Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Na to temo in sicer za "izpit A neomejeno" me zanima nekaj stvari in sicer:

Kako je z obveznimi odvoženimi urami? Ali je določeno, koliko ur moraš imet, da se lahko prijaviš na izpitno uro?

A po končanem izpitu, ko ga imaš v roki, moraš opravit še kakšen test varne vožnje na kakšnem poligonu ali kako?

Vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

odvozit moraš 22 ur, da se lahko prijaviš na izpitno vožnjo. Če imaš do sedaj izpit za kakšno drugo kategorijo (recimo B ) več kot 2 leti, nisi voznik začetnik in ti po opravljenem izpitu za A ni treba ničesar več početi. Če pa prej nimaš nobene od kategorij (ne vem če štejejo vse, recimo AM in traktor), si voznik začetnik in boš dobil izpit za 2 leti. V teh 2 letih moraš uspešno opraviti šolo varne vožnje in takrat dobiš izpit za 10 let (ki ga po izteku samo podaljšaš na UE tako, da zamenjaš dokument - kot osebno).

Poligona se boš pa "nažrl" v avtošoli, saj boš tam kar veliko časa (velik poudarek na poligonu je tudi na izpitu - če tam narediš 2 napaki na isti vaji, ne smeš na cesto in padeš), potem pa še v šoli varne vožnje, kjer bo še bolj zahteven.

Voznik začetnik si tudi v primeru, da si mlajši od 21 let. Za opravljat A neomejeno moraš bit star najmanj 24 let.

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker sem ravno danes dobil nov izpit, naj povem, da zraven piše, da izpit AM in A2 NE veljata v drugih državah Evropske unije (do 19.1.2013)! Da ne bodo koga v tujini presenetili policaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje točno pa to piše?

Na HR vseeno lahko greš ;)

Ampak naj se ta Slovenija in EU jebeta!

Zakaj bi pa z A1 lahko šel? Pa z A?

Vi, ki imate BMWje, Audije, Merđote se lahko vozte po AC, tist k ma pa Renaulta se pa ne sme, bodo še to uvedl?

:wallbash:

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje točno pa to piše?

Na HR vseeno lahko greš ;)

Ampak naj se ta Slovenija in EU jebeta!

Zakaj bi pa z A1 lahko šel? Pa z A?

Vi, ki imate BMWje, Audije, Merđote se lahko vozte po AC, tist k ma pa Renaulta se pa ne sme, bodo še to uvedl?

:wallbash:

To piše na papirju, ki ga dobiš poleg izpita. Zakaj je tako ne vem. Napisal pa sem zato, ker sem predvideval, da marsikdo tega ni vedel (med drugimi tudi jaz).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To piše na papirju, ki ga dobiš poleg izpita. Zakaj je tako ne vem. Napisal pa sem zato, ker sem predvideval, da marsikdo tega ni vedel (med drugimi tudi jaz).

Torej če prav razumem ne smem voziti motorja v Avstriji,Hrvaški, Italiji...???!!!Kaj pa naj naredim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se jst prav zastopim, naši južni sosedi niso v EU tako, da k njim lahko greš :)

PS: Bi pa rad vedel razlog zakaj tak zakon...

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če prav razumem ne smem voziti motorja v Avstriji,Hrvaški, Italiji...???!!!Kaj pa naj naredim?

Voziš se lahko izgleda le po Hrvaški.

Pa še dokaz, sicer malce slabše kvalitete.

Če se jst prav zastopim, naši južni sosedi niso v EU tako, da k njim lahko greš :)

PS: Bi pa rad vedel razlog zakaj tak zakon...

Vprašaj spodaj podpisanega :D

post-20041-0-26655100-1307547617_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz bi vlačiču kr roko stisnu ker je tak lep zakon podpisu... :headbang:

Popravljeno . Popravil Sharko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem na upravno enoto in je gospa potrdila, da z AM in A2 ni možno v države EU (do 2013, dokler ostale države ne sprejmejo zakona, nekaj takega)

Vprašal sem zakaj, pa je rekla, da zato, ker druge države nimajo takih kategorij.

