Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Ne vem, če smem podati moje skromno mnenje z mojimi pod 190 cm :D , ampak mene je motorček navdušil, pa ga sploh nisem peljal - samo usedel sem se gor, pa sem ga že "začutil". Že vizualno zgleda bombastično (seveda je bil črn :lol: ), najbolj me je pa navdušila fenomenalna ergonomija. Kot ulit :OK: Detajli kot so luči, display in tank, so pa samo še smetana na vrhu sadne kupe.

Svaka čast kawasakiju, skoraj sigurno eden najboljših nakedov v svoji kategoriji trenutno na tržišču. Sploh pa razmerje kvaliteta/cena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem v nedeljo naredil cca 150 km, nekako brez pavze (cca 2 ure) in je bil občutek prav presenetljivo dober glede počutja na motorju. Imaš kakšno izkušnjo 300+ kilometrov ali večdnevna fura?

@vsi: če je še kdo od lastnikov od 190 pa višji komentarji na isto vprašanje zaželjeni.

thanX, Zoolo!

Trenutno imam dve povprečni dnevni furi: Tržič-Maribor-Tržič in Tržič-Nova Gorica-Predel-Tržič. Po 300 km je problem "zadnjica", kar pa je posledica moje foteljske riti (pač ni foteljski motor!). Vsem, ki se jim zdijo problem zadnje stopalke za sovoznika (višina), sopotnica komentira (ima 175cm višine): če hlače ne ovirajo pregiba kolena (kar je pri zimskih in podloženih z zaščito običajno) je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil mojo zverinico danes :rolleyes:

sicer naredil nekaj 10km, vendar mislim da je motorček pravi za mojih 180cm...

Zdaj bom pa komaj čakal da je prvih 1000 km za mano, ker bi ga blazno rad zavrtel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobu Z-ja v čet ob osmih zvečer in se vozu do enajstih..ker je motor res šus :wub:

Mam že 700km in vsak dan sem bolj navdušen,..prej ko se bral mnenja ponosnih lastnikov sem včasih malce podvomil, da je res tako dober a zdej se mi zdi, da so ga se premal hvalil..

Debate so ble o primernosti Z-ja za višje rasle..merim 185 in na Z-ju nimam nobenih težav..na ER-u me je pogosto bolelo koleno pri daljsih turah, tukaj tega ni..

Aja, se to, 'štima' motorja je vsak dan boljša..lepo ruli.. :)

LP,T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozorilo vsem, ki so kupili motor v DKS-u oz. tudi drugim, ki imate reg. tablico priterjeno na original plasticni blatnik, mogoce so mi premalo zategnali okvir za tablico, ampak vceraj se mi je vse skupaj odtrgalo(okvir s tablico), bozja sreca da je bil kolega za mano in je to videl, ce ne bi bil brez tablice....vsem v opozorilo, to se je zgodilo pri zloooooo velki brzini :? mogoce zato??? Zdej prestavil vse skupaj malce visje tko da ni tolk upora, preglejte si mal pa vecje podlozke nabavte, da ne boste kje brez tablice ostali....pa lep dan :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno naklepal skoraj 800 km...

Ravno danes dal Akrapoviča gor.. uh lepo poje...

Se mi pa zdi da ima okrog 6000 obratov kar nekaj vibracij ki jih čutiš v stopalkah..

Komi čakam, da bo ulaufan. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk si pa dal za akrapota???.....a si s tem zgubil garancijo?...glede vibracij, jst jih ne cutim, a ma nista tud pr 11k(beri:predvidevam) obratov NIC, je pa res da mors bit cist sklonjen ce hoces dosegat maximalne hitrosti, seveda govorim o motorju, ki ma original masko brez kake sajbe...sej bi povedal kaksna je bla brzina sam nisem utegnal pogledat, nazadnje kar sem vidu je blo 8K okol 180 tu nekje, ker me je veter premetaval kot enga cucka, pa se kur.ec rugzag sem mel gor, se bom drugic bolj potrudil, da bom pogledat kolk kaze stevec.... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk si pa dal za akrapota???.....a si s tem zgubil garancijo?...

