Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

Nism jst, vendar bi pa rad probal, ampak se bojim, da bi biu pregrob z gasom in pristal na hrbtu :P

snakeyes zakaj pa ne bi šlo po zadnji? Še z mopedom gre, kaj šele s tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Men ga rata po tazadni samo s prvo prestavo. Po hribu navzgor pa tut z drugo. Drgač sm pa premejhen pa prelahek da bi ga lah z treto prestavo dvignu na zadnga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf seveda gre na zadnjo, pa tudi po prednji gre če imaš voljo in dovolj ogrete gume :naughty: Saj ni važno če ga v tretji rpestavi dvigneš, dvigni ga v prvi tako da boš lovil ravnotežje, vse ostalo pride s časom :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehehehe a gre to na zadnjo sploh

No, tole je blo zdaj malo žaljivo ...

Zadnjo

http://www.youtube.com/watch?v=9wDkj6f4xww...feature=related

Sprednjo

http://www.youtube.com/watch?v=GgltUS1bxqc...feature=related

In po tleh (ta je še stara XT-jka)

http://www.youtube.com/watch?v=KL2ZiQVi7uI...feature=related

Ej, kako pa jo vzdigneste, pod sklopko ali samo z gasom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tole je blo zdaj malo žaljivo ...

Zadnjo

http://www.youtube.com/watch?v=9wDkj6f4xww...feature=related

Sprednjo

http://www.youtube.com/watch?v=GgltUS1bxqc...feature=related

In po tleh (ta je še stara XT-jka)

http://www.youtube.com/watch?v=KL2ZiQVi7uI...feature=related

Ej, kako pa jo vzdigneste, pod sklopko ali samo z gasom?

2. video je od enega iz Velenja, ta se tudi po zadnji vozi :naughty:

Drugače pa tudi mene zanima ali s sklopko ali z gasom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Ali se kdo od vas kej vozi po terenu z enduro verzijo motorja? Jst se vozim dostkrat po tuhinjski dolini po gozdnih poteh ali pa na makadamu, skratka odkrivam skrite kotičke. Ker pa ni nobenega iz moje okolice, ki bi se zmano vozil po terenu (prijatelji majo vsi cestake al nakede), lahko če je gdo zaintirisiran piše na pm ali pa tukaj na forumu, pa se lahko zmnenmo za kakšno skupno furco.

Popravljeno . Popravil boro legenda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ 20% terenske vožnje si privošči moja XTjka, ker nekak ne zaupam podlagi, se mi zdi, da se motor sploh ne drzi :trance_33_sleep: . Pa še od časov vožnje z mopedom, ko sem moral velikokrat moped potiskati, ko se mi je predrl, ne zaupam več makedamu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam me kako se na xtr-x počuti človek velik 175. A je xtx kej nižja ? Se da namontirat makadam gume na x ? Torej večina po cesti in malo makadam. Za informacije bom hvaležen ker se odločam za nakup. Prej sm vozu xjr1300 in zdej bom prešaltal v enduro vode. Bojim se da bo švoh. A potegne kej bolj kot predhodna xt600 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam me kako se na xtr-x počuti človek velik 175. A je xtx kej nižja ? Se da namontirat makadam gume na x ? Torej večina po cesti in malo makadam. Za informacije bom hvaležen ker se odločam za nakup. Prej sm vozu xjr1300 in zdej bom prešaltal v enduro vode. Bojim se da bo švoh. A potegne kej bolj kot predhodna xt600 ?

Zdravo!

175 cm bo ok. Sicer boš stal na prstih in malo pazil kje se ustavljaš, da ti ne bo padala po tleh. XTX ima za 1 cm višji sedež (tule lahko malo prebereš http://www.xt660.com/site/node/40, odličen forum).

"Makadam" gum teh dimenzij ni. Supermoto se vozijo pač s pravimi supermoto gumami in z njimi dirkajo tako po zemlji, pesku in asfaltu, če imaš take želje.

Jazst sem rešitev poiskal tako, da sem kupil XTR in potem nabavil XTX feltne. Paše brez problema, le disk moraš dat na XTX kolo od XTR. 10 min maš premontirano. Tiste vmesne variante, da je malo za tu in malo za tam so brez veze, ker potem se ne pelješ 100% kvalitetno ne tu in ne tam.

