Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Mene pa neki zanima. Ali tudi pri ostalih kadar se stisne sklopka in ko menjaš prestavo sliši zvok menjanja. Mislim, da dobiš občutek kot, da sklopka ne prime dost in misliš kot da si pregrob z menjalnikom. Največ se sliši zvok menjanja iz 1 v 2 in iz 2v 3. Zanima a je to normalno al je to že serijsko?

poglej zategnjenost pogonske verige.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

Sem se odločil, da nabavim Xt-jko, pa me zanima če je potrebno kaj posebej gledati pri tem motorju?

Ve kdo kaj o tej zverinci? Se prodaja na netu, letnik 2008, cena 5290€...

Hvala za nasvete.

lp

B.

Popravljeno . Popravil irmscher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

Sem se odločil, da nabavim Xt-jko, pa me zanima če je potrebno kaj posebej gledati pri tem motorju?

Ve kdo kaj o tej zverinci? Se prodaja na netu, letnik 2008, cena 5290€...

Hvala za nasvete.

lp

B.

Kot prvo če kupuješ novo preko sivega uvoznika, bodi pazljiv glede papirjev, da ne boš imel probleme z garancijo in pa da ne boš začuden če boš moral čez kakšno leto plačati davek. Ponavadi sivi uvozniki uvažajo iz Nemčije. Glede samega motorja pa tako, jast osebno sem kupil rablenga letnik 05 in sem zaenkrat zadovoljen z njim. Dobro je uporaben na cesti in tudi izven cest. Sam sem že veliko prevozil offroada z njim (gozdne potke, travniki, makadam) in meni osebno je zelo dobro vodljiv in samo, če je res zahteven teren te pa izmuči kar je pa posledica 170 kg teže motorja. Drugače pa do 100 zelo vredu pospeški, ker je pa nad sto je pa že bolj revščina. Ma pa tudi zelo dober zvok, če vržeš kakšen nov auspuh gor, ker originalni je precej zaprt in tih. Aja pa a ti to sprešuješ za sm ali za r , kajti jast sem ti odgovorjal za r. Aja kva mi je najbolj smešen pri tem motorju, pri bolj zavitih cestah se komot pelješ enakovredono ali pa hitrejše od cestakov pa čeprav majo 150 konjev ali več.

LP. Če te še kaj zanima sam vpraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

Sem se odločil, da nabavim Xt-jko, pa me zanima če je potrebno kaj posebej gledati pri tem motorju?

Ve kdo kaj o tej zverinci? Se prodaja na netu, letnik 2008, cena 5290€...

Hvala za nasvete.

lp

B.

jst sm zlu zadovoljen z XT-X..nobenih problemov( TOK TOK)...idin motor ma manj moči glede na ostalo supermoto konkurenco pa težak je tku da če si bol male rasti znaš kdaj naletet na problem kak se na motorju umaknit nazaj...pač ko ga boš šou gledat se pelji pa prašej ga zakaj ga tok hitru prodaja(človek je zgubu u parih mescih 1000€)...na kermu oglasniku se prodaja omenjeni motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima. Ali tudi pri ostalih kadar se stisne sklopka in ko menjaš prestavo sliši zvok menjanja. Mislim, da dobiš občutek kot, da sklopka ne prime dost in misliš kot da si pregrob z menjalnikom. Največ se sliši zvok menjanja iz 1 v 2 in iz 2v 3. Zanima a je to normalno al je to že serijsko?

Glede tega "škrtanja" ko je mrzu to rad dela drugače če pa zadeneš obrate pa sploh ne čutiš ne kdaj si šaltov samo pospešk jes jo mam zj že 1 let pa škrtne samo ko je mrzla ko dam v prvo drugače pa ne pa pri nizkih obratih iz 2-3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga drgac narocu pri KMC-ju sam me nategujejo ze en mesec tako da tud ce ga dobijo zdaj si ga lahk nekam utaknejo. Kadar sem klicu al pa sm se tam ustavu so mi rekli da bo jutr.

