Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Motor je v garaži, včeraj sem naredil 120 km, da sem ga domov pripeljal, morem rečt, da so občutki fenomenalni, pravi motor je res, kjub vetru je miren in stabilen, edino sklopka je trdna, me je že pol zapestje

bolelo(sem imel zlomljeno), kaj gre to nastavit, da bo mehkejša, zraven sem dobil vso papirologijo v italijanščini... :?

Na trdo sklopko se kar navadi, ker kolikor vem ni kakšne pametne rešitve, če se motim me popravite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo pomaga če namažeš pletenico (zajlo). Druge rešitve verjetno ni.

Meni se ni zdela ne vem kako trda, pa je nisem nikoli mazal. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam tudi novo FZ6n nardil že 500 km se še na motor privajam in do sedaj so občutki zelo dobri in komaj čakam 1 servis da bom pol lahko sprobal kako res gre zanima me kako je z blokado in če jo je že gdo odstranil in koliko približno stane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam tudi novo FZ6n nardil že 500 km se še na motor privajam in do sedaj so občutki zelo dobri in komaj čakam 1 servis da bom pol lahko sprobal kako res gre zanima me kako je z blokado in če jo je že gdo odstranil in koliko približno stane

Blokado sem odstranil sam v cca pol ure.Pri elisi mi je rekel da mora podreti pol motorja cca 2 ure - cene se ne spomnim mislim pa da so rekli 70€...Vse kar sem naredil je bilo to da sem odstranil airbox pa še to sem kasneje ugotovil da sploh nebi bilo potrebno. Z nekaj spretnosti in potrpežljivosti lahko vse zrihtaš.Je pa fino če imaš poleg svojih dveh rok še dve roki ki ti kaj poprimeta :) Ko boš odstranil blokadi boš mislil da voziš drug motor... ker je razlika o moči zelo velika...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si slike v service manual in boš enostavno ocenil težavnost podviga. manual imaš nekaj strani v tej temi nazaj

tenks

dobil in videl hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZS mam...aja pol pa bo treba namazat al kaj...

škoda da ne gre nastavljat... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokado sem odstranil sam v cca pol ure.Pri elisi mi je rekel da mora podreti pol motorja cca 2 ure - cene se ne spomnim mislim pa da so rekli 70€...Vse kar sem naredil je bilo to da sem odstranil airbox pa še to sem kasneje ugotovil da sploh nebi bilo potrebno. Z nekaj spretnosti in potrpežljivosti lahko vse zrihtaš.Je pa fino če imaš poleg svojih dveh rok še dve roki ki ti kaj poprimeta :) Ko boš odstranil blokadi boš mislil da voziš drug motor... ker je razlika o moči zelo velika...

LP

Na kakšen način pa temelji blokada? Na elektriki? Dolžini hoda gas vrvi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klik

Na kakšen način pa temelji blokada? Na elektriki? Dolžini hoda gas vrvi ?

Nekako je povezana z dolžino hoda gasa ...Pa še to v praksi ni čisto res.Problem je ker ti ročice sploh ne moraš zavrteti kot jo lahko ko je motor odprt. Nekaj strani nazaj je lepo prikazano na kaj mislim.

mislim tole slikco klik če ti kaj več pomaga....Nikakor pa ni stvar o elektroniki. Glej na vsakem servisu so mi povedali drugače in tako sem videl da povsod prodajajo buče in bi radi na hitro zaslužili.

klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klik

Nekako je povezana z dolžino hoda gasa ...Pa še to v praksi ni čisto res.Problem je ker ti ročice sploh ne moraš zavrteti kot jo lahko ko je motor odprt. Nekaj strani nazaj je lepo prikazano na kaj mislim.

mislim tole slikco klik če ti kaj več pomaga....Nikakor pa ni stvar o elektroniki. Glej na vsakem servisu so mi povedali drugače in tako sem videl da povsod prodajajo buče in bi radi na hitro zaslužili.

klik

KAWL ti imaš pa kar nekaj piv v dobrem prvi lep dan ko bo za vožnjo se dobima nekje da izpolnim obljubo ker meni je že trgovec govoril kako je to težko in da kar nekaj stane itd..če pa se boš slučajno kje vozil po štajerski pa se obvezno javi sem doma iz Ptuja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAWL ti imaš pa kar nekaj piv v dobrem prvi lep dan ko bo za vožnjo se dobima nekje da izpolnim obljubo ker meni je že trgovec govoril kako je to težko in da kar nekaj stane itd..če pa se boš slučajno kje vozil po štajerski pa se obvezno javi sem doma iz Ptuja :worship:

Ni problema...Važno je da boš ti vesel. Ko boš motor odprl in videl čist drug karakter motorja se ti bo smejalo :) (težko je verjeti da ga zelo vleče na zadnje kolo, tudi v drugi prestavi...) Ko se bom vozil po štajerski pa se definitivno ustavim na pivčetu :D

LP

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam, ta šipca, ki je odspredaj plastična na maski, ima take rise male noter, sem tudi na avto netu rabljene fazerke gledal, pa se tudi tak vidi...se da to plastiko kako spolirat al pa kaj takega...?? Najbrž negre ne, me malo moti...

