Skoči na vsebino

Honda CBR 1000 RR


Ice

Priporočene objave

živjo,

iščem po netu servisno za letnik 2006-2007, pa je vse kar dobim samo za 2004-05. A ma mogoče kdo kak delujoč link? menda sicer ni blo velikih razlik med obema, pa vseeno bi mel rajši pravo verzijo.. :)

hvala!

LP.a mi lah pošleš link od 04-05,ker jst ne nejdem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še eno podobno vprašanje: včer sem dal namesto leo vincija nazaj gor original izpuh (ja eni menjamo tudi v to smer :) ), ampak originalni ma na sredi krivine eno loputu, ki jo uravnavajo ene zajle, ki... nisem mel pojma kaj jih napeljat, tko da sem jih (začasno) spustu. a mogoče kdo ve, uradno je to nek EGCV (exhaust gas control valve), kok je to pomembno pri delovanju, glede na to, da ga dodatni izpuhi (vsaj leo vinci v mojem primeru) nimajo?

vidim pa, da rabim dobit servisno za 06/07, ker je tle razlika z 04 ki jo mam, vsaj tko se mi zdi... tko da če jo kdo ma, bom vesel!

Lambda sonda ne daje sinusoide, ampak DC napetost, odvisno od razmerja zrak/gorivo.

Starejše lambde (t.i. 'narrow band') so bile zelo nenatančne - pri idealnem razmerju zrak/gorivo je njihova napetost bila 0,5V - a že pri zelo mali spremembi je napetost 'skočila' proti 1V za bogato mešanico ali padla proti 0V za revno mešanico... Z njimi elektronika ni mogla dejansko vzpostaviti 'prave' mešanice, ampak je vedno nihala med 'bogato' in 'revno'.

Novejše lambda sonde ('wide band') so v tem pogledu dosti bolšje in z njimi se dejansko da dokaj natančno določiti, kakšno je razmerje zrak/gorivo - pri teh takšnega nihanja seveda ni...

Kakšno uporablja Honda, ne vem - a glede na to, da so motorji v tem delu precej za avtomobili, je verjetno še 'narrow band' (verjetno tudi avti še ne uporabljajo vsi 'wide band' senzorjev).

V nobenem primeru pa uporaba 'eliminatorja' (po moje) ni pametna poteza, saj bo elektronika vedno 'mislila', da ima idealno mešanico, čeprav temu morda še zdaleč ne bo tako.

D.

PS: Me pa prav zanima, kaj bo povedal serviser (še bolj pa, kako bo to utemeljil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročil iz Anglije, vse skupaj 890 €, poštnina je bila zastonj! :evilgrin:

Opa,zelo brutaln dodatk :worship:

Popravljeno . Popravil Giga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo zjutraj mimo Mercator centra na Trzaski. V soboto se ga nisi mel gori,ali??

Jaja, sem ga spekel mimo mercatorja ja, pa v soboto ko smo šli na furo sem ga tudi imel že gor!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastiki cbr od letnika 2008 naprej prosim za kak nasvet, pomoč. Namreč se odločam za nakup take honde in vas sprašujem zakaj bi izbrali CBR 1000 namesto CB 1000 (vem da motorja sta si veliko različna, tako da brez kakih neumesnih komentarjev )? Kaka je vožnja v 2? Kako je CBRka primerna za v službo oz kratka potovanja?

Hvala za odgovoretrance_30_punk.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastiki cbr od letnika 2008 naprej prosim za kak nasvet, pomoč. Namreč se odločam za nakup take honde in vas sprašujem zakaj bi izbrali CBR 1000 namesto CB 1000 (vem da motorja sta si veliko različna, tako da brez kakih neumesnih komentarjev )? Kaka je vožnja v 2? Kako je CBRka primerna za v službo oz kratka potovanja?

