Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Mene pa zanima kaj nar naredim, ker sem izgubil oz. mi je bilo odtujeno vozniško dovoljenje. Torej vse kategorije :headbang:

Ali grem samo na UE in rečem da sem izgubil izpit in zaprosim za novega (seveda s sabo prinesem osebni dokument in sliko) ali me čaka kakšna drugačna procedura?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voznik začetnik

Jest nimam številke 220 pod uradnimi zaznamki, a to pomeni, da nisem mladi voznik ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš mogoče 21let ali več in vozniško za avto več kot 2 leti?

Če imaš potem nisi voznik začetnik, ko narediš izpit za A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj nar naredim, ker sem izgubil oz. mi je bilo odtujeno vozniško dovoljenje. Torej vse kategorije :headbang:

Ali grem samo na UE in rečem da sem izgubil izpit in zaprosim za novega (seveda s sabo prinesem osebni dokument in sliko) ali me čaka kakšna drugačna procedura?

Napotile( če je ukradeno) te bodo na pošto, kjer boš poslal odjavo dokumenta v uradnem listu...al neki podobnega...plačaš....po objavi greš nazaj in ti izdajo novo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napotile( če je ukradeno) te bodo na pošto, kjer boš poslal odjavo dokumenta v uradnem listu...al neki podobnega...plačaš....po objavi greš nazaj in ti izdajo novo....

Vse se uredi na upravni enoti. Pogojno te lahko pošljejo še na policijo, če je dovoljenje bilo ukradeno, saj je to potrebno prijaviti.

Link: E-uprava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej

Voznik mora veljavnost izgubljenega vozniškega dovoljenja preklicati v Uradnem listu RS.

to so me poslale na pošto uredit....sicer nekaj let nazaj...al imaš sveže izkušnje in so to one na UE nardile?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej

to so me poslale na pošto uredit....sicer nekaj let nazaj...al imaš sveže izkušnje in so to one na UE nardile?

Jp. S tem, da sem že prej, na lastno roko, podal prijavo na Policijo zaradi kraje. Vozniško in prometno vsaj takoj dobiš, za osebno je treba počakati. Italijo in Slovenijo sem prevozil brez vozniškega in prometnega dovoljenja in samo s policijskim zapisnikom, ki je navajal, da mi je to (in še kaj) bilo odtujeno. Bil sem dvakrat ustavljen in v nobenem primeru nisem imel nobenih komplikacij, le opomin, da je treba stvari urediti takoj, ko pridem domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če grem na UE in tam rečem, da sem izgubil izpit, mi takoj naredijo novega. Če pa rečem da so mi ga ukradli, ga moram pa prej še odjavit.

PS: kakšni so pa stroški? A 10€ za nov izpit ali so še kakšni dodatni?

Popravljeno . Popravil crom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prej podanega linka:

Kje in kako

Vlogo za izdajo novega vozniškega dovoljenja (duplikata) vloži voznik na upravni enoti.

Voznik mora v postopku pred organom navesti, v kakšnih okoliščinah je bilo vozniško dovoljenje izgubljeno oziroma odtujeno. Voznik mora veljavnost izgubljenega vozniškega dovoljenja preklicati v Uradnem listu RS. Lahko pa stranka naznani pogrešitev, izgubo ali krajo vozniškega dovoljenja pri upravni enoti in ta na stroške stranke prekliče vozniško dovoljenje v Uradnem listu RS.

Do izdaje duplikata vozniškega dovoljenja upravna enota izda začasno potrdilo, ki nadomešča vozniško dovoljenje.

Na podlagi lastnih izkušenj in zgoraj napisanega bi rekel, da vse uredijo na UE. Lahko si stran tudi natisneš in neseš s seboj, da ne bo kdo rekel, da temu ni tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom. Pa najlepša hvala.

Obrazložitev: šel sem nabirat jurčke pa me je zlobni volk začel preganjati po gozdu, da mi je iz žepa padlo vozniško dovoljenje, potem pa je prišla veverica in ga uzela ter splezala na drevo. Ker sem počasen plezalec je nisem mogle dohajati. lol

Popravljeno . Popravil crom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrazložitev: šel sem nabirat jurčke pa me je zlobni volk začel preganjati po gozdu, da mi je iz žepa padlo vozniško dovoljenje, potem pa je prišla veverica in ga uzela ter splezala na drevo. Ker sem počasen plezalec je nisem mogle dohajati. lol

Aha, priča je pa svizec, ki je to opazoval med rolanjem čokolade v papir :lol: Itaq boš ob enih 20-30€ preden bo postopka konec, ne glede na to, kaj naložiš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsako kategorijo posebaj si začetnik ko narediš izpit.

NejcZ, mislim, da se je ze debatiralo o tem nekje na forumu in da to sele pride z nekim novim zakonom.

Zaenkrat naj bi bilo pogojeno z leti vozniskega staza - npr. 5 let B kategorije, naredis A neomejeno in nisi voznik zacetnik...

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa - imaš dve leti vozniško B, star si 21 in dobiš A neomejeno? si začetnik?

če maš za motor(125 ali 350)izpit dobiš po dveh letih za neomejeno, ko si star 21 ;)samo z B kategorijo ne dobis izpita za A neomejeno...pr 18 naredu za 125...k sm meu 21 dubu za neomejeno...a se je kej pravilnik spremenu v slabem letu pa ne vem...se pa neki ukol govori da bo po tanovem omejitev za neomejno šele po 24 letu...

Popravljeno . Popravil Rocco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, jaz sem se narobe izrazila mogoče.... imam 2 leti vozniško B, imam pri 20 izpit za A - omejeno, pri 21 dobim A neomejeno... a sem kljub temu voznik začetnik (za A kategorijo)? se pravi - se pri vsaki kategoriji, ki jo narediš na novo, voznik začetnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sharona, meni so dve leti nazaj na zavarovalnici rekli da je 5 let B kategorije pogoj, da nisi mladi voznik, ko naredis za A neomejeno.

Res raje preveri na svoji zavarovalnici kako je s tem.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, jaz sem se narobe izrazila mogoče.... imam 2 leti vozniško B, imam pri 20 izpit za A - omejeno, pri 21 dobim A neomejeno... a sem kljub temu voznik začetnik (za A kategorijo)? se pravi - se pri vsaki kategoriji, ki jo narediš na novo, voznik začetnik?

Mislim da ne... :unsure: Delam izpit za A in imam izpit za B že 6 let, pa so rekli na tečaju da nebom voznik začetnik...

Danes naredu republiške :010 22.julija pa mam glavno ker je vse zasedeno :( še bomo nelegalni po cesti... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sharona, meni so dve leti nazaj na zavarovalnici rekli da je 5 let B kategorije pogoj, da nisi mladi voznik, ko naredis za A neomejeno.

Res raje preveri na svoji zavarovalnici kako je s tem.

Lp!

Za zavarovalnico si mladi voznik 3 leta, za policaja pa 2 leti. Recimo pri 14ih sm naredu H, jeseni sm naredu A(125cm), a pol sm v obeh kategorijah mladi voznik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caw, danes sem opravila izpit A kategorije ( brez omejitve ) :yea1: .

Lp, Katarina

čestitke :D pa varno vožnjo želim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!