Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

Malce smo se narobe razumeli (kapciozno vprašanje, sorči). Gre za načelno vprašanje potreb po parkirnih mestih za motorinote. Če se motorji v urbanem okolju pretežno uporabljajo za vožnjo od bifeja do bifeja (paradiranje), potem kakšnih resnih argumentov za akcijo ni. Živim v predmestju in delam v mestu, pa sem na službenem parkirišču osamelec s kobilo, tudi drugje po mestu so po mojem videnju motorji bolj za vzorec kot ne, v delovnem času seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob včerajšnjem prijetnem srečanju Motosvet sekcije MB, smo rekli tudi kakšno čez oderuške redarje na Gorenjskem. Prav zanimiva je bila zgodba Alke, ki je dejala, da se pobira parkirnina (tudi za motoriste!) za ogled Planice. Torej, če bom hotel poleti videti Velikanko od blizu bom moral plačat parkirnino. :angry: Ne vem ali se kdo dela norca ali pa je totalen idiot. Povsem jasno se mi zdi, da se ob vse slovenskem prazniku - tekma v smučarskih poletih, zaračunava parkirnina. Ne morem pa razumet, da bi poleti moral plačevati parkirnino, za ogled Planice.

Pa še ena zgodba izpod Ponc, ki sem jo zadnjič slišal še poterjeno tudi po TV-ju. Leta 1990 je hotel David Bowie v sklopu svetovne turneje nastopiti prav v dolini pod Poncami. Sam namreč obožuje smučarske polete in želel je imeti koncert prav pod največjo skakalnico na svetu. In naši bistroumni prireditelji so staknili skupaj glave in odločili, da se kaj takšnega pa res ne spodobi narediti, ker bo večino folka pijanega. :lol: Vprašam vas kot reden obiskovalec koncertov tako doma še več pa v tujini, kje se napije več folka? Na rock koncertu ali pa na smučarskih poletih?

Res je nesmiselno pobirati parkirnino za ogled skakalnic, ne boš verjel da pobirajo še enkrat, če se hočeš pripeljati povsem do Tamarja, ki je najboljše izhodišče za ture v tistem delu gora. S tem, da je cesta odpta samo zgodaj zjutraj in pozno zvečer, pa vmes opoldne eno uro. Je pa tako, da lahko normalno parkiraš malo pred skakalnicami, kar jih veliko počne, pa te ne bodo zaradi tega oglobili. Inkasant je pač stacioniran malo više in tam ni več njegova pristojnost. Tudi motor lahko komot pustiš v gozdičku ob cesti, pa se peš odpraviš tistih nekaj korakov do skakalnic. Mislim, da se tle res ni za sekirat.

O koncertiranju pa sploh ne bi izgubljal besed, ker naša država ni pripravljena na take dogodke in jim tudi ne posveča niti najmanjše pozornosti. Večinoma s posluša samo nekaj nastrojenih domačinov, ki so proti, če ne gre za veselico. Nihče ne zna zračunati, koliko lahko takšna prireditev prinese v občinsko blagajno. Sicer pa tudi od planiških skokov blagajna nima kaj dosti, ko že prej vse mimo pade.

Hm, kje je bolj pijano? Me ma da bi rekel na koncertih, ampak so skoki le kralj alkoholizma. Je pa na koncertih dost tudi drugih oblik zadetosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce smo se narobe razumeli (kapciozno vprašanje, sorči). Gre za načelno vprašanje potreb po parkirnih mestih za motorinote. Če se motorji v urbanem okolju pretežno uporabljajo za vožnjo od bifeja do bifeja (paradiranje), potem kakšnih resnih argumentov za akcijo ni. Živim v predmestju in delam v mestu, pa sem na službenem parkirišču osamelec s kobilo, tudi drugje po mestu so po mojem videnju motorji bolj za vzorec kot ne, v delovnem času seveda.