Hvala za odgovoretrance_30_punk.gif

Hja, oprosti ampak na to vprašanje pa ti ne more nihče drug odgovoriti, samo sam si lahko! Zakaj?!? Ker vsakemu odgovarja nekaj druga! Dejstvo je, da sta oba motorja odlična, ampak poponoma drugačna! Sam sem pred Blejdo vozil novo Hornetko, pa zdaj nebi več zamenjal za nakeda. Najde se pa tudi kdo, ki mu SS motor ne ustreza, pa gre nazaj na naked... Poskusi peljati oba. Nekaj malega informacij boš sicer s tem dobil, ampak ne pričakuj jih preveč, ker problem boš imel po vožnji z obema še večji, ker se oba peljeta fantastično. Moral bi vsakega vozit par dni, potem pa bi že lahko rekel kar ti bolj odgovarja.. Če pa imaš kakšno bolj specifično vprašanje, pa kar povej. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastiki cbr od letnika 2008 naprej prosim za kak nasvet, pomoč. Namreč se odločam za nakup take honde in vas sprašujem zakaj bi izbrali CBR 1000 namesto CB 1000 (vem da motorja sta si veliko različna, tako da brez kakih neumesnih komentarjev )? Kaka je vožnja v 2? Kako je CBRka primerna za v službo oz kratka potovanja?

Hvala za odgovoretrance_30_punk.gif

Nekateri primerki CBR od 2008 naprej nenormalno pijejo olje baje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri primerki CBR od 2008 naprej nenormalno pijejo olje baje.

BAJE, NENORMALNO.... Kaj pa je zate nenormalno? hmmmmmm, baba čula, baba rekla... Kaj pa je res, pa ne veš... Moja ga je med 12.000 in 17300 spila samo pol litra..

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BAJE, NENORMALNO.... Kaj pa je zate nenormalno? hmmmmmm, baba čula, baba rekla... Kaj pa je res, pa ne veš... Moja ga je med 12.000 in 17300 spila samo pol litra..

Samo pol litra praviš.To niti ni tako malo.Sploh pa so celo na oh in sploh opevanem pooblaščenem servisu to ugotovili .In ne boš verjel celo propagirajo olje Agip,ker

ga po testih ,ki so jih sami naredili najmanj popije.Nekateri primerki novejšega modela popijejo tudi pol litra in več na 1000 km.In to so potrdili tudi omenjeni

serviserji ,tako da si lahko tvojo frazo nekam zatakneš.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo pol litra praviš.To niti ni tako malo.Sploh pa so celo na oh in sploh opevanem pooblaščenem servisu to ugotovili .In ne boš verjel celo propagirajo olje Agip,ker

ga po testih ,ki so jih sami naredili najmanj popije.Nekateri primerki novejšega modela popijejo tudi pol litra in več na 1000 km.In to so potrdili tudi omenjeni

serviserji ,tako da si lahko tvojo frazo nekam zatakneš.

lp

Hja, jaz pa mislim, da si tvojo frazo lahko nekam vtakneš ti, ker vse kar imaš ti, SI SLIŠAL, jaz ti pa iz prve roke povem kako je, ker jo imam model 2008, pa ti iz prve roke, torej iz lastnih izkušenj povem kako je... Ti pa pametuj s tem kar si slišal, pa si zmagovalec. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, jaz pa mislim, da si tvojo frazo lahko nekam vtakneš ti, ker vse kar imaš ti, SI SLIŠAL, jaz ti pa iz prve roke povem kako je, ker jo imam model 2008, pa ti iz prve roke, torej iz lastnih izkušenj povem kako je... Ti pa pametuj s tem kar si slišal, pa si zmagovalec. :whistle:

Ja in tvoja je edina na tem svetu in vsi vozijo tako kot ti in vse so bile enako utečene in kako bi lahko bilo kaj drugače kot si ti iz prve roke povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BAJE, NENORMALNO.... Kaj pa je zate nenormalno? hmmmmmm, baba čula, baba rekla... Kaj pa je res, pa ne veš... Moja ga je med 12.000 in 17300 spila samo pol litra..

:eek:

Moj SV ga ne spije niti deci na 10k... Pri pol litra /5300km je stvar zrela za generalko. :naughty:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pomoje čist normalna poraba :). tam do 2 dcl na 1000 nej bi blo normalno.

Moj star gsxr 1100 agregat popije tam 0,5-1 dcl na 1000. Je pa zlo odvisno od tega kolk ga prtiskam. Tko da je poraba olja nekak premo sorazmerna z porabo benza.tongue.gif pomoje bi piu tud 2 če ga bi dost teral...

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in tvoja je edina na tem svetu in vsi vozijo tako kot ti in vse so bile enako utečene in kako bi lahko bilo kaj drugače kot si ti iz prve roke povedal.

Glej, pa ti si še vedno SAMO SLIŠAL, torej širiš GOVORICE... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!