Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Super fantje. Vem da se mal ponavljamo, ampak morate priznat, da so japanci tole okol fzjke precej zakompliciral in če nisi ravno "fan" je kar malo težko ugotovit. Skratka to na slikah ni s2 (glede barvne kombinacije dejansko nisem nikjer zasledil oranžne, me je pa zmedlo ker sem videl te črte na tanku). Malo razmišljam o nakupu. Če bi bila cena prava in če je dejansko poškodovano samo to kar se vidi na slikah, mi je motor precej ugoden saj imam znanje in orodje za popravilo vsega. No motor je potrebno definitivno prvo pogledat in preizkusit v živo.

lp

No saj pravim. Treba je prvo motor videt in sesti nanj šele nato se lahko pogovarjamo naprej. Zdej kar se udarca v okvir tiče je lahko kaj ali pa tudi ne, ampak po slikah sodeč se je moralo to zgoditi pri majhni hitrosti, tako da je malo verjetno da je dejansko motor hudo faliran. Če se ti je motor prevrnil ker si ga slabo postavil na tačko, takisto prileti na okvir, pa ni nujno zanič. Vsekakor je treba zadevo preverit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Tudi jaz dobim Fazerja v ponedeljek, je letnil 05, sem ga zaaral v trgovini v Krškem, motor je iz Italije je kot nov, ma 6000 prevoženih...

Pa me zanima, ker mi je reko da naj grem na servis, kaj ma res servis na 6000? Pa zanima me če ma kdo kakšne izkušnje z motorji iz tujine?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Tudi jaz dobim Fazerja v ponedeljek, je letnil 05, sem ga zaaral v trgovini v Krškem, motor je iz Italije je kot nov, ma 6000 prevoženih...

Pa me zanima, ker mi je reko da naj grem na servis, kaj ma res servis na 6000? Pa zanima me če ma kdo kakšne izkušnje z motorji iz tujine?

hvala

Ni panike za servis, ker je interval za FZ 6 na 10.000 km. Je pa dobr pelat motor vseen na servis če je uvožen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo kilometrov se mi zdi da ima, upam da niso zbiti(kako je s tem, je problem pri digitalnem števcu)...?

Čeprav so gume prve in še zelo dobre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se gum tiče: če je motor letnik 2005 so gume verjetno iz leta 2004 - za prvo silo bodo, potem bi jih pa jaz menjal (to je moje mnenje in ni nekakšno pravilo - da se ne bo kdo zopet ob to spotaknil :whistle: )

In pa če me spomin ne vara, so imele Fazerce modelnih let 2004 do 2006 servisne intervale res predpisane na 6000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Pa zanima me če ma kdo kakšne izkušnje z motorji iz tujine?

hvala

Jaz sem ga kupil od drugega lastnika, ta pa si je rabljenega pripeljal iz Nemčije (prevoženih 700 km). Zaenkrat zelo zadovoljen. :D Če ga kupuješ od posrednika moraš bit pa malo bolj pazljiv.

Malo kilometrov se mi zdi da ima, upam da niso zbiti(kako je s tem, je problem pri digitalnem števcu)...?

Čeprav so gume prve in še zelo dobre...

Lahko da so realni kilometri. Jaz tudi nisem verjel da ima lahko 4 leta star motor, od drugega lastnika, poleg tega pa še pripeljan iz Nemčije, prevoženih samo 5.000 km. Kljub original gumam v dobrem stanju nekako nisem verjel. Mehanik je nato potrdil da so kilometri, kot kaže stanje motorja, realni. Poglej če so na maticah na zadnji osi kakšne sledi odvijanja, običajno se malo pozna. Če ima motor samo 6kkm in gume niso bile menjane je možno da tudi veriga še ni bila napeta, torej je kolo še tovarniško privito in ni nobenih sledi. Pa dobro poglej da ni bil razbit, ker lahko da je zardi tega stal in ima malo kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri da je res ta letnik ko piše, ker sem opazil pri teh trgovcih, da prodajajo motorje ki sploh niso tisti letnik ko piše ampak so starejši, zato si na netu najdi slike in preveri nalepke, luči in barvo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se gum tiče: če je motor letnik 2005 so gume verjetno iz leta 2004 - za prvo silo bodo, potem bi jih pa jaz menjal (to je moje mnenje in ni nekakšno pravilo - da se ne bo kdo zopet ob to spotaknil :whistle: )

In pa če me spomin ne vara, so imele Fazerce modelnih let 2004 do 2006 servisne intervale res predpisane na 6000 km.