Švoh? Odvisno kaj pričakuješ od motorja. Zdej če si imel xjr1300 in se z njim vozil 250kmph na avtobanu gor in dol pa pričakuješ da boš isto počel na tem motorju boš razočaran. Kar si vozil prej kraljuje nad 120 kmph, do 120 kmph pa kraljujemo mi. Jazst se FUL izogibam avtobanu, ker mi ni zanimivo, se pa zato drsam po lokalkah, kjer je tale moped dovolj poskočen, da je vožnja dinamična in zabavna. Ko drsaš s tačkami po tleh ni potrebe da bi se peljal 250 =) Seveda to je le moje osebno mnenje.

Če ti bo pa še vedno prešvoh, se lahko malo poigraš in mu dodaš nekaj konjičkov. Jazst imam Power Commander III, K&N filter, prevrtan airbox, stršane vilice in še nekaj malih nastavitev. Razlika je očitna. Prostora za izboljšave je veliko, ker je tole pač japanček, ki ima vedno 20% rezerve.

Motor je vzdržjiv, zelo poceni deli, osebno sem ful zadovoljen in naslednji motor bo najbrž spet XT.

Hmmm... zvenim k ena sama reklama za XT :whistle:

Kaj naj. Najbolš da še kako slabo stran povem. Motor je težek. To je precejšen minus. Lahko bi bil lažji. Maksimalna še udobna hitrost je 140-150 na uro. Kar je več je že muka. Hm. Gotovo je še kaj, kar bi lahko bilo bolje, ampak za tako ceno se mi zdi veliko motorja. To je to.

Če bi ga rad primerjal z KTM je zadeva nesmiselna. KTM je fantastičen moped, ready to race. Seveda pa je temu primerno dražji, od samega nakupa do rezervnih delov.

Srečno pri odločitvi!

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ktm me ne zanima ker mi ne deluje preveč turersko. jaz mam namen s tem motorjem delat kilometre in kar se da udobno vozit. Vem da udobja na xjr ne nadomesti ampak se bom ze sprijaznil. Ne mislim dirkat ker vem da ta motor ni lih za dirkat. Zgleda da bo treba nekje zvohat kako testno varjanto. R verzije mislim da ne rabim. Če x vsaj malo drži po makedamu je to že več kot ok. Če sm z xjr šu na makadam bo pa še xt šla ne :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedeu na xt660r !!! Na motorju se odlično sedi ! Sam še testno bi mogu dobit da se mal zapeljem. Drgač je pa favorit za nov motor !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedeu na xt660r !!! Na motorju se odlično sedi ! Sam še testno bi mogu dobit da se mal zapeljem. Drgač je pa favorit za nov motor !!!

ne joči pa prid na ride...mogče dobiš za krog z xtx :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne joči pa prid na ride...mogče dobiš za krog z xtx :whistle:

Ja se mal bojim k sm prej meu xjr 1300 :) Sej se mi zdi da si biu zadnič na ridah s plavo xtx.

Aja drgač pa zakon ter lahkoten motorček !!! Pomoje je to, to kar iščem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se mal bojim k sm prej meu xjr 1300 :) Sej se mi zdi da si biu zadnič na ridah s plavo xtx.

Aja drgač pa zakon ter lahkoten motorček !!! Pomoje je to, to kar iščem.

:grrr :grrr

lahkoten glih ni ti je prej kolega reku da je težak....190kg u prometni (verejtno z vsemi tekočinami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr :grrr

lahkoten glih ni ti je prej kolega reku da je težak....190kg u prometni (verejtno z vsemi tekočinami)

ej zame je to lahkotno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedeu na xt660r !!! Na motorju se odlično sedi ! Sam še testno bi mogu dobit da se mal zapeljem. Drgač je pa favorit za nov motor !!!

Moraš računat da imajo enovaljniki nek svoj karakter, ki ni vsem všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Masa je 184kg, kar ni ravno lahko, vendar ko enkrat spelješ je izjemno vodljiv in mehak. Pa tko kot so ti že napisali, do 110km/h si car in pravo veselje je tako vozit, kar je več je pa že muka. Sem ga privil do 160km/h, pa se mi je zdelo, da mi bo odtrgalo čelado, guma pa kot da poplesava. Ne vem al se tko sam jst počutim zarad mojih 190cm al dela tudi drugim težave vse kar je čez 110,120km/h. Za moje pojme je ravno prav hiter, da me motor kontrolira, če se že sam ne morem zadržat, ko pohodiš gas pri speljevanju. No, pa saj ga ni treba dost pohodit, pa si vseno tkoj na 100km/h. Bi pa tut sam s kom zamenjal za XTX-ko, da mal vidim razliko. Pa tudi bi rad vidu, kolk boljš vleče z Akrapotom. Pa še eno vprašanje; je kje podatek v koliko sekundah doseže 100km/h?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!