Joj škoda da je tako grdo vreme, morem samo v garaži kurblat......:) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam, ta šipca, ki je odspredaj plastična na maski, ima take rise male noter, sem tudi na avto netu rabljene fazerke gledal, pa se tudi tak vidi...se da to plastiko kako spolirat al pa kaj takega...?? Najbrž negre ne, me malo moti...

Joj škoda da je tako grdo vreme, morem samo v garaži kurblat...... :) :evilgrin:

Dvomim, da se da to kak spolirat.

Na netu sem gledal zadnjo luč in sicer LED luč za FZ6 in zasledim na nemškem in angleškem Ebay-u sledeče: Smoked LED-Tail light for Yamaha FZ6 model 04-08 RJ07/RJ14/S2 (non ABS-models). Ker imam ABS, me zanima kaj za hudiča ima luč z ABS modulom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZS mam...aja pol pa bo treba namazat al kaj...

škoda da ne gre nastavljat... :trance_33_sleep:

ja kot prvo res probaj namazat...kdor maže ta vozi :D

Ima kdo slučajno kakšno rezervno ali strgano zajlo doma? Bi se malo poigral z njo in naredil kopijo le-te z malo boljšimi matereiali.

Načeloma je sila na ročici (izkoristek) odvisen od več faktorjev; kako je bovden položen (radiji položitve), uporabljeni materiali, mazano, nemazano, od same pletenice,...

Vglavnem lani sem naredil kopijo zajle za tomos moped in je bila kar razlika (pa še strgala se ni ravno po 2 mesecih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam, ta šipca, ki je odspredaj plastična na maski, ima take rise male noter, sem tudi na avto netu rabljene fazerke gledal, pa se tudi tak vidi...se da to plastiko kako spolirat al pa kaj takega...?? Najbrž negre ne, me malo moti...

Joj škoda da je tako grdo vreme, morem samo v garaži kurblat......:) :evilgrin:

Tale šipca se da spolirat, le do pravega mojstra stopi. :rolleyes: Moja je bila kar pošteno zrisana, kar globoki risi.

Do dobrega avtoličarja stopi pa bo urejeno. Tudi ročke ki so odrgnjene se dajo popravit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če mi lastniki fazerk lahko povejo do kolk kilometrov se splača motor kupt ali kdo ima največ kilometrov.Vem vem poglej tam in tam.

Ta jamaha se mi zelo dopade pa me je strah kr neki kupt.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz to vidim na sledeči način: FZ 6 se je začela prodajat v letu 2004; mislim, da je od oka povprečna kilometrina na sezono okoli 8000 - 9000 prevoženih kilometrov ... se pravi, da naj bi imeli letniki 2004 tam okoli 30000 km po štirih sezonah (če so mlajši, pa pač manj) - to še ni nobena kriza za ta agregat ob predpostavki, da ga je lastnik vzdrževal. Meni osebno kot prevoženi kilometri bi veliko več pomenila splošna ohranjenost motorja (razne poškodbe, slabo popravilo po eventuelnem zdrsu, veriga in zobniki, iztrošenost gum, ... )

LP in dober nakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če nisem v tapravi temi mene zanimajo 01-03 letnika.

Hvala.

TUKAJ

Drugače pa vzami za povprečje 10k na sezono. Kar je manj je sumljivo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pripeljal fazerko iz Italije, letnik 2005, 10000 kilometrov, zelo dobro ohranjeno in vzdrževano. Povem lahko le to, da so pri nas motorji dražji, pa še vsakršen "klump" se prodaja, tolk samo za informacijo, ker sem kupil pri nas za isti denar prej fazerko letnik 04, skor 30000 km, pa še v redu karambolirana je bla, pa pol popravljena, torej ljudje pazite kako kupujete. Taka je moja izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam z Biffejem, jaz sem jo tud dobo iz Italije ugodno, pa sem zadovoljen...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam z Biffejem, jaz sem jo tud dobo iz Italije ugodno, pa sem zadovoljen... :)

Le malo pazite pri Italjanih. Oni ne servisirajo ravno pogosto :whistle: Eden kolega k avte vozi iz Italije pravi, da vozijo dokler mašina ne pade dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le malo pazite pri Italjanih. Oni ne servisirajo ravno pogosto :whistle: Eden kolega k avte vozi iz Italije pravi, da vozijo dokler mašina ne pade dol.

saj če je zadovoljen, pol še ni padla dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le malo pazite pri Italjanih. Oni ne servisirajo ravno pogosto :whistle: Eden kolega k avte vozi iz Italije pravi, da vozijo dokler mašina ne pade dol.

imaš take "bisere" tudi pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, js mam pa vprašanje za tiste, ki ste odstranili blokado iz FZ, ki ima 78KM. Kaj vse je treba razdret, da prideš do tistega jezička, ki ga je treba odstanit? Če se komu da, naj postopek opiše v parih korakih, pa hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!