Pomoje pa zato, ker prej je bilo vse ok (vsi imeli 25kW), sedaj pa imamo teh 35kW in kot kaže se kekaj ne ujema.

Pri AM se mi pa ne sanja kaj bi bilo, mogoče to iz 14 let na 15 let...

Vprašal sem tudi, če se po HR lahko voziš, pa je tudi to zanikala. Vendar to mi ni jasno, saj HR ni članica EU.

Nato sem poklical še glavnega predavatelja avtošole v NM in ko sem mu omenil, je rekel, da PRVIČ sliši za to zadevo, ter da se bo pozanimal in me obvestil.

PS: Zanima me, kolikokrat vam na meji preverjajo vozniško dovoljenje?

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem na upravno enoto in je gospa potrdila, da z AM in A2 ni možno v države EU (do 2013, dokler ostale države ne sprejmejo zakona, nekaj takega)

Vprašal sem zakaj, pa je rekla, da zato, ker druge države nimajo takih kategorij.

Pomoje pa zato, ker prej je bilo vse ok (vsi imeli 25kW), sedaj pa imamo teh 35kW in kot kaže se kekaj ne ujema.

Pri AM se mi pa ne sanja kaj bi bilo, mogoče to iz 14 let na 15 let...

Vprašal sem tudi, če se po HR lahko voziš, pa je tudi to zanikala. Vendar to mi ni jasno, saj HR ni članica EU.

Nato sem poklical še glavnega predavatelja avtošole v NM in ko sem mu omenil, je rekel, da PRVIČ sliši za to zadevo, ter da se bo pozanimal in me obvestil.

PS: Zanima me, kolikokrat vam na meji preverjajo vozniško dovoljenje?

Saj v tem je hec, da ne preverjajo! Druga zgodba pa je če si globoko v Nemčiji na primer in ne smeš nadaljevati vožnje(plus kazen seveda) ker nimaš izpita?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adijo pamet! Tole sm tudi jst slišal prvič! Svaka čast naši državi! Vse globlje in globlje tonemo.... brezveze!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobro, če smo mi v eu in morejo bit zakoni usklajeni z eu, potem tle ni logike. če so to naši spreminjali (mislim da zaradi direktive EU), potem kako ne velja? ah, kdo razume birokrate wallbash.gif. sej itak z temi nižjimi kategorijami ni da boš ne vem kam hodu, samo tisti, ki so bližje kaki meji tudi grejo kej čez. no upam da boste tisti z nižjimi a kategorijami čim prej prišli do a neomejeno pa boste potem lahko šli kamor vam bo želja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Zanima me, kolikokrat vam na meji preverjajo vozniško dovoljenje?

Meni so ga do sedaj dvakrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so ga do sedaj dvakrat.

Aja? To pa ni fajn.

Sej drugam kot na HR verjetno res ne bi šel.

Če bi pa hotel it en krog v ITA ali AU pa itak nebi bilo nič narobe, če bi se na meji obrnil.

Ko greš v nedeljo popoldne en krog, je to drugo, kot če greš na dopust z motorjem za 1 teden ali več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobro, če smo mi v eu in morejo bit zakoni usklajeni z eu, potem tle ni logike. če so to naši spreminjali (mislim da zaradi direktive EU), potem kako ne velja? ah, kdo razume birokrate wallbash.gif. sej itak z temi nižjimi kategorijami ni da boš ne vem kam hodu, samo tisti, ki so bližje kaki meji tudi grejo kej čez. no upam da boste tisti z nižjimi a kategorijami čim prej prišli do a neomejeno pa boste potem lahko šli kamor vam bo želja.

Zakaj pa ne bi šel s KTM 690 SM s 35KW v Dolomite? Kaj je prešvoh? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

To piše na papirju, ki ga dobiš poleg izpita. Zakaj je tako ne vem. Napisal pa sem zato, ker sem predvideval, da marsikdo tega ni vedel (med drugimi tudi jaz).

hmmm, jaz lansko leto nisem dobila nobenega takšnega lista zraven izpita, in mi je to kar mau čudno zdej?!?!

pa česa se bodo še spomnil, še dobro da ne rečejo da ok za avto izpit pri 18 delaš, amapk ti do 21ga velja sam v slo...

ko človek ostane brez besed :/

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nisem dobila lani tega nikjer zapisanega pri a2 izpitu. To ste dobili na kakšnem posebnem listu ali je na izpitu kakšen zaznamek?

