Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

ni čisto tako, če je ne vem koliko metrov in imajo dovolj prostora in ni posebej označeno da se ne smeš ustavljat in/ali parkirat lahko pustiš tudi avto na pločniku - koliko metrov pa je pa ne vem

Mogoče je bilo tako včasih, sedanji ZVCP pa pravi, da ustavitev in parkiranje ni dovoljeno na kolesarski stezi, kolesarski poti, pločniku, pešpoti ali kolesarskem pasu. Lahko pa parkiraš na cesti (če z znakom ni prepovedano) vendar mora biti prost prehod med ustavljenim oziroma parkiranim vozilom in nepretrgano vzdolžno črto na vozišču ali nasprotnim robom vozišča ali kakšno drugo oviro na cesti širok več kot 3 m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej na Vršiču tud vsem kasirajo...zadnjič smo naletel na takega bedaka, ki nam pustil niti enga čika skadit, se pravi max. 10 minut bi odžiral "parking"...spokat al pa plačat...in smo spokal.. :ph34r:....

Sem bil na Vršiču en mesec nazaj in ko sem bil gor se je skor 100 Avstrijcev in Italijanov z motorji gor zvrstilo in niso nobenemu računali. Plačali so samo vozniki osebnih avtomobilov ter kamperji. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redno je potrebno pretepat redarje in bodo mogoče ukinili parkirnine za motoriste. S pobudami in peticijami do sedaj tako nismo nič dosegli. :lol: :P :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam da pridete k nam na jug v Posavje ,si ogledat mal sirotinjo in nerazvitost,lahk pa parkirate in se vozte po mili volji kjer čte,kvečjemu dobite še za pjačo če se ustavte v vinorodnih okoliših.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm....si kr predstavljam bogega redarja kako je gledal ko so ga napadli.....ma čustva so prevladala...emocije....ki so bile nepotrebne....sam ne vem če bi bil motorist eden se nebi nič tepli....po moje...to je tista fora da ko si v družbi se obnašaš bolj odklonsko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže je nekaterim ideja o pretepanju redarjev celo sprejemljiva :unsure:

Dejstvo je, da pač ponujajo storitev ( parkiranje ) za določeno ceno. Ceno izveš takoj ko pride redar do tebe in se odločiš če ti ustreza ali ne.

Kje je tukaj problem ? Nekaterim se, kot kaže, zdi da je vse njihovo. Vsaj jaz imam tak občutek.

Če pa prekršiš ZVCP in te dobijo je pa jasno da sledi položnica ( pa ne da bi komu pamet solil glede parkiranja - sem pokasiral cca 10 položnic v zadnjih dveh sezonah na gorenjskem ).

Če si pa ne morete privoščiti takega luksuza kot je dan v Bohinju si pač planirajte načrte zmožnostim primerno. Njihova cenovna politika je popolnoma njihova stvar, če se spomnijo da je parkiranje motorja dražje kot za avto naj pač bo.

Je pa res drago parkiranje, ko za vožnjo z motorjem do tja porabiš 10x več ter za hrano še nekajkrat toliko :)

Eh, še dobro da ne zaračunavam direktno strankam ( bi jo znal še kako po kepi dobiti :) ).

p.s. : redarji so ponavadi dijaki ali študenti, ki se jebejo na soncu za par 100 SIT/uro, preden ga pretepete premislite kaj ima on s pobiranjem parkirnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V LJ na tromostovju sem pustil motor(cca 1uro) me je popisal, sem dobil domov kazen se pritožil in K. .

Moral plačat !!!!!!!!

Taki bedaki, gre absolutno za mestno oblast, so naši oz. vaši lokalni oblastniki. Nikjer v zahodni Evropi se mi to ni zgodilo....

Letos nas je v Višegradu(Krajina Srbska) kasiral za parkirno mesto. Vendar to šteje v lokalno folkloro in ...

