Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

@Sesir, se mi je zdelo da bo nekaj takega :) Nism pa pomislil na to, da s tisto katero sm naredil zadnji prekršek.

Še sami si neznajo tolmačit zakona, kaj šele da bi ga mi razumeli.

Zagovornik piscev zakona mashina, kje si zdaj? Da tvojo razlago slišim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je mene to informativno zanimalo-ko se je s tem pričelo...Sta bile dve uradni razlagi :D ena,da ti vzamejo tisto kategorijo s katero imaš več PIK.Spet druga,da tisto s katero si nazadnje naredil prekršek...enotni si niso bili...

Seprav gremo tja kjer nam razlaga najbolj ustreza biggrin.gif Problem rešen tongue.gif Predlagam, da pišemo nekam, kako si zakone interpretirajo različni uradi po Sloveniji in tam kjer bo najbolj ugodno bomo hodili štemplat izpite cool.gif Sedaj rabmo samo še eno babnco tik pred penzijo, ki ne sledi dnevno spreminjajočim cestnim zakonom, da nam bo vsem A kategorije potalala smile.gif Pravna država my ass SS.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sesir, se mi je zdelo da bo nekaj takega :) Nism pa pomislil na to, da s tisto katero sm naredil zadnji prekršek.

Še sami si neznajo tolmačit zakona, kaj šele da bi ga mi razumeli.

Zagovornik piscev zakona mashina, kje si zdaj? Da tvojo razlago slišim...

Zdej je JustinBieber, če me oči ne varajo trance_29_photo.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mal zgrešena tema, ampak lihk ker o tem teče debata...

Kaj pa jaz, z A1 storil prekršek pri katerem sem dobil 5 pik, če sedaj naredim z B prekršek npr. za 3 pike...imam 8 pik. Ker so pike vezane na ime, ti vzamejo vse izpite (tako se govori)...

Ker teče debata o tem, da narediš samo za tisto kategorijo katero so ti vzeli, v mojem primeru jaz naredim za katero kategorijo ponovni izpit? :surrender:

žal sm jaz eden iz med teh nesrečnikov...mladi voznik sem z avtom dobil 3 +3 pike potem pa še na motorju 3 pike ( vse skupaj je bilo v roku 14dni) kaj sledi??? vse skupaj je 9 pik in tako sem imel prepoved vožnje 6 mesecev ter izgubo vseh dosedanjih narejenih izpitov...brez izpita se že vozim dobro leto (kar seveda ne opravičujem) ampak sem mnenja da, če bi naredil ali za A ali za B bi mi vrnili vse dosedanje kategorije. Ker pa to ni več "pravno" mogoče moram narediti za vsako kategorijo posebaj.

Letos bom naredil izpit za motor, ker vem da so naši vrli policisti "alergični" na nas in me bodo ustavli vsakič ko bom šel na morje headbang.gif

za avto pa khm bog si ga vedi nekako se mi ne da dajat 1000€...enkrat so me že ustavili brez ispita (250€) še 3x me lahkosurrender.gif

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem v to spremembo zakona padel. In me zanima kam mi priporočate it v mb delat prehod iz a2 v A, da bom čimprej in brez nepotrebnih problemov naredo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z odvzemom izpita ti štartaš iz nule, torej se šteje kot da prej nisi imel izpita, in pri tej starosti lahko opravljaš samo izpit za 35kW, če pa hočeš imet neomejeno pa moraš spet čakati 2 leti ali starost 24 let, ko ga greš lahko še enkrat opravljat oz. nadgraditi kategorijo, za en odvzem torej dvakrat delaš izpit :headbang:

Emm, a je res tako?

Ko sem jaz na novo delal izpit, so mi potem vanj vpisali tisti "prvi" datum opravljanja ...

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na uradni strani policije sem namreč zasledil odgovor da naredim samo kategorijo s katero sem naredil prekršek in se mi B avtomatsko vpiše poleg? Zgleda prelepo da bi bilo res zato raje vprašam

Ja, res, Policija laže ... vse moraš delat, pa še enkrat tudi izpite iz matematike za vse razrede osnovne šole + angleščino ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sami si neznajo tolmačit zakona, kaj šele da bi ga mi razumeli.

Zagovornik piscev zakona mashina, kje si zdaj? Da tvojo razlago slišim...

