Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Vse je odvisno, v kakšne namene in kako boš uporabljal motor.

Moja izkušnja s čelado: najprej sem uporabljal kros čelado (Airoh S4), ki sem jo imel že na prejšnjem motorju - Xt125 (krajše vožnje, manjše hitrosti,...). Na tem motorju pa se je pokazala kot precej neugodna, saj so hitrosti bistveno višje, zračni upor (majhna veterna zaščita) pa velik. Pri tem mislim predvsem na obremenitev vratu (kros ščit na čeladi), odprtos čelade v podbradnem delu in posledično velika glasnost. Zato sem letos čelado zamenjal z Nolan N103 - velika razlika in zelo zadovoljen.

Drugače pa imam ostalo touring opremo: tekstilno jakno in hlače, lahke motoristične čevlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo :topic: , vendar vseeno.

XT660X ali ni to tvoj motor:?

Oglas

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo link ne dela, če pa misliš za oglas v katerem prodaja izpuhe pa je več motorjev na sliki potem je moj ja.vendar ga ne prodajam, slika je samo zato da se vidi kako zgleda izpuh na motorju.

se kaj vozite? Jaz bom ravnokar delal servis na 10kkm pa me zanima koliko ste plačali na pooblaščenem servisu? Meni je rekel 60 eur(olje, oljni filter, Zračni filter, mazanje verige) ali je to poceni al drago?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo link ne dela, če pa misliš za oglas v katerem prodaja izpuhe pa je več motorjev na sliki potem je moj ja.vendar ga ne prodajam, slika je samo zato da se vidi kako zgleda izpuh na motorju.

se kaj vozite? Jaz bom ravnokar delal servis na 10kkm pa me zanima koliko ste plačali na pooblaščenem servisu? Meni je rekel 60 eur(olje, oljni filter, Zračni filter, mazanje verige) ali je to poceni al drago?

LP

hja bo držalo okol 60€...okol 20€ je ura če ne že več skor 3 lit olja pa filter...zdaj samo upaj da ti nardi v eni uri ko mam jst račun od prejšnega lastnika da mu je delau servis 2uri :headbang: ka si ti nor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo link ne dela, če pa misliš za oglas v katerem prodaja izpuhe pa je več motorjev na sliki potem je moj ja.vendar ga ne prodajam, slika je samo zato da se vidi kako zgleda izpuh na motorju.

se kaj vozite? Jaz bom ravnokar delal servis na 10kkm pa me zanima koliko ste plačali na pooblaščenem servisu? Meni je rekel 60 eur(olje, oljni filter, Zračni filter, mazanje verige) ali je to poceni al drago?

LP

To boš nalil polsintetiko, kajti sintetika (Yamalube) je enkrat dražja, Motul pa še dražji. Ura dela v Delta Team je 25 €. Zračni filter se menja že na 10kkm?? Malo hitro, sam mislim, da v tej ceni ni vštet. Sicer sem ta motor sem hotel kupiti tudi jaz ampak sem vzel zverino z malo več konji. Zelo lep zvok z Akrapoti :evilgrin: . Sem zadnjič kruzal za enim. Mogoče kupim za drug motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nalil bom polsintetiko yamalube (8.90 EUR) liter, zanimal sem se pri promotorju v Petrovčah, nevem rekel mi je da se sračni filter tudi menja pa da je v tej ceni. Kako mrcino si pa kupu? Ja js si tud želim za naslednji motor mal močnej mrcino (duke 3) :evilgrin:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo odgovarjam na svoj zadnji post....z motorjem hvalabogu ni bilo nič narobe, zvoke dela dekompresor, ampak ni nič resnega........

:worship: šjuh.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo. servis opravljen, v promotorju v petrovčah. motor je zrihtal v pol ure, sem kar tam počakal, potem pa sem ga prosil naj mi še naštima vbrizg zaradi drugih izpuhov, pa mi je povečal bencin za 2 enoti. Pozna se na pospešku in na končni. ura je 20 eur, za servis pa sem dal 60 eur. Priporočam:D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em neki je gledu najprej u service manual na računalniku, potem je na števcu(digitaln je) nekot pršu u meni kjer pišejo neke enote bencina ter zraka( nevem kaj se ne spoznam glih na to), potem je na desni strani motorja na vbrizgu odšraufal pokrovček od nečesa ter tam prestavljal nekaj:D ne znam ti točno povedat gledal sem pa da je iz 16 enot prestavil na 18.

se opravičujem za nestrokovn odgovor:)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em neki je gledu najprej u service manual na računalniku, potem je na števcu(digitaln je) nekot pršu u meni kjer pišejo neke enote bencina ter zraka( nevem kaj se ne spoznam glih na to), potem je na desni strani motorja na vbrizgu odšraufal pokrovček od nečesa ter tam prestavljal nekaj:D ne znam ti točno povedat gledal sem pa da je iz 16 enot prestavil na 18.

se opravičujem za nestrokovn odgovor:)

LP

To se da na števcu nastavljat. Vsaj na fazerju. Držiš tipko select in reset potem kontekt za 8 sec, potem izbereš med diag in C1 oz. kaj imaš in potem se da tam nekaj nastavljati. Vidiš tudi koliko se gas odpre itd.. Še en link: http://www.youtube.com/watch?v=rvoFS016ouc Verjetn je pr vas nekaj isto.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja je kr v tem stilu, jst sem si malo povečal, tako da mi sedaj več ne crkuje. Je imela sistem, da ko sem prišel na semafor, mi je crknla in glih v tistem trenutku je bilo tam največ pešcev in je zgledalo kot da sem nesposoben :closedeyes: sem povečal tiste cifre za ene par in sedaj deluje odlično.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga drgac narocu pri KMC-ju sam me nategujejo ze en mesec tako da tud ce ga dobijo zdaj si ga lahk nekam utaknejo. Kadar sem klicu al pa sm se tam ustavu so mi rekli da bo jutr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek se bo prodajal kovček za yamaho xt660x skupaj z nosilcem. Če ga kdo potrebuje PM

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov motor pa že prvi problem. Zelo težko zadenem nevtralno prestavo, iz prve gor sploh ne gre, edino iz druge navzdol, če sem zelo nežen po parih poskusih da v neutral. Bo šlo to skoz garancijski zahtevek skozi na prvem servisu ali pa imajo vse XTR tako nenatančen menjalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je kolegu tudi delal. Z časom je izginilo. Praktično ni bilo mogoče dati v ler in prve ali iz druge.. takoj ko si ugasnil motor pa kot namazano :rolleyes: To ko je bil še precej nov motor, zdaj ni več problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če motor še ni utečen, to verjetno ni tak problem, je pa lažje dati med vožnjo kot ko se ustaviš. Če pa že stojiš se malo naprej-nazaj porini z nogo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri njemu ni nikakor šlo dokler je laufal motor.. res nikakor. Čim pa si ugasnil pa takoj. Ampak zdaj je že vredu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa neki zanima. Ali tudi pri ostalih kadar se stisne sklopka in ko menjaš prestavo sliši zvok menjanja. Mislim, da dobiš občutek kot, da sklopka ne prime dost in misliš kot da si pregrob z menjalnikom. Največ se sliši zvok menjanja iz 1 v 2 in iz 2v 3. Zanima a je to normalno al je to že serijsko?

Popravljeno . Popravil boro legenda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!