Naj naredijo red in ko se postavijo z redom naj kasirajo nered.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto da se pritozujte in jokate raje konkretno naredite nekaj proti temu kasiranju.ce smo v graz-u uspeli,ce so v kölnu,berlinu in stuttgartu uspeli zakaj ne bi tudi v sloveniji?!

zadeva je enostavna:

organizirajte kaksnih 40-50 motoristov z motorji.zjutraj se odpeljete v center in tam na vsak parkirni prostor postavite en motor tako,da zasede celoten prostor.listek z placano parkirnino gor,lastnik se vsede par metrov stran.po moznosti naredite to med delavnikom ali v soboto zjutraj.najvecji efekt nastane takrat,ko se truma avtomobilov privali v center in nima kje parkirati.

zraven lepo par plakatov kako in zakaj motorji tako parkirajo,da bo tudi zadnjemu nepismenemu jasno za kaj se gre.

ce ne uspe prvic ponovite akcijo vsako soboto ali med tednom parkrat.deluje 100 odstotno.

seveda bodite pripravljeni na vsaj verbalne atake avtomobilistov. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je ostanek socializma... nič ponudit, pa sam jamrat, de nej ti dnar v žep dajo, pa buh ne dej, de bi sam roko stegnu... Parkirno mesto zame pač ni ponudba, sploh pa ne nekje kjer pričakujejo od tebe da boš zapravil na drugih stroškovnih mestih kot so pijača, hrana, zabava... skratka ko jih jebe... jest še nikjer nisem plačal parkirnine za motor, pa jo tud ne mislim...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje dragi, čemu taka netrpnost ???????? Poglejte malo po drugih temah ...... ....... .....

Redarja pretepst, ker je opravljal svoje delo in to za nekaj več kot =1.000,00 SIT :o :unsure: :blink: :unsure: :blink: :o !

Dejstvo je, da je parkirnina draga, da mogoče situacija v Bohinju, pa še kje ni urejena tako kot bi morala biti ..... samo zaradi tega ni treba takoj nekoga "na gobec" ... :blink: :huh: :blink: :unsure:

Vsakdo se mora podrejati širši koristi in odstopiti del svojih pravic, da lahko v določenih primerih uveljavlja svoje pravice.

Najlažje je "rjut", nič naredit ali pa koga direkt na ..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tega pa res ne vidiš nikjer razen na gorenjskem, da je treba za motorje parkirnino plačevat. V Dubrovniku je plac posebi za motorje in ni treba nič plačat. Isto v Splitu. V Svetem Štefanu, me je redar celo sam povabil, naj se zapeljem mimo rampe, kjer sicer ustavlja avtomobile in jim zaračunava.

Ajde, ne bi bilo treba lih na gobec, sam to pa res ni način, no.

Popravljeno . Popravil Mačica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj časa sem imel v Bohinju srečanje z redarjem. Po malce ostrejši debati, se je redar (gospod dobrih štiridesetih,uniformiran ter z občinskim ATXom - v nadaljevanju R.) odločil, da se že dolgo poznava in me bo temu primerno tudi naslavljal (tikal).

Po pojasnilu, da kljub mojim ranim letom, ne pomnim dogodka da bi se kje skupaj pod mizo valjala ali deflorirala ovce. Po nadaljnih pojasnilih, da ne mislim poravnat zneska kazni za nepravilno prakiranje, ker se mi zdi to navadno odiranje ter da sem bil tam samo zato, ker sem iskal izgubljen telefon, kar pa ni trajalo več kot 10 min, se je debata sprevrgla v stanje podobno napadu z živčnim plinom.

Ob prizoru rahlo osteklenelih R.-jevih oči, ob medli tresavici njegovih kotičkov ust ter živčnemu podrsavanju prstov po mestu, kjer je v njegovem nezavednem bitju domovala podoba frustriranega jecljajočega revolveraša; sem sklenil da končam to brezplodno razpravo in se odpravim na pivo.

