Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Jaz uporabljam Interpohone F4 in zadeva deluje fenomenalno. ( preko BT predvajam MP3 preko telefona, se javim na telefon in komunikacija z sovoznikom idealna do 140 km, brez problema).Baterija drži cel dan v primeru da je interkom funkcija vključena samo ko se pogovarjaš z sopotnikom potem pa jo izključiš, oz. poslušaš MP3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen imam nabaviti nekakšno komunikacijo med dvema čeladama na dveh motorjih za daljše izlete. Ne bi rad nabavil kakšnega Interpohone F5 zaradi cene in BT. Pa še filat morš to skoz. Nekako se mi še najboljše zdi da nabavim voki toki z slušalkami in mikrofon katere bi lahko vgradil v čeledi. Na Louis spletni strani sem zasledil sledeče. LINK . Je mogoče kdo ta izdelek celo kupil, da bi znal svetovati ?

Lp

A misliš, da tega ni potrebno filat? Ne vem če bo zadeva držala cel dan kot recimo F4, ki mi komot cel dan sfolga. Pa še vse te žice! Slekoprej se pojavijo slabi kabli in potem je konec, ker nimaš kaj spajkat okoli teh bananc, k je vse v plastiko zalit. Sem imel nekoč žično varjanto, pa je kmalu nastal problem.

oglej si to:

http://www.borrozzinomoto.it/product/8/COPPIA-INTERFONO-F4-CASCO-MOTO-MOTO-BLUETOOTH-CELLULAR-LINE-F4-DOPPIO-INTERFONO-CELLULARLINE-F4-INTERPHONE-F4-DOPPIO.html

mogoče je cenovno zanimivo saj je v istem rangu. Spletni nakup je preverjen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je dobra cen!!!!!

Jaz sem dal lani 340 eur.

Od lani je cena padla na tem naslovu za pičlih 12€. (sicer je bil vmes tudi že dražji!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interpohone F5 je trenutno najboljše kar se dobi - cena je 399 eur (dobit se pa da še popust) - resno razmišljam o nakupu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interpohone F5 je trenutno najboljše kar se dobi - cena je 399 eur (dobit se pa da še popust) - resno razmišljam o nakupu!

Kar razmisli.....zadeva je res super!! Ker sem kupil N104 sem si pač kupil kar pripada zraven B4,ki je zelo podobna zadeva kot F5 samo manj zmogljiva po dometu med motoristoma.....pa moti me ker se noče uparit z nekaterimi znamkami :BUA:

F5 je trenutno top shit na sceni in ti jo priporočam,je pa res,da je draga. Samo kot že ničkolikokrat povedano"malo denarja,malo muzike" in obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interpohone F5 je trenutno najboljše kar se dobi - cena je 399 eur (dobit se pa da še popust) - resno razmišljam o nakupu!

En post višje vam podam link do ugodnih cen, vi pa kar ...........drago plačujte :headbang:

http://www.borrozzinomoto.it/product/2848/NUOVO-KIT-INTERFONO-DOPPIO-CASCO-BLUETOOTH-VIVAVOCE-INTERFONO-CELLULARLINE-F5-INTERFONO-CELLULAR-LINE-F5.html

Pa ne delam reklame. Nimam nič od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar razmisli.....zadeva je res super!! Ker sem kupil N104 sem si pač kupil kar pripada zraven B4,ki je zelo podobna zadeva kot F5 samo manj zmogljiva po dometu med motoristoma.....pa moti me ker se noče uparit z nekaterimi znamkami :BUA:

F5 je trenutno top shit na sceni in ti jo priporočam,je pa res,da je draga. Samo kot že ničkolikokrat povedano"malo denarja,malo muzike" in obratno.

Se strinjam - malo denarja, malo muzike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec lanske sezone sem nabavil Cardo Teamset Pro - torej v bistvu ta osnovno varianto za pocezavo s sopotnikom. Kolikor sem sprobal dosedaj (res pa da bolj malo, ker se je sezona šele začela), stvar funkcionira. Tudi povezava s telefonom je OK in dela brezhibno, pogovarjaš pa se lahko brez probleomv do hitrosti - no, pri hitrosti, ki je še dovoljena na AC, gre brez problemov.

Prej sem imel eno "no-name" zadevo z žičkami in so me spravljale v delirij. Ni bilo variante, da se ne bi zapletel v žičke. Vsakič! Pa še nad 80 km/h nisi slišal nič od nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam - malo denarja, malo muzike!

Kar se tiče tega kdo je boljši, povem le to, da sem imel priliko voziti oba. N(X)-Com in F4.

N(X)-Com sistem ima določene stvari rešene bolje od F4, v praksi se pa bolje obnaša F4. Določeni preklopi so pri Nolanu avtomatski, pri F4 je potrebno preklopiti ročno.

Pri N-Com me je motilo podiranje povezave, ki se avtomatsko ni hotela več vzpostaviti, ter pretirano glasni piski ob preklopih (intercom-navigacija).Na potovanje je potrebno vzeti s sabo 1/2 kg polnilcev za dve čeladi.

