Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Da še jaz podam mojo izkušnjo glede zavornih oblog.

Ko so bile potrebne zamenjave sem se odločil za Lucasove TRW , ki pa so se žal izkazale za napačno odločitev , saj so mi po 2 sezonah (cca. 11000km) uničile sprednja diska , zavornih ploščic je pa še ostalo 2/3. Kar se tiče zaviranja in oprijema nisem imel pripomb. Žal so očitno bile pretrde za original diske. :(

Sedaj sem zamenjal diske in namontiral CL in po cca. 7000 km nimam pripomb vse v najlepšem redu. :yes:

lp.

 

Katero zmes od Lucas / TRW pa si imel - SV, SRQ, CRQ ali SCR?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlocitev kaksne bos vzel je cist odvisna od tvojga nacina bremzanja, za sportno voznjo so bolse te s sintrano kovino tiste organske so pa za manj zahtevne voznike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

kaj pa na originalnih piše samo Yamaha ali piše kakšna znamka (nisem jih še šraufal dol)

 

mislim,da piše znamka. Spet Nissin imaš različne,prav tako CL. Koliko te pa pridejo na uradnem servisu,če jih kupiš?

 

Če je tisto cena pri Yamahi (nissin), bi vzel tam in mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce si spraseval mene po originalnih so bile brembo ker ma xt660x spredaj in zadaj original brembo celjusti. ampak ploscice so bile po mojem mnenju pretrde in kaksne slabse kvalitete in mi je po 35000km sprednji disk obrabilo neenakomerno-pojavljale so se raze. po menjavi je obcutek med bremzanjem super-nekako linearno narasca sila bremzanja medtem ko na originalnih od zacetka nic potem je pa na koncu zacelo bremzati mocno. mozno da so ble kdaj pregrete al pa kaksn drug razlog za kerga nevem, ker sm motor kupu z 20000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero zmes od Lucas / TRW pa si imel - SV, SRQ, CRQ ali SCR?

Tega se žal ne spomnem več , vem pa ,da sem takrat hotel malo trše , ker včasih obiščem tudi kakšno pisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Nekaj dejstev...

1.) TRW oziroma Lucas, ne proizvaja sam ploščic ampak jih kupuje od drugega proizvajalca. 

2.) Aftermarket ploščice so pri pravilni odločitvi boljše od originalnih v smilsu zaviranja. Vsak ki profesionalno dirka si poišče boljše ploščice od originalnih (tudi Road racing!)

3.) Mehke trde one drugačne... fanjte, razlike je v masi, in kako ta masa odvaja temperaturo. Če kupiš ugodne ploščice in slabo odvajajo temperaturo iz diska bo posledično pomenilo, da se disk segreva bolj kot drugače kar bo uničevalo disk. Pri ploščicah je potrebno izbrati pravilno maso za vaš motor. Sam uporabljam CL ploščice tako na skuterju kot tudi na Hondi. seveda pa nimam enake mase gor.. na Hondi imam maso XBK5, na skuterju pa SC. Verjetno če bi dal SC maso na skuter bi mi ploščice pojedlo v 3 tednih in disk uničlo še prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ve kdo kaj o zavornih ploščicah saito? Rabil bi jih za svojega Z 1100 letnik 81´

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Budget varianta, če rabiš za na cesto lahko vzameš pri Louisu,  link od organskih

 

preveri, če imajo sintrane za malo ostrejšo uporabo. Tako na brzino jih nisem našel.

 

Osebnih izkušenj pa nimam s to znamko.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nekaj časa je minilo od tegale projekta. Pa me zanima kako ste kaj zadovoljni oziroma nezadovoljni z kiti - tisti, ki ste jih montirali seveda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kje dobiti brembo ploscice v sloveniji za VSA motorna kolesa? Ker na ebayu je postnina tok, kok so ploscice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje dobiti brembo ploscice v sloveniji za VSA motorna kolesa? Ker na ebayu je postnina tok, kok so ploscice.

 

Ko boš plačal HyperJacku nalepke, ti povem kje v Sloveniji dobiš zavorne ploščice Brembo.

Popravljeno . Popravil ankh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako vem katera masa je za moj moped?

ker imaš veliko terenske vožnje in svinjarije povprašaj katere dobro primejo na umazanem in mokrem disku ... se pač potem na cesti malce prilagodiš samim lastnostim pregrevanja ali trdote samih ploščic ... 

a kdo bi ti podal te info? recimo tomaž iz maj kluba v mojem mestu bi ti znal povedati za ebc ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje dobiti brembo ploscice v sloveniji za VSA motorna kolesa? Ker na ebayu je postnina tok, kok so ploscice.

yogi.si, Euroton (?). Se pa prej prepričaj, da ti naujo uničle diska t.j. kakšne sintirane racing variante.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker imaš veliko terenske vožnje in svinjarije povprašaj katere dobro primejo na umazanem in mokrem disku ... se pač potem na cesti malce prilagodiš samim lastnostim pregrevanja ali trdote samih ploščic ... 

a kdo bi ti podal te info? recimo tomaž iz maj kluba v mojem mestu bi ti znal povedati za ebc ..