R se z mojo odločitvijo nikakor ni bil zmožen soočiti. Navezal je korak za mano. glede na to, da je imel zaradi navala adrenalina kar poskočen šret, je bil nemoudoma zamano, nakar je zagrmelo:" Pizda lopovska, ti bom že pokazal!" Ob teh besedah je R. dvignil iztegnjeno roko in jo zviškoma spustil na mojo ramo.

Kaj sem mogel, čez gobec sem ga kretena. Za kar sem se mu potem opravičil, da to nisem jaz, da je to samo moj izrazit lovski nagon, ki v idiotskih situacijah deluje naravnost nizkotno in da si v normalnih okoliščinah kaj takega nebi privoščil.

R. je vstal in spotoma pobiral količek, ki je bil po mojih ocenah odločno prevelih za čiščenje zob ostankov postanih in žarkih krvavic z zeljem (ki bi mu jih prisodil glede na zadah) in hkrati premajhen, da bi nudil oporo klecavim kolenom.

R. se je v naslednjem trenutko žal zgrudil na tla z rahlo dislociranimi organi v trebušni votlini, za kar osebno ne vem razloga -mogoče je bil na delu kak alter ego.

Pivo je še kako prijalo po brezupnem iskanju telefona.

P.S. bil sem z avtom, vendar sem po duši motorist. Kdo je kriv?

Popravljeno . Popravil Anubis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam da pridete k nam na jug v Posavje ,si ogledat mal sirotinjo in nerazvitost,lahk pa parkirate in se vozte po mili volji kjer čte,kvečjemu dobite še za pjačo če se ustavte v vinorodnih okoliših.

No sej to vam tud jest govorim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnevna parkirnina za motor:

BOHINJ: 1.100 SIT

BOL NA BRACU (ZLATNI RAT): 5 KUN OZ. 150 SIT

Ponudba in povprasevanje... Pa pojdi na Brac - nihce te ne sili v Bohinj. Ocitno imajo Bohinjci dovolj prihodkov od druzin, ki se k jezeru pripeljejo v avtomobilih - menda ne potrebujejo motoristov, ki se bolj redko kopajo in vecino casa presedijo v lokalih, kjer eno uro grizljajo slamico od cocte. Otroci vsaj trikrat drazji sladoled narocijo in ga pospravijo v petnajstih minutah.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sem mogel, čez gobec sem ga kretena.

Identična lastnost, zaradi katere se ljudje z avtomobili nalašč zaletavajo v motorista, ki jim je 'skomignil z rameni'.

Ampak v tej zgodbi se pač gremo neprimerne cene ( sej marsikatero storitev si verjetno večina od nas tukaj ne more privoščiti, ne samo parkiranje ), v drugi pa predalčkanje na način prevoznega sredstva, ki ga uporabljamo.

Nekateri si pač ne morejo pomagati. In dokler jih še celo nekaj prikimava k takimi dejanji, se tudi ne bodo zavedali da ni prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to je ostanek socializma... nič ponudit, pa sam jamrat, de nej ti dnar v žep dajo, pa buh ne dej, de bi sam roko stegnu... Parkirno mesto zame pač ni ponudba, sploh pa ne nekje kjer pričakujejo od tebe da boš zapravil na drugih stroškovnih mestih kot so pijača, hrana, zabava... skratka ko jih jebe... jest še nikjer nisem plačal parkirnine za motor, pa jo tud ne mislim...

117% se strinjam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnevna parkirnina za motor:

BOHINJ: 1.100 SIT

BOL NA BRACU (ZLATNI RAT): 5 KUN OZ. 150 SIT

Ponudba in povprasevanje... Pa pojdi na Brac - nihce te ne sili v Bohinj. Ocitno imajo Bohinjci dovolj prihodkov od druzin, ki se k jezeru pripeljejo v avtomobilih - menda ne potrebujejo motoristov, ki se bolj redko kopajo in vecino casa presedijo v lokalih, kjer eno uro grizljajo slamico od cocte. Otroci vsaj trikrat drazji sladoled narocijo in ga pospravijo v petnajstih minutah.

