Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Hja, zgodit se nima kej razen tega, da ne gre več :whistle:

pumpa ne more crknit ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natančno 8 vijakov, od tega 2 plastična.

Al pa če si narediš spešl orodje....v obliki črke "L"...vsaj pri stari FZS in sedaj pri novi FZ! pomaga :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pumpa ne more crknit ?

Zakaj pa? Ne bo crknla kar tko. Kaj pa ko menjaš beninski filter? Boš pa crknu ti, ko boš rinu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP! zanima me če je to normalno, da ko se mi motor segreje postane mašina glasna(pa ne fejst vendar je grdo za slišet) najbolj pa je za slišat med 3000 in 4000 obrati. Je to normalno al je lahko kaj narobe? imam pa Fazerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP! zanima me če je to normalno, da ko se mi motor segreje postane mašina glasna(pa ne fejst vendar je grdo za slišet) najbolj pa je za slišat med 3000 in 4000 obrati. Je to normalno al je lahko kaj narobe? imam pa Fazerja.

Hmm, v kakšnem smislu glasna? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm kot da bi se slišali batni obročki! je mogoče krivo to ker sem si ga komel kupil sem pogledal olje v mašini pa ga je preveč ker je prek max (dosti). ker pomoje nebi smelo biti kaj resnega ker ima motor 20000 al? pa to se samo takrat sliši ko se segreje. PA zanimam me še koliko olja gre not ker sem zasledil da nekateri pravijo na forumu 3,7 v knjižici pa mi piše 2,8 z filtrom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm kot da bi se slišali batni obročki! je mogoče krivo to ker sem si ga komel kupil sem pogledal olje v mašini pa ga je preveč ker je prek max (dosti). ker pomoje nebi smelo biti kaj resnega ker ima motor 20000 al? pa to se samo takrat sliši ko se segreje. PA zanimam me še koliko olja gre not ker sem zasledil da nekateri pravijo na forumu 3,7 v knjižici pa mi piše 2,8 z filtrom?

pa si se kdaj vprašal zakaj ga je sploh preveč ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem komej začetnik pri motorih pa nevem še veliko o tem! zakaj pa ga je preveč? je mogoče kriva sklopka da je slišati to škrtanje, ker je preveč olja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm kot da bi se slišali batni obročki! je mogoče krivo to ker sem si ga komel kupil sem pogledal olje v mašini pa ga je preveč ker je prek max (dosti). ker pomoje nebi smelo biti kaj resnega ker ima motor 20000 al? pa to se samo takrat sliši ko se segreje. PA zanimam me še koliko olja gre not ker sem zasledil da nekateri pravijo na forumu 3,7 v knjižici pa mi piše 2,8 z filtrom?

Živjo!

Jaz imam tudi podoben "problem" če se temu lahko tako reče. Ko je mašina segreta, se pojavi, ko spustim gas tak čudn cinglajoč zvok.

Preden sem kupil motor, sem isto opazil pri ostalih, ki sem jih probal. Tudi na servisu, po testni vožnji mi je rekel majster, da dela motor ok, kot urca, brez problemov. Tak, da sem se od lanskega leta že malo navadil na ta zvok, me pa še vedno vseeno malo moti.

Vmes sem naredu 7000 km, brez enega problema. Tak, da ne vem, zgleda, da ni nič narobe.

Upam, da sem ti kaj pomagal.

Aja olja je pa notr toliko, kot ga mora bit 2.8l.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh hvala sem si že odahnil, da je komaj to prvi moj motor pa se še ne razumem v to. HVALA za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi, da se to sliši vbrizg oz. pumpa? Bi bilo to mogoče?

Ne. Tisto je čist drugačen zvok, enakomerno piskanje.

Tu pa je debata o nekakšnem "cinglanju, klenkanju".

Me pa zanima, koliko lastnikom fazerc (z našpičenimi ušesi) mašina deluje s takšnim zvokom (ko pri segreti mašini spustiš gas, drugače ne)?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi lahko bil ta zvok kaj povezan s sklopko, ker olja v mašini je bilo res preveč!? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mi lahko kdo prosim pove kako je zamenjal svečke na fz6.

Jaz sem se danes "mučil" pa sem obupal :blush:

Je kaka druga varianta, kot odstranit vse: airbox, akumulator, plastzično posodo pod njim, ves strom?

Poizkusil sem tudi priti od spodaj, z original ključem za svečke pa sem bil prekratek (premalo prostora).

Hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem z mojo Fazerko letnik 2005. Do pred kratkim je delovala brezhibno zdaj pa se mi je začelo dogajat, da mi ob dodajanju rahlega gasa motor nekako strese("cukne") potem pa potegne! to se ne dogaja, ko dodajam plin na hitro temveč samo ko hočem dejanko vozit z konstantno hitrostjo, torej res ko dodam minimalno plin. Da pa se pri tem še ne konča pa mi začne motor tudi ugašati in ga komaj prižgem nazaj, vendar le ob dodajanju gasa. zanimivo pa je predvsam to da se mi to dogaja le takrat ko naredim z motorjem cca 200km ( ko se res dodobra ogreje)! sicer "cuka" ga ze prej vendar ugaša mi pa šele takrat! KO je motor hladen ne zanam nobene težave potem pa se mi začnejo! motor mi ugaša kot da nebi dobil bencina dovolj! Sam razmišljam da je mogoce napaka "Injection sistem-u"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato morš 3 teme odpret poleg že obstoječe za FZ6?

Žal to ni bla moja napaka! Res pa je da bi lahko dal tam noter ja! Tak, da se ti res opravičujem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možna je napaka na TPC senzorju, kar je serijska napaka na tem motociklu in ti jo pooblaščen servis odpravi brezplačno.

Ali motor postane malenkost glasnejši preden crkne? Če ja, potem je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možna je napaka na TPC senzorju, kar je serijska napaka na tem motociklu in ti jo pooblaščen servis odpravi brezplačno.

Ali motor postane malenkost glasnejši preden crkne? Če ja, potem je to to.

Mam občutek da res postane glasnejši ja! Mislis da ta senzor lahko povzroča vse te napake?

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh hvala sem si že odahnil, da je komaj to prvi moj motor pa se še ne razumem v to. HVALA za odgovor

Absolutno ni nič narobe, sem že večkrat slišal podobne izjave in bil zraven "takega" motorja...tudi strokovnjaki so ovrgli kakršen koli sum o kaki napaki. Čez čas tega niti ne boš več slišal, probaj čez 8,000, to je šele zvok za ušesa :)

Na tem mestu bi ponovno vprašal vse ostale glede auspuha. Kje lahko montiram Akrapoviča oz. kje se ga da sploh dobiti...sem že iskal spletno stran pa brez uspeha. Vem, patetično, a tako je :) Pa naj kakšen lastnik tudi pove, kako je zadovoljen z Akrapovičem..tu mislim predvsem na zmogljivosti in zvok.

Ful thx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možna je napaka na TPC senzorju, kar je serijska napaka na tem motociklu in ti jo pooblaščen servis odpravi brezplačno.

Ali motor postane malenkost glasnejši preden crkne? Če ja, potem je to to.

Bom se pozanimal malo na servisu! Upam da je res to kar praviš! Še enkrat hvala ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam občutek da res postane glasnejši ja! Mislis da ta senzor lahko povzroča vse te napake?

hvala za odgovor

Jaz sem najprej opazil to, da je motor postal glasnejši, imel je bolj globok zvok, ko pa sem se takrat ustavil, je na mestu crknil. Nato mu moraš pomagat z gasom da ga spet vžgeš. :huh:

Vendar če izklopiš kontakt (obrneš ključ), ter ga nato spet vžgeš bi moral delati normalno vsaj nekaj časa, vsaj pri meni je bilo tako.

Če je tudi pri tebi to, potem se nimaš česa bati, z motorjem ni nič narobe, pooblaščen serviser ti mora to zamenjati brezplačno. Je pa okoli pol urce dela. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem najprej opazil to, da je motor postal glasnejši, imel je bolj globok zvok, ko pa sem se takrat ustavil, je na mestu crknil. Nato mu moraš pomagat z gasom da ga spet vžgeš. :huh:

Vendar če izklopiš kontakt (obrneš ključ), ter ga nato spet vžgeš bi moral delati normalno vsaj nekaj časa, vsaj pri meni je bilo tako.

Če je tudi pri tebi to, potem se nimaš česa bati, z motorjem ni nič narobe, pooblaščen serviser ti mora to zamenjati brezplačno. Je pa okoli pol urce dela. B)

Moram reči da imam res identične težave tak da res upam da je to :unsure: ! Morem pa čimprej popravit ker sem namenjen v Švico z motorjem že čez par dni :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!