Pri F sistemih me moti zunanja instalacija in konektorji. V sistemu pa bi namesto telefonu dal prednost navigaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem imel eno "no-name" zadevo z žičkami in so me spravljale v delirij. Ni bilo variante, da se ne bi zapletel v žičke. Vsakič! Pa še nad 80 km/h nisi slišal nič od nič.

zanimivo. jaz sem z zadevo za 6 eur pri 160 kmh se vedno slisal vik in krik. pa moja baba ima pri prehitevanjih in nad 140 se avtomatski vklop funkcije force feedback. :)

pi es: i call her ESP. :D

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, najbrž je bil prej problem, ker sem za tisto zadevco z žičkami dal samo 5 eur... drugič za 1 eur ne bom več škrtaril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še najboljŠe pri teh F4, Cardojih, N-comih, ... je to, da imajo baterijo, ki se ne da zamenjati in po cca 2-3 sezonah, ko baterija crkne, lahko vse skup vržeŠ v smeti. Meni je pri Cardo Q2 baterija zdržala celi dve sezoni in pol, potem pa ''fertig luŠno in adijo 320 EUR'' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor poznam N-COM lahko baterijo čisto enostavno zamenjaš .... pa še niti pretirano draga ni.

Drugih sistemov ne poznam, sem pa prepričan da se "vsako" baterijo da dobit na trgu in jo zamenjati.

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor poznam N-COM lahko baterijo čisto enostavno zamenjaš .... pa še niti pretirano draga ni.

Drugih sistemov ne poznam, sem pa prepričan da se "vsako" baterijo da dobit na trgu in jo zamenjati.

Blond

Tudi jaz imam informacijo, da se baterije za f5 da dobitibrez problema!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos naŠtimal tole zadevo: http://www.dealextre...r-standby-35614

Za ta denar sem upal reskirat in kupil dve enoti. Sicer sem čakal na poŠiljko dobre 3 tedne ampak dela odlično. Integriran radio je neuporaben ker preveč občutljivo iŠče postaje in se avto scaner ustavlja za vsak Šum. Povezave tudi s telefonom delujejo odlično, domet pa v vidnem polju do 100m kot piŠe, Integracija v preklopno in integralno čelado ni problematična, je mikrofon bi bil lahko malenkost manjŠi. V preklopni pride preveč na tesno vse skupaj. Baterija zdrži dnevno turo do 400km brez problema, pa nisva pretirano tiha :)

Živijo.

Zdaj ko je minilo že nekaj časa me zanima, če je z komunikacijo vse Še tako kot je bilo na začetku. Baterija Še vzdrži 400km?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor poznam N-COM lahko baterijo čisto enostavno zamenjaš .... pa še niti pretirano draga ni.

Drugih sistemov ne poznam, sem pa prepričan da se "vsako" baterijo da dobit na trgu in jo zamenjati.

Blond

Če je N-COM tako sestavljen, da se da baterija menjat pol je OK. Cardo Scala rider q2 je lepljen in šraufan skupaj in je potrebno kar nekaj potrpežljivosti, da ga dobiš v enem kosu narazen. Originalne baterije mi ni uspelo islediti, sem pa našel pribljižek, za katerega se je na koncu izkazalo, da je bil za 0,5 mm debelejši, ravno toliko, da naprava ni šla sestavit nazaj skupaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N-com ima zunanjo baterijo in v čeladi posebno mesto / nosilec za njo.

Nobenga problema za menjat in tudi same naprave ne rabiš niti odstraniti kaj šele odpirati.

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor poznam N-COM lahko baterijo čisto enostavno zamenjaš .... pa še niti pretirano draga ni.

Drugih sistemov ne poznam, sem pa prepričan da se "vsako" baterijo da dobit na trgu in jo zamenjati.

Blond

pravzaprav je pri vsaki napravi tako:

baterije

orodje

lepilo za sestavit nazaj, tudi ce ostane kaksen milimeter reze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiram tole temo o različnih povezavah in imam vprašanje za vse, ki te povezave imate in jih uporabljate ali vas nič ne moti čvekanje med vožnjo, moje mnenje je tudi, da koncentracija ni taka kot bi morala biti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebiram tole temo o različnih povezavah in imam vprašanje za vse, ki te povezave imate in jih uporabljate ali vas nič ne moti čvekanje med vožnjo, moje mnenje je tudi, da koncentracija ni taka kot bi morala biti

Povezavo sem kupil izključno zaradi svoje žene,ki je postala motoristka,da jo med vožnjo okregam o morebitnih napakah in ji včasih tudi kaj lepega povem :grim

Ko se voziva skupaj je vsakič vožnja panoramskega načina,vsaj za mene.....in bi zraven vožnje lahko še kuhal če bi mel GSA šporget namontiran.... :P

Ko pa se vozim sam takrat imam na glavi integralno čelado Shoei brez motenj :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler sva se oba vozila z enim motorjem je bila povezava še kako dobrodošla, ker je bil moji zadaj precej dolgčas, ker ni imela kaj za ''delati''. Sedaj, ko se voziva vsak s svojim pa nekako čvekanja med vožnjo ne pogrešava več ... včasih bi sicer prav prišlo, da tistega zadaj opozoriš na kakšno nevarnost na cesti, radar ipd. ... mene ni nikoli motil pogovor med vožnjo, je pa res, da nisem nek divjak, ki vozi 90% časa na limitu ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezavo sem kupil izključno zaradi svoje žene,ki je postala motoristka,da jo med vožnjo okregam o morebitnih napakah in ji včasih tudi kaj lepega povem :grim

Ko se voziva skupaj je vsakič vožnja panoramskega načina,vsaj za mene.....in bi zraven vožnje lahko še kuhal če bi mel GSA šporget namontiran.... :P

Ko pa se vozim sam takrat imam na glavi integralno čelado Shoei brez motenj :D

Kmet .) z ust si mi vzel. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!