To bi ga lahko tud ti, zame vprasal, a?

Jst sm bl mislu da bo strokovnjak, ki je navajal dejstva, znal svetovat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z EBC zavornimi ploščicami? Cena, kvaliteta,....

 

Solidne, primejo ok, glede cene pri nas ne vem, ampak par let nazaj ko sem jih še kupoval si na Ebayu iz Nemčije ali Anglije dobil za cca 60€ s poštnino set za oba diska - sintrirane HH. Bolj ugodno kakor ostala konkurenca v tem segmentu.

 

Ko grejo proti koncu ratajo mal glasne.. Drugače pa ok zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Solidne, primejo ok, glede cene pri nas ne vem, ampak par let nazaj ko sem jih še kupoval si na Ebayu iz Nemčije ali Anglije dobil za cca 60€ s poštnino set za oba diska - sintrirane HH. Bolj ugodno kakor ostala konkurenca v tem segmentu.

 

Ko grejo proti koncu ratajo mal glasne.. Drugače pa ok zadeva.

 

tiste , ki imajo pa površino brez zareze pa znajo pocviliti prvih 1500km ko dejansko sploh še ne bremzaš med 5 in 30 km/h ...potem se umirijo - to je bilo na suzukiju in je bilo tako kot so mi rekli - pri cca1500km so nehale..

če to prehudo moti se lahko vzame ploščica ven in se pravokotno na smer vrtenja diska zareže z žago za železo..

na boniju pa te zareze so in cviljenja ni bilo ...

na obeh motorjih so EBC HH .. po nekih 5000km na suzukiju in 9000km na boniju ni opazne obrabe diska  meril pa nisem - vožnja pa pač motorjem primerna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa diski? ni žrlo diskov, glede na to da so sintrane?

 

Diski na športnih motociklih so narjeni za uporabo sintriranih ploščic, tudi serijske so sintrirane.. Tako da ploščice samo zato ker so sinttirane ne smejo žret diskov :) Če jih, s tistimi ploščicami nek ni ok. Pri EBCju teh problemov ni. So se pa baje pojavljali pri Gold Fren ploščicah. Sam sem sicer tudi enkrat zmontiral Golf Fren ampak sem potem kmalu prodal motor, tako da nisem imel priložnosti spremljati, če bi se na diskih dejansko kaj poznalo zato je to vse samo baba čula baba rekla :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000 km nazaj so bile nameščene prednje ploščice EBC Double H (HH), sintrane,

ki so lepo zgladile (za enkrat del) od prejšnjih TRW sintranih delno nagrižena diska,  :D

 

Prijem je v redu, zagrabijo prej kot predhodne in odločneje, za normalno zaviranje je en prst dovolj.

S predhodnimi je bilo potrebno precej več stiskanja (ožemanja).

 

Skratka zadovoljen. :OK:

 

Nimajo pa kanala za oznako meje uporabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000 km nazaj so bile nameščene prednje ploščice EBC Double H (HH), sintrane,

ki so lepo zgladile (za enkrat del) od prejšnjih TRW sintranih delno nagrižena diska,  :D

 

Prijem je v redu, zagrabijo prej kot predhodne in odločneje, za normalno zaviranje je en prst dovolj.

S predhodnimi je bilo potrebno precej več stiskanja (ožemanja).

 

Skratka zadovoljen. :OK:

 

Nimajo pa kanala za oznako meje uporabe.

zareži kanal po želji :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diski na športnih motociklih so narjeni za uporabo sintriranih ploščic, tudi serijske so sintrirane.. Tako da ploščice samo zato ker so sinttirane ne smejo žret diskov :) Če jih, s tistimi ploščicami nek ni ok. Pri EBCju teh problemov ni. So se pa baje pojavljali pri Gold Fren ploščicah. Sam sem sicer tudi enkrat zmontiral Golf Fren ampak sem potem kmalu prodal motor, tako da nisem imel priložnosti spremljati, če bi se na diskih dejansko kaj poznalo zato je to vse samo baba čula baba rekla :)

Kolkor sem bral je se na trgu pojavlja ogromno ponaredkov gold fren ploščic, sploh na e-bayu. Tko da je baje to vzrok zgodb o žrtju diskov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!