Pri nas za tako akcijo res ni povoda. Zaenkrat se motor smatra še vedno kot luksuz in prostočasno prevozno sredstvo. Tistih nekaj, ki ga uporabljamo vsak dan za na šiht, pa nismo neka kritična masa. Akcijo bi bilo bolj smiselno izpeljati v podobnih turističnih krajih kot je Bohinj. Sam res, da je treba za to imeti dosti več penezov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o Triglavskem narodnem parku (kamor področje Bohinjskega jezera sodi) v 12. členu pravi:

Na celotnem območju narodnega parka je prepovedano:

Bohinjsko jezero,kolikor jaz vem, ni vec v triglavskem narodnem parku.

flayo

Jezero je celo v osrednjem delu TNPja

Ja in to je "bojda" eden glavnih vzrokov,da tabornikov ni več tja!!!!!!!

Ko sem bil mali,se jih je trlo okoli jezera,RDV,Gozdna šola,.... pa kokr se spomnem,smo neštetokrat pobirali svinjarijo okoli jezera......pa nekak mi je ostal v krvi,da še danes(tudi z motorjem) odpeljem svinjarijo s seboj nazaj v Lajbah.

Me pa nekaj zelo bega........A VRLI PODJETNIŠKI GORENJCI KASIRATE SAMO ZA VIKEND,AL TUT MED TEDNOM?????? Se nikakor ne morem spomniti,da bi mi med tedenskimi enodnevnimi izleti težil kakšen nadebudni nabildani redar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamorkoli grem parkiram tako da imamam moped na očeh .... ce se mu pribliza kaksen biser (ala policist, redar) stopim do njega in mu povem da nisem parkiral ampak samo ustavil ker mi je v uko padal musica in sem malo pogovorim z njim koliko PS ima in koliko km/h doseze max. .... pol pa na motor in adijo ikol se nisem nic placal za motor --> in ne mislim

P.S: ce je v bohinju tako hudo bom raje primaknil kak tisocak in se zapeljal drugam na kaksno motoristom bolj prijazno mesto .... tud cez mejo ce treba.

l.p. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akcija "dajte nam free parkplace" se mi zdi kar kul.

AMPAK... <_< <_< <_<

To soboto dopoldne, ob 8 uri, okoli trgovskih centrov z tekstilnimi trgovinami (v MB je to europark, v LJ, BTC, itd..) bi bila idealka, ker bo gužva, kot že dolgo ne. problem nastane v tem, da so tam free parkplaci in bi z transparenti izgledali malo čudno. V MB je zaradi dopustov krneki parkplacov praznih, tak da bi nas moralo biti Ogromno, če bi hoteli kaj naredit. Ne vem kako je v LJ.

Torej-> če bi hoteli izvesti zadevo da bi vžgala, je prva možna varijanta zadnja sobota v augustu oz. prva v septembru. Najbolj bi seveda zažgali okoli božiča, ampak... :unsure: :unsure:

Trenutno se mi zdi, da bi res bilo najbolje izvesti zadevo v kakem Bledu, Bohinju ali Portorožu, v nedeljo dopoldan in do časa kosila. Folk bi dobil splošni popizditis, starci bi bili sitni in tečni, froci bi bili sitni in jokali, policaji in redarji in podobna zalega bi gušila, kleli bi nas vsi od 1. do zadnjega, čulo bi se, morali bi tudi jasno povedat za kaj se gre, povabit Popeke in Slo novice, da poslikajo množico in kaj piše na transparentih, močno podpiram da bi bilo izvedeno v okviru Maksi psa Fika :P ..se ga še kdo spomni??

@ YZF Georgi - Prekmurje je zelo lepa zadeva, surova in kruta obenem, ampak skozi oči Prekmurcev verjemi da ni lepše. Vedet moraš kdaj in kje, pa vidiš marsikaj, kar drugje ni ( ko cvetejo zvončki tak daleč kot seže oko, sončni zahodi nad njivami pšenice, brezovi gozdovi poleti...naj ti Lindo malo pove,,)

@ Rocky - a ni bil Jon Bon Jovi?