Če ima realne km ni panike glede servisa.. Sem imel fz6 letnika 04 in so servisni intervali na 10.000 km.( na 10.000km se menja samo olje in oljni filter..) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Tudi jaz dobim Fazerja v ponedeljek, je letnil 05, sem ga zaaral v trgovini v Krškem, motor je iz Italije je kot nov, ma 6000 prevoženih...

Pa me zanima, ker mi je reko da naj grem na servis, kaj ma res servis na 6000? Pa zanima me če ma kdo kakšne izkušnje z motorji iz tujine?

hvala

Jaz sem lani kupil CBR 600 F letnik 2004 z 4.700 km. TAKOJ sem zamenjal olje, saj je bilo le-to notri od prvega servisa, ki je bil še leta 2004 kljub temu, da je servisni interval na 6.000 km. Poleg tega sem TAKOJ zamenjal gume, saj so bile še letnik 2003.

Enako bi priporočal tudi tebi. Če kupiš novo gumo letnika 2005 in je pravilno skladiščena kar se gume tiče ni panike. Ko pa je enkrat na motorju in izpostavljena vremenskim vplivom.... Jaz se s tako gumo nebi peljal.

Menjava olja in oljnega filtra pa tudi ni velik strošek. Servisbni interval je res sicer na 10.000 km, a je olje že precej staro.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA kolko sem gledal so gume letnik 05, pa model bi naj tudi bil 05 nisem gledal prometne je pa iz Italije, razbit ni kolko se pač spoznam ni bilo nič videt, je kot nov...

Zdaj sem ga že tak zaaral, servis bom pa te naredo tam neki 50€ sem klical v MB na servis, tak da ni neki denar...

Upam da nebo težav pri registraciji, mislim da nebi smelo biti, če je moto trgovina...

post-2856-1204314038_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja v garaži imam 14 dni staro FZ6n prvi vtisi so super :rolleyes: ,me pa zanima kje bi dobil najbolj ugodno nosilec s kovčkom(kaj priporočate) in pa vizir (šipca)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit, da bo u Celju na sejmu kakšen popust s strani razstavljalcev. Predlani vem da je TC imel 30% sejemskega popusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi čakam na sejemski popust, da oblečem sebe, pa če bo kaj pametnega za motor... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem novembra lani kupu iz druge roke fazerko model 2006.

In imam servis ki je bil narejen pri 6000km in nasledni predpisan je za 12000km.

Kje in kdaj bo sejem o katerem govoriste ? Jaz bi tudi rad kupil nosilec pa kovcek za fazerko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Tudi js bi omenu da sm novi lastnik Yamaha fz6-s,letnik 2006.Zdj bi prašu če je kdo tukaj ki ima fazerko zablokirano na 25 kW?Kajti js jo bom moral dat ker imam izpit dovoljen samo do 25 kW!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Tudi js bi omenu da sm novi lastnik Yamaha fz6-s,letnik 2006.Zdj bi prašu če je kdo tukaj ki ima fazerko zablokirano na 25 kW?Kajti js jo bom moral dat ker imam izpit dovoljen samo do 25 kW!

Lp

Ja jaz mam blokirano, ti jo prodam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ti to na pooblaščenih servisih Yamaha lahko zablokirajo ali odblokirajo...

Sicer pa nevem zakaj bi to blokiral, jaz sem se kr nekaj z motori prevozil, pa me še nikoli niso ustavili... :rolleyes:

Aja samo nesreče nesmeš imet...

Aha pol pa bo treba na servis ja...hvala vsem za informacije...jutri pa po fazerko...juhu:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je zakomplicirano menjati svečke, letnik 2005 in ali je treba pri menjavi še kaj drugega odstraniti odšraufat, da prideš zdraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je zakomplicirano menjati svečke, letnik 2005 in ali je treba pri menjavi še kaj drugega odstraniti odšraufat, da prideš zdraven.

Poglej si slike v service manual in boš enostavno ocenil težavnost podviga. manual imaš nekaj strani v tej temi nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je v garaži, včeraj sem naredil 120 km, da sem ga domov pripeljal, morem rečt, da so občutki fenomenalni, pravi motor je res, kjub vetru je miren in stabilen, edino sklopka je trdna, me je že pol zapestje

bolelo(sem imel zlomljeno), kaj gre to nastavit, da bo mehkejša, zraven sem dobil vso papirologijo v italijanščini... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je v garaži, včeraj sem naredil 120 km, da sem ga domov pripeljal, morem rečt, da so občutki fenomenalni, pravi motor je res, kjub vetru je miren in stabilen, edino sklopka je trdna, me je že pol zapestje

bolelo(sem imel zlomljeno), kaj gre to nastavit, da bo mehkejša, zraven sem dobil vso papirologijo v italijanščini... :?

kašno bo le tvoje mnenje po 10,000 km ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!