Redna cena za akrapota je 103.000, če pa maš kako možnost za popuste je tolk bolj fajn :) Jaz sem za eno poceni čelado prišparal (pa ne da jo bom kupil hehe)

Zakaj bi pa garancijo izgubil zaradi slip-ona? Ravno tako moraš motor ulaufat kot z original auspuhom.. poleg tega pa kako pa ve, kaj maš gor? Razen tako, da ti pri servisu napiše pod opombo, da imaš drug lonec..

In ko smo ravno pri tem, še vprašanje ostalim: ali vi motorje, ki so v garanciji vedno nazaj opremite z originalnimi lonci preden jih na servis peljete? Vnaprej hvala za odgovor.

LP, A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti na servisu spregleda- se dogovoriš,da ti v opombe nič napiše OK,drugače na servis z original motorjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redna cena za akrapota je 103.000, če pa maš kako možnost za popuste je tolk bolj fajn :) Jaz sem za eno poceni čelado prišparal (pa ne da jo bom kupil hehe) V ELISI SO MI GA PONUJAL ZA NEKAJ ČEZ 80.000 CE SE DOBR SPOMNEM..

In ko smo ravno pri tem, še vprašanje ostalim: ali vi motorje, ki so v garanciji vedno nazaj opremite z originalnimi lonci preden jih na servis peljete? Vnaprej hvala za odgovor. JST MISLIM DA TO SPLOH NI PANIKE, CE POGLEDAM DA SO MI V ELISI SAMI PONUDILI AKRAPOTA KO SEM GA NA SERVIS PELAL (1000KM)..NE VIDIM RAZLOG ZAKAJ BI TO BIL PROBLEM, CE MOTOR ULAFAVAS PO PREDPISANEM REŽIMU VOŽNJE..TO JE MOJE MNENJE, LAHKO PA POKLIČEŠ V ELISO IN VPRAŠAŠ..ČE BO PROBLEM, PA PREBEKSLAŠ TA ORIGINALNEGA NAZAJ..

LP, T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko smo ravno pri tem, še vprašanje ostalim: ali vi motorje, ki so v garanciji vedno nazaj opremite z originalnimi lonci preden jih na servis peljete?

Nope. Jaz sem vprasal kako je glede tega in garancije v elisi in je rekel, da ne komplicirajo. Lahko pa seveda bi .) Brez skrbi in kar akrapota gor :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko smo ravno pri tem, še vprašanje ostalim: ali vi motorje, ki so v garanciji vedno nazaj opremite z originalnimi lonci preden jih na servis peljete? Vnaprej hvala za odgovor.

Definitivno ni nobenega problema. Sploh če ti serviser sam zrihta ror ne vem zakaj bi ga potem skrival pred njim. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, a se pozna kej na moci ce das tega slip-on Akrapota gor, al je to bolj kot ne kozmetika??? verjetno bi mogu nardit kaksne nastavitve na elektronike, ce bi hotu da se ti pozna kej???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, a se pozna kej na moci ce das tega slip-on Akrapota gor, al je to bolj kot ne kozmetika??? verjetno bi mogu nardit kaksne nastavitve na elektronike, ce bi hotu da se ti pozna kej???

Da ti odgovorim, preden zbrišejo poste :)

Pozna se predvsem v navoru v nižjih vrtljajih (2k-5k) ko precej boljš vleče...

Pa tud zvok je hmm... niceee ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa še prva in edina kritika, ki jo imam jaz cez z750.

Ima namreč zelo neuporabna ogledala.

V desnem se še da malce, res malce, nazaj videt, ker je pritrjeno kaksen centimeter bolj ven kot levo v katerem pa ne vidim prakticno nic.... no vidim samo svojo roko... komolec.

Bo potrebno nabavit nekaj drugega.... ogledalo ne motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa še prva in edina kritika, ki jo imam jaz cez z750.

Ima namreč zelo neuporabna ogledala.

V desnem se še da malce, res malce, nazaj videt, ker je pritrjeno kaksen centimeter bolj ven kot levo v katerem pa ne vidim prakticno nic.... no vidim samo svojo roko... komolec.

Bo potrebno nabavit nekaj drugega.... ogledalo ne motor.

Res je, ampak jaz sem se navadil, da umikam komolec :D

Sem pa videl enega Z-ja ki je imel levo ogledalo POD BALANCO in sicer pritrjen nekam (ali na vilice ali na geštel). Zadeva hudo dobro zgleda, in vidi se tudi... jaz sem namreč vozil za njim in sem ga videl v njegovem ogledalu.. pride pa v liniji nekje nad kolenom in pod balanco.. ne vem točno..

A je kdo že videl kaj podobnega? In kje se to da dobiti?

LP, Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja morm rečt, da jest sm ga sicer pelu je res, da mism bil pozoren ne vem kolk na ogledala ampak, je res preglednost bolj slaba ampak sej se jih bo dal baje zamenat.

Drgač pa mislm, da je zelo luštkan motor in, či bi vedu, da pride tko kmal vn bi ga kupu!!

lp sharky :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim ne tega brisat, ce je mal :topic: , ampak kdo ma crno kawo, z noslicem za kufer, zanima me ce se ga ze da dobit v sloveniji in kaksna je cena???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj se je, ko sem svojega peljal na servis, na servis oglasil tudi nekdo z rdečim Zjem in je imel zmontiran kufer, kupil ga je v slo, mislim pa da je bil GIVI nisem pa 100%!!

Tko da se jih da dobit no probs :yea2:

Glede nepreglednosti, pa tud js nč ne vidim v ogledalu, razen roke in rame in je kr problem sploh če si malo širši, pa saj se navadišin gre...:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm tkole da se še jaz malo pridružim k Curijevim klobasam o končnih hitrostih :)

Včeri sem tudi jaz svojemu Zju malo navil ušesa... in zadeva po ravnem doseže točno 250km/h :unsure: po števcu seveda...

In ne glede na to ali laže za 30km/h ali ne je to za ta motor preeeveč..

Imel sem feeling da mi bo čelado dol potegnil, tko jo je muval :)

In fejst zanimivo bi blo pri tej hitrosti dobiti en sunek kraške burjice od strani :))

Moram pa rečt da ga je luštno tam okrog 160 vozit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud men se zdi, da je vse kar je nad 200Km/h, prevec za ta motor, ker te hoce vrst dol z motorja zarad vetra, uzivancija se je pa po zadnjem biciklu vozit sam mal gas prvijes pa gre...NORO!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....imate reg. tablico priterjeno na original plasticni blatnik, mogoce so mi premalo zategnali okvir za tablico, ampak vceraj se mi je vse skupaj odtrgalo(okvir s tablico), bozja sreca da je bil kolega za mano in je to videl, ce ne bi bil brez tablice....

Danes je to doletelo tudi mene. Vendar za mano ni bilo nobenga kolega, ker sem bil na poti v sluzbo. Vem da je malce :topic: , vendar vseeno vozim z750

Imel sem srečo, da me je ustavil policaj na motorju :D - nikoli si nisem mislil da bom kdaj kaj takega rekel.

Pa me vprasa kje mam tablico. Pa pravim da odzadi .) pa pogledam in tablice nikjer. Ostali so samo vijaki in kosi plastike :blink: Po pogovoru s policajem (se dobro da je bil motorist) se odpravim nazaj iskat tablico - še dobro da sem prevozil "samo" pol poti (30 km) <_< .

Spomnim se, da sem med potjo srecal eno radarsko kontrolo.... se ustavim pri njih in prijazno vprasam, ce sta me mogoce prej opazla in če sem imel se tablico gor. Povesta, da je nisem imel in mi svetujeta naj popoldan poklicem na policijsko postajo, če se je kaka tablica našla.

Se peljem še naprej in v eni vasici zagledam tablico na plocniku :D .

Torej kar dosti sreče v enem dnevu. Še najslabše na tem je bilo to, da sem moral z avtomobilom v službo :lol:

Torej se enkrat opozorilo vsem naj si na kakšen drug način pritrdijo tablice, kot je to storjeno "serijsko".

Popravljeno . Popravil DenisR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!