@ all - any comment

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno sem za tako akcijo. Najbolj primeren čas pa je prvih 15 dni v septembru, ko je v Ljubljani totalni kaos, tudi zaradi šolskega šopinga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da bi bilo takšno akcijo v Ljubljani brezveze izvajati, saj bi pokasirali več slabega kot dobrega. V Lj nisem videl da bi kdo imel problem parkirati motor. In tudi policisti in redarji ne pišejo kazni če se le kdo ne "plazi" okoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da bi bilo takšno akcijo v Ljubljani brezveze izvajati, saj bi pokasirali več slabega kot dobrega. V Lj nisem videl da bi kdo imel problem parkirati motor. In tudi policisti in redarji ne pišejo kazni če se le kdo ne "plazi" okoli.

no ja,kje je to najprimerneje izvesti boste ze zvohali.ce v LJ ni problema s parkiranjem "po plocnikih" je skoraj brez veze teziti.

akcije v nemciji so bile sprovedene zato,ker so mestni organi popali listke na "nepravilno" parkirane motorje; ceprav niso nikogar ovirali ali ogrozali,bili so napacno parkirani (v smislu zakona).zato ta akcija in po njej (oz. po dveh poskusih v enem mestu) so mestni veljaki hitro uvdeli "svetlobo na koncu tunela". :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

akcije v nemciji so bile sprovedene zato,ker so mestni organi popali listke na "nepravilno" parkirane motorje; ceprav niso nikogar ovirali ali ogrozali,bili so napacno parkirani (v smislu zakona).zato ta akcija in po njej (oz. po dveh poskusih v enem mestu) so mestni veljaki hitro uvdeli "svetlobo na koncu tunela". :)

Tole si velja zapomniti, ker se je ravno to npr. v Ljubljani sporadično dogajalo v času vladavine Velike županje. Letos so varnostniki, ki zapirajo center mesta, krepko bolj prijazni in pogromov s pisanjem listkov motorjem ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole si velja zapomniti, ker se je ravno to npr. v Ljubljani sporadično dogajalo v času vladavine Velike županje. Letos so varnostniki, ki zapirajo center mesta, krepko bolj prijazni in pogromov s pisanjem listkov motorjem ni.

Res je letos se mi je zgodilo da mi je redar na Wolfovi celo odmaknil rampo brez kakšnega koli namigovanja prošnje ali česar koli z moje strani (ko da je samoumevno da grem z motorjem lahko z mopedom u center)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...akcije v nemciji so bile sprovedene zato,ker so mestni organi popali listke na "nepravilno" parkirane motorje; ceprav niso nikogar ovirali ali ogrozali,bili so napacno parkirani (v smislu zakona).zato ta akcija in po njej (oz. po dveh poskusih v enem mestu) so mestni veljaki hitro uvdeli "svetlobo na koncu tunela". :)

Ice

a to pomeni, da v Lj

vlada več demokracije kot v D

kar se motorjev tiče - ali imam morda napačen občutek?

:rolleyes:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste izvajali kake akcije morate dobro razmisliti kje boste to izvajali. Če bo na napačnem mestu ne boste dosegli učinka...Pa akcija mora bit res obsežna in vsakič drugje, MB, LJ, CE, KR....vsa malo večja mesta z redarji...pa predvsem problematičnimi redarji....

Mogoče tudi ne bi bilo slabo, če bi kdo napisal kak dopis na župana, županjo mesta kjer se problemi kažejo. Včasih se da tudi v tem smislu kaj doseči...sploh če si dost tečen...in če vključiš prave medije :rolleyes:

Vas pa 100% podpiram....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice

a to pomeni, da v Lj

vlada več demokracije kot v D

kar se motorjev tiče - ali imam morda napačen občutek?