Morda tudi sam veš, da zakonodaja sledi realnemu življenju - torej, če za neko situacijo še ni predvidene rešitve v zakonih, se to rešitev potem ustvari. In to delajo zakonodajalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal sm jaz eden iz med teh nesrečnikov...mladi voznik sem z avtom dobil 3 +3 pike potem pa še na motorju 3 pike ( vse skupaj je bilo v roku 14dni) kaj sledi??? vse skupaj je 9 pik in tako sem imel prepoved vožnje 6 mesecev ter izgubo vseh dosedanjih narejenih izpitov...brez izpita se že vozim dobro leto (kar seveda ne opravičujem) ampak sem mnenja da, če bi naredil ali za A ali za B bi mi vrnili vse dosedanje kategorije. Ker pa to ni več "pravno" mogoče moram narediti za vsako kategorijo posebaj.

Letos bom naredil izpit za motor, ker vem da so naši vrli policisti "alergični" na nas in me bodo ustavli vsakič ko bom šel na morje headbang.gif

za avto pa khm bog si ga vedi nekako se mi ne da dajat 1000€...enkrat so me že ustavili brez ispita (250€) še 3x me lahkosurrender.gif

Le glej,da ne boš zadel glavni dobitek 3x3 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nekaj me zanima pa nimam pojma, ker se zakoni skos nekaj spreminjajo.

Star sem 31 let in a grem lahko takoj delat izpit za kategorijo A, odvozim teh 22 ur in kupim 1000cc ?

Ali moram postopoma A2,A1 in nato šele A.

Za odgovor se vam zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima pa nimam pojma, ker se zakoni skos nekaj spreminjajo.

Star sem 31 let in a grem lahko takoj delat izpit za kategorijo A, odvozim teh 22 ur in kupim 1000cc ?

Ali moram postopoma A2,A1 in nato šele A.

Za odgovor se vam zahvaljujem.

lahko greš takoj delat izpit za neomejeno, spodnja meja je 24 ali 2 leti A2....

sicer nočem pameti solit, sam kok je pa kaj pametno da že v štartu kupiš 1000cc, če nimaš prej izkušenj?

lp, mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo svetuje kje oz. kako najceneje iz A2 v A neomejeno. Je morda kakšna avtošola v LJ ali kakšnem kraju blizu, ki ima trenutno mega super duper akcijo za poceni ure. (lahko so tudi samo na papirju, nimam želje po mestu zgublat cajt)

V poštev pridejo vse možnosti, samo da bo na vozniški taprav A obklukan :)

jaz ti vseeno priporočam, da če že plačaš tistih 9 ur ki jih moraš met, vsaj odvoziš to, saj na koncu te nič ne stane, spet obnoviš malo šolsko znanje, kar se mi ne zdi nič napačnega :) če se ne motim moraš potem tudi glavno narediti in mislim da 9 ur bi ti pripomoglo k temu, da jo opraviš v prvo ( ne pravim da ne znaš pelat, samo hitro pozabiš cestno predmetne predpise) :)

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko greš takoj delat izpit za neomejeno, spodnja meja je 24 ali 2 leti A2....

sicer nočem pameti solit, sam kok je pa kaj pametno da že v štartu kupiš 1000cc, če nimaš prej izkušenj?

lp, mz

1000cc že imam doma samo nikoli se mi ni dalo delat izpita, sedaj pa je že čas , da ga naredim.

CPP imam že narejen nato pa sem zvedel od parih ljudi, da bi moral delati A1, A2 in nato šele za A in sem hotel že prodati motor in zaključiti s tem, ampak sem rajši preveril tule na forumu.

Hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000cc že imam doma samo nikoli se mi ni dalo delat izpita, sedaj pa je že čas , da ga naredim.

CPP imam že narejen nato pa sem zvedel od parih ljudi, da bi moral delati A1, A2 in nato šele za A in sem hotel že prodati motor in zaključiti s tem, ampak sem rajši preveril tule na forumu.

Hvala za odgovor

aha, saj nisem hotu pametovat :) ne ne rabiš, lahko greš direkt za A delat, če si star 24 :)

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno pitanje fantje...

Pred tremi leti sem že opravil izpit za c+e kategorijo in vse do danes si ga nisem vpisal v vozniško dovoljenje(ne sprašujte zakaj prosim) :D

Torej,ima to 'potrdilo' kake omejitve,ali bodo mi ga vpisali brez težav??!

LP

NPK moraš na vsake 5 let obnavljat z predavanji, ki so organizirana. Seveda če se poklicno ukvarjaš s tem, ali pa se misliš. Če te zanima kaj več PM, da ne bova smetila tukaj. Vem pa zato ker sem tudi sam v tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še tole...Ker sem čist zmeden z temi tanovi zakoni me zanima kdaj grem lahko DELAT IZPIT ZA A?

Datum rojstva: 24.5.1991

Izpit za A2 Sem naredil 31.8.2009

Izpit za B sem naredil 19.6.2009

Izpit za C pa E sem naredil 29.10.2009. (ne vem če je to pomembno al ne...)

Upam da mate vse podatke. Ker jz sem zmeden do konca. Pa kaj je z "varno vožnjo"?

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še tole...Ker sem čist zmeden z temi tanovi zakoni me zanima kdaj grem lahko DELAT IZPIT ZA A?

Datum rojstva: 24.5.1991

Izpit za A2 Sem naredil 31.8.2009

Izpit za B sem naredil 19.6.2009

Izpit za C pa E sem naredil 29.10.2009. (ne vem če je to pomembno al ne...)

Upam da mate vse podatke. Ker jz sem zmeden do konca. Pa kaj je z "varno vožnjo"?

HVALA!

31.8.2011 gres lahko delat za A, se pravi tocno po dveh letih A2 :)

ker si narediu A2 pred sprejetjem zakona-ti po..mojih informacijah varne voznje NI treba delat.

tisti ki se bo sedaj spravil delat za a2 oz a, bo pa moral narest tudi to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še tole...Ker sem čist zmeden z temi tanovi zakoni me zanima kdaj grem lahko DELAT IZPIT ZA A?

Datum rojstva: 24.5.1991

Izpit za A2 Sem naredil 31.8.2009

Izpit za B sem naredil 19.6.2009

Izpit za C pa E sem naredil 29.10.2009. (ne vem če je to pomembno al ne...)

Upam da mate vse podatke. Ker jz sem zmeden do konca. Pa kaj je z "varno vožnjo"?

HVALA!

z varno vožnjo je tako: če si voznik začetnik moraš opravljati varno vožnjo, se pravi; če si naredil izpit za avto pred tremi leti (ali dvemi,ne vem točno) in si bil voznik začetnik, zdaj pa si naredil izpit za motor, ne rabiš opravljat varne vožnje. če pa izpita za avto ali motor(nižje kategorije) nimaš, in narediš izpit za recimo A2, pa moraš opravljati varno vožnjo. jaooooooo, upam da nisem zakompliciru :)

skratka: če si že bil voznik začetnik ni važno katere kategorije, varne vožnje za motor ne rabiš opravljat :)

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič pa nebi bilo narobe, če bi bilo to obvezno za vse ;)

se popolnoma strinjam s teboj, saj zato pa če si dovolj skuliran, greš sam od sebe na kako varno vožnjo, mislim da je kar vredu zadevšna

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z varno vožnjo je tako: če si voznik začetnik moraš opravljati varno vožnjo, se pravi; če si naredil izpit za avto pred tremi leti (ali dvemi,ne vem točno) in si bil voznik začetnik, zdaj pa si naredil izpit za motor, ne rabiš opravljat varne vožnje. če pa izpita za avto ali motor(nižje kategorije) nimaš, in narediš izpit za recimo A2, pa moraš opravljati varno vožnjo. jaooooooo, upam da nisem zakompliciru :)

skratka: če si že bil voznik začetnik ni važno katere kategorije, varne vožnje za motor ne rabiš opravljat :)

lp,mz

Pa sej to mi ni noben problem, tudi mojster dela vaje, jz pa še M od Mojstra nisem tk da.. SE strinjam z vajnimi izjavami.

Hvala vseen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, tema je sicer vmes mal zašla, pa vseeno. Sem vmes spet še enkrat popizdil, ker ima motor, ki ga imam namen vozit (transalp 600) na netu 2 različni specifikaciji.. Ena je 34,7kw, ena pa 36kw. Kar je čisti obol, če drži slednje..

Zanima me še sledeče:

Če po tanovem zakonu sedaj nekdo pri 18h naredi izpit in dobi 35kw, ali se mu po dveh letih odpre na neomejeno? Omogoča ta zakon sploh takšna napredovanja? Kot sem bral po ostalih temah, je povsod pisalo tako, kar je ubistvu čisti nateg, ker oni potem napredujejo, jaz, ko bi moral sedaj met polni A pa obtičim na A2, ne me jebat?

lpj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!