Vozila sem se tudi po Avstriji že, ker tega nisem vedla.

Zdaj, če izpit ne velja v drugih državah bi nas morali vse obvestiti ne pa tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nisem dobila lani tega nikjer zapisanega pri a2 izpitu. To ste dobili na kakšnem posebnem listu ali je na izpitu kakšen zaznamek?

Vozila sem se tudi po Avstriji že, ker tega nisem vedla.

Zdaj, če izpit ne velja v drugih državah bi nas morali vse obvestiti ne pa tako.

tut jst sm taksnega mnenja glede na to da sem cez poletje vecinoma na hrvaskem, tam prevozim kar precej km (kadar je kolega dol in mi da njegovega), in sedaj bi se zgodilo kaj? bi me ustavli, dali kazen za voznjo brez izpita po moznosti se zaplenili motor?

mislim da taksne stvari bi pa nasi v vrhu res lahko poskrbeli da bi se ljudi obvestilo, glede na to da se je delal izpit po takšnih kriterijih že lansko leto in to ni novost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nobenem zakonu tega ne najdem...

96. člen

(prehodno obdobje)

(8) Do 19. januarja 2013 so vozniška dovoljenja kategorije AM ali A2 veljavna le na ozemlju Republike Slovenije.

e-uprava.gov.si/e-uprava/pridobiDatoteko.euprava?datoteka_id=50745

res je :(

sam ne razumem da o tem nismo bli obesceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

96. člen

(prehodno obdobje)

(8) Do 19. januarja 2013 so vozniška dovoljenja kategorije AM ali A2 veljavna le na ozemlju Republike Slovenije.

e-uprava.gov.si/e-uprava/pridobiDatoteko.euprava?datoteka_id=50745

res je :(

sam ne razumem da o tem nismo bli obesceni

KAJ?? torej se dejansko vozimo brez izpita? :S jaz sem se vozil po avstriji, hrvaški, madžarski, bosni, makedoniji. ampak na srečo me niso nikjer ustavili in preverjali. torej če me ustavijo je enako kt da sem brez vozniškega dovoljenja? :S ne se hecat... headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si dobil kakšno obvestilo, da ne velja drugje kot v Sloveniji? Jaz ga nisem, še naprej se bom vozila povsod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

96. člen

(prehodno obdobje)

(8) Do 19. januarja 2013 so vozniška dovoljenja kategorije AM ali A2 veljavna le na ozemlju Republike Slovenije.

e-uprava.gov.si/e-uprava/pridobiDatoteko.euprava?datoteka_id=50745

res je :(

sam ne razumem da o tem nismo bli obesceni

WTF???? :eek:

svaka čast res.... :BUA:

Pa kje to točn piše, jst ne najdem?? mislm ne na netu. Na kakšnem dokumentu ki sem ga dobu zravn izpita al kaj?

Popravljeno . Popravil kewo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

96. člen

(prehodno obdobje)

(8) Do 19. januarja 2013 so vozniška dovoljenja kategorije AM ali A2 veljavna le na ozemlju Republike Slovenije.

e-uprava.gov.si/e-uprava/pridobiDatoteko.euprava?datoteka_id=50745

res je :(

sam ne razumem da o tem nismo bli obesceni

Gangy... Brez zamere ampak baje si ti izobražena... Potem bi nujno morala ločit med Predlogom zakona in Zakonom...

Še ena razprava na temo "kako bi bilo grozno, če bi bil tak predpis sprejet"

Ja, zakaj delijo lisek? Pojma nimam, vprašajte tistega ki jih deli... Pa vprašajte še Avstijskega policaja če tudi kaj ve o tem predpisu. V Uredbi EU je jasno napisano, kaj velja...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!