:rolleyes:

pred leti so na ta nacin poskusali skasirati se malo vec za obcinski proracun in so motoristi rekli nekje je dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud za shod koker je ICE reku!!!! :) B)

Sam to je treba discipline še pa još! Bi blo pa fajn vidt več k 100 motoristov se pelat po centru in place zasest! :D :D Kwa bi to ta stari gledal

"hudiča pa sej je tko k takrat k so Italjani Lublano zasedel!" :P ;)

LET'S DO IT PEOPLE!!!!!! :P :D :) :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halooo! Dejte poslušat, je Ledenko lepo povedu! :o

Kdo ima v Ljubljani probleme s parkiranjem motorjev???

Kolikor sem se jaz z redarji pogovarjal, jih motoristi nič ne brigamo. Seveda, ravno na počez na pločnik ni za parkirat. Lahko pa motor postaviš kamorkoli, da je le malo v kraj, pa nihče nič noče.

Zgodba lani iz 3M je bila pač izzvana in prijavljena in je kot taka ad acta. Pa saj sami vidite, da pridejo copsi malo mimo pogledat, ker nas je pač kot toče, se malo podebatirajo in gredo peljat naslednji krog. Ja kaj vraga bi si pa še lahko želeli? Da nas Danica vsako sredo s kruhom pa soljo pa štamperlom pekočga pozdravi?

Sem pa 300% za to, da se taka akcija izvede v Bohinju in če se bo teženje ponavljalo tudi na Vršiču in še kje, če so podobne situacije. Skratka povsod, kjer bi motorje radi stisnili nekam vkraj, pokasirali pa toliko ali skoraj toliko kot za avto.

LP HHV

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakal sem da se oglasiš horjo, sem 400% zraven, bohinj vršič in podobne kasiralnice :D , kajti to premlevanje okoli ljubljane me je že malo motilo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj si preprican, da Bohinj potrebuje vec turistov, kot jih ima sedaj?

... So zato manj vredni? Morajo zato, da se en dan naužijejo idile, ki je za bohinjce nekaj povsem vsakdanjega, res mastno plačati?

in zakaj ne bi v Bohinju plačevali parkirnine, če pa v LJ plačaš po 200 SIT za 1 uro ?

V zivljenju nisem dal listka na motor. Poleg tega, da se mi to zdi glupo, se tudi sprasujem Kam nej ga pa dam?[\i] Mislim, da ga ne bo odpihnilo, ali pa da ga nakljucni mimoiparkirajoci ne bo snel in dal na svoj avto.

Poleg tega si tudi ne zelim motorja dalj casa puscat zunaj nekje kjer ga ne vidim.

V bistvu sem torej hotel povedat tole:

1. 200 sit < 1000 sit

2. Tako v Ljubljani kot v Bohinju se mi zdi cena storitve precenjena (nasprotujem tvoji logiki - kud svi turci, tu i mali mujo[\i]).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o Triglavskem narodnem parku (kamor področje Bohinjskega jezera sodi) v 12. členu pravi:

Na celotnem območju narodnega parka je prepovedano:

Bohinjsko jezero,kolikor jaz vem, ni vec v triglavskem narodnem parku.

Jezero je celo v osrednjem delu TNPja

Potem jezero ni vase (glede na en tvoj post nekje zgoraj), ampak je lastnina cele Slovenije. Hint: Triglavski Narodni park.

Ampak to je beside the point. Sicer precej pateticno, ampak, beside the point.

Popravljeno . Popravil Dave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je za zacetek zadosti.zabases najbolj akutna in sencna. ;)

.

Question:

Ali motoristi v Sloveniji v urbanem okolju uporabljajo motorno kolo kot prevozno sredstvo ali več ali manj za paradiranje?

Za pozirat pa za druge.

Sej ves, jest sem eden tistih, ki nosijo zascitno opremo, kar nas naredi za pozerje v tvojih oceh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!