LP,

Andrej.

Tudi na tak način se lahko obnašate/mo do turistov.

Če vam kaj ni všeč pa pojdite na DRUGAM :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. bil sem z avtom, vendar sem po duši motorist. Kdo je kriv?

Se strinjam z Ervino. Drugace pa bi popolnoma isto naredil tudi jaz!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa še moj dodatek k celotni temi.

Nasilja nikakor ne podpiram ampak 4 fantov nikakor ne bom obsojal( nit tebe anubis), ker jih popolnoma razumem. Vsekakor so naredili prekršek prej in potem, za to bodo seveda odgovarjali pred sodnikom za prekrške al pa kje drugje. Sam tud ZVPC CCP ŽBLJK ni napisan samo zato, da se ga vsi držimo :P , sploh pa pri tako idiotski stvari, kot je parkiranje enoslednega oskopasovnega vozila.

Vprašanje za Bohinjce :

1.) Koliko stane parkirnina, če se iz Lj. pripeljem s kolesom na kokakolo, ker pač med vožnjo ne smem piti piva

2.) Kolikšna je kazen za kolo parkirano na pločniku ?

3.) Koliko je pomemben turist, ki ne spije ničesar niti ne poje dragega sladoleda, ker mu pač to ne paše in je prišel zaradi lepot naše dežele ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na tak način se lahko obnašate/mo do turistov.

Če vam kaj ni všeč pa pojdite na DRUGAM :o

In zakaj si preprican, da Bohinj potrebuje vec turistov, kot jih ima sedaj? Parkirna mesta po 100 SIT/dan, celotna severna obala jezera spremenjena v pesceno plazo, panoramski ogledi doline s helikopterjem, rafting do Bohinjske Bistrice in naprej, tecaji plezanja Pod Skalco vsako polno uro, dirke z vodnimi skuterji vsak petek ob 14h, ...

Stvar okusa.

Nekateri ponujajo Zlatni rat na Bolu za vrhunsko turisticno dozivetje, kjer lahko parkiras svoj motor za piclih 5 kn, nekateri pa ne bi bili pripravljeni vzeti desetkrat toliko za skupinsko valjanje po belem pesku in pretvarjanje, da je Hvarski kanal edini kraj na Hrvaskem, kjer se da deskati ali - zadnje case se popularneje - "kite-surfati"... Prav zanima me, koliko ovac, ki se vsako poletje gnetejo na spici, ve, kje je Pustinja Blace ali Vidova gora.

Bohinj se k sreci se vedno upira masovnemu turizmu. In, mimogrede, ce si gost Bohinjskega turisticnega drustva (kar pomeni priblizno to, da tam ostanes nekaj dni), lahko ob jezeru parkiras BREZPLACNO! Z motorjem, avtomobilom, terenskim vozilom ali celo skirojem.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Bohinjce :

1.) Koliko stane parkirnina, če se iz Lj. pripeljem s kolesom na kokakolo, ker pač med vožnjo ne smem piti piva

2.) Kolikšna je kazen za kolo parkirano na pločniku ?

3.) Koliko je pomemben turist, ki ne spije ničesar niti ne poje dragega sladoleda, ker mu pač to ne paše in je prišel zaradi lepot naše dežele ?

Nisem Bohinjec, pa bi vseeno poizkusil odgovoriti:

1. Parkirnina za kolo je brezplacna.

2. V ZVCP-ju je kazen sicer zagrozena, vendar je v praksi nihce ne pobira. Kaj lahko pa se ti dogodi, da ti kolo, ki ni priklenjeno ob kako nepremicnino, ukradejo.

3. Turist, ki hodi naokoli zaradi lepot nase dezele in ni pripravljen placati nicesar ali - joj, groza - se cemu odpovedati za ohranitev teh lepot, ni veliko vreden. Kolesar, ki se pripelje iz Ljubljane, je za svojo pozrtvovalnost nagrajen z izvzetjem iz te skupine.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!