ok. Se opravičujem za odpiranje nove teme. Nisem vedel v kateri temi bi stavil vprašanje pa sem odpr. l kar novo. Hvala za popravek.

Imamo tudi posebne teme, za open face čelade, pa Boni ima svojo temo, pa v temi Predelave, cafe racer... se tudi najde kakšna zanimiva informacija. Ne bo ti škodilo, če boš  malo prečekiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, blues1 said:

-Shoei Neotec oziroma Neotec II (model Neotec sem tudi probal in se mi zdi super)

Torej, sprašujem vas, kakšno imate mnenje o teh dveh čeladah? Katero bolj priporočate? Si mogoče kdo lasti katero izmed dveh in lahko pove kaj več?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

Pri Shoei Neotec II bodi pozoren na zračnik na bradi. Pri zaprtem zračniku je čelada ok, pri odprtem pa postane glasna in močno piha direktno v čelo. Govorim o vožnji z naked motorjem, na kakšnem bolj zaprtem, z več vetrne zaščite, se verjetno obnese precej bolje. Mene je to odvrnilo od nakupa, sicer pa je zelo dobra. Vsekakor pa čelado pred nakupom testiraj na svojem motorju, ker (naked motor+preklopna čelada) ni najbolj posrečena kombinacija. Se najde kakšna primerna, nikakor pa ne velja pravilo (dražje je boljše).

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelada s klimo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 8 minutami, limun711 pravi:

kakšno čelado kupit za čoperja, da ni tako glasna ?

ima kdo kakšen nasvet ?

lps

Itak bodo zaklenili temo...najdi primerno temo o čeladah...

Sam sem si registriru le eno drek pumpo...najbolje na njemu pocuto z celado,kjer se bradni del odpre,ko pa zaprt pa integralka...

schuberth-c3-pro.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, limun711 pravi:

kakšno čelado kupit za čoperja, da ni tako glasna ?

ima kdo kakšen nasvet ?

lps

jaz imam nasvet.

Greš v grupo

oprema (3 grupa po vrsti navzdol), tam klikneš na čelade, pa postaviš vprašanje v temi čelade od a do ž, ali pa kaki podobni temi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, limun711 pravi:

kakšno čelado kupit za čoperja, da ni tako glasna ?

ima kdo kakšen nasvet ?

evo sedaj si v pravi temi. Ne rabiš nove odpirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijateljica je kupila HJC Rpha 70, lepo, da se ti zmeša!

Pa jo je že po prvi vožnji hotela menjat, ker da ima notri čmrlja, ki jo med vožnjo tako moti, da je groza!

To naj bi bilo nekje na glavi, bolj na desni strani.

Pa sem ji napisala, naj da vse obloge dol, ker je mogoče kaj spodaj, ki frfota, mogoče kakšna etiketa, ali kaj takega.

Vso je razmontirala, pa neke palčke vtikala v zračnike in nevemšekajvse, pa ta čmrlj nikakor ni hotel ven!

Danes sem šla k njej z motorjem, dala njeno čelado na glavo in šla probat.

Pri višjih hitrostih je tudi meni na desnj strani nekaj frfotalo, kot da bi mi frfotala rutka. Pri nižjih hitrostih tega ni bilo slišat.

Potem sem odpirala in zapirala vse zračnike, sončni vizir dajal gor in dol in še vedno je frfotalo.

Potem pa sem desno roko dala na desno stran vizirja jn frfotanje je nehalo.

Problem je bil, ker brez desne roke nisem mogla vozit, ker se je hitrost zmanjševala in tudi frfotanje ponehavalo.

Vrnila sem se k njej in rekla, da je nekaj v vezi z vizirjem, ker prihaja not zrak, ki frfota na desni strani.

Snela sem dol vizir in glej ga zlomka! Pinlock, ki ji ga je dal gor prodajalec, je bil narobe obrnjen, tako da se izboklina ni vlegla v vdolbino. Zaradi tega je zrak prišel vmes in tam ustvarjal zvok! In še je rekla, da se je prodajalec nekaj full mučil dat to gor in je nekaj odšraufaval in zašraufaval nosilčke.

V glavnem, če imate težave s čelado, sem jaz dober testni voznik! 

Vse napake jn napakice odkrijem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!