Pr KMC ju sm ga jes hodu gledat 2 mesca pa sm pop**** pa sm šu u TC zmenu pa odpelu pa je!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se da na števcu nastavljat. Vsaj na fazerju. Držiš tipko select in reset potem kontekt za 8 sec, potem izbereš med diag in C1 oz. kaj imaš in potem se da tam nekaj nastavljati. Vidiš tudi koliko se gas odpre itd.. Še en link: http://www.youtube.com/watch?v=rvoFS016ouc Verjetn je pr vas nekaj isto.

Ka je to že kdo probu jes sm na XT-ju pršu d ta meni sam si ne upam nč prestavljat da nebom kej razštelu hehe!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!!

Mene zanima kolk vam kej žre tale XT men je uspel narest z 10 litri 160 km.

Kaj pa vam?

Jaz naredim z enim tankom (15 l) okoli 300 km (kratke relacije, mesto), na dalših vožnjah pa okoli 350 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okrog 210-220km pol pa lučka posveti pol je pa še nekak 5lit. rezerve

Bl tiščiš, bl žre. Men lučka posveti pr 180 km. In dotočim 10-11 l. Je pa res, da je odvisno od vožnje. Ko smo šli na morje cimi-mici-5-na-uro sm natankal 7l po 220 km :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh ja pol pa bo to ja jes ga kle skoz gonm pač dav sm ga zaprt na 25 kW zart ispita pa registracije ap to pa ga gle prns po teh ovink cestah višna gora----> vrh pri višnji gori pa pride okol 180 km z 10l na dalše proge pa nevem ker smo za zj skoz divjal planina pa to!!

Aja še tole:

http://www.xt-660.de/auspuffend.htm

sej se vm bo zdel smešn za max 4€ stroška maš bolši glas preverjen sicr sm prototipno probu s rolco ot skret paperja pa se pozna zvok sam morjo vit točne dimenzije. PDF s tehničnimi podatki od tegale resonatorja je pa:

http://www.xt-660.de/download/resonator.pdf

Je pa tole tud dost uredu stran s triki in napotki za xtje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okrog 210-220km pol pa lučka posveti pol je pa še nekak 5lit. rezerve

Pri meni enako razn zadnjič sm šou z dvema kolegoma in smo se res lepo na izi pelal pa mi je lučka posvetla šele po 250 prevoženih km. Torej pije odvisno kolk ga tišiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh ja pol pa bo to ja jes ga kle skoz gonm pač dav sm ga zaprt na 25 kW zart ispita pa registracije ap to pa ga gle prns po teh ovink cestah višna gora----> vrh pri višnji gori pa pride okol 180 km z 10l na dalše proge pa nevem ker smo za zj skoz divjal planina pa to!!

Aja še tole:

http://www.xt-660.de/auspuffend.htm

sej se vm bo zdel smešn za max 4€ stroška maš bolši glas preverjen sicr sm prototipno probu s rolco ot skret paperja pa se pozna zvok sam morjo vit točne dimenzije. PDF s tehničnimi podatki od tegale resonatorja je pa:

http://www.xt-660.de/download/resonator.pdf

Je pa tole tud dost uredu stran s triki in napotki za xtje

Zelo interesantno. Sam zanima me iz kerega materiala je to narjeno. Pa če bi lah gdo tole prevedu iz nemščine v slovenščino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr KMC ju sm ga jes hodu gledat 2 mesca pa sm pop**** pa sm šu u TC zmenu pa odpelu pa je!!

Lahko vprašam, za kater motor gre in zakaj ste pop***?

Lep pozdrav, Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pobje kje bi dobil tale kos na sliki..gre za ploščico k je pomembna za verigo natezvat zadej na nihajki če kdo ve kje mogoč od kakga razbitga motorja al kje drugje bi jo dobiu lepa vam hvala. desno sm usjal :headbang:

post-12030-1215116359_thumb.jpg

post-12030-1215116390_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem kupu yamaho xt 660 r pa piše v prometni in homologaciji da je država proizvajalka Francija...a je komu kaj jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še mal pa me čaka servis pri 20000km. Ketna je že fajn pretegnjena bo treba drugo in pa standard olje, filtri... gume :wacko: . Na koliko se pa bat menjuje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še mal pa me čaka servis pri 20000km. Ketna je že fajn pretegnjena bo treba drugo in pa standard olje, filtri... gume :wacko: . Na koliko se pa bat menjuje